zastępca sekretarza

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zastępca sekretarza. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zastępca sekretarza.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Świadek przed komisją weryfikacyjną: Decyzja w sprawie Twardej 8 była prawidłowa

  Świadek przed komisją weryfikacyjną: Decyzja w sprawie Twardej 8 była prawidłowa

  Decyzja w sprawie Twardej 8, którą podpisałem była prawidłowa, wręcz wzorowa - zeznał przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy b. p.o. wicedyrektor BGN ratusza Jerzy Mrygoń. Pytany o ewentualne naciski odparł, że nie miał "fizycznego polecenia" ws. tej decyzji.

  czytaj więcej

 • Radom: Kary dla strażników miejskich za brak interwencji podczas manifestacji KOD-u

  Radom: Kary dla strażników miejskich za brak interwencji podczas manifestacji KOD-u

  Komendant Straży Miejskiej w Radomiu wyciągnął konsekwencje wobec strażników, którzy nie podjęli interwencji podczas zajść na manifestacji KOD w sobotę w Radomiu. Jeden z nich stracił pracę, drugi dostał naganę.

  czytaj więcej

 • Były urzędnik warszawskiego ratusza obciąża prezydent Warszawy przed komisją weryfikacyjną

  Były urzędnik warszawskiego ratusza obciąża prezydent Warszawy przed komisją weryfikacyjną

  Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie potrzeba szkół w Śródmieściu i można oddać działkę na Twardej Maciejowi Marcinkowskiemu - zeznał w czwartek Marcin Bajko przed komisją ds. reprywatyzacji. Jak mówił nie jest pewny, czy prezydent była tego dnia na posiedzeniu zespołu koordynacyjnego.

  czytaj więcej

 • Budka: Minister Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej być szefem MSWiA

  Budka: Minister Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej być szefem MSWiA

  Pan minister Mariusz Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej pełnić funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji - mówił w środę w Sejmie Borys Budka (PO), uzasadniając wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA.

  czytaj więcej

 • Wszystkie wizyty Air Force One

  Wszystkie wizyty Air Force One

  Wizyty głów państw to najbardziej prestiżowe wydarzenia w świecie stosunków międzynarodowych, ale dyplomacja to przede wszystkim kontakty na niższych szczeblach, gdzie wizje przekuwane są na konkretne rozwiązania. Obecny rząd prowadzi desant na drugi brzeg Atlantyku. Od momentu zaprzysiężenia 45. prezydenta do USA udało się czterech wiceministrów obrony: Bartłomiej Grabski, Bartosz Kownacki, Tomasz Szatkowski oraz Wojciech Fałkowski, a także przedstawiciele innych resortów, jak wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wiceminister nauki Piotr Dardziński, wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki czy wiceszefowie MSZ Renata Szczęch i Marek Ziółkowski. Do tego dochodzą wyjazdy szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego (spotkał się z sekretarzem stanu Rexem Tillersonem), wicepremiera Mateusza Morawieckiego (rozmawiał z Kennethem Justerem, wiceszefem Narodowej Rady Gospodarczej, najważniejszego ekonomicznego ciała doradczego prezydenta USA, a także z sekretarzami handlu i energii – Wilburem Rossem i Rickiem Perrym, a przy okazji z przewodniczącą MFW Christine Lagarde). Wreszcie Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta RP, z szefem BBN Pawłem Solochem (spotkali się z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Herbertem McMasterem oraz zastępcą sekretarza stanu Thomasem Shannonem). Z kolei minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się w Brukseli ze swoim odpowiednikiem z USA Jamesem Mattisem.

  czytaj więcej

 • Trump - Putin: Bez rewolucji w relacjach

  Trump - Putin: Bez rewolucji w relacjach

  Brak konkretów po rozmowie liderów dwóch mocarstw atomowych świadczy o tym, jak w niewielu kwestiach ich zdania są zbieżne. Spotkanie w cztery oczy przy okazji szczytu liderów 20 największych gospodarek świata miało trwać 30 minut. Zamiast tego Donald Trump z Władimirem Putinem rozmawiali ponad dwie godziny.

  czytaj więcej

 • Posłowie Nowoczesnej i PO o projekcie o USP: Straszak na sędziów i prezesów sądów

  Posłowie Nowoczesnej i PO o projekcie o USP: Straszak na sędziów i prezesów sądów

  Projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych to straszak na sędziów i prezesów sądów - mówili podczas głosowania nad poprawkami do projektu posłowie PO i Nowoczesnej.

  czytaj więcej

 • Brudziński: Schetynie i Petru emocje społeczne wymykają się spod kontroli

  Brudziński: Schetynie i Petru emocje społeczne wymykają się spod kontroli

  Schetynie i Petru emocje społeczne wymykają się spod kontroli i rząd dusz ludzi protestujących przeciwko PiS nie należy już do nich. Stąd takie nagłe zaostrzenie i licytowanie się Schetyny i Petru - powiedział w niedzielę wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

  czytaj więcej

 • Turcja: Rekonstrukcja rządu - czterech nowych wicepremierów

  Turcja: Rekonstrukcja rządu - czterech nowych wicepremierów

  Turecki premier Binali Yildirim poinformował w środę o rekonstrukcji rządu - zmieniono 4 z 5 wicepremierów. Zmiany dotyczą m.in. resortu obrony i sprawiedliwości; Reuters zauważa, że rekonstrukcja nie dotknęła ministerstw odpowiedzialnych za gospodarkę.

  czytaj więcej

 • Wąsik: Skieruję prywatny akt oskarżenia przeciw Ryszardowi Petru

  Wąsik: Skieruję prywatny akt oskarżenia przeciw Ryszardowi Petru

  Ryszard Petru publicznie niejednokrotnie nazwał mnie i Mariusza Kamińskiego przestępcą; skieruję przeciw niemu prywatny akt oskarżenia - zapowiedział we wtorek sekretarz stanu w KPRM i zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik.

  czytaj więcej

 • Energetyczna próba sił w Enei

  Energetyczna próba sił w Enei

  Połowa zarządu może dziś zostać wymieniona – dowiedział się DGP. Zaplanowano dodatkowe posiedzenie rady nadzorczej. Czy w ostatniej chwili spółka zmieni zamiary?

  czytaj więcej

 • Reforma sądownictwa: Potrzebne są zmiany, a nie rewolucja [DEBATA DGP]

  Reforma sądownictwa: Potrzebne są zmiany, a nie rewolucja [DEBATA DGP]

  Obowiązkowe wysłuchanie publiczne kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego i członków KRS, losowy przydział spraw w SN i więcej nowoczesnych technologii – to część pomysłów uczestników spotkania w redakcji DGP na poprawę wymiaru sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Warszawa idzie na wojnę z komisją weryfikacyjną. Skarży się na nią do WSA

  Warszawa idzie na wojnę z komisją weryfikacyjną. Skarży się na nią do WSA

  Władze stolicy skierowały do wojewódzkiego sądu administracyjnego dwie skargi na komisję wiceministra Patryka Jakiego zajmującą się rozliczaniem afery reprywatyzacyjnej.

  czytaj więcej

 • Mucha: Polacy to mądry naród, można im powierzyć decydowanie o konstytucji

  Mucha: Polacy to mądry naród, można im powierzyć decydowanie o konstytucji

  - Prezydent może zgłosić projekt nowelizacji ustawy referendalnej, aby przeprowadzić plebiscyt razem z wyborami samorządowymi. Do rozważania jest pomysł elektronicznego głosowania - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Mucha, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta i zastępca szefa kancelarii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników