zużytego sprzętu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zużytego sprzętu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zużytego sprzętu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • IPSOS zbadał ukryte koszta edukacji szkolnej: drobne wydatki można zmniejszyć

  IPSOS zbadał ukryte koszta edukacji szkolnej: drobne wydatki można zmniejszyć

  W cieniu absurdalnych przepychanek o sól i drożdżówki w szkolnych stołówkach i sklepikach, rodzice zmagają się z poważniejszym problemem. Jest nim dopięcie budżetu domowego, tak by zmieściły się w nim wszystkie wydatki drobne związane z edukacją, takie jak kopiowanie dokumentów, zdjęć czy drukowanie, co daje kwotę ponad 100 zł miesięcznie.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorców czeka rewolucja w elektroodpadach

  Przedsiębiorców czeka rewolucja w elektroodpadach

  Nowa ustawa zwiększy obowiązki dla 17 tys. firm: producentów, importerów, dystrybutorów, organizacji odzysku. Znacząco podwyższy obowiązkowe poziomy zbierania, odzysku i recyklingu. Więcej będzie też kar.

  czytaj więcej

 • Luka w przepisach: Sprawozdania o imporcie opon i smarów nieobowiązkowe

  Luka w przepisach: Sprawozdania o imporcie opon i smarów nieobowiązkowe

  Na skutek luki przedsiębiorcy nie muszą składać sprawozdań o tym, ile takich produktów wprowadzają na polski rynek. I to już za 2015, a także za 2016 rok.

  czytaj więcej

 • Nowe porządki w elektrośmieciach: zmienione obowiązki, drobne ułatwienia, zamieszanie w tle

  Nowe porządki w elektrośmieciach: zmienione obowiązki, drobne ułatwienia, zamieszanie w tle

  Sprzęt elektryczny i elektroniczny kojarzy się z ułatwieniami w życiu i codziennej pracy. Ale wprowadzających na rynek takie urządzenia i zbierających zużyte egzemplarze przyprawia o ból głowy. Bo przepisy, nie dość, że bardzo obszerne i skomplikowane, są dodatkowo niejasne, a obowiązki – takie jak opłaty produktowe, ewidencja i sprawozdawczość – rozbudowane.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowości 30.11.2015

  Poradnia rachunkowości 30.11.2015

  ● Co powinno zawierać zarządzenie wewnętrzne dyrektora szkoły

  czytaj więcej

 • Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Zaczął się okres grzewczy. Niestety moim sąsiadom przede wszystkim zależy na oszczędności, dlatego palą w piecach, czym popadnie. Mam podejrzenie, że do tego celu wykorzystują również śmieci – pisze pani Renata. – W efekcie w okolicy, w której mieszkam, normy dotyczące szkodliwych składników w powietrzu są kilkakrotnie przekroczone. O tym, że sąsiedzi ogrzewają budynki nie wiadomo czym, świadczy też czarny dym, który unosi się z komina. Coraz częściej odczuwam z tego powodu dolegliwości zdrowotne – kaszlę, boli mnie głowa. Obawiam się też o zdrowie moich dzieci, którym zimą nie pozwalam przebywać na zewnątrz z uwagi na szkodliwe pyły. Niestety, moje prośby kierowane do sąsiadów, aby bardziej dbali o ekologię niż o własny portfel, skutków nie przynoszą. Czy osobom, które palą w piecach śmieciami, grożą kary – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Stary mikser na chodniku, czyli e-sklepy kontra nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu

  Stary mikser na chodniku, czyli e-sklepy kontra nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu

  Do nowego roku zostały dwa tygodnie, a przedsiębiorcy nadal nie wiedzą, jak poradzić sobie z odbiorem elektrozłomu od klientów. Za niewykonanie grożą wysokie kary, a przepisy nie przystają do rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Gospodarka odpadami: Dużo zmian i jeszcze więcej wątpliwości

  Gospodarka odpadami: Dużo zmian i jeszcze więcej wątpliwości

  Po 1 stycznia 2016 r. przedsiębiorcy muszą się przygotować na prawny galimatias. Niejasne jest choćby to, jak powinny być zawierane umowy importerów aut ze stacjami demontażu

  czytaj więcej

 • Lifehacking czyli jak każdy aspekt życia zamienić w zadanie do wykonania

  Lifehacking czyli jak każdy aspekt życia zamienić w zadanie do wykonania

  O tym, że zamiast pytań „kim jestem?” masowo zadajemy pytania „jak?”. I jesteśmy przekonani, że dzięki temu naprawdę się zmieniamy

  czytaj więcej

 • Są ułatwienia w zasadach opodatkowania akcyzą samochodów osobowych

  Są ułatwienia w zasadach opodatkowania akcyzą samochodów osobowych

  W niektórych przypadkach faktura VAT jest bez obligatoryjnych danych. Od tego roku powinna jednak zawierać informacje, które są niezbędne z punktu widzenia prawidłowego poboru akcyzy.

  czytaj więcej

 • Kontrola bez zapowiedzi w zakładach specjalizujących się w zbieraniu i przetwarzaniu odpadów

  Kontrola bez zapowiedzi w zakładach specjalizujących się w zbieraniu i przetwarzaniu odpadów

  Od początku roku inspektor ochrony środowiska, marszałek województwa oraz starosta mogą w zakładach specjalizujących się w zbieraniu i przetwarzaniu odpadów przeprowadzać inspekcję bez zapowiedzi

  czytaj więcej

 • Czas na marcowe ekosprawozdania

  Czas na marcowe ekosprawozdania

  W marcu znaczna część przedsiębiorców musi wypełnić obowiązki sprawozdawcze za 2015 rok związane z ochroną środowiska i ewentualnie dokonać rozliczeń. To ogrom pracy i nierzadko kłopotów zarówno dla małych, jak i dużych firm. Bo choć stosunkowo niewielka grupa musi uiszczać wymagane przepisami opłaty, to sama sprawozdawczość, a nawet tylko opracowanie do niej danych i przekazanie ich zewnętrznej firmie, zajmuje dużo czasu i spędza sen z powiek większości właścicieli firm. Dzisiaj przypominamy krótko najważniejsze marcowe rozliczenia, które dotyczą największych grup przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Leasing otwarty na inwestujących w maszyny i urządzenia

  Leasing otwarty na inwestujących w maszyny i urządzenia

  Eksport z Polski znowu nabrał tempa. W ubiegłym roku, w porównaniu z poprzednim, zwiększył się o 7,8 proc., sięgając 178,7 mld euro. Dla porównania rok wcześniej dynamika wyniosła 7 proc. Stopniowa poprawa koniunktury na rynku europejskim, a także większa konkurencyjność unijnej gospodarki spowodowana osłabieniem euro będą sprzyjać utrzymaniu tego trendu. Jak oczekuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych KUKE, w 2016 r. dynamika eksportu wyniesie 8,6 proc., a w 2017 r. zwiększy się do 9,6 proc.

  czytaj więcej

 • Oszustwa i wyłudzenia w telekomunikacji. Oto 10 przykładów nadużyć

  Oszustwa i wyłudzenia w telekomunikacji. Oto 10 przykładów nadużyć

  Generowanie sztucznego ruchu telekomunikacyjnego, SMS-y wprowadzające w błąd użytkowników, podmiana numerów kont bankowych na fakturach – to zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej tylko niewielka część ataków ukierunkowanych na telekomy i ich abonentów.

  czytaj więcej

 • Gmina musi przyjąć niekompletne elektroodpady

  Gmina musi przyjąć niekompletne elektroodpady

  Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych mają obowiązek odbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny niezależnie od tego, czy jest on kompletny, czy też nie – uznał wojewoda zachodniopomorski w rozstrzygnięciu nadzorczym.

  czytaj więcej

 • Zużyty akumulator można bezpłatnie zostawić w sklepie

  Zużyty akumulator można bezpłatnie zostawić w sklepie

  Miałem problem z uruchomieniem samochodu i uznałem, że mam stary akumulator i należy go zmienić. Kupując nowy, oddałem stary, gdyż zrozumiałem, że muszę go jednocześnie zwrócić, bo inaczej nie będę miał gdzie go wyrzucić. Potem okazało się, że przyczyną awarii samochodu nie był akumulator i ten stary najprawdopodobniej był jeszcze dobry – dzieli się swoimi przejściami pan Jacek. Czy rzeczywiście musiałem oddać stary akumulator, czy to zależy od miejsca, gdzie kupuję nowy.

  czytaj więcej

 • Jońca: Batman a sprawa polska

  Jońca: Batman a sprawa polska

  W realnym świecie nie ma superbohaterów, tajnych stowarzyszeń, syndykatów. Są lepiej bądź gorzej rządzone państwa wraz ze swoimi mechanizmami. A wszelkich napraw dokonuje się zgodnie z instrukcją obsługi, którą jest konstytucja.

  czytaj więcej

 • Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Za palenie śmieci w piecu grozi mandat od straży miejskiej

  Nie wszystkie przedmioty mogą być spalane w piecu. Niektórych nie wolno pozbywać się w ten sposób, gdyż są do tego przeznaczone stosowne instalacje. Uzasadnieniem dla funkcjonowania takich zakazów jest ochrona środowiska i zdrowia obywateli.

  czytaj więcej

 • Polska coraz szybciej spełnia ekologiczne normy dla odpadów

  Polska coraz szybciej spełnia ekologiczne normy dla odpadów

  Coraz mniej śmieci trafia na wysypiska. Do 2020 r. nie więcej niż 35 proc. masy odpadów komunalnych, które ulegają biodegradacji, może być przekazanych do składowania. Taki obowiązek nakłada na nas unijna dyrektywa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników