zastępca prezesa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zastępca prezesa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zastępca prezesa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wilkowicz: Bez skwitowania

  Wilkowicz: Bez skwitowania

  Przez poprzednie 26 lat mieliśmy jeden establishment, przez następne 25 lat będziemy mieli inny – powiedział kilka dni temu wicepremier Mateusz Morawiecki. Wymiana establishmentu dotyczyć ma zapewne nie tylko polityków, lecz także ludzi biznesu. Na temat sposobu tej wymiany na pewno powstanie wiele książek. Dziś już możemy przyjrzeć się temu, co było ostatnio najbardziej widoczne: efektom walnych zgromadzeń państwowych spółek, które dały mocny wyraz zmianie establishmentu (choć niekoniecznie wicepremier właśnie to miał na myśli).

  czytaj więcej

 • PTE znikną, ale ich właściciele nie ucierpią

  PTE znikną, ale ich właściciele nie ucierpią

  Towarzystwa emerytalne są bardziej dochodowe niż banki. Ale TFI, w które się zmienią, przynoszą udziałowcom dwa razy większe zyski. 

  czytaj więcej

 • Zastępca wójta dokona zmiany w budżecie? Nie każda RIO na to pozwoli

  Zastępca wójta dokona zmiany w budżecie? Nie każda RIO na to pozwoli

  Są rozbieżności interpretacyjne co do możliwości delegowania kompetencji organu wykonawczego. Dlatego dla danej gminy wiążące będzie stanowisko regionalnej izby obrachunkowej właściwej miejscowo.

  czytaj więcej

 • Część prawniczych taks to stawki głodowe

  Część prawniczych taks to stawki głodowe

  Sądy stanęły za adwokatami i radcami prawnymi. Ich zdaniem wprowadzane przez ministra sprawiedliwości nowe taksy za prowadzenie spraw z urzędu i wyboru nijak się mają do rzeczywistości. „Przed chaotycznym i bezpodstawnie ekspresowym wprowadzaniem nowych unormowań, należałoby rzetelnie i długofalowo ocenić zarówno prawidłowość stosowania istniejących norm prawnych, jak i faktyczne skutki finansowe ich obowiązywania” – napisała Maria Nowak, prezes Sądu Rejonowego w Krośnie Nadodrzańskim w uwagach skierowanych do resortu sprawiedliwości. Niedawno zakończyły się konsultacje czterech projektów rozporządzeń dotyczących adwokackich oraz radcowskich taks za prowadzenie spraw z urzędu i z wyboru.

  czytaj więcej

 • Urzędnicy zablokowali możliwość sprowadzania leków z zagranicy. To zagraża zdrowiu i życiu chorych

  Urzędnicy zablokowali możliwość sprowadzania leków z zagranicy. To zagraża zdrowiu i życiu chorych

  Wielu Polaków ściąga niedostępne w kraju medykamenty z zagranicy. Urzędnicy właśnie powiedzieli im „stop”, co zagraża zdrowiu, a nawet życiu chorych.

  czytaj więcej

 • Brexit: Fitch nie wyklucza kolejnych po UK obniżek ratingów

  Brexit: Fitch nie wyklucza kolejnych po UK obniżek ratingów

  Fitch może zacząć obniżać ratingi innych państw UE, jeżeli nie będą trzymać się konsolidacji fiskalnej. Brexit może pogorszyć sytuację w europejskim systemie bankowym. Osborne spotkał się z bankierami.

  czytaj więcej

 • Maciej Bobrowicz - Były prezes KRRP wraca do gry

  Maciej Bobrowicz - Były prezes KRRP wraca do gry

  Obecne kierownictwo popełniło grzech zaniechania i braku skuteczności w kwestii stawek za wynagrodzenia pełnomocników. Jak już na początku ktoś sobie powie, że coś jest niemożliwe, to potem przegrywa – mówi Maciej Bobrowicz. I zgłasza swoją kandydaturę na następcę Dariusza Sałajewskiego

  czytaj więcej

 • Niepewny los prokuratorów walczących z korupcją

  Niepewny los prokuratorów walczących z korupcją

  Jest ich 115 w całym kraju. Zajmują się najpoważniejszą przestępczością: zorganizowaną, korupcyjną oraz terroryzmem. Co ich łączy? To, że wszyscy, pracując w tzw. pezetach, są na delegacji z jednostek niższego szczebla.

  czytaj więcej

 • Zdegradowani prokuratorzy ukarani także finansowo

  Zdegradowani prokuratorzy ukarani także finansowo

  Prokuratorzy, których spotkał ze strony nowej władzy „kopniak w dół” o jeden, dwa lub trzy szczeble, dostaną również po kieszeni. Jako jedynym w prokuraturze nie będzie im przysługiwało prawo do nabycia kolejnych stawek awansowych związanych ze stażem pracy na zajmowanym stanowisku. Taki wniosek płynie z interpretacji zawartej w piśmie Przemysława Funioka, dyrektora biura prezydialnego Prokuratury Krajowej, do którego dotarł DGP.

  czytaj więcej

 • Kaczyński o swej książce: Subiektywne ujęcie kawałka polskiej historii, napisane z dobrą wolą

  Kaczyński o swej książce: Subiektywne ujęcie kawałka polskiej historii, napisane z dobrą wolą

  Napisana z dobrą wolą - tak o swej wydanej właśnie książce mówił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podczas promocji Kaczyński podkreślał, że jego celem było pokazanie "kawałka polskiej historii". To subiektywne ujęcie - zastrzegł.

  czytaj więcej

 • "Solidarnością" kierował Lech Kaczyński? Wałęsa ostro odpowiada prezesowi PiS

  "Solidarnością" kierował Lech Kaczyński? Wałęsa ostro odpowiada prezesowi PiS

  W autobiografii zatytułowanej "Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC" Jarosław Kaczyński opisuje swą działalność polityczną od marca 1968 roku do pierwszych lat działalności Prawa i Sprawiedliwości. Podczas promocji książki prezes PiS stwierdził, że Lech Kaczyński de facto kierował pracami "Solidarności". Lech Wałęsa ostro skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego w TVN24.

  czytaj więcej

 • Zalewska: Na lekcjach historii będziemy uczyć o Smoleńsku. Ta katastrofa to fakt, do dziś niewyjaśniony

  Zalewska: Na lekcjach historii będziemy uczyć o Smoleńsku. Ta katastrofa to fakt, do dziś niewyjaśniony

  - Nauczyciele już nie chcą słuchać o tym, jak to mają 53 dni urlopu i jak to pracują po trzy godziny dziennie. Są otwarci, chętni, tylko trzeba im umożliwić działanie. Oni nawet chcą być oceniani. I będą. Co pięć lat - stwierdziła Anna Zalewska, minister edukacji narodowej,  w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 

  czytaj więcej

 • Kolegium IPN: Wybór dr. Szarka był jednomyślny

  Kolegium IPN: Wybór dr. Szarka był jednomyślny

  Wybór dr. Jarosława Szarka na kandydata na prezesa IPN był jednomyślny - podał wiceszef Kolegium IPN Sławomir Cenckiewicz. Podkreślił, że podczas przesłuchań Szarek przekonał Kolegium IPN krytyką obecnego kierownictwa Instytutu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników