zarządzanie kryzysem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarządzanie kryzysem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarządzanie kryzysem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tejchman: To nie jest XVIII-wieczny folwark

  Tejchman: To nie jest XVIII-wieczny folwark

  Polskie państwo istnieje jedynie teoretycznie, jest słabe. Dlatego ma wstać z kolan i zostać wzmocnione. Hasła PiS nie są nowe, przynajmniej od końca lat 90. krok po kroku następował ten proces „wzmacniania” państwa. Przez zmianę ordynacji na taką, która będzie gwarantowała stabilną większość. Przez wzmocnienie dyscypliny poselskiej na taką, która będzie gwarantowała spokój poprzez całą kadencję. Przez rozbudowę roli rządu – rozwijanie KPRM i wzmacnianie premiera – po to, byśmy mieli polską upragnioną wersję systemu kanclerskiego. Krok po kroku dochodziliśmy do sytuacji, w której partie stawały się coraz bardziej posłusznymi i bezwolnymi narzędziami w rękach liderów. Do sytuacji, w której władza koncentrowała się w jednym miejscu.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Wall Street na plusie. W centrum uwagi dane z rynku pracy USA

  Rynki finansowe: Wall Street na plusie. W centrum uwagi dane z rynku pracy USA

  Indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wyraźnie zwyżkują w trakcie pierwszej połowy sesji. W centrum uwagi znajduje się styczniowy raport amerykańskiego rynku pracy, który przyniósł dane wskazujące na spadek presji płacowej w USA. W piątek Donald Trump ma podjąć istotne dla sektora finansowego USA decyzje.

  czytaj więcej

 • Miłosz: Dezinformacja, czyli jak Rosja mąci wodę

  Miłosz: Dezinformacja, czyli jak Rosja mąci wodę

  Bartłomiej Misiewicz to nowa gwiazda polskiej polityki. 27-latek, o którym piszą już nawet portale plotkarskie, jest nie tylko przykładem błyskawicznej, choć być może teraz nieco wyhamowującej, kariery politycznej i pokazania tego, jak minister Antoni Macierewicz dba o swoich pretorian. Jest także doskonałą egzemplifikacją tego, jak w Polsce działa dezinformacja stosowana przez rosyjskie służby. Dezinformacja, czyli cytując dr Jolantę Darczewską z Ośrodka Studiów Wschodnich, zmanipulowana informacja, która ma wpływać na opinię publiczną.

  czytaj więcej

 • Wiceminister spraw zagranicznych: Zmiana traktatów albo nowe kryzysy [WYWIAD]

  Wiceminister spraw zagranicznych: Zmiana traktatów albo nowe kryzysy [WYWIAD]

  Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański przekonuje, że w relacjach z Niemcami więcej nas łączy, niż dzieli. I że obie strony dobrze rozumieją potrzebę zmian w Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Lubnauer: Nie podlizujemy się wyborcom. Mówimy wprost, co myślimy

  Lubnauer: Nie podlizujemy się wyborcom. Mówimy wprost, co myślimy

  - Bardzo wysoko oceniam jego możliwości intelektualne. On jest ekonomistą, specjalistą w swojej dziedzinie, a także coraz bardziej w kwestiach międzynarodowych - mówi Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla DGP.

  czytaj więcej

 • Kopacz do Szydło: Proszę nie podpisywać projektu ustawy o sieci szpitali

  Kopacz do Szydło: Proszę nie podpisywać projektu ustawy o sieci szpitali

  B. premier Ewa Kopacz zaapelowała do obecnej szefowej rządu Beaty Szydło, by nie podpisywała projektu ustawy o sieci szpitali, który powstał w resorcie zdrowia. Ustawa jest szkodliwa dla pacjentów - wprowadzi chaos, zlikwiduje 200-300 szpitali - wskazywali we wtorek politycy PO.

  czytaj więcej

 • Szyszko: Działania państwa i samorządu - potrzebne, by poprawić jakość powietrza

  Szyszko: Działania państwa i samorządu - potrzebne, by poprawić jakość powietrza

  By polepszyć jakość powietrza w Polsce, potrzebne są nie tylko działania systemowe podejmowane przez państwo, ale też działanie na szczeblu samorządu - powiedział w czwartek minister środowiska Jan Szyszko.

  czytaj więcej

 • Sadurska: Prezydent chce poznać opinie organizacji prawniczych ws. reformy sądownictwa

  Sadurska: Prezydent chce poznać opinie organizacji prawniczych ws. reformy sądownictwa

  Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z organizacjami prawniczymi, prezydent chce poznać spektrum opinii tego środowiska na temat planowanej reformy sądownictwa - powiedziała w sobotę szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska.

  czytaj więcej

 • Finał greckiej tragedii na horyzoncie. MFW pomoże Atenom

  Finał greckiej tragedii na horyzoncie. MFW pomoże Atenom

  Strefa euro i Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodziły się, by ich inspektorzy wrócili do Aten rozmawiać o pomocy dla tego kraju.

  czytaj więcej

 • Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Żeby proponowana przez Mateusza Morawieckiego reforma systemu emerytalnego mogła wejść w życie na początku 2018 r., tak jak zaplanował minister finansów i rozwoju, stosowne projekty ustaw powinny zostać opublikowane do końca marca. Pozostałe do końca roku. Dziewięć miesięcy to czas potrzebny powszechnym towarzystwom emerytalnym, żeby przygotować się do przekształcenia w towarzystwa funduszy inwestycyjnych. I przejąć zarządzanie 75 proc. pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), które te zainwestowały w akcje spółek notowanych na GPW. Według Małgorzaty Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, wszystkie najważniejsze zasady przeprowadzenia całej operacji zostały już uzgodnione. Rusewicz dziwiła się, że Ministerstwo Rozwoju nie publikuje stosownych projektów ustaw. Nie publikuje, bo jak wynika z doniesień medialnych, ostateczny kształt całej reformy nie jest jednak uzgodniony.

  czytaj więcej

 • "Financial Times": Szydło sonduje zastąpienie Tuska eurodeputowanym Saryusz-Wolskim

  "Financial Times": Szydło sonduje zastąpienie Tuska eurodeputowanym Saryusz-Wolskim

  Premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego - podał w poniedziałek brytyjski dziennik "Financial Times".

  czytaj więcej

 • Kempa: Nie potwierdzam informacji "Financial Times"

  Kempa: Nie potwierdzam informacji "Financial Times"

  Trwają rozmowy, konsultacje, to jest oczywiste, cała Europa się konsultuje; natomiast nie potwierdzam tych informacji - tak szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa odniosła się do poniedziałkowych doniesień brytyjskiego dziennika "Financial Times".

  czytaj więcej

 • Gowin: Uczelnie powinny się bać utrzymania status quo [WIDEO]

  Gowin: Uczelnie powinny się bać utrzymania status quo [WIDEO]

  W pracach nad nową ustawą o uczelniach resort nauki rozważa m.in. wprowadzenie stanu spoczynku dla profesorów po 70. r. ż. czy nowe podejście do studiów doktoranckich. „Uczelnie powinny się bać jednego: utrzymania status quo” – mówi PAP minister nauki Jarosław Gowin.

  czytaj więcej

 • Socjolog: Współczesne Polki to na pewno nie jest już "słaba płeć"

  Socjolog: Współczesne Polki to na pewno nie jest już "słaba płeć"

  Współczesne kobiety na pewno nie są już „słabą płcią” - są silne zarówno w sferze rodzinnej, jak i zawodowej. Wśród Polek nie ma obecnie dominującego modelu kobiecości – uważa socjolog dr Krystyna Dzwonkowska-Godula. Jak dodaje, z badań wynika też, że kryzys wieku średniego bywa "bardziej zgubny" dla mężczyzn, niż dla kobiet.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników