zarządzanie kryzysem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarządzanie kryzysem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarządzanie kryzysem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kryzys Unii podzielił Europę

  Kryzys Unii podzielił Europę

  Projekt Europy wielu prędkości przedstawiony przez Francję, Niemcy, Włochy i Hiszpanię w Wersalu z całą siłą ujawnił, jak kruchym tworem jest promowany przez Polskę sojusz Międzymorza. Od krajów bałtyckich przez Polskę aż po Słowenię i Chorwację każdy ma swoją koncepcję reagowania na pełzający upadek Wspólnoty.

  czytaj więcej

 • Unijna złota akcja ląduje w koszu: Nie będzie wzmocnienia praw długoterminowych akcjonariuszy

  Unijna złota akcja ląduje w koszu: Nie będzie wzmocnienia praw długoterminowych akcjonariuszy

  Walka ze spekulantami musi opierać się na innym rozwiązaniu niż wzmacnianie najwytrwalszych akcjonariuszy – stwierdził Parlament Europejski.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski: UE dwóch prędkości to recepta na klęskę

  Waszczykowski: UE dwóch prędkości to recepta na klęskę

  Szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział włoskiemu dziennikowi "La Repubblica", że koncepcja Europy dwóch prędkości to "recepta na klęskę, podział i separację." Jego zdaniem nie można pozwolić na tworzenie "hegemonii państw", które narzucają swą wolę innym.

  czytaj więcej

 • Wszystkie bolączki zjednoczonej Europy

  Wszystkie bolączki zjednoczonej Europy

  W ciągu ostatnich kilku lat Unia musiała się zmierzyć z kilkoma kryzysami: finansowym, zadłużeniowym, brytyjskim czy migracyjnym. Pozostało po nich wrażenie, że Wspólnota w danym momencie może się skupić tylko na jednym, pozostawiając inne, mniej palące sprawy na boku. Unia musi się nauczyć rozwiązywać nie tylko doraźne kłopoty, lecz jednocześnie pracować także nad strategicznymi inicjatywami. I umieć to jasno komunikować.

  czytaj więcej

 • Clapham: Największa porażka Europy

  Clapham: Największa porażka Europy

  W centrum uwagi technokratycznej polityki forsowanej przez Komisję Europejską są wąsko pojęte kwestie gospodarcze, a nie sprawy dotyczące obywateli. A dla zaistnienia poczucia tożsamości wspólnota – w tym przypadku Unia Europejska – musi mieć znaczenie na poziomie osobistym, tworzyć emocjonalne przywiązanie i wywoływać uczucie dumy

  czytaj więcej

 • Popkulturowy Wietnam. Filmowa wizja wojny

  Popkulturowy Wietnam. Filmowa wizja wojny

  Naszą wyobraźnię o wojnie w Wietnamie ukształtowało kino. Żeby odkłamać ten filmowy obraz, warto wsłuchać się w głosy tych, którzy widzieli ją na własne oczy.

  czytaj więcej

 • Papież do przywódców UE: Unia to nie zbiór zasad i protokołów, ale życie

  Papież do przywódców UE: Unia to nie zbiór zasad i protokołów, ale życie

  Papież Franciszek mówił w piątek przywódcom krajów i instytucji UE, że nie jest ona zbiorem zasad, protokołów i procedur, których należy przestrzegać, ale życiem. Podczas audiencji wskazał, że pierwszym elementem żywotności europejskiej jest solidarność.

  czytaj więcej

 • Kredyty studenckie: Nowa bańka dojrzewa do pęknięcia

  Kredyty studenckie: Nowa bańka dojrzewa do pęknięcia

  Kredyty studenckie już porównywane są do najbardziej ryzykownych hipotek sprzed dekady. To drugi co do wielkości typ zadłużenia w Stanach Zjednoczonych. I jednocześnie najszybciej rosnący. Problem jest na tyle poważny, że pojawia się coraz więcej opinii, iż może to osłabić wzrost gospodarczy kraju, a nawet wzorem kredytów typu subprime z lat 2007–2008 doprowadzić do kryzysu.

  czytaj więcej

 • Drobni akcjonariusze pod unijnym parasolem

  Drobni akcjonariusze pod unijnym parasolem

  ZMIANA PRAWA: Unia Europejska chce, aby akcjonariusze mniejszościowi mieli więcej praw i byli lepiej chronieni. Dlatego proponuje m.in. wprowadzenie większej przejrzystości w zasadach ustalania wynagrodzeń dla dyrektorów, większej transparentności w działaniach spółki i działalności pośredników, pełną identyfikację akcjonariuszy. To tylko część propozycji zawartych w projekcie nowelizacji dyrektywy 2007/36/WE z 11 lipca 2007 r. w sprawie wykonywania niektórych praw akcjonariuszy spółek notowanych na rynku regulowanym (Dz.Urz. UE z 2007 r. L 184, s. 17) oraz dyrektywy 2013/34/UE z 26 czerwca 2013 r. w sprawie rocznych sprawozdań finansowych [...] (Dz.Urz. UE z 2013 r. L 182, s. 19). W marcu rezolucję w tej sprawie przyjął Parlament Europejski. Bezpośrednim impulsem do stworzenia nowego prawa był kryzys finansowy, który w ocenie parlamentarzystów spowodowany został m.in. przez to, że w wielu spółkach akcjonariusze skupili się na krótkodystansowym zaangażowaniu w firmę. Spekulanci nie identyfikowali się ze spółką i w momencie kryzysu wyprzedawali akcje, co prowadziło do dodatkowego pogorszenia jej sytuacji. – Proponowane zmiany mają ułatwić drobnym inwestorom realizację uprawnień korporacyjnych, a jednocześnie zwiększą transparentność działań profesjonalistów działających na rynku kapitałowym – oceniają eksperci. Ich zdaniem kierunek zmian jest dobry. Kluczowa będzie transpozycja przepisów przez państwa członkowskie i rzeczywiste egzekwowanie wymogów transparentności od uczestników rynku. Stanowisko parlamentu zostanie teraz przekazane Radzie UE. Jeśli przyjmie ona dokument, Polska będzie miała 24 miesiące na wdrożenie nowych przepisów w życie. Przedstawiamy najważniejsze proponowane zmiany.

  czytaj więcej

 • Zabezpieczmy pieniądze na zdrowie [OPINIA]

  Zabezpieczmy pieniądze na zdrowie [OPINIA]

   Ministerstwo Zdrowia zamierza zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia i przejąć nadzór nad wydatkami z publicznego systemu ochrony zdrowia. Oznacza to, że minister zdrowia dostanie władzę nad 7 0 m ld zł wydawanymi co roku z budżetu. Zlikwidowanie funduszu celowego niesie za sobą ryzyko niestabilnych nakładów na ochronę zdrowia.

  czytaj więcej

 • Rabiej: Nie będę budował kampanii wyborczej na tym, że jestem gejem

  Rabiej: Nie będę budował kampanii wyborczej na tym, że jestem gejem

  - Cenię Roberta Biedronia i wiem, że jest dobrym włodarzem. Wiem też, że to, co mu pomogło wygrać, to rys gejostwa. (...) Chciałbym zostać prezydentem Warszawy - mówi Paweł Rabiej, członek zarządu partii Nowoczesna, dziennikarz i publicysta.

  czytaj więcej

 • Prezydent: Przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo

  Prezydent: Przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo

  Obecna władza realizuje proces przywracania lokalnego potencjału, przywracania Rzeczypospolitej jej sił i bezpieczeństwa - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Staszowa (woj. świętokrzyskie).

  czytaj więcej

 • 20 lat temu uchwalono Konstytucję RP

  20 lat temu uchwalono Konstytucję RP

  2 kwietnia mija 20 lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe Konstytucji RP; po przyjęciu jej przez Polaków w referendum i podpisaniu przez prezydenta weszła w życie 17 października 1997 r. 25 maja odbyło się referendum konstytucyjne, w którym za nową ustawą zasadniczą było 52,71 proc. głosujących; 45,89 proc. było przeciw, frekwencja wyniosła 42,86 proc. 16 lipca konstytucję podpisał prezydent Aleksander Kwaśniewski.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Kowboje w kosmosie

  Krajewski: Kowboje w kosmosie

  Chcąc pokonać sowieckie imperium zła, Ronald Reagan zaczerpnął z filmowej sagi George’a Lucasa najlepsze pomysły. Jej kolejne epizody właśnie powstają, Ameryka zaś szykuje wrogom nowe „gwiezdne wojny”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników