zawody poszukiwane

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zawody poszukiwane. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zawody poszukiwane.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ranking Studiów Inżynierskich 2017: Pracodawca gotów ozłocić informatyka

  Ranking Studiów Inżynierskich 2017: Pracodawca gotów ozłocić informatyka

  Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska znalazły się w czołówce Rankingu Studiów Inżynierskich 2017 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

  czytaj więcej

 • Szczepić czy nie szczepić? Ile prawdy w filmie "Wyszczepieni" Andrew Wakefielda

  Szczepić czy nie szczepić? Ile prawdy w filmie "Wyszczepieni" Andrew Wakefielda

  Wyemitowany w połowie maja przez TVN 7 dokument „Wyszczepieni” (Vaxxed) nie pozostawia wątpliwości: szczepionki mogą wywoływać autyzm. Niestety film ani słowem nie wspomina, że jego autor stracił prawo do wykonywania zawodu lekarza w Wielkiej Brytanii, że jedenastu współautorów niesławnego artykułu w „The Lancet” odcięło się od tej publikacji i że pismo ostatecznie ją wycofało. „Wyszczepieni” milczą też o tym, że Wakefield, który stoi za tym filmem,  jest bohaterem wielu artykułów śledczych wykazujących, że podrasował wyniki badań i wyciągnął z nich nieuprawnione wnioski. Jeśli nie znamy tego kontekstu, film łatwo może przestraszyć.

  czytaj więcej

 • Lenaerts: Sędziowie, radcy prawni, adwokaci muszą stać i chronić demokracji

  Lenaerts: Sędziowie, radcy prawni, adwokaci muszą stać i chronić demokracji

  Mamy różne poglądy - także polityczne - ale sędziowie, radcy prawni, adwokaci muszą stać i chronić demokracji - powiedział prezes Trybunału Sprawiedliwości UE Koen Lenaerts w czasie sobotniego Kongresu Prawników w Katowicach.

  czytaj więcej

 • Jak przebiegał Kongres Prawników Polskich [GALERIA]

  Jak przebiegał Kongres Prawników Polskich [GALERIA]

  Wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ale nie takiej, jaką proponuje władza - mówili uczestnicy Kongresu Prawników Polskich. Przedstawiciel MS przekonywał, że zmiany nie godzą w niezawisłość sędziów. Zapowiedział poprawkę do projektu ustawy o KRS. Jego wystąpienie było zakłócane.

  czytaj więcej

 • Fakty i mity o brutalności policjantów. Mamy problem z nadużywaniem przemocy

  Fakty i mity o brutalności policjantów. Mamy problem z nadużywaniem przemocy

  Polska od lat zmaga się z problemem nadużywania przemocy wobec zatrzymanych. To ponadpartyjny kłopot, z którym nie był w stanie się uporać ani poprzedni, ani obecny rząd. Choć ogólnopolska strategia walki z nadużyciami funkcjonariuszy została przyjęta ponad dwa lata temu, do dziś pozostaje martwym zapisem.

  czytaj więcej

 • Litwa. Strach przed prowokacją na Zapadzie

  Litwa. Strach przed prowokacją na Zapadzie

  Wrześniowe białorusko-rosyjskie manewry postawiły kontrwywiad VSD w stan wzmożonej gotowości.  „Jeśli dostrzegłeś uzbrojonych ludzi na podwórku, nie podchodź do nich, bo możesz stać się ich celem lub ofiarą zabłąkanej kuli” – radzi litewskie ministerstwo obrony w broszurce z poradami, jak zachować się w razie wojny. Władze w Wilnie są wrażliwe na wszelkie przejawy zagrożeń hybrydowych.

  czytaj więcej

 • Szpitale boją się skróconego wieku emerytalnego. Wiele pielęgniarek może jesienią odejść z pracy

  Szpitale boją się skróconego wieku emerytalnego. Wiele pielęgniarek może jesienią odejść z pracy

  Szefowie placówek boją się skróconego wieku emerytalnego. Wiele pielęgniarek jest w tak zaawansowanym wieku, że już za kilka miesięcy mogą odejść z pracy.

  czytaj więcej

 • Nie każdy sposób pokrycia kosztów praktyki cudzoziemca w Polsce będzie korzystny dla firmy

  Nie każdy sposób pokrycia kosztów praktyki cudzoziemca w Polsce będzie korzystny dla firmy

  Krajowa spółka zamierza przyjąć na trzymiesięczną praktykę niemieckiego rezydenta podatkowego, niemającego w Polsce ośrodka interesów życiowych. Na podstawie uzgodnień ze spółką mającą siedzibę w Niemczech, która należy do tej samej grupy kapitałowej, zamierza zapewnić praktykantowi mieszkanie na czas pobytu w Polsce, pokrywając koszty jego wynajęcia. Rodzima spółka poza wydatkami na wynajem tego lokalu oraz na zapewnienie praktyki nie ponosi żadnych innych kosztów związanych z jego pobytem w Polsce. Jakie obowiązki nakładają na polskiego pracodawcę rodzime przepisy podatkowe w związku z organizacją takich praktyk?

  czytaj więcej

 • Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Partia w ekspresowym tempie wymienia kluczowych urzędników i menedżerów. Zbadaliśmy skalę tego zjawiska. Polski model administracji ma – w teorii – zapewniać ciągłość zarządzania krajem. Urzędnicy realizują zadania powierzane im przez ministrów, wojewodów i szefów urzędów centralnych, niezależnie od ugrupowania politycznego, które reprezentują.

  czytaj więcej

 • Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  OPIS SYTUACJI: ABC sp. z o.o. szuka możliwości wyegzekwowania roszczeń, jakie ma wobec dostawcy podzespołów do budowy linii produkcyjnej, XYZ sp. z o.o. Roszczenia wynikają z rękojmi. Po dostarczeniu zamówionego towaru okazało się, że część elementów ma wady ukryte, których nie można było wykryć podczas odbioru towaru. W efekcie – jako że nie zostały one naprawione – po długiej wymianie pism zarząd spółki ABC postanowił złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny wadliwych podzespołów. Obawiając się, że spółka XYZ dobrowolnie nie zwróci różnicy pomiędzy ceną sprzedaży towaru oraz jego faktyczną wartością, zarząd ABC zaczął poszukiwać sposobów przymuszenia sprzedawcy do zapłaty. W pierwszej kolejności zamierzano wpisać nielojalnego kontrahenta do rejestru długów prowadzonego przez biuro informacji gospodarczej. Rozważane jest także wystąpienie z powództwem cywilnym przeciwko dostawcy. Kwota roszczenia nabywcy to ok. 20 tys. zł. Zarząd spółki ABC niepokoi się, bo otrzymał również, na razie niesprawdzoną, informację o rzekomym znacznym zadłużeniu spółki, która dostarczyła jej towar. Posiada też informację, że XYZ sp. z o.o. jest użytkownikiem wieczystym atrakcyjnej nieruchomości w centrum miasta. Postanowiono zatem zbadać prawne możliwości zabezpieczenia się na tej nieruchomości, a także faktyczną skuteczność takiego zabezpieczenia. W szczególności zaś, czy możliwe będzie dokonanie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego przez XYZ spółkę z o.o. pomimo udzielenia zabezpieczenia na rzecz powoda przez sąd cywilny, które to miałoby mieć postać stosownego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości użytkowanej przez dłużnika.

  czytaj więcej

 • Piotrków sprowadza repatriantów: Naszym rodakom ze Wschodu jesteśmy winni pomoc

  Piotrków sprowadza repatriantów: Naszym rodakom ze Wschodu jesteśmy winni pomoc

  Repatrianci objęci są opieką zarówno ze strony państwa, jak i samorządu. Ogólnie zamieszka u nas siedem rodzin z Uzbekistanu i Kazachstanu. Łącznie będzie to 18 osób - mówi  Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

  czytaj więcej

 • "Mąż jest z zawodu dyrektorem". Kariera od pucybuta do milionera w Polsce nie jest łatwa

  "Mąż jest z zawodu dyrektorem". Kariera od pucybuta do milionera w Polsce nie jest łatwa

  Rynek pracy przypomina społeczność, która reglamentuje awans. Kto źle zacznie zawodową ścieżkę, może utknąć na marginesie.

  czytaj więcej

 • Turcja: Premier wzywa do przerwania marszu protestacyjnego opozycji

  Turcja: Premier wzywa do przerwania marszu protestacyjnego opozycji

  Premier Turcji Binali Yildirim wezwał opozycję do przerwania rozpoczętego w czwartek marszu z Ankary do Stambułu, protestu przeciwko skazaniu na 25 lat więzienia pod zarzutem szpiegostwa posła opozycyjnej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP) Enisa Berberoglu.

  czytaj więcej

 • Trwa polowanie na nauczycieli. Dyrektorzy przeczesują wygaszane gimnazja

  Trwa polowanie na nauczycieli. Dyrektorzy przeczesują wygaszane gimnazja

   Szefowie podstawówek przeczesują wygaszane gimnazja w poszukiwaniu najzdolniejszych pedagogów. W cenie są zwłaszcza ci od chemii i fizyki.

  czytaj więcej

 • Slashies – nowy typ pracownika

  Slashies – nowy typ pracownika

  Mówiono już o pokoleniu X, Y, Z, teraz przyszła pora na slashies. Kim są? To przedstawiciele generacji millenialsów, którzy równocześnie poszukują inspiracji w różnych branżach i nie ograniczają się do jednego zajęcia czy zawodu. Takie podejście do zatrudnienia jest coraz bardziej widoczne wśród młodych mieszkańców dużych polskich miast. Jaki może mieć wpływ na rynek pracy i co oznacza to dla pracodawców?

  czytaj więcej

 • ELA podpowie, co i na jakiej uczelni opłaca się studiować

  ELA podpowie, co i na jakiej uczelni opłaca się studiować

  Rząd chce pobierać informacje o tym, jak na rynku pracy radzą sobie absolwenci szkół wyższych, nie tylko z ZUS. Sięgnie też po dane z urzędów skarbowych i KRUS.

  czytaj więcej

 • Radcowie prawni obsłużą chińskich inwestorów

  Radcowie prawni obsłużą chińskich inwestorów

  Krajowa Izba Radców Prawnych zacieśniła współpracę z adwokaturą chińską. Rezultatem jest podpisanie memorandum w ramach inicjatywy „Jeden pas i jedna droga”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników