zarzutów przedstawiło

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarzutów przedstawiło. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarzutów przedstawiło.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przedsiębiorca nie musi przewidywać, że będzie dłużnikiem

  Przedsiębiorca nie musi przewidywać, że będzie dłużnikiem

  Nie wypłaciłam jednemu z podwładnych kilkunastu tysięcy złotych z tytułu wynagrodzenia. Sąd pracy zasądził tę kwotę, a pracownik wszczął egzekucję. Okazała się ona bezskuteczna, ponieważ dwa lata wcześniej, już po powstaniu wierzytelności z tytułu niewypłaconego uposażenia za pracę, darowałam nieruchomość mojej pełnoletniej córce, czyniąc zadość rodzinnej tradycji. W dniu owej darowizny byłam jednak właścicielką trzech samochodów, z których nie prowadzono egzekucji. Poza tym nie miałam wtedy innych długów. Były pracownik wystąpił ze skargą pauliańską przeciwko mojej córce. Czy jego powództwo może być uznane za zasadne – pyta pani Roksana.

  czytaj więcej

 • Nissan na celowniku śledczych. Tak jak Volkswagen manipulował wynikami emisji spalin?

  Nissan na celowniku śledczych. Tak jak Volkswagen manipulował wynikami emisji spalin?

  Dieselgate zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem w kręgu podejrzeń znalazł się Nissan. Japońskiego producenta oskarżają władze Korei Południowej, które w poniedziałek przedstawiły wyniki trwającego pięć miesięcy śledztwa.

  czytaj więcej

 • NBP źródłem franków dla banków prywatnych

  NBP źródłem franków dla banków prywatnych

  Jeśli NBP powinien brać udział w restrukturyzacji kredytów walutowych, to tylko jako stabilizator rynku i gwarant płynności. Takie rozwiązanie miałoby zabezpieczać złotego przed osłabieniem w trakcie akcji przewalutowania kredytów hipotecznych

  czytaj więcej

 • Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  W ujawnionych 2 maja dokumentach negocjacyjnych w sprawie TTIP znalazła się notatka podsumowująca. Poniżej publikujemy jej tłumaczenie. Do zapisu, specjalnie dla "DGP", odnieśli się eksperci, których komentarze można przeczytać na stronach gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • Urzędy pracy znowu do reformy. Do zmiany profilowanie bezrobotnych

  Urzędy pracy znowu do reformy. Do zmiany profilowanie bezrobotnych

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozważa napisanie nowej ustawy o zatrudnieniu. Uważa, że nie wszystkie elementy tej wciąż obowiązującej się sprawdziły. Resortowi rodziny nie podoba się m.in. profilowanie bezrobotnych. Zgodnie z obowiązującą od maja 2014 r. nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 645), osoba, która zgłasza się do urzędu pracy, może zostać przydzielona do jednego z trzech profili. Do pierwszego trafiają bezrobotni aktywni, którzy nie potrzebują specjalistycznej pomocy, a jedynie przedstawienia ofert zatrudnienia.

  czytaj więcej

 • Kolejne zarzuty do ustawy PiS o Trybunale Konstytucyjnym

  Kolejne zarzuty do ustawy PiS o Trybunale Konstytucyjnym

  Prezydent ma zbyt dużo swobody przy wyborze prezesa i wiceprezesa TK – twierdzą senatorowie. Wybory nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego odbędą się pod koniec tego roku. Z początkiem grudnia upływa bowiem kadencja obecnie urzędującego na tym stanowisku prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Ale o tym, jak powinien ten proces przebiegać, ma zdecydować TK.

  czytaj więcej

 • Jackiewicz: Państwo nie musi zarządzać fabrykami zapałek, PKS-ami czy firmami odzieżowymi

  Jackiewicz: Państwo nie musi zarządzać fabrykami zapałek, PKS-ami czy firmami odzieżowymi

  -  Zgodnie z obietnicą do końca tego roku Ministerstwo Skarbu Państwa powinno przestać istnieć - mówi Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa.

  czytaj więcej

 • Ochrona wizerunku: Jakie zdjęcia z imprez masowych można opublikować

  Ochrona wizerunku: Jakie zdjęcia z imprez masowych można opublikować

  Wizerunek stanowi dobro osobiste i w myśl kodeksu cywilnego jest chroniony prawem. Zgodnie z przepisami, rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgody osoby przedstawionej na zdjęciu. Jednak roszczenia uczestnika imprezy masowej, którego wizerunek został utrwalony na opublikowanym przez fotografa zdjęciu, nie zawsze zostaną rozpatrzone zgodnie z jego wolą.

  czytaj więcej

 • Nowoczesna przedstawiła "Czarną Księgę" półrocza rządów PiS

  Nowoczesna przedstawiła "Czarną Księgę" półrocza rządów PiS

  Zagrożenie praworządności w Polsce, błędnie prowadzona polityka gospodarcza oraz doprowadzenie do spadku znaczenia Polski na arenie międzynarodowej - to główne zarzuty pod adresem rządu Beaty Szydło przedstawione przez Nowoczesną w "Czarnej Księdze".

  czytaj więcej

 • PO: Wskażemy kłamstwa zawarte w audycie rządu

  PO: Wskażemy kłamstwa zawarte w audycie rządu

  W wystąpieniach ministrów w czasie tzw. audytu były kłamstwa i dowody niekompetencji - przekonywali w poniedziałek posłowie PO. Zapowiedzieli, że w najbliższym czasie zbiorą je i odniosą się do nich.

  czytaj więcej

 • Jak wnieść znak towarowy aportem do spółki kapitałowej

  Jak wnieść znak towarowy aportem do spółki kapitałowej

  OPIS SYTUACJI: Trzy współpracujące do tej pory osoby zamierzają zawiązać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, aby w jej ramach kontynuować działalność gospodarczą pod wspólną firmą. Aby wyraźnie zaznaczyć odrębność powołanego podmiotu od prowadzonych przez nich uprzednio przedsiębiorstw, postanowili opracować nową, odrębną identyfikację wizualną spółki.

  czytaj więcej

 • Konkurs dla wydawców zastąpi darmowy rządowy podręcznik

  Konkurs dla wydawców zastąpi darmowy rządowy podręcznik

  Konkurs dla wydawców zamiast podręcznika napisanego w MEN. W ciągu trzech lat obowiązkowa książka dla pierwszaków zniknie ze szkół. Dotacja dla szkół na zakup podręczników zamiast jednej, przysłanej przez MEN książki dla pierwszaków. Tak wygląda pomysł resortu edukacji na wycofanie się z „Naszego elementarza”. Przygotowana przez rząd PO książka odciążyła portfele rodziców, ale została oceniona przez nauczycieli i metodyków poniżej przeciętnej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników