zawody poszukiwane

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zawody poszukiwane. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zawody poszukiwane.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel Insignia z systemem OnStar. Poznaj nowego partnera w biznesie

  Opel wychodzi naprzeciw nowoczesnemu stylowi prowadzenia biznesu. Insignia ze zintegrowanym, w pełni mobilnym system OnStar zaskakuje funkcjonalnością doprowadzoną na wyżyny perfekcji. Samochód sam doprowadzi cię na miejsce. Nawet jeśli nie wiesz, jak je odnaleźć.

  czytaj więcej

 • Na pomoc młodym bezrobotnym

  Na pomoc młodym bezrobotnym

  Młodzież, która nie uczy się i nie pracuje, może liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich, które pomoże im wyjść na prostą w dorosłym życiu. Bezrobocie wśród osób młodych jest problemem całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że w 2013 roku bez pracy pozostawało blisko 5,7 mln osób poniżej 25. roku życia.

  czytaj więcej

 • Dzień Księgowego, czyli pochwała wiedzy, umiejętności i etyki zawodowej

  Dzień Księgowego, czyli pochwała wiedzy, umiejętności i etyki zawodowej

  Polscy księgowi zrzeszyli się na początku XX wieku, gdy Polski nie było na mapach, od 1989 roku są uznawani za najlepszych specjalistów na świecie, a polski Kodeks Zawodowy Etyki w Rachunkowości jest tłumaczony na wiele języków. 9 czerwca 2016 roku, po raz siódmy w powojennej Polsce, obchodzony będzie Dzień Księgowego. Przedstawiciele tego zawodu podkreślają, że fundamentami ich sukcesu są wiedza, umiejętności i etyka zawodowa.

  czytaj więcej

 • Katastrofy górnicze: Gdy strop pocałuje spąg

  Katastrofy górnicze: Gdy strop pocałuje spąg

  Zastępowy Piotr Obłój z kopalni Wujek za kilka tygodni idzie na emeryturę. Nie odlicza do niej dni. Choć o domku w Bieszczadach mówi częściej niż rok temu. 23 czerwca 2016 r. mija rok od zakończenia najdłuższej akcji ratowniczej w polskim górnictwie.

  czytaj więcej

 • Jak najlepsze wydziały uczą prawników

  Jak najlepsze wydziały uczą prawników

  10 pytań z okazji 10. edycji rankingu wydziałów prawa: jak najlepsze wydziały uczą prawników. Odpowiedzi udzielają: Jerzy Pisuliński i Mieczysław Błoński.

  czytaj więcej

 • Przyszłość w prawie zapisana

  Przyszłość w prawie zapisana

  Co roku w porze letniej szkoły wyższe zapełniają się kandydatami na studia, którzy podejmują decyzję, jaki kierunek rozwoju powinni obrać. Chociaż każdego roku nieco inne kierunki cieszą się popularnością, to jednak prawo zawsze przyciąga dużą rzeszę chętnych na studia. Studiów prawniczych poszukują nie tylko maturzyści, ale również osoby aktywne na rynku pracy, które chcą się zmienić branżę lub zwiększyć swoje kompetencje.

  czytaj więcej

 • Zapomnijcie o ogłoszeniach o pracę. Rekruterzy walczą o pracowników na Facebooku

  Zapomnijcie o ogłoszeniach o pracę. Rekruterzy walczą o pracowników na Facebooku

  Współczesny rynek pracy w Polsce przechodzi dynamiczne przemiany. Z rynku pracodawcy, na którym to przedsiębiorcy przebierali w aplikacjach kandydatów, staje się rynkiem pracownika, na którym o dobrze wykwalifikowanego specjalistę w danej dziedzinie zabiega kilka, a nawet kilkanaście różnych firm.

  czytaj więcej

 • Prawnik z biznesowym zacięciem poszukiwany. In-house musi być menedżerem [RAPORT]

  Prawnik z biznesowym zacięciem poszukiwany. In-house musi być menedżerem [RAPORT]

  Sama specjalistyczna wiedza z zakresu prawa nie wystarczy. Prawnik w przedsiębiorstwie musi być strategicznym doradcą dla swoich dyrektorów i prezesa. Firmy stawiają więc na miękkie umiejętności i doświadczenie biznesowe – wynika z raportu PwC i Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw „Prawnicy przedsiębiorstw: dziś i jutro”.

  czytaj więcej

 • „Outcasts/Wykluczeni”. Brave Festival dla tych, którzy chcą słuchać innych

  „Outcasts/Wykluczeni”. Brave Festival dla tych, którzy chcą słuchać innych

  To będzie już 12. edycja Brave Festival. Tym razem pod hasłem „Outcasts/Wykluczeni”. Od 1 do 16 lipca we Wrocławiu wystąpią wyjątkowi artyści z całego świata, m.in. balet niewidomych z Brazylii i niesłyszący bębniarze z Malezji. Swój premierowy spektakl „Crazy God” zaprezentuje Teatr Pieśń Kozła.

  czytaj więcej

 • Chróścik: Finansową barierą są opłaty sądowe

  Chróścik: Finansową barierą są opłaty sądowe

  - Upowszechnianie stereotypu prawnika dostępnego dla bogatych elit podważa zaufanie do systemu wymiaru sprawiedliwości – mówi Włodzimierz Chróścik, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Tajemnica lekarska: Błędy medyczne na celowniku rządu

  Tajemnica lekarska: Błędy medyczne na celowniku rządu

  Tajemnica lekarska będzie mniej bezpieczna w porównaniu z tymi chroniącymi osoby wykonujące inne zawody. Wszystko po to, aby nie służyła do ukrywania pomyłek w leczeniu.

  czytaj więcej

 • W Polsce nie ma patriotyzmu konstytucyjnego

  W Polsce nie ma patriotyzmu konstytucyjnego

  Nie stworzyliśmy w Polsce czegoś na kształt patriotyzmu konstytucyjnego, przekonania o ważności, a może i dumy z istnienia zbioru zasad ważniejszych niż zwykłe prawo.

  czytaj więcej

 • Nowe uprawnienia dla adwokatów: Wezmą udział w postępowaniach egzekucyjnych

  Nowe uprawnienia dla adwokatów: Wezmą udział w postępowaniach egzekucyjnych

  Udział adwokata w postępowaniu egzekucyjnym nie narazi go już na postępowanie dyscyplinarne.

  czytaj więcej

 • Brak pracy nie jest równoznaczny z wypłatą zasiłku dla bezrobotnych

  Brak pracy nie jest równoznaczny z wypłatą zasiłku dla bezrobotnych

  Pan Kamil jest od kilku miesięcy bezrobotny. – Zarejestrowałem się w urzędzie pracy, liczyłem na wypłatę zasiłku. Niestety, okazało się, że ponieważ wynajmuję mieszkanie odziedziczone po babci, żadnych pieniędzy nie dostanę. Podobnie było kilka lat temu, kiedy po utracie zatrudnienia również nie otrzymałem zasiłku. Pracowałem wtedy na część etatu i zarabiałem mniej niż minimalne wynagrodzenie, a tym samym, zdaniem urzędu, na pieniądze nie zasługiwałem. Wydaje mi się, że skoro byłem zatrudniony w niepełnym wymiarze, to wymagane wynagrodzenie też powinno być mniejsze. Pracuję, opłacam składki, ale kiedy jestem w potrzebie, nie mogę liczyć na żadną pomoc – żali się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Sport, podobnie jak religia, to ogromny generator emocji. A w związku z tym genialne narzędzie do uprawiania socjotechniki. Przydatne w każdym ustroju, lecz pożądane zwłaszcza przez te, które przeżywają problemy - mówi Przemysław Nosal, socjolog sportu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki „Technologia i sport" oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu socjologii kultury, sportu i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Pałka: W poszukiwaniu korupcji sędziów

  Pałka: W poszukiwaniu korupcji sędziów

  Na początek kilka zdań, które muszą paść, choć w zasadzie nie powinny, bo mowa o oczywistości: z korupcją trzeba walczyć. Skorumpowanych trzeba usuwać z zajmowanych stanowisk, pozbawiać pełnionych funkcji, a wreszcie karać. I to surowo.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników