zawody zaufania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zawody zaufania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zawody zaufania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sędzia TK Piotr Tuleja: Asystenci specjalnego znaczenia [OPINIA]

  Sędzia TK Piotr Tuleja: Asystenci specjalnego znaczenia [OPINIA]

  Oczekiwanie, że sędzia konstytucyjny sam od początku do końca będzie pracował nad aktami sprawy, jest tak samo nierealne jak to, że poseł, nawet prawnik, bez niczyjej pomocy napisze projekt ustawy, a adwokat nie skorzysta ze wsparcia, prowadząc skomplikowany spór zbiorowy.

  czytaj więcej

 • Perły Samorządu 2017: Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców - włodarze

  Perły Samorządu 2017: Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców - włodarze

  Własna wizja miasta i jej konsekwentne wdrażanie, przy jednoczesnym dbaniu o trwałe relacje ze społeczeństwem spowodowały, że Paweł Adamowicz cieszy się zaufaniem mieszkańców Gdańska od blisko 20 lat.

  czytaj więcej

 • Abolicja podatkowa. Komu przysługuje?

  Abolicja podatkowa. Komu przysługuje?

  Abolicja dla skruszonych podatników umożliwiłaby tym, którzy nie byli organizatorami procederu unikania opodatkowania powrót na normalny, legalny rynek . Mogłoby to być korzystnym rozwiązaniem dla gospodarki. Aplikacje, rozszerzenie uprawnień i toga dla doradców podatkowych podniosłyby rangę zawodu i poprawiły jakość systemu prawno-podatkowego - uważają przedstawiciele Krajowej Izby Doradców Podatkowych i sędziowie sądów administracyjnych. Rozmawiało z nimi Centrum Prasowe PAP.

  czytaj więcej

 • Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Zaczynał od obrony lokatorów, by przejść na ciemną stronę skupujących roszczenia. Oszust? A może ofiara?

  czytaj więcej

 • Dwa projekty ustaw dotyczących komorników trafią do komisji sprawiedliwości

  Dwa projekty ustaw dotyczących komorników trafią do komisji sprawiedliwości

  Projekty nowych ustaw o komornikach oraz o kosztach komorniczych trafią do sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka – zdecydował w czwartek wieczorem Sejm.

  czytaj więcej

 • Przełomowe rozwiązanie czy bubel prawny? Przepisy o egzekucji budzą skrajne emocje

  Przełomowe rozwiązanie czy bubel prawny? Przepisy o egzekucji budzą skrajne emocje

  Przełomowe regulacje, które zapobiegną patologiom wśród komorników, czy bubel prawny, który doprowadzi do zapaści systemu egzekucji sądowej? Opinie na temat projektów dwóch nowych ustaw – o komornikach sądowych i o kosztach komorniczych – prezentowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i samych zainteresowanych są całkowicie odmienne

  czytaj więcej

 • Wyższa Szkoła Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu. Uczelnia z wielkim potencjałem

  Wyższa Szkoła Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu. Uczelnia z wielkim potencjałem

  Pośród wszystkich polskich uczelni stawiających głównie na masowe kształcenie studentów, coraz większą popularnością cieszą się niewielkie szkoły wyższe o wyraźnie sprecyzowanym profilu, kładące nacisk na praktyczne przygotowanie swoich absolwentów do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Jedną z takich uczelni jest Wyższa Szkoła Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu, która jako pierwsza w stolicy Dolnego Śląska uzyskała uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo.

  czytaj więcej

 • Bez sądowej kontroli ochrona tajemnicy lekarskiej jest niepewna

  Bez sądowej kontroli ochrona tajemnicy lekarskiej jest niepewna

   Czy w ramach prowadzonego śledztwa prokurator może zażądać ujawnienia dokumentów zawierających wrażliwe informacje medyczne? Takie przypadki zdarzają się w praktyce.

  czytaj więcej

 • Ziobro: Poleciłem prokuraturze przeprowadzenie śledztwa ws. sędzi ze Szczecina

  Ziobro: Poleciłem prokuraturze przeprowadzenie śledztwa ws. sędzi ze Szczecina

  Jako Prokurator Generalny poleciłem prokuraturze, żeby przeprowadziła w sprawie sędzi ze Szczecina intensywne czynności śledcze i możliwie szybko wystąpiła o uchylenie pani sędzi immunitetu, jeśli zarzuty się potwierdzą - poinformował PAP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Janczyk: Będziemy walczyć ze zbyt niskimi cenami audytów

  Janczyk: Będziemy walczyć ze zbyt niskimi cenami audytów

  Komisja Nadzoru Audytowego będzie we współpracy z UOKiK monitorować rynek badań sprawozdań finansowych w Polsce. Analizować będziemy, czy wynagrodzenie za badanie jest adekwatne względem jego złożoności i włożonej w niego pracy - mówi w wywiadzie dla DGP Wiesław Janczyk, wiceminister finansów, przewodniczący Komisji Nadzoru Audytowego.

  czytaj więcej

 • Jaki do Mrygonia: Czy przyjąłby pan akt notarialny Pszczółki Mai?

  Jaki do Mrygonia: Czy przyjąłby pan akt notarialny Pszczółki Mai?

  Czy gdyby z panem Maciejem Marcinkowskim akt notarialny podpisała Pszczółka Maja to urząd też by taki akt przyjął - pytał szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki b. p.o. wiceszefa stołecznego BGN Jerzego Mrygonia. Gdyby było to udokumentowane to tak - odparł Mrygoń.

  czytaj więcej

 • Wojna to lukratywny biznes

  Wojna to lukratywny biznes

  Zależy mi na tym, by czytelnik miał poczucie uczestnictwa w opisywanych zdarzeniach. Ta niemal fizyczna bliskość wydaje mi się ważniejsza od literackości - mówi Wolfgang Bauer, niemiecki dziennikarz, korespondent wojenny i reporter. Jego książki „Porwane. Boko Haram i terror w sercu Afryki” oraz „Przez morze. Z Syryjczykami do Europy” ukazały się nakładem wydawnictwa Czarne.

  czytaj więcej

 • Slashies – nowy typ pracownika

  Slashies – nowy typ pracownika

  Mówiono już o pokoleniu X, Y, Z, teraz przyszła pora na slashies. Kim są? To przedstawiciele generacji millenialsów, którzy równocześnie poszukują inspiracji w różnych branżach i nie ograniczają się do jednego zajęcia czy zawodu. Takie podejście do zatrudnienia jest coraz bardziej widoczne wśród młodych mieszkańców dużych polskich miast. Jaki może mieć wpływ na rynek pracy i co oznacza to dla pracodawców?

  czytaj więcej

 • Budka: Projekt PiS o SN zakrawa o zamach stanu

  Budka: Projekt PiS o SN zakrawa o zamach stanu

  Złożony przez posłów PiS projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym zakrawa o zamach stanu – ocenił w czwartek wiceszef PO, b. minister sprawiedliwości Borys Budka. Według niego uchwalenie tej ustawy wyeliminuje mechanizmy kontroli nad władzą.

  czytaj więcej

 • Rafalska: Dobra sytuacja na rynku pracy nie jest czymś danym na stałe

  Rafalska: Dobra sytuacja na rynku pracy nie jest czymś danym na stałe

  Obecna, dobra sytuacja na rynku pracy nie jest czymś danym na stałe; nie wszystko, co się dzieje w sferze gospodarki jest zależne od czynników krajowych - powiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

  czytaj więcej

 • Woś: Kto się boi robota w Japonii

  Woś: Kto się boi robota w Japonii

  Dziś zabieram państwa na małą wycieczkę do Japonii. A jednocześnie będzie to wyprawa w przyszłość. Tym bardziej że panuje przekonanie, iż kto jak kto, ale Japończycy od kilku dekad żyją o parę (paręnaście?) lat przed resztą rozwiniętego świata. Może więc już znają odpowiedzi na te pytania, nad którymi my obecnie się mordujemy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników