zatrudnienie niani

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zatrudnienie niani. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zatrudnienie niani.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Elastyczne godziny zatrudnienia pomagają matkom wrócić do pracy

  Elastyczne godziny zatrudnienia pomagają matkom wrócić do pracy

  Kobiety coraz częściej chcą być aktywne na forum zawodowym i społecznym, nie rezygnując z rodziny i macierzyństwa. W realizacji tych celów i szybszym powrocie do pracy po urlopie rodzicielskim może pomóc im elastyczny czas pracy. Takie rozwiązanie z powodzeniem działa za granicą, a w Polsce również ma coraz większe rzesze zwolenników.

  czytaj więcej

 • Każdy może zaplanować własną ścieżkę kariery

  Każdy może zaplanować własną ścieżkę kariery

  Stoję przed koniecznością wyboru i nie wiem, jak sobie z tym poradzić – zastanawia się pan Mateusz, trzecioklasista z liceum ogólnokształcącego. – Wiosną zdam maturę – w to nie wątpię. Jednak co dalej? Jak mam zaplanować swoją karierę? Jaki zawód wybrać? W jakim kierunku powinienem się kształcić? Nie mam zdolności technicznych, informatykiem nie zostanę. Ale nie chcę się kształcić dla idei, hobby zostawię sobie na po godzinach. Czy istnieje uniwersalna zasada na zdobycie takiego wykształcenia, by nigdy nie martwić się o brak pracy.

  czytaj więcej

 • Legalnie pracująca niania ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych

  Legalnie pracująca niania ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych

  Od marca 2014 r. opiekuję się małymi dziećmi. Jest to legalna praca, bo zarówno z moimi obecnymi pracodawcami, jak i tymi wcześniejszymi miałam podpisane umowy i za każdym razem zgłaszali mnie do ubezpieczeń w ZUS. Jednak od nowego roku moja obecna umowa zostanie rozwiązana, bo opiekę nad dzieckiem ma przejąć babcia, która przechodzi na emeryturę. Już teraz staram się znaleźć kolejną rodzinę, która potrzebuje niani, ale na razie jeszcze nikt nie odpowiedział na moje ogłoszenie. Czy jeśli nie znajdę pracy zaraz po zakończeniu umowy, będę mogła otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych – pyta pani Natalia.

  czytaj więcej

 • Dzienny opiekun to nie niania. Czy można pracować na etat?

  Dzienny opiekun to nie niania. Czy można pracować na etat?

  Od ponad roku zajmuję się trojgiem dzieci. Mam podpisaną umowę z gminą, ale nie mogę korzystać z urlopu czy zwolnienia chorobowego, ponieważ jak mnie wtedy poinformowano, przepisy nie pozwalają na zatrudnianie opiekunów na etacie. Czy to prawda – pyta pani Renata.

  czytaj więcej

 • Po pieniądze na żłobki do urzędu pracy

  Po pieniądze na żłobki do urzędu pracy

  Regionalny Program Operacyjny dla Dolnego Śląska wspiera tworzenie żłobków i i innych miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. Do pozyskania jest blisko 27,4 mln zł.

  czytaj więcej

 • 500 zł na dziecko: Samorządy proponują swoje rozwiązania

  500 zł na dziecko: Samorządy proponują swoje rozwiązania

  Nysa i Szczecin to miasta, które nie czekając, aż wejdzie w życie program PiS, od nowego roku dofinansują rodziny wielodzietne. Niektóre wprowadzają swoje 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko i uważają, że to dobry pomysł na walkę z niżem demograficznym na ich terenach. Zapowiadają też, że nie porzucą programu, nawet gdy wejdą dopłaty państwowe, które mają się stać remedium na polskie problemy demograficzne. Pomysł PiS nie skoryguje jednak stanu ludności w poszczególnych gminach. Należy wziąć pod uwagę również aspekt migracyjny – zauważają włodarze. Sceptyczni samorządowcy twierdzą, że taki socjal nie zachęci do rozrodczości, a remedium na wzrost populacji w danym regionie to po prostu dobra szkoła i przedszkole oraz atrakcyjne ceny działek.

  czytaj więcej

 • Świadczenia na dzieci: Bon wychowawczy tylko po ślubie

  Świadczenia na dzieci: Bon wychowawczy tylko po ślubie

  Nysa chce przyznawać dodatkowe wsparcie na dzieci jedynie osobom, które są małżeństwem. Takie rozwiązanie budzi wątpliwości rzecznika praw obywatelskich oraz wojewody opolskiego.

  czytaj więcej

 • Rusza program MALUCH 2016: Dofinansowanie do placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi

  Rusza program MALUCH 2016: Dofinansowanie do placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi

  Jak poinformowało w czwartek MRPiPS, przyszłoroczna edycja programu MALUCH już ruszyła.

  czytaj więcej

 • Rekrutacja do żłobków: Jakie kryteria stosują gminy?

  Rekrutacja do żłobków: Jakie kryteria stosują gminy?

  W kwietniu kończę urlop macierzyński i wracam do pracy. Niestety mamy z mężem problem z zapewnieniem dziecku opieki. Moja mama mieszka w znacznej odległości, a z kolei druga babcia ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie zajmować się wnuczką. Myśleliśmy o zatrudnieniu niani, ale trudno znaleźć godną zaufania osobę. Zastanawiamy się więc nad tym, czy nie posłać córki do gminnego żłobka. Czy przy rekrutacji obowiązują szczególne kryteria – pyta pani Natalia.

  czytaj więcej

 • Umowa uaktywniająca sposobem na zatrudnienie niani

  Umowa uaktywniająca sposobem na zatrudnienie niani

  Mam dwójkę małych dzieci, mieszkam w niewielkiej miejscowości. Właśnie podjęłam pracę zdalną, redaguję, trochę tłumaczę, opracowuję też graficznie drobne wydawnictwa – opowiada pani Paulina. – Nie mogę jednak rozwinąć działalności, bo maluchy są absorbujące. Muszę nająć opiekunkę i chciałabym, by było to legalne zatrudnienie. Jak się do tego zabrać – zastanawia się czytelniczka

  czytaj więcej

 • 22 czy 25 godzin – przedszkolne pensum niezgody

  22 czy 25 godzin – przedszkolne pensum niezgody

  22 czy 25 godzin zajęć tygodniowo dla nauczyciela, gdy w grupie przedszkolnej są pięciolatki i sześciolatki? Przepisy są nieprecyzyjne, samorządy różnie je interpretują. Śląski Związek Gmin i Powiatów występuje do Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby pensum nauczycieli wychowania przedszkolnego zostało zwiększone z 22 do 25 godzin. Związki zawodowe są przeciwne.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć świadczenia urlopowe dla pracowników

  Jak rozliczyć świadczenia urlopowe dla pracowników

  ABC sp. o.o. zatrudnia 12 pracowników (według stanu na 1 stycznia 2016 r. w przeliczeniu na pełne etaty). Wszyscy pracownicy zatrudnieni są na pełny etat. Zgodnie z ustawą o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych spółka nie utworzyła zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, lecz wypłaca świadczenia urlopowe każdemu pracownikowi korzystającemu w danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych. 11 lipca 2016 r. zostało wypłacone świadczenie urlopowe pracownikowi udającemu się na urlop w okresie od 12 do 28 lipca 2016 r. w wysokości 1000 zł (ustalonej przez pracodawcę). Świadczenie to zostało w 2016 r. wypłacone temu pracownikowi po raz pierwszy. Pracownik, któremu wypłacono to świadczenie urlopowe, jest zatrudniony na pełny etat w normalnych warunkach. Jak spółka ABC powinna rozliczyć wypłatę świadczenia urlopowego na gruncie CIT, PIT (obowiązki płatnika) i VAT? Rokiem podatkowym spółki jest rok kalendarzowy. VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza miesięcznie.

  czytaj więcej

 • Samorządy dopłatami do niań zachęcają rodzciów do powrotu do pracy

  Samorządy dopłatami do niań zachęcają rodzciów do powrotu do pracy

  Szczecin i Nysa młodym matkom oferują bony wychowawcze i opiekuńcze, a Częstochowa szykuje miejsca w żłobku i klubie dziecięcym. Inne miasta proponują zwolnienia i zniżki w swoich placówkach

  czytaj więcej

 • Czy niania ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych?

  Czy niania ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych?

  Czy opiekunka, która zajmowała się dziećmi, a teraz nie może znaleźć zatrudnienia ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych?

  czytaj więcej

 • Rekordowo dużo urodzeń. Ale to nie zasługa 500+?

  Rekordowo dużo urodzeń. Ale to nie zasługa 500+?

  Metropolie chwalą się, że odnotowują największe od lat liczby porodów na swoim terenie. Efekt programu 500 plus? Niekoniecznie. Raczej polityka prorodzinna samorządów i dążenie matek, by rodzić w ludzkich warunkach.

  czytaj więcej

 • Za kogo trzeba opłacić składkę na Fundusz Pracy

  Za kogo trzeba opłacić składkę na Fundusz Pracy

  Nie wszyscy płatnicy muszą ją odprowadzać. Ci, którzy mają taki obowiązek, powinni przede wszystkim ustalić, czy ubezpieczony osiąga przychód równy co najmniej minimalnemu wynagrodzeniu

  czytaj więcej

 • Tylko nie mów do mnie nianiu. Guwernantka - zawód wysokiego zaufania?

  Tylko nie mów do mnie nianiu. Guwernantka - zawód wysokiego zaufania?

  Kilka lat temu były w Polsce nowością. Teraz przyszła pora na weryfikację rynku. Wymagania stawiają nie tylko rodzice, którzy powierzają im dzieci. Również same guwernantki coraz wyżej cenią swoje umiejętności. I nie, pieniądze nie są tu najważniejsze

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników