zbiornikach wodnych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zbiornikach wodnych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zbiornikach wodnych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Fiskus nie może uznać nadpłaty, która nie powstała

  Fiskus nie może uznać nadpłaty, która nie powstała

  Podatnik, który uregulował wszystkie swoje zobowiązania, a po kilku latach uznał, że powinien był płacić podatki według niższej stawki, nie może domagać się zwrotu – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Wędkarze nie zabraniają kąpieli ani ludziom, ani psom

  Wędkarze nie zabraniają kąpieli ani ludziom, ani psom

  Pani Barbara ma działkę na Pojezierzu Gostynińskim. W ostatni weekend wybrała się z psem na spacer nad Jezioro Ciechomickie. – To golden retriever, więc kocha wodę i jak zwykle korzystał z możliwości kąpieli. Nigdy nie było z tym problemów – wyjaśnia czytelniczka. – Tym razem jednak zaatakował mnie (słownie) mężczyzna, który twierdził, że jezioro należy do Polskiego Związku Wędkarskiego i psom się kąpać nie wolno. Pani Barbara dodaje, że w pobliżu jest ośrodek wypoczynkowy, przy którym zbudowano nawet specjalny, niższy pomost dla psów. Nie ma też żadnych tablic ani innych informacji, które mówiłyby o podobnym zakazie. Czy zatem mężczyzna miał prawo zwrócić jej uwagę? Czy na administrowanych przez związek wędkarski wodach istnieją podobne zakazy?

  czytaj więcej

 • Warmińsko-mazurskie: Wyciek amoniaku w browarze w Braniewie

  Warmińsko-mazurskie: Wyciek amoniaku w browarze w Braniewie

  Jedna osoba została ranna po wycieku amoniaku, do którego doszło w czwartek w browarze w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) - poinformowała straż pożarna. Według ratowników, nie ma konieczności ewakuowania mieszkańców pobliskich bloków.

  czytaj więcej

 • NSA: brak błędów formalnoprawnych to za mało, by zezwolić na budowę biogazowni

  NSA: brak błędów formalnoprawnych to za mało, by zezwolić na budowę biogazowni

  Samorządowe kolegium odwoławcze nie może się ograniczać do kontroli formalnoprawnej decyzji. Powinno ponownie przeprowadzić postępowanie dowodowe i merytorycznie odnieść się do zarzutów mieszkańców

  czytaj więcej

 • Za mycie samochodu pod domem grozi mandat

  Za mycie samochodu pod domem grozi mandat

  Mąż mył samochód na parkingu nieopodal domu. Pech chciał, że przechodził akurat patrol straży miejskiej. Strażnicy wlepili mu mandat za mycie samochodu w niedozwolonym miejscu. Mąż upierał się, że pod swoim domem może robić co chce, ale w ten sposób „podniósł” karę do 500 zł – oburza się pani Mariola. – Czy straż miejska miała prawo tak się zachować – pyta.

  czytaj więcej

 • Podatek od nieruchomości: Wał ochronny nad zalewem jest odrębną budowlą

  Podatek od nieruchomości: Wał ochronny nad zalewem jest odrębną budowlą

  Podatnik, który ujął nieruchomość w ewidencji środków trwałych i ją amortyzował, nie może twierdzić, że jest ona jedynie częścią innego obiektu i z tego powodu nie powinna być odrębnie opodatkowana – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Internetowe narzędzie nie zastąpi numeru 112

  Internetowe narzędzie nie zastąpi numeru 112

  W pierwszej połowie września rząd udostępni Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce. Dzięki temu narzędziu mieszkańcy będą mogli zwrócić służbom uwagę na niepokojące zjawiska w ich okolicy. Ale trzeba pamiętać, że takie zgłoszenie nie będzie równoznaczne z błyskawiczną reakcją policji. A to rodzi pytania o jego sens i efektywność.

  czytaj więcej

 • Kończy się węgiel w Bełchatowie. Za tą dziurą w ziemi wielu będzie tęsknić

  Kończy się węgiel w Bełchatowie. Za tą dziurą w ziemi wielu będzie tęsknić

  Jest tak wielka, że podobno widać ją z kosmosu. Większość Polaków na pewno nie chciałaby jej mieć w swoim sąsiedztwie. A są tacy, którzy już dziś zastanawiają się, co będzie, gdy jej zabraknie. Za kilka lat skończy się wydobycie na największej odkrywce Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów należącej do PGE.

  czytaj więcej

 • Polska stawia na rzeki. Szlaki wodne zostaną wskrzeszone

  Polska stawia na rzeki. Szlaki wodne zostaną wskrzeszone

  Odwróciliśmy się od rzek. Ostatnie barki na Odrze, która walczyła najdłużej, zniknęły w latach 80. Po rzekach pływali tylko zapaleńcy i dziwacy. Teraz zapadła decyzja, by je wskrzesić.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników