zastępca sekretarza

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zastępca sekretarza. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zastępca sekretarza.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Andrzej Duda o swoich sukcesach: Program 500+ i obniżenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  Andrzej Duda o swoich sukcesach: Program 500+ i obniżenie wieku emerytalnego [WYWIAD]

  O potrzebie reformy wymiaru sprawiedliwości i możliwości zmian w konstytucji mówi w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda. Odnosząc się do planów relokacji uchodźców, Duda oświadczył, że nie zgadzamy się na to, "by siłą przywożono ludzi do Polski". Opowiedział się też za silniejszym mandatem prezydenta m.in. w sprawach dot. bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Także politycy stracą stanowiska w KRS

  Także politycy stracą stanowiska w KRS

  Wygaszone zostaną nie tylko kadencje sędziów, którzy zasiadają w Krajowej Radzie Sądownictwa, ale również wchodzących w skład tego organu posłów i senatorów.

  czytaj więcej

 • Prokuratorska opozycja wybierze swoje władze

  Prokuratorska opozycja wybierze swoje władze

   Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsze walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Lex Super Omnia, jedynej organizacji śledczych, która otwarcie występuje przeciwko radykalnym zmianom wprowadzonym w prokuraturze przez ekipę Zbigniewa Ziobry.

  czytaj więcej

 • Klamka w sprawie prezesów sądów jeszcze nie zapadła

  Klamka w sprawie prezesów sądów jeszcze nie zapadła

   Jest szansa na wprowadzenie do projektu zmian w prawie o ustroju sądów powszechnych poprawek, dzięki którym nadzór ministra sprawiedliwości nad sądami nie będzie aż tak duży, jak się tego obawiano. Taką deklarację złożył na wczorajszym posiedzeniu podkomisji zajmującej się tym aktem poseł wnioskodawca Bartłomiej Wróblewski.

  czytaj więcej

 • Rabiej: Zwróciłem się o poparcie mojej kandydatury na prezydenta Warszawy

  Rabiej: Zwróciłem się o poparcie mojej kandydatury na prezydenta Warszawy

  Zwróciłem się do delegatów sobotniej konwencji regionalnej Nowoczesnej o poparcie mojej kandydatury na prezydenta Warszawy - zapowiedział w piątek członek zarządu partii Paweł Rabiej.

  czytaj więcej

 • Reforma sądownictwa: Imperium ministra nieco się kurczy

  Reforma sądownictwa: Imperium ministra nieco się kurczy

  Krajowa Rada Sądownictwa będzie mogła zawetować decyzję o odwołaniu prezesa sądu. To krok w dobrym kierunku, ale niewystarczający – komentują sędziowie.

  czytaj więcej

 • Arabia Saudyjska zamknęła lokalne biura katarskiej sieci Al-Dżazira

  Arabia Saudyjska zamknęła lokalne biura katarskiej sieci Al-Dżazira

  Po zerwaniu stosunków dyplomatycznych i konsularnych z Katarem Arabia Saudyjska zamknęła w poniedziałek lokalne biura katarskiej sieci Al-Dżazira - poinformowała saudyjska telewizja państwowa. Rijad zarzucił Katarowi wspieranie terroryzmu.

  czytaj więcej

 • USA: Trump na szczycie NATO pominął kluczową deklarację

  USA: Trump na szczycie NATO pominął kluczową deklarację

  Prezydent USA Donald Trump podczas szczytu NATO 25 maja w Brukseli zrezygnował w ostatniej chwili z deklaracji przywołującej artykuł 5 o wzajemnej obronie, czym zaskoczył nawet swoich doradców ds. bezpieczeństwa - poinformował w poniedziałek portal Politico.

  czytaj więcej

 • Gottemoeller: Obrona cybernetyczna wśród priorytetów NATO

  Gottemoeller: Obrona cybernetyczna wśród priorytetów NATO

  Obrona cybernetyczna jest jednym z priorytetów NATO; musimy być gotowi na przeciwdziałanie takim atakom – powiedziała w Bydgoszczy zastępczymi sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller, która uczestniczyła w Bydgoszczy w Ćwiczeniu Koalicyjnej Interoperacyjności Bojowej (CWIX).

  czytaj więcej

 • Świadek przed komisją weryfikacyjną: Decyzja w sprawie Twardej 8 była prawidłowa

  Świadek przed komisją weryfikacyjną: Decyzja w sprawie Twardej 8 była prawidłowa

  Decyzja w sprawie Twardej 8, którą podpisałem była prawidłowa, wręcz wzorowa - zeznał przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy b. p.o. wicedyrektor BGN ratusza Jerzy Mrygoń. Pytany o ewentualne naciski odparł, że nie miał "fizycznego polecenia" ws. tej decyzji.

  czytaj więcej

 • Radom: Kary dla strażników miejskich za brak interwencji podczas manifestacji KOD-u

  Radom: Kary dla strażników miejskich za brak interwencji podczas manifestacji KOD-u

  Komendant Straży Miejskiej w Radomiu wyciągnął konsekwencje wobec strażników, którzy nie podjęli interwencji podczas zajść na manifestacji KOD w sobotę w Radomiu. Jeden z nich stracił pracę, drugi dostał naganę.

  czytaj więcej

 • Były urzędnik warszawskiego ratusza obciąża prezydent Warszawy przed komisją weryfikacyjną

  Były urzędnik warszawskiego ratusza obciąża prezydent Warszawy przed komisją weryfikacyjną

  Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie potrzeba szkół w Śródmieściu i można oddać działkę na Twardej Maciejowi Marcinkowskiemu - zeznał w czwartek Marcin Bajko przed komisją ds. reprywatyzacji. Jak mówił nie jest pewny, czy prezydent była tego dnia na posiedzeniu zespołu koordynacyjnego.

  czytaj więcej

 • Budka: Minister Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej być szefem MSWiA

  Budka: Minister Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej być szefem MSWiA

  Pan minister Mariusz Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej pełnić funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji - mówił w środę w Sejmie Borys Budka (PO), uzasadniając wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA.

  czytaj więcej

 • Wszystkie wizyty Air Force One

  Wszystkie wizyty Air Force One

  Wizyty głów państw to najbardziej prestiżowe wydarzenia w świecie stosunków międzynarodowych, ale dyplomacja to przede wszystkim kontakty na niższych szczeblach, gdzie wizje przekuwane są na konkretne rozwiązania. Obecny rząd prowadzi desant na drugi brzeg Atlantyku. Od momentu zaprzysiężenia 45. prezydenta do USA udało się czterech wiceministrów obrony: Bartłomiej Grabski, Bartosz Kownacki, Tomasz Szatkowski oraz Wojciech Fałkowski, a także przedstawiciele innych resortów, jak wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wiceminister nauki Piotr Dardziński, wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki czy wiceszefowie MSZ Renata Szczęch i Marek Ziółkowski. Do tego dochodzą wyjazdy szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego (spotkał się z sekretarzem stanu Rexem Tillersonem), wicepremiera Mateusza Morawieckiego (rozmawiał z Kennethem Justerem, wiceszefem Narodowej Rady Gospodarczej, najważniejszego ekonomicznego ciała doradczego prezydenta USA, a także z sekretarzami handlu i energii – Wilburem Rossem i Rickiem Perrym, a przy okazji z przewodniczącą MFW Christine Lagarde). Wreszcie Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta RP, z szefem BBN Pawłem Solochem (spotkali się z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Herbertem McMasterem oraz zastępcą sekretarza stanu Thomasem Shannonem). Z kolei minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się w Brukseli ze swoim odpowiednikiem z USA Jamesem Mattisem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników