zawodów zaufania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zawodów zaufania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zawodów zaufania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawnicze organizacje obywatelskie - można ich nie kochać, ale są konieczne

  Prawnicze organizacje obywatelskie - można ich nie kochać, ale są konieczne

  Organizacje obywatelskie, także te skupiające prawników, są niezbędnym elementem prawdziwej demokracji. Zmasowany atak, jaki na nie przypuścił obóz władzy, tylko po części jest sprawą przypadku

  czytaj więcej

 • Szczepić czy nie szczepić? Ile prawdy w filmie "Wyszczepieni" Andrew Wakefielda

  Szczepić czy nie szczepić? Ile prawdy w filmie "Wyszczepieni" Andrew Wakefielda

  Wyemitowany w połowie maja przez TVN 7 dokument „Wyszczepieni” (Vaxxed) nie pozostawia wątpliwości: szczepionki mogą wywoływać autyzm. Niestety film ani słowem nie wspomina, że jego autor stracił prawo do wykonywania zawodu lekarza w Wielkiej Brytanii, że jedenastu współautorów niesławnego artykułu w „The Lancet” odcięło się od tej publikacji i że pismo ostatecznie ją wycofało. „Wyszczepieni” milczą też o tym, że Wakefield, który stoi za tym filmem,  jest bohaterem wielu artykułów śledczych wykazujących, że podrasował wyniki badań i wyciągnął z nich nieuprawnione wnioski. Jeśli nie znamy tego kontekstu, film łatwo może przestraszyć.

  czytaj więcej

 • Co wiceminister Warchoł przeczytał na Kongresie Prawników Polskich

  Co wiceminister Warchoł przeczytał na Kongresie Prawników Polskich

  Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało przygotowany do wygłoszenia na Kongresie Prawników Polskich w Katowicach tekst przemówienia wiceministra Marcina Warchoła.

  czytaj więcej

 • Sędzia TK Piotr Tuleja: Asystenci specjalnego znaczenia [OPINIA]

  Sędzia TK Piotr Tuleja: Asystenci specjalnego znaczenia [OPINIA]

  Oczekiwanie, że sędzia konstytucyjny sam od początku do końca będzie pracował nad aktami sprawy, jest tak samo nierealne jak to, że poseł, nawet prawnik, bez niczyjej pomocy napisze projekt ustawy, a adwokat nie skorzysta ze wsparcia, prowadząc skomplikowany spór zbiorowy.

  czytaj więcej

 • Perły Samorządu 2017: Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców - włodarze

  Perły Samorządu 2017: Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców - włodarze

  Własna wizja miasta i jej konsekwentne wdrażanie, przy jednoczesnym dbaniu o trwałe relacje ze społeczeństwem spowodowały, że Paweł Adamowicz cieszy się zaufaniem mieszkańców Gdańska od blisko 20 lat.

  czytaj więcej

 • Abolicja podatkowa. Komu przysługuje?

  Abolicja podatkowa. Komu przysługuje?

  Abolicja dla skruszonych podatników umożliwiłaby tym, którzy nie byli organizatorami procederu unikania opodatkowania powrót na normalny, legalny rynek . Mogłoby to być korzystnym rozwiązaniem dla gospodarki. Aplikacje, rozszerzenie uprawnień i toga dla doradców podatkowych podniosłyby rangę zawodu i poprawiły jakość systemu prawno-podatkowego - uważają przedstawiciele Krajowej Izby Doradców Podatkowych i sędziowie sądów administracyjnych. Rozmawiało z nimi Centrum Prasowe PAP.

  czytaj więcej

 • Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Zaczynał od obrony lokatorów, by przejść na ciemną stronę skupujących roszczenia. Oszust? A może ofiara?

  czytaj więcej

 • Dwa projekty ustaw dotyczących komorników trafią do komisji sprawiedliwości

  Dwa projekty ustaw dotyczących komorników trafią do komisji sprawiedliwości

  Projekty nowych ustaw o komornikach oraz o kosztach komorniczych trafią do sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka – zdecydował w czwartek wieczorem Sejm.

  czytaj więcej

 • Przełomowe rozwiązanie czy bubel prawny? Przepisy o egzekucji budzą skrajne emocje

  Przełomowe rozwiązanie czy bubel prawny? Przepisy o egzekucji budzą skrajne emocje

  Przełomowe regulacje, które zapobiegną patologiom wśród komorników, czy bubel prawny, który doprowadzi do zapaści systemu egzekucji sądowej? Opinie na temat projektów dwóch nowych ustaw – o komornikach sądowych i o kosztach komorniczych – prezentowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i samych zainteresowanych są całkowicie odmienne

  czytaj więcej

 • Wyższa Szkoła Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu. Uczelnia z wielkim potencjałem

  Wyższa Szkoła Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu. Uczelnia z wielkim potencjałem

  Pośród wszystkich polskich uczelni stawiających głównie na masowe kształcenie studentów, coraz większą popularnością cieszą się niewielkie szkoły wyższe o wyraźnie sprecyzowanym profilu, kładące nacisk na praktyczne przygotowanie swoich absolwentów do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Jedną z takich uczelni jest Wyższa Szkoła Prawa im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu, która jako pierwsza w stolicy Dolnego Śląska uzyskała uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo.

  czytaj więcej

 • Bez sądowej kontroli ochrona tajemnicy lekarskiej jest niepewna

  Bez sądowej kontroli ochrona tajemnicy lekarskiej jest niepewna

   Czy w ramach prowadzonego śledztwa prokurator może zażądać ujawnienia dokumentów zawierających wrażliwe informacje medyczne? Takie przypadki zdarzają się w praktyce.

  czytaj więcej

 • Ziobro: Poleciłem prokuraturze przeprowadzenie śledztwa ws. sędzi ze Szczecina

  Ziobro: Poleciłem prokuraturze przeprowadzenie śledztwa ws. sędzi ze Szczecina

  Jako Prokurator Generalny poleciłem prokuraturze, żeby przeprowadziła w sprawie sędzi ze Szczecina intensywne czynności śledcze i możliwie szybko wystąpiła o uchylenie pani sędzi immunitetu, jeśli zarzuty się potwierdzą - poinformował PAP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Janczyk: Będziemy walczyć ze zbyt niskimi cenami audytów

  Janczyk: Będziemy walczyć ze zbyt niskimi cenami audytów

  Komisja Nadzoru Audytowego będzie we współpracy z UOKiK monitorować rynek badań sprawozdań finansowych w Polsce. Analizować będziemy, czy wynagrodzenie za badanie jest adekwatne względem jego złożoności i włożonej w niego pracy - mówi w wywiadzie dla DGP Wiesław Janczyk, wiceminister finansów, przewodniczący Komisji Nadzoru Audytowego.

  czytaj więcej

 • Jaki do Mrygonia: Czy przyjąłby pan akt notarialny Pszczółki Mai?

  Jaki do Mrygonia: Czy przyjąłby pan akt notarialny Pszczółki Mai?

  Czy gdyby z panem Maciejem Marcinkowskim akt notarialny podpisała Pszczółka Maja to urząd też by taki akt przyjął - pytał szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki b. p.o. wiceszefa stołecznego BGN Jerzego Mrygonia. Gdyby było to udokumentowane to tak - odparł Mrygoń.

  czytaj więcej

 • Wojna to lukratywny biznes

  Wojna to lukratywny biznes

  Zależy mi na tym, by czytelnik miał poczucie uczestnictwa w opisywanych zdarzeniach. Ta niemal fizyczna bliskość wydaje mi się ważniejsza od literackości - mówi Wolfgang Bauer, niemiecki dziennikarz, korespondent wojenny i reporter. Jego książki „Porwane. Boko Haram i terror w sercu Afryki” oraz „Przez morze. Z Syryjczykami do Europy” ukazały się nakładem wydawnictwa Czarne.

  czytaj więcej

 • Slashies – nowy typ pracownika

  Slashies – nowy typ pracownika

  Mówiono już o pokoleniu X, Y, Z, teraz przyszła pora na slashies. Kim są? To przedstawiciele generacji millenialsów, którzy równocześnie poszukują inspiracji w różnych branżach i nie ograniczają się do jednego zajęcia czy zawodu. Takie podejście do zatrudnienia jest coraz bardziej widoczne wśród młodych mieszkańców dużych polskich miast. Jaki może mieć wpływ na rynek pracy i co oznacza to dla pracodawców?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników