zawody poszukiwane

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zawody poszukiwane. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zawody poszukiwane.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wysokie zarobki i stabilna pozycja na rynku pracy: Programistą może zostać każdy

  Wysokie zarobki i stabilna pozycja na rynku pracy: Programistą może zostać każdy

  To jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy i jednocześnie jeden z najlepiej płatnych. Aby go wykonywać nie trzeba mieć wykształcenia informatycznego, ponieważ coraz więcej firm uczy programowania od podstaw.

  czytaj więcej

 • Drukarz, LGBT i pozorny paradoks kolizji zasad prawa

  Drukarz, LGBT i pozorny paradoks kolizji zasad prawa

  Zbyt często w dyskursie prawniczym sięgamy po argumenty z najwyższej półki konstytucyjnej, podgrzewając tylko temperaturę sporu i narażając się na przypięcie łatki.

  czytaj więcej

 • Notariusz po wypadku nie musi oszczędzać na środkach transportu

  Notariusz po wypadku nie musi oszczędzać na środkach transportu

  Samochód gwarantuje notariuszowi dyspozycyjność. Jeżeli więc uległ wypadkowi, to do czasu jego naprawy właściciel ma prawo wynająć pojazd zastępczy. I nie musi to być najtańsze z aut oferowanych w wypożyczalniach.

  czytaj więcej

 • Nadzwyczajny Kongres Sędziów: Obrona bastionów z pożytkiem dla obywateli

  Nadzwyczajny Kongres Sędziów: Obrona bastionów z pożytkiem dla obywateli

  Mieliśmy zaszczyt – jako zaproszeni goście – uczestniczyć w Nadzwyczajnym Kongresie Sędziów. Wydarzeniu, którego rozmach wynikał z zapowiedzianego przez KRS programu obejmującego niezwykle ważne sprawy dla wymiaru sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • NIK: Przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców ułatwiają przyjazd w innych celach

  NIK: Przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców ułatwiają przyjazd w innych celach

  Brak kontroli oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców umożliwiał ich przyjazd do Polski w innych celach niż praca - wynika z upublicznionego w czwartek raportu NIK dot. sytuacji na Podkarpaciu. NIK zapowiada zbadanie sprawy w całym kraju.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski na Ukrainie: Już rozpoczęliśmy trudny dialog historyczny

  Waszczykowski na Ukrainie: Już rozpoczęliśmy trudny dialog historyczny

  Już wcześniej zaczęliśmy trudny dialog historyczny z Ukrainą; udało nam się dojść do prawdy z wieloma narodami, które wyrządziły nam większą krzywdę, więc jestem przekonany, że i tu dojdzie do pojednania - powiedział we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • Członkowie rodziny cudzoziemca nie zawsze potrzebują zezwolenia na pracę

  Członkowie rodziny cudzoziemca nie zawsze potrzebują zezwolenia na pracę

  Polska spółka z branży przemysłowej poszukuje informatyków także wśród cudzoziemców zza wschodniej granicy, dla których jest gotowa uzyskać niezbędne zezwolenia na pracę. Zainteresowanie ofertą wyraża kilkoro kandydatów z Ukrainy i Białorusi, którzy są skłonni przeprowadzić się do Polski wraz z małżonkami i dziećmi. Kandydatom zależy jednak, aby ich małżonkowie również mogli szukać w Polsce pracy, i od takiej możliwości uzależniają decyzję o przeprowadzce. Spółka staje przed pytaniem – czy legalne zatrudnienie w Polsce cudzoziemca pozwala pracować w naszym kraju także jego małżonkowi? Jeśli nie, to co należy zrobić, aby małżonek cudzoziemca również miał prawo do pracy w Polsce?

  czytaj więcej

 • NIK: Oferty zawodówek są niedopasowane do potrzeb rynku pracy

  NIK: Oferty zawodówek są niedopasowane do potrzeb rynku pracy

  System szkolnictwa zawodowego nie jest skuteczny; mimo iż na rynku brakuje fachowców, to 41 proc. absolwentów zawodówek nie znajduje zatrudnienia, głównie z powodu niedopasowania oferty szkół do potrzeb rynku pracy - stwierdza raport NIK.

  czytaj więcej

 • Wizerunku adwokatury nie poprawi złota kokarda

  Wizerunku adwokatury nie poprawi złota kokarda

  Zachwyceni medialną nośnością rozmaitych kampanii reklamowych, chcielibyśmy ich użyć do promocji adwokatury. W tym celu poszukujemy wsparcia wizerunkowych specjalistów. Opisujemy najważniejsze sfery aktywności adwokackiej z nadzieją, że za pomocą czarodziejskiej sztuki przekazu staną się elementem powszechnej świadomości.

  czytaj więcej

 • Zalewska: Czas skończyć dyskusję i podejmować decyzje

  Zalewska: Czas skończyć dyskusję i podejmować decyzje

  Czas skończyć dyskusję i podejmować decyzje - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska przedstawiając w Sejmie informację ws. planowanej reformy systemu edukacji. Szefowa MEN podkreśliła, że reforma odpowiada na zapotrzebowanie rodziców i zapewniła, że nie będzie zwolnień nauczycieli.

  czytaj więcej

 • Job-hopping wkracza do Polski. Coraz częściej przeskakujemy z pracy do pracy

  Job-hopping wkracza do Polski. Coraz częściej przeskakujemy z pracy do pracy

  Mianem job-hopperów określa się osoby, które często zmieniają pracę. Termin pochodzi z USA, gdzie statystyczny pracownik przez całą swoją karierę pracuje dla kilkunastu pracodawców. Przez dziesiątki lat średnia dla pracującego Polaka wynosiła zaledwie kilku. Nie zmieniła tego nawet transformacja ustrojowa, po której bezrobocie poszybowało w górę, a niepewność pracy utrzymywała się na wysokim poziomie. W badaniach opinii publicznej dominował pogląd, że dobra praca to stała praca. W ostatnim czasie trend ulega zmianie, a wśród Polaków, zwłaszcza młodych, coraz więcej jest „skoczków”.

  czytaj więcej

 • Zarobić na pośrednictwie. Trwa walka o obsadę nieodpłatengo poradnictwa

  Zarobić na pośrednictwie. Trwa walka o obsadę nieodpłatengo poradnictwa

  „Zapewniamy roczną umowę i wysokie wynagrodzenie”. Coraz więcej tego typu ofert pochodzących od organizacji pozarządowych trafia na adwokackie i radcowskie skrzynki pocztowe. Trwa walka o nową obsadę punktów nieodpłatnego poradnictwa.

  czytaj więcej

 • Nowe zachęty do zatrudniania więźniów

  Nowe zachęty do zatrudniania więźniów

  PROBLEM: Przedsiębiorcy wiedzą, że zatrudnienie osoby osadzonej to czasem jedyny sposób na znalezienie taniego, dobrze wykwalifikowanego pracownika – i to bez konieczności odprowadzania niektórych składek czy prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Niewielu jednak korzysta z tej możliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że zachęci ich do tego wyższa dopłata do wynagrodzeń skazańców. Tymczasem barierą, której nie da się znieść, nowelizując przepisy, są stereotypy. Firmy nie chcą mówić tego wprost, ale boją się zatrudniać osadzonych. Przedstawiciele zakładów karnych uważają, że niesłusznie.

  czytaj więcej

 • Kompetencje i mobilność – tego wymaga rynek pracy

  Kompetencje i mobilność – tego wymaga rynek pracy

  Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – to przysłowie traci na aktualności. Podobnie jak to o nieprzesadzaniu starych drzew. Kluczem do sukcesu jest dziś bowiem nauka przez całe życie i gotowość na zmiany.

  czytaj więcej

 • Minister Gliński: Wychowujmy prawdziwych humanistów

  Minister Gliński: Wychowujmy prawdziwych humanistów

  Wychowujmy prawdziwych humanistów i uczmy artystycznego rzemiosła - zaapelował minister kultury Piotr Gliński w czwartek na Akademii Sztuki w Szczecinie. Kierując słowa do młodych artystów dodał, że w sztuce najłatwiej prowokować, a najtrudniej wzruszać.

  czytaj więcej

 • Rodzice o przyszłości swoich dzieci na rynku pracy: Od zarobków ważniejsze jest wykonywanie zawodu z pasją

  Rodzice o przyszłości swoich dzieci na rynku pracy: Od zarobków ważniejsze jest wykonywanie zawodu z pasją

  Chociaż większość rodziców deklaruje, że wybór kariery zawodowej zależy od samego dziecka, to najchętniej widzieliby synów w roli programistów (26,6%), a córki w roli lekarzy (31,8%) – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez BIOSTAT na zlecenie inicjatywy Znane Ekspertki. Ogólnopolskie badanie „Jak widzisz przyszłość zawodową Twoich dzieci?” miało na celu zbadanie stosunku rodziców do rozwoju kompetencji matematyczno-logicznych i do edukacji swoich dzieci w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Eksport metodą prób i błędów

  Eksport metodą prób i błędów

  HANDEL Jeśli polski biznes ma jeszcze szerzej wyjść w świat, będzie potrzebował do tego sprawnych generałów. Czyli specjalistów od sprzedaży zagranicznej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników