zawieszenie

* Zawieszenie pojazdu - podzespół łączący koła z resztą pojazdu


 • Sąd skazał nauczycielkę ze Szczodrem. Znęcała się nad podopiecznymi

  Sąd skazał nauczycielkę ze Szczodrem. Znęcała się nad podopiecznymi

  Na 10 miesięcy ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych skazał sąd Justynę G., nauczycielkę oskarżoną o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi w szkole podstawowej w Szczodrem (Dolnośląskie). Przez 5 lat zakazał jej też wykonywania zawodu.

  czytaj więcej

 • Nowelizacja prawa bankowego daje nowe uprawnienia KNF

  Nowelizacja prawa bankowego daje nowe uprawnienia KNF

  Zwiększenie uprawnień Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. o poszerzenie katalogu przesłanek, na podstawie których KNF będzie mogła powołać w banku zarząd komisaryczny - to jeden z elementów projektu nowelizacji Prawa bankowego, przyjętego w poniedziałek przez rząd.

  czytaj więcej

 • Co zrobić, gdy kadencja zarządu niepostrzeżenie się skończyła

  Co zrobić, gdy kadencja zarządu niepostrzeżenie się skończyła

  Jestem wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jednocześnie pełnię funkcję prezesa jej zarządu. Zarząd składa się łącznie z trzech osób, które są wspólnikami. Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w 2010 r. i w tym czasie zostali powołani wszyscy członkowie zarządu. W umowie spółki brak jest jakichkolwiek informacji o kadencji zarządu. Jedynie z uchwały zgromadzenia wspólników wynika, że członkowie zarządu zostali powołani na czas nieoznaczony. Obecnie spółka ubiega się o przyznanie środków z funduszy europejskich. Instytucja zarządzająca rozpoznająca wniosek o przyznanie środków zwróciła się z prośbą o potwierdzenie, że zarząd spółki został prawidłowo powołany, wskazując, że mandaty członków zarządu powołanych w 2010 r. już wygasły. Co należy w takiej sytuacji zrobić?

  czytaj więcej

 • Postępowania dyscyplinarne z poszanowaniem standardów rzetelnego procesu

  Postępowania dyscyplinarne z poszanowaniem standardów rzetelnego procesu

  Warto, by na wyrok ETPC w sprawie portugalskich sędziów szczególną uwagę zwróciły polskie władze.

  czytaj więcej

 • Czy wolno wchodzić z psem do parku i na plac zabaw

  Czy wolno wchodzić z psem do parku i na plac zabaw

  Spacerując z psem, zauważyłam, że na terenie mojej gminy obowiązuje zakaz wstępu z czworonogami na place zabaw dla dzieci, a także do plenerowej siłowni. Zastanawia mnie takie obostrzenie, bo ostatnio odwiedzając inne miasto, z podobnym zakazem się nie spotkałam. Czy obowiązują tu jakieś lokalne uregulowania, czy też sprawa została opisana na poziomie ustaw – pyta pani Lidia.

  czytaj więcej

 • NSA: stosunki między sędzią a ministrem wynikają z podległości służbowej

  NSA: stosunki między sędzią a ministrem wynikają z podległości służbowej

  Spór między ministrem a sędzią o przeniesienie do innego sądu to spór między przełożonym a podwładnym. A jako taki nie może być rozpatrywany przez sąd administracyjny – taki wniosek płynie z wczorajszego postanowienia wydanego przez Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Wojna z przeciążonymi busami. Kary będą wyższe

  Wojna z przeciążonymi busami. Kary będą wyższe

  Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego do kontrolowania pojazdów mają wynikać wprost z ustawy. By skutecznie można było walczyć z przeładowanymi autami, trzeba jeszcze zwiększyć kary.

  czytaj więcej

 • MS chce zwiększyć kary za znęcanie się nad zwierzętami

  MS chce zwiększyć kary za znęcanie się nad zwierzętami

  Do pięciu lat więzienia za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, kary finansowe do 100 tys. zł i możliwość orzekania zakazu wykonywania określonych zawodów - to propozycje resortu sprawiedliwości, które zwiększyć mają ochronę zwierząt.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników