zasoby sieciowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zasoby sieciowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zasoby sieciowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ochrona danych osobowych: 10 najczęstszych błędów, jakie popełniają pracownicy

  Ochrona danych osobowych: 10 najczęstszych błędów, jakie popełniają pracownicy

  Choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy to jednak tzw. incydenty związane z ochroną danych osobowych zdarzają się w firmach niemal każdego dnia. Efektem, poza oczywistymi stratami finansowymi (utrata klientów, kary sądowe, odszkodowania), są również ogromne straty wizerunkowe.

  czytaj więcej

 • Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  O powołaniu CUW myślą prawie wszyscy. Zarówno powiaty z urzędami marszałkowskimi i wojewódzkimi, jak i gminy z miastami. Z wykonaniem jest gorzej. Mimo że od wejścia w życie zmian ułatwiających tworzenie takich jednostek minęło prawie pół roku, centra w nowej formule jeszcze nie działają, choć pierwsze samorządy już podjęły uchwały i rozpoczęły proces ich tworzenia.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Na co dzień tylko niejako mimochodem dostrzegamy zachodzące z biegiem czasu różnice w naszych zachowaniach. Zauważamy wtedy, że wiele rzeczy, które były normalnością w czasach młodości starszych z nas, potraktowano by dzisiaj z pewnością jako dziwactwo. I odwrotnie – wiele dzisiejszych zachowań niełatwo jest zaakceptować osobom pamiętającym czasy wcale nie tak odległe, choćby tylko dwie czy trzy dekady wstecz.

  czytaj więcej

 • Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Interaktywne terminale i kamery w europejskich miastach mogą stanowić łatwy cel dla hakerów. Wiele urządzeń takich, jak biletomaty, wypożyczalnie rowerów czy systemy monitoringu zawierają luki w zabezpieczeniach, które zagrażają prywatnym danym użytkowników. Złodzieje mogą wykorzystać je do przestępstwa, szpiegowania lub rozprzestrzeniania szkodliwego kodu. Ministerstwo Cyfryzacji jest świadome zagrożeń i przygotowuje regulacje prawne w zakresie projektowania systemów miasta, bo dzisiaj są one szczątkowe. Poza tym zapowiada stworzenie regionalnych klastrów bezpieczeństwa, które mają poprawić zabezpieczenia na poziomie samorządów. Jednak miasta wycieków się nie boją. Polegają na swoich rozwiązaniach i wierzą, że system bez dostępu do internetu to idealny model informatyczny. Nie jest to do końca prawda. Niemal każdy cyfrowy terminal publiczny zawiera przynajmniej jeden słaby punkt w zabezpieczeniach, który pozwala uzyskać dostęp do ukrytych funkcji systemu operacyjnego.

  czytaj więcej

 • Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Monitorowanie aktywności na komputerach pracowników nadal wzbudza kontrowersje, choć wdrożone mądrze i z poszanowaniem praw jednostki, pomaga firmom i instytucjom zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Gdy wynik finansowy organizacji wzrasta, korzyści czerpią wszyscy pracownicy, choć część z nich zazwyczaj głośno protestuje przed wprowadzeniem narzędzi monitorujących. Czy mają się czego obawiać? Jak z nimi rozmawiać, by zrozumieli, że mogą tylko zyskać?

  czytaj więcej

 • Nielimitowany internet tylko w reklamach. UOKiK prześwietla firmy telekomunikacyjne

  Nielimitowany internet tylko w reklamach. UOKiK prześwietla firmy telekomunikacyjne

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi obecnie około stu postępowań dotyczących branży telekomunikacyjnej. Wśród nich są sprawy dotyczące ofert nielimitowanego dostępu do internetu mobilnego. Użycie tego określenia jest w przypadku kilku firm nadużyciem.

  czytaj więcej

 • Routery i sieciowy sprzęt wideo najczęściej atakowanymi urządzeniami IoT

  Routery i sieciowy sprzęt wideo najczęściej atakowanymi urządzeniami IoT

  Cyberbezpieczeństwo to nie tylko ochrona komputerów i smartfonów. Najsłabszym ogniwem łańcucha zabezpieczeń są urządzenia peryferyjne.

  czytaj więcej

 • Raport NASK: Cyfrowe życie nastolatków bardzo podobne do realnego

  Raport NASK: Cyfrowe życie nastolatków bardzo podobne do realnego

  Życie cyfrowe nastolatków jest bardzo podobne do realnego. Nadal, jeśli tylko mogą, głównie grają, oglądają filmy, słuchają muzyki i podtrzymują kontakty towarzyskie, ale też uczą się, pogłębiają zainteresowania i poznają świat - wynika z badań NASK "Nastolatki 3.0."

  czytaj więcej

 • Ściągawka dla MSP: Unijne dotacje w drugim półroczu 2017 roku

  Ściągawka dla MSP: Unijne dotacje w drugim półroczu 2017 roku

  Ten rok może być przełomowy dla przedsiębiorców zainteresowanych korzystaniem z funduszy unijnych. Liczba ogłaszanych w ramach krajowych programów operacyjnych konkursów adresowanych do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zauważalnie rośnie. Obecnie tylko w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój prowadzonych jest aż 11 naborów wniosków. A w planach na III i IV kwartał jest ogłoszenie kolejnych konkursów o unijne dotacje.

  czytaj więcej

 • Internet w każdej szkole? Będzie superoperator do cyfryzacji szkół

  Internet w każdej szkole? Będzie superoperator do cyfryzacji szkół

  Pomysł na internet dla każdej placówki oświatowej ogólnie podoba się przedsiębiorcom. Kwestionują to, że ma nim odgórnie zarządzać państwowa agenda.

  czytaj więcej

 • Od 2018 roku szkoły z szybkim internetem

  Od 2018 roku szkoły z szybkim internetem

  W 2018 r. szkoły podstawowe i ponadpodstawowe uzyskają bezpłatny dostęp do szerokopasmowego Internetu na poziomie 100 Mb/s - przewiduje przygotowany przez ministra cyfryzacji projekt ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej przyjęty we wtorek przez rząd.

  czytaj więcej

 • Jakóbik: Rząd majstruje pod wysokim napięciem

  Jakóbik: Rząd majstruje pod wysokim napięciem

  Jak daleko może się posunąć państwo pod hasłem walki o bezpieczeństwo energetyczne? Granic jego interwencji powinny pilnować instytucje kontrolne, które stoją na straży sprawnego działania i przejrzystości systemu. Ale zdaje się, że rząd chce te bezpieczniki wyłączyć.

  czytaj więcej

 • Ekologiczna energia

  Ekologiczna energia

  O nowoczesnych rozwiązaniach w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym S.A. rozmawiamy z Marianem Kupijajem, Prezesem Zarządu spółki.

  czytaj więcej

 • Zawód: cyberprzestępca. Rośnie globalny rynek nielegalnych usług hakerskich

  Zawód: cyberprzestępca. Rośnie globalny rynek nielegalnych usług hakerskich

  Rośnie globalny rynek nielegalnych usług hakerskich. Ich wykonawcy dają gwarancje, akceptują reklamacje, a nawet uruchamiają infolinie, tworzą programy partnerskie i łączą się w organizacje.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników