zawody poszukiwane

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zawody poszukiwane. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zawody poszukiwane.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • NIK: Oferty zawodówek są niedopasowane do potrzeb rynku pracy

  NIK: Oferty zawodówek są niedopasowane do potrzeb rynku pracy

  System szkolnictwa zawodowego nie jest skuteczny; mimo iż na rynku brakuje fachowców, to 41 proc. absolwentów zawodówek nie znajduje zatrudnienia, głównie z powodu niedopasowania oferty szkół do potrzeb rynku pracy - stwierdza raport NIK.

  czytaj więcej

 • Wizerunku adwokatury nie poprawi złota kokarda

  Wizerunku adwokatury nie poprawi złota kokarda

  Zachwyceni medialną nośnością rozmaitych kampanii reklamowych, chcielibyśmy ich użyć do promocji adwokatury. W tym celu poszukujemy wsparcia wizerunkowych specjalistów. Opisujemy najważniejsze sfery aktywności adwokackiej z nadzieją, że za pomocą czarodziejskiej sztuki przekazu staną się elementem powszechnej świadomości.

  czytaj więcej

 • Zalewska: Czas skończyć dyskusję i podejmować decyzje

  Zalewska: Czas skończyć dyskusję i podejmować decyzje

  Czas skończyć dyskusję i podejmować decyzje - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska przedstawiając w Sejmie informację ws. planowanej reformy systemu edukacji. Szefowa MEN podkreśliła, że reforma odpowiada na zapotrzebowanie rodziców i zapewniła, że nie będzie zwolnień nauczycieli.

  czytaj więcej

 • Job-hopping wkracza do Polski. Coraz częściej przeskakujemy z pracy do pracy

  Job-hopping wkracza do Polski. Coraz częściej przeskakujemy z pracy do pracy

  Mianem job-hopperów określa się osoby, które często zmieniają pracę. Termin pochodzi z USA, gdzie statystyczny pracownik przez całą swoją karierę pracuje dla kilkunastu pracodawców. Przez dziesiątki lat średnia dla pracującego Polaka wynosiła zaledwie kilku. Nie zmieniła tego nawet transformacja ustrojowa, po której bezrobocie poszybowało w górę, a niepewność pracy utrzymywała się na wysokim poziomie. W badaniach opinii publicznej dominował pogląd, że dobra praca to stała praca. W ostatnim czasie trend ulega zmianie, a wśród Polaków, zwłaszcza młodych, coraz więcej jest „skoczków”.

  czytaj więcej

 • Zarobić na pośrednictwie. Trwa walka o obsadę nieodpłatengo poradnictwa

  Zarobić na pośrednictwie. Trwa walka o obsadę nieodpłatengo poradnictwa

  „Zapewniamy roczną umowę i wysokie wynagrodzenie”. Coraz więcej tego typu ofert pochodzących od organizacji pozarządowych trafia na adwokackie i radcowskie skrzynki pocztowe. Trwa walka o nową obsadę punktów nieodpłatnego poradnictwa.

  czytaj więcej

 • Nowe zachęty do zatrudniania więźniów

  Nowe zachęty do zatrudniania więźniów

  PROBLEM: Przedsiębiorcy wiedzą, że zatrudnienie osoby osadzonej to czasem jedyny sposób na znalezienie taniego, dobrze wykwalifikowanego pracownika – i to bez konieczności odprowadzania niektórych składek czy prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Niewielu jednak korzysta z tej możliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że zachęci ich do tego wyższa dopłata do wynagrodzeń skazańców. Tymczasem barierą, której nie da się znieść, nowelizując przepisy, są stereotypy. Firmy nie chcą mówić tego wprost, ale boją się zatrudniać osadzonych. Przedstawiciele zakładów karnych uważają, że niesłusznie.

  czytaj więcej

 • Kompetencje i mobilność – tego wymaga rynek pracy

  Kompetencje i mobilność – tego wymaga rynek pracy

  Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – to przysłowie traci na aktualności. Podobnie jak to o nieprzesadzaniu starych drzew. Kluczem do sukcesu jest dziś bowiem nauka przez całe życie i gotowość na zmiany.

  czytaj więcej

 • Minister Gliński: Wychowujmy prawdziwych humanistów

  Minister Gliński: Wychowujmy prawdziwych humanistów

  Wychowujmy prawdziwych humanistów i uczmy artystycznego rzemiosła - zaapelował minister kultury Piotr Gliński w czwartek na Akademii Sztuki w Szczecinie. Kierując słowa do młodych artystów dodał, że w sztuce najłatwiej prowokować, a najtrudniej wzruszać.

  czytaj więcej

 • Rodzice o przyszłości swoich dzieci na rynku pracy: Od zarobków ważniejsze jest wykonywanie zawodu z pasją

  Rodzice o przyszłości swoich dzieci na rynku pracy: Od zarobków ważniejsze jest wykonywanie zawodu z pasją

  Chociaż większość rodziców deklaruje, że wybór kariery zawodowej zależy od samego dziecka, to najchętniej widzieliby synów w roli programistów (26,6%), a córki w roli lekarzy (31,8%) – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez BIOSTAT na zlecenie inicjatywy Znane Ekspertki. Ogólnopolskie badanie „Jak widzisz przyszłość zawodową Twoich dzieci?” miało na celu zbadanie stosunku rodziców do rozwoju kompetencji matematyczno-logicznych i do edukacji swoich dzieci w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Eksport metodą prób i błędów

  Eksport metodą prób i błędów

  HANDEL Jeśli polski biznes ma jeszcze szerzej wyjść w świat, będzie potrzebował do tego sprawnych generałów. Czyli specjalistów od sprzedaży zagranicznej.

  czytaj więcej

 • Renta szkoleniowa: Trudny powrót do pracy z pomocą ZUS

  Renta szkoleniowa: Trudny powrót do pracy z pomocą ZUS

  Zaledwie 300 osób w całej Polsce pobiera renty szkoleniowe przyznawane przez ZUS. Eksperci nie mają wątpliwości, że świadczenie w obecnej formie nie ma racji bytu.

  czytaj więcej

 • Ranking 30 wschodzących gwiazd prawa

  Ranking 30 wschodzących gwiazd prawa

  Zapewne każdy inaczej odpowie na pytanie, co oznacza być gwiazdą w środowisku prawników. Niektórzy zwrócą uwagę na godną pozazdroszczenia skuteczność, tj. – przykładowo – uzyskiwanie korzystnych orzeczeń, decyzji albo innych rozstrzygnięć lub zapisów w umowach. Inni – na prowadzenie głośnych spraw, tych o ogromnej wartości albo zleconych przez klientów cieszących się powszechnym zainteresowaniem. Znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że kluczowy jest rozmiar praktyki lub pozycja w kancelarii, firmie, urzędzie - podkreśla Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

  czytaj więcej

 • Halemba ostrzegała, nie posłuchali

  Halemba ostrzegała, nie posłuchali

  To jedna z najniebezpieczniejszych kopalni w kraju. Mija właśnie 10 lat od największej katastrofy w historii współczesnego górnictwa w Polsce.

  czytaj więcej

 • Niepełnosprawni mile widziani

  Niepełnosprawni mile widziani

  Osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji mogą liczyć na preferencje w niektórych projektach finansowanych z Funduszy Europejskich. Do grupy tej zaliczają się również osoby z niepełnosprawnościami.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej

  Morawiecki: Dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej

  Dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej - mówi PAP wicepremier Mateusz Morawiecki. Uważa, że nasz degresywny system podatkowy trzeba zmieniać w kierunku progresywnego, ale biznes nie powinien się obawiać, że rząd chce go opodatkować tak, jak pracujących na etacie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników