zbiornikach wodnych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zbiornikach wodnych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zbiornikach wodnych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ustawa krajobrazowa: Szansa na piękniejszy pejzaż

  Ustawa krajobrazowa: Szansa na piękniejszy pejzaż

  Wchodząca w życie 11 września ustawa wprowadza obowiązek wykonania raz na 20 lat wojewódzkiego audytu krajobrazowego. I zmienia nieprzystające do rzeczywistości regulacje o parkach krajobrazowych

  czytaj więcej

 • Okres letni nie jest zdarzeniem nagłym

  Okres letni nie jest zdarzeniem nagłym

  Włodarz może wydać przepisy porządkowe tylko jeżeli faktycznie tryb niecierpiący zwłoki jest uzasadniony. Takie stanowisko zajął wojewoda łódzki w rozstrzygnięciu nadzorczym w sprawie zarządzenia burmistrza Opoczna. Dotyczyło ono regulaminu porządkowego miejsca wykorzystywanego do kąpieli. Wojewoda unieważnił je w całości.

  czytaj więcej

 • Rząd poczeka z prawem wodnym

  Rząd poczeka z prawem wodnym

  Nie mamy obecnie możliwości karania kogoś za to, że pali w piecu nieodpowiednim paliwem. Jednak nad takim rozwiązaniem pracujemy - wyjaśnia Dorota Niedziela, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

  czytaj więcej

 • Jak sprawnie uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach

  Jak sprawnie uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach

  Wniosek o jej wydanie musi zawierać komplet dokumentów. Dołączony do niego raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na otoczenie jako dowód w postępowaniu może być weryfikowany przez biegłych.

  czytaj więcej

 • Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety. Zajmą się uszczelnianiem wałów powodziowych, modernizacją uzdrowisk, ekologią, kulturą i wspomogą służby graniczne. Spore pieniądze pójdą też na wsparcie służby zdrowia. Włodarze nie zapominają, że najlepszą inwestycją jest człowiek, zatem w 2016 r. zadbają o ciekawe programy edukacyjne i poprawę kwalifikacji zawodowych swoich podatników. Znajdą też fundusze na aktywizację bezrobotnych. Zapytaliśmy samorządy, na jakie szeroko pojęte działania inwestycyjne stawiają w przyszłym roku. Nie wszyscy nam odpowiedzieli, a niektórzy przedstawili tylko wybrane informacje. Bo budżety na nowy rok są dopiero zamykane, nie ma też pewności co do pozyskania środków unijnych. Ale warto podkreślić, że coraz częściej samorządy prowadzą wspólne działania. A także biorą pod uwagę inicjatywy obywatelskie.

  czytaj więcej

 • Zmiany w podatkach lokalnych. Korzyść dla gminy, a nie tych, co płacą

  Zmiany w podatkach lokalnych. Korzyść dla gminy, a nie tych, co płacą

  Daninę do 100 zł trzeba będzie uiścić jednorazowo, a nie ratalnie. Zniknie optymalizacja dotycząca części wspólnych budynków, a także możliwość zapłaty niższego podatku, gdy nieruchomość nie może być użytkowana ze względów technicznych. W efekcie na zmianach w większym stopniu zyskają gminy niż właściciele i posiadacze gruntów, budynków i budowli. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych zmian w podatkach i opłatach lokalnych od 1 stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • PARTNERZY dla biznesu, SYSTEMY do wody

  PARTNERZY dla biznesu, SYSTEMY do wody

  Woda – niezbędna do istnienia życia. Aby mogła być zastosowana, poddaje się ją procesowi filtrowania, oczyszczania i dostosowania do wymagań ustawowych. W tym zakresie od ponad 15 lat specjalizuje się Partner Systems, który od początku istnienia dostarcza urządzenia do uzdatniania wody polskim żołnierzom. Z prezesem zarządu Dariuszem Zabrowarnym, na temat głównej działalności spółki, rozmawia Aleksander Kluba.

  czytaj więcej

 • Atomowy recykling z witaminą C. Polscy naukowcy stworzyli nuklearną pastylkę paliwową

  Atomowy recykling z witaminą C. Polscy naukowcy stworzyli nuklearną pastylkę paliwową

  Stołeczni inżynierowie opracowali metodę, w której paliwo jądrowe powstaje przy użyciu kwasu askorbinowego i alkoholu.

  czytaj więcej

 • Samorząd: Wały jak sito, 268 obszarów w niebezpieczeństwie

  Samorząd: Wały jak sito, 268 obszarów w niebezpieczeństwie

  Zarządom melioracji i urządzeń wodnych brakuje pieniędzy na remonty i modernizacje zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Do naprawy nadaje się ponad 3000 km umocnień. Nie powstrzymają wielkiej wody

  czytaj więcej

 • Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Zmiana nazwy miejscowości musi być poprzedzona konsultacjami z mieszkańcami

  Do końca marca rada gminy może wnieść stosowny wniosek do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zmianę lub zniesienie urzędowej nazwy miejscowości. Składa się go na ręce wojewody.

  czytaj więcej

 • Eureka DGP: By Ziemia nie stała się szklarnią

  Eureka DGP: By Ziemia nie stała się szklarnią

  Dzięki wynalazkowi z Puław bardzo groźny gaz cieplarniany staje się niewinny niczym tlen. Przy podtlenku azotu (N2O), który przedstawiony jest jako największe zło naszej planety, dwutlenek węgla, o którym słyszmy dużo częściej, jawi się niczym drobny złodziejaszek z przedmieść Palermo przy samym Vito Corleone.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników