zawody poszukiwane

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zawody poszukiwane. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zawody poszukiwane.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Miasto jak rajski ogród? Poradnik sprzed stu lat

  Miasto jak rajski ogród? Poradnik sprzed stu lat

  Książka Howarda jest pozycją wyjątkową, ponieważ jako pierwsza w historii myśli urbanistycznej tak szeroko i kompleksowo omawia kwestię związku między komfortem mieszkania, zawodową samorealizacją, zdrowiem, potrzebą kontaktu z naturą i przynależnością do wspólnoty. Wszystkie te wartości były wówczas podlane radykalnym modernistycznym podejściem do projektowania, przekonaniem, że kształtując otoczenie, kształtować można nowego człowieka.

  czytaj więcej

 • Młody rolnik może opłacić kurs na prawo jazdy unijnym wsparciem

  Młody rolnik może opłacić kurs na prawo jazdy unijnym wsparciem

  Mam małe gospodarstwo rolne i chciałbym zdobyć kwalifikacje na kierowanie pojazdem C+E. To dość drogi kurs. Czy mogę się starać o jakiekolwiek dofinansowanie? Do kogo powinienem się zwrócić o wsparcie – pyta pan Paweł.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Zmiany na uczelniach? Zacznijmy od odpłatności

  Kleiber: Zmiany na uczelniach? Zacznijmy od odpłatności

  Większość osób obserwujących sytuację w polskim szkolnictwie wyższym nie ma wątpliwości – potrzebne są dalsze systemowe zmiany, choć ich zakres i charakter nie jest już tak oczywisty. Trudność polega m.in. na tym, że ze względu na wagę sprawy dla strategii rozwojowej kraju ma ona oczywiste ponadsektorowe znaczenie. Przewodnicząc od lat kapitule cenionego, bazującego na bardzo wielu solidnie udokumentowanych kryteriach oceny rankingu polskich uczelni wyższych mam w tej sprawie wyrobione zdanie. Wielokrotnie sprzeciwiałem się publicznie przesadnie krytycznym opiniom o polskich uczelniach, wynikającym z obserwacji jedynie najsłabszych z nich lub też z pochopnych uogólnień fragmentarycznych wad całego systemu. Ale też w swoich ocenach nigdy nie ukrywałem potrzeby szerokiego, krytycznego spojrzenia na nasze szkolnictwo wyższe pod kątem wyzwań, które niesie ze sobą dynamika współczesnego świata. Wymieńmy choćby parę z niezbędnych do podjęcia działań.

  czytaj więcej

 • Lenin: Ślusarz, który rozmontował imperium

  Lenin: Ślusarz, który rozmontował imperium

  Łajdak! Rozstrzelać go to za mało! – krzyczał przywódca komunistów, gdy przeczytał, dla kogo naprawdę pracował jego zaufany towarzysz. A przecież Włodzimierz Lenin nikomu tyle nie zawdzięczał, ile polskiemu robotnikowi

  czytaj więcej

 • Islamizacja radykalizmu: Zamachowcy nie są religijni, nie chodzą regularnie do meczetów

  Islamizacja radykalizmu: Zamachowcy nie są religijni, nie chodzą regularnie do meczetów

  Nie są religijni, nie chodzą regularnie do meczetu. Fantazjują o heroizmie, przemocy i śmierci. Wykluczeni, w nihilizmie szukają tożsamości. Bez względu na to, kto stoi za zamachami w Brukseli, europejskie służby przyczyny radykalizacji nastrojów wśród muzułmanów znają od dawna.

  czytaj więcej

 • Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel wychodzi naprzeciw nowoczesnemu stylowi prowadzenia biznesu. Insignia ze zintegrowanym, w pełni mobilnym system OnStar zaskakuje funkcjonalnością doprowadzoną na wyżyny perfekcji. Samochód sam doprowadzi cię na miejsce. Nawet jeśli nie wiesz, jak je odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Hamowanie kancelarii: Firmy odszkodowawcze czekają na decyzję rządu o nadzorze

  Hamowanie kancelarii: Firmy odszkodowawcze czekają na decyzję rządu o nadzorze

  Rosnące w siłę firmy odszkodowawcze czekają na decyzję rządu o nadzorze nad branżą. Kluczowa będzie opinia resortu sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Rynek pracy: Mniej bezrobotnych przez długi czas

  Rynek pracy: Mniej bezrobotnych przez długi czas

  Choć osób bez pracy jest najmniej od ćwierć wieku, to ponad połowa zarejestrowanych nie znalazła zatrudnienia dłużej niż przez 12 miesięcy – podaje GUS. To i tak mniej niż przed rokiem.

  czytaj więcej

 • Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Szukanie odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć równowagę między niezależnością sędziów a ich rozliczalnością, nie jest końcem demokracji. Łaciński dylemat: kto będzie pilnować samych strażników, jest aktualny w każdej epoce. Polskie sądy wymagają naprawy. Jedni się jej boją, drudzy wyczekują.

  czytaj więcej

 • Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Już za 3 tygodnie w Gdańsku odbędzie się II edycja Europejskiego Kongresu Medycznego. W wydarzeniu udział weźmie wielu znakomitych międzynarodowych i polskich ekspertów z zakresu zdrowia publicznego, ekonomii i zarządzania placówkami medycznymi. Podczas dwóch dni kongresowych odbędzie się szereg interesujących debat, które będą dotyczyły najbardziej aktualnych problemów służby zdrowia w ujęciu europejskim.

  czytaj więcej

 • Sędziom wolno mniej niż innym obywatelom

  Sędziom wolno mniej niż innym obywatelom

  Sędziom wolno mniej niż innym obywatelom. Ale w sytuacji, gdy zagrożone są demokracja i podstawowe wolności, mają obowiązek zabierania głosu.

  czytaj więcej

 • Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Każdy z nas ma swój niepowtarzalny, wyjątkowy sposób komunikowania się ze światem. Mamy osobnicze cechy językowe. Jeśli lingwiści potrafią badać te cechy w odniesieniu do pisarzy, to dlaczego nie robić tego samego w stosunku do przestępców.

  czytaj więcej

 • Na pomoc młodym bezrobotnym

  Na pomoc młodym bezrobotnym

  Młodzież, która nie uczy się i nie pracuje, może liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich, które pomoże im wyjść na prostą w dorosłym życiu. Bezrobocie wśród osób młodych jest problemem całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że w 2013 roku bez pracy pozostawało blisko 5,7 mln osób poniżej 25. roku życia.

  czytaj więcej

 • Jakich dokumentów warto poszukać, aby podwyższyć emeryturę?

  Jakich dokumentów warto poszukać, aby podwyższyć emeryturę?

  Do wyliczenia, ile odłożyliśmy na starość przed reformą systemu, ważne są przede wszystkim staż pracy i wysokość zarobków.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników