zbiornikach wodnych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zbiornikach wodnych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zbiornikach wodnych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w podatkach lokalnych. Korzyść dla gminy, a nie tych, co płacą

  Zmiany w podatkach lokalnych. Korzyść dla gminy, a nie tych, co płacą

  Daninę do 100 zł trzeba będzie uiścić jednorazowo, a nie ratalnie. Zniknie optymalizacja dotycząca części wspólnych budynków, a także możliwość zapłaty niższego podatku, gdy nieruchomość nie może być użytkowana ze względów technicznych. W efekcie na zmianach w większym stopniu zyskają gminy niż właściciele i posiadacze gruntów, budynków i budowli. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych zmian w podatkach i opłatach lokalnych od 1 stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • PARTNERZY dla biznesu, SYSTEMY do wody

  PARTNERZY dla biznesu, SYSTEMY do wody

  Woda – niezbędna do istnienia życia. Aby mogła być zastosowana, poddaje się ją procesowi filtrowania, oczyszczania i dostosowania do wymagań ustawowych. W tym zakresie od ponad 15 lat specjalizuje się Partner Systems, który od początku istnienia dostarcza urządzenia do uzdatniania wody polskim żołnierzom. Z prezesem zarządu Dariuszem Zabrowarnym, na temat głównej działalności spółki, rozmawia Aleksander Kluba.

  czytaj więcej

 • Atomowy recykling z witaminą C. Polscy naukowcy stworzyli nuklearną pastylkę paliwową

  Atomowy recykling z witaminą C. Polscy naukowcy stworzyli nuklearną pastylkę paliwową

  Stołeczni inżynierowie opracowali metodę, w której paliwo jądrowe powstaje przy użyciu kwasu askorbinowego i alkoholu.

  czytaj więcej

 • Samorząd: Wały jak sito, 268 obszarów w niebezpieczeństwie

  Samorząd: Wały jak sito, 268 obszarów w niebezpieczeństwie

  Zarządom melioracji i urządzeń wodnych brakuje pieniędzy na remonty i modernizacje zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Do naprawy nadaje się ponad 3000 km umocnień. Nie powstrzymają wielkiej wody

  czytaj więcej

 • Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Do końca marca rada gminy może wnieść stosowny wniosek do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zmianę lub zniesienie urzędowej nazwy miejscowości. Składa się go na ręce wojewody.

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: By Ziemia nie stała się szklarnią

  Eureka DGP: By Ziemia nie stała się szklarnią

  Dzięki wynalazkowi z Puław bardzo groźny gaz cieplarniany staje się niewinny niczym tlen. Przy podtlenku azotu (N2O), który przedstawiony jest jako największe zło naszej planety, dwutlenek węgla, o którym słyszmy dużo częściej, jawi się niczym drobny złodziejaszek z przedmieść Palermo przy samym Vito Corleone.

  czytaj więcej

 • Wiceminister środowiska: Woda musi kosztować więcej [WYWIAD]

  Wiceminister środowiska: Woda musi kosztować więcej [WYWIAD]

  Niemal 30 zł rocznie dopłaci każdy z nas w związku ze zmianami, jakie rząd proponuje w prawie wodnym. W grę wchodzą m.in. opłaty za deszczówkę. – To zawsze kogoś zaboli – mówi wiceminister środowiska Mariusz Gajda.

  czytaj więcej

 • Bezprawne ogrodzenia i brak przejścia nad jeziorem? NIK potwierdza samowolę, a władze bezradne

  Bezprawne ogrodzenia i brak przejścia nad jeziorem? NIK potwierdza samowolę, a władze bezradne

  PRAWO WODNE: Spacer brzegiem jeziora? Zapomnijmy. Półtorametrowa strefa niezagrodzona od brzegu, czyli tzw. prawo przejścia, to na ogół fikcja prawna. Kto ma grunt na brzegu, grodzi go do samej wody, a nawet w głąb akwenu, żeby nikt mu nie naruszał własności. Do zmiany podejścia nie może zmusić opornych ani wójt, ani zarząd gospodarki wodnej, ani nawet policja. Kary są śmieszne, a przypadków naruszeń jest coraz więcej. Sprawie przyjrzała się po raz kolejny Najwyższa Izba Kontroli. Potrzebna jest zmiana przepisów, bo kary są mało dolegliwe, a skuteczna pozostaje w praktyce tylko droga sądowa. To zaś trwa bardzo długo. Choć wynika to wprost z przepisów, spory budzi też samo ustalanie linii brzegowej, a ostatni wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego potwierdza, że w mniej zawiłych sprawach wątpliwości nie ma. Najważniejsza jest krawędź brzegu, potem linia porostu traw i wreszcie stan wody (patrz poniżej). Niewiele wskazuje na to, że coś się zmieni. Wprawdzie obecnie trwają prace nad nowym prawem wodnym (projekt jest na stronach Rządowego Centrum Legislacji), a resort środowiska odpowiada, że analizuje raport, ale zapowiedzi zmiany przepisów w tej kwestii na razie jednak nie ma.

  czytaj więcej

 • Teraz pieniądze popłyną rzekami

  Teraz pieniądze popłyną rzekami

  Prace hydrotechniczne będą nowym kluczowym rynkiem infrastrukturalnym dla setek firm – obok dróg, kolei i energetyki.

  czytaj więcej

 • TTIP: Mistrzowie ekonomicznej ekspansji. Należy się wystrzegać USA

  TTIP: Mistrzowie ekonomicznej ekspansji. Należy się wystrzegać USA

  Niczego nie należy tak się wystrzegać, jak Amerykanów niosących w darze wyjątkowo korzystny traktat ekonomiczny.

  czytaj więcej

 • Kiedy należy się podatek tonażowy?

  Kiedy należy się podatek tonażowy?

  Podatek tonażowy to uproszczona danina w formie ryczałtu ze stawką 19 procent. Obliczany jest na podstawie tonażu używanych statków i stawek dobowych. Jest alternatywą dla opodatkowania na zasadach ogólnych, adresowaną do armatorów eksploatujących morskie statki handlowe w żegludze międzynarodowej. Danina ma w założeniu zatrzymywać rodzimych operatorów morskich przed ucieczką pod tanie, egzotyczne bandery.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników