zwiększenie kwoty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zwiększenie kwoty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zwiększenie kwoty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Płatność gotówką tylko do 15 tysięcy złotych

  Płatność gotówką tylko do 15 tysięcy złotych

  Ministerstwo Finansów chce czterokrotnie obniżyć limit transakcji gotówkowych. Kto przekaże kontrahentowi więcej pieniędzy do ręki, nie odliczy wydatku. Tak ma być już od 1 stycznia 2017 r.

  czytaj więcej

 • Fiskus szykuje kary dla firm unikających płatności przelewami bankowymi

  Fiskus szykuje kary dla firm unikających płatności przelewami bankowymi

  Chodzi o opublikowany właśnie na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT, a także ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Czy samorządy dostaną rekompensatę za wyższą kwotę wolną od podatku?

  Czy samorządy dostaną rekompensatę za wyższą kwotę wolną od podatku?

  Chodzi o rozwiązania rekompensujące samorządom ubytki wpływów z PIT, wynikające z wejścia w życie prezydenckiego projektu ustawy podnoszącego kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł. Mniejsze wpływy z tego podatku do budżetu mogą odbić się również na budżetach samorządów, które mają w PIT swój udział. Ewentualny ubytek w budżecie Katowic szacowany jest na 80-90 mln zł.

  czytaj więcej

 • Decyzje o utworzeniu rezerwy podejmuje kierownik jednostki budżetowej

  Decyzje o utworzeniu rezerwy podejmuje kierownik jednostki budżetowej

  Jednostka budżetowa realizowała w 2014 r. prace modernizacyjne budynku stanowiącego jej siedzibę. Wszystkie wykonane prace zostały zakończone we wrześniu 2015 r. Jednostka uregulowała faktury otrzymane od wykonawcy i rozliczyła inwestycję, dokonując zwiększenia wartości środka trwałego, który został ulepszony w wyniku przeprowadzonej modernizacji. W listopadzie 2015 r. otrzymała od podwykonawcy uczestniczącego w procesie modernizacji budynku wezwanie do zapłaty na kwotę 20 tys. zł ze względu na niewpłacenie tej kwoty przez wykonawcę modernizacji na rachunek podwykonawcy. Na potwierdzenie zasadności zgłoszonych roszczeń podwykonawca załączył umowę zawartą z wykonawcą i wystawioną fakturę na zgłoszone roszczenie. W związku z tym, że wykonawca nie dokonał zgłoszenia podwykonawcy jako uczestnika procesu modernizacji, jednostka odmówiła zapłaty zgłoszonego roszczenia. Podwykonawca złożył do sądu pozew przeciwko jednostce o zapłatę wynagrodzenia określonego w wezwaniu. W związku z zaistniałą sytuacją jednostka ma wątpliwość, co będzie w przypadku, jeśli jednostka przegra sprawę i będzie musiała uregulować zasądzoną należność, którą już przecież raz uregulowała. Czy będzie musiała skorygować wartość początkową ulepszonego środka trwałego, czy też zasądzone koszty będą stanowiły koszty operacyjne jednostki. Jakich zapisów księgowych wówczas dokonać?

  czytaj więcej

 • Mikołajowie z Wiejskiej w akcji. Sejm uchwalił budżet na 2016

  Mikołajowie z Wiejskiej w akcji. Sejm uchwalił budżet na 2016

  Sejm uchwalił budżet na 2016 r. Większość poprawek posłów przepadła. Najhojniejsi w rozdawaniu publicznych pieniędzy byli przedstawiciele Nowoczesnej i PO. I mogą się chwalić tym przed wyborcami.

  czytaj więcej

 • Minimalna stawka godzinowa: 12 zł zamiesza w usługach

  Minimalna stawka godzinowa: 12 zł zamiesza w usługach

  Pracodawcy pozytywnie oceniają ustalenie minimalnej stawki godzinowej. Ale uważają, że jej wprowadzenie w połowie roku będzie zbyt wczesne.

  czytaj więcej

 • Schetyna: Przygotujemy lepszy program niż 500+

  Schetyna: Przygotujemy lepszy program niż 500+

  „Nasi eksperci pracują i w ciągu dwóch tygodni zgłosimy taki projekt. Chcemy pokazać, jak te pieniądze budżetowe mogą dobrze pracować na rzecz dzieci” - powiedział Schetyna na konferencji prasowej w Jeleniej Górze (Dolnośląskie).

  czytaj więcej

 • Minimalna stawka godzinowa pozbawi kobiety pracy

  Minimalna stawka godzinowa pozbawi kobiety pracy

  Zmiany w sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia mogą spowodować utratę pracy przez osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych.

  czytaj więcej

 • Postępowania cywilne: Czasochłonne i często niepotrzebne

  Postępowania cywilne: Czasochłonne i często niepotrzebne

  Jak poprawić szybkość postępowań w sprawach cywilnych? Wystarczy korekta kilkunastu przepisów, w tym wprowadzenie opłat za sporządzenie uzasadnienia orzeczenia.

  czytaj więcej

 • 500 zł na dziecko już przyjęte przez rząd

  500 zł na dziecko już przyjęte przez rząd

  Tylko w tym roku gminy otrzymają 2 proc. na obsługę wypłaty świadczeń. W kolejnych latach dotacja na ten cel spadnie do 1,5 proc. i może nie wystarczyć na pełne pokrycie kosztów.

  czytaj więcej

 • Opłaty za odbiór i wywóz śmieci: Styczniowe zmiany do przemyślenia

  Opłaty za odbiór i wywóz śmieci: Styczniowe zmiany do przemyślenia

  Od 1 stycznia 2016 r. poszerzył się krąg gospodarstw domowych, które władze gminy mogą zwolnić z opłat za odbiór i wywóz śmieci. Dołączyły do niego rodziny wielodzietne.

  czytaj więcej

 • NATO słabnie bez kroplówki z gotówki

  NATO słabnie bez kroplówki z gotówki

  Mimo hucznych zapowiedzi po szczycie w Walii Sojusz wydaje coraz mniej na obronność. Choć polski budżet na wojsko nieźle wypada w relacji do PKB, to jest dużo gorzej, jeśli spojrzeć na kwoty bezwzględne.

  czytaj więcej

 • Niezapięte pasy to nie powód do zmniejszenia zadośćuczynienia

  Niezapięte pasy to nie powód do zmniejszenia zadośćuczynienia

  Zakład ubezpieczeń nie może obniżyć kwoty wypłacanej z polisy bliskim zmarłego tylko dlatego, że ofiara wypadku komunikacyjnego nie miała zapiętych pasów. Konieczne jest uprawdopodobnienie, że przy przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa do śmierci by nie doszło – uznał Sąd Okręgowy w Nowym Sączu.

  czytaj więcej

 • 500 zł na dziecko i becikowe: 7 świadczeń, jakie otrzyma polska rodzina na dziecko

  500 zł na dziecko i becikowe: 7 świadczeń, jakie otrzyma polska rodzina na dziecko

  Walcząc z niżem demograficznym w Polsce jeszcze poprzedni rząd wprowadził ułatwienia pomagające rodzicom łączyć wychowanie dziecka z zatrudnieniem, łącznie z nowym świadczeniem rodzicielskim. Także ekipa Beaty Szydło - realizując obietnice jeszcze z kampanii wyborczej - przyznała rodzicom dodatkowe pieniądze. Na jakie fundusze może w takim razie od 2016 roku liczyć polska rodzina?

  czytaj więcej

 • Ceny transferowe: Jak przygotować dokumentację lokalną w 2017 r.

  Ceny transferowe: Jak przygotować dokumentację lokalną w 2017 r.

  Wiele istotnych zmian w zakresie dokumentacji cen transferowych wprowadza od 1 stycznia 2017 r. ustawa z 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o PIT, ustawy o CIT oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1932). Wśród nich jest obowiązek sporządzania dokumentacji lokalnej, którym objęta zostanie największa grupa podatników. Sprawdźmy więc, kto i kiedy będzie musiał ją przygotowywać.

  czytaj więcej

 • Farmaceuta pierwszego kontaktu: Aptekarz udzieli porady choremu

  Farmaceuta pierwszego kontaktu: Aptekarz udzieli porady choremu

  Apteka nie będzie już zwykłym sklepem z lekami, lecz punktem konsultacyjnym. Aptekarz zaś kimś w rodzaju lekarza od drobnych przypadków.

  czytaj więcej

 • Sprzedawca powinien ująć w swojej ewidencji rabat cenowy udzielony w momencie sprzedaży towarów

  Sprzedawca powinien ująć w swojej ewidencji rabat cenowy udzielony w momencie sprzedaży towarów

  Przedsiębiorcy w celu zwiększenia udziału w rynku, wielkości sprzedaży, a w konsekwencji poziomu generowanych zysków, powinni dbać o rozwijanie stabilnych relacji z kontrahentami. Mogą temu służyć różnego rodzaju narzędzia marketingowe mające zachęcać i motywować klientów (zarówno tych dotychczasowych, jak i potencjalnych) do nabywania oferowanych przez firmę świadczeń. Przykładem takiego instrumentu jest sprzedaż rabatowa, której przedmiotem może być rabat cenowy, rabat towarowy, sprzedaż premiowa, premia pieniężna.

  czytaj więcej

 • Sawicki: PSL będzie wspierać Rodzinę 500 Plus

  Sawicki: PSL będzie wspierać Rodzinę 500 Plus

  Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki zapowiedział, że jego partia będzie wspierać program Rodzina 500 Plus. Jutro prace nad Programem rozpocznie Sejm. Poseł powiedział w Jedynce, że warto, aby Prawo i Sprawiedliwość rozważyło propozycje poprawek, zgłoszone przez PSL. Jedna z nich wprowadza zasadę "złotówka za złotówkę": w przypadku, gdy dana rodzina przekroczy próg dochodowy, to pomoc na pierwsze dziecko będzie odpowiednio mniejsza.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna ma kompleksowy program prorodzinny. W nim min. mieszkanie, zatrudnienie i alimenty

  Nowoczesna ma kompleksowy program prorodzinny. W nim min. mieszkanie, zatrudnienie i alimenty

  Pomoc państwa w zakupie pierwszego mieszkania, możliwość godzenia pracy z wychowaniem dziecka i poprawa ściągalności alimentów - to główne elementy alternatywnego programu 500+ przedstawione dziś przez Nowoczesną.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne