zarządzanie kryzysem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarządzanie kryzysem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarządzanie kryzysem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W Hiszpanii nie ma komu walczyć z deficytem budżetowym. Kryzys trwa

  W Hiszpanii nie ma komu walczyć z deficytem budżetowym. Kryzys trwa

  Aby wypełnić uzgodnienia z Brukselą, w tym roku władze w Madrycie powinny zaoszczędzić prawie 20 mld euro. Trwający już czwarty miesiąc powyborczy pat w Hiszpanii skutecznie uniemożliwia walkę z deficytem, który ponownie okazał się wyższy, niż zakładano. Nowy rząd, gdy wreszcie powstanie, będzie musiał zaciskać pasa, a nie będzie miał na to zbyt wiele czasu.

  czytaj więcej

 • Okoński: Giełda to kapitał i wiarygodność [WYWIAD]

  Okoński: Giełda to kapitał i wiarygodność [WYWIAD]

  - Wsparcie państwa dla programów mieszkaniowych dało dobry skutek. Dziesiątki tysięcy ludzi dostało dopłaty, a obroty deweloperów wzrosły - uważa Wojciech Okoński, prezes Robygu.

  czytaj więcej

 • Europejskie przywództwo utknęło w pułapce: Potrzebna nowa koncepcja na Stary Kontynent

  Europejskie przywództwo utknęło w pułapce: Potrzebna nowa koncepcja na Stary Kontynent

  Europejskie przywództwo utknęło w pułapce. Władza wie, że nie radzi sobie z procesami zarządzania

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Pieniądze na migrantów zagrożone

  Pieniądze na migrantów zagrożone

  „Wnikliwa analiza założeń” konkursu na integrację uchodźców i imigrantów ekonomicznych wciąż trwa, choć jej wyniki miały być ogłoszone na początku marca. W Polsce tzw. miękką integrację uchodźców i imigrantów ekonomicznych, czyli np. naukę języka polskiego czy umiejętności odnalezienia się na rynku pracy, prowadzą w dużej mierze organizacje pozarządowe.

  czytaj więcej

 • Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  Ks. Jacek Stryczek: Wysokie zarobki prezesów mi nie przeszkadzają. Staram się nie osądzać

  - Strasznie mnie dziwi, jak można przebimbać sześć klas podstawówki, trzy gimnazjum, trzy liceum, pięć studiów i na koniec nie być zdolnym do podjęcia pracy. To zbiorowa demoralizacja. To dlatego młodzi mają takie roszczeniowe podejście - uważa Ks. Jacek Stryczek duszpasterz ludzi biznesu, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, inicjator akcji „Szlachetna paczka”.

  czytaj więcej

 • Samorządy będą respektować wyroki TK, nawet jeśli rząd ich nie opublikuje. Grozi nam podwójny porządek prawny

  Samorządy będą respektować wyroki TK, nawet jeśli rząd ich nie opublikuje. Grozi nam podwójny porządek prawny

  Lokalne władze budują koalicję, która ma wywrzeć presję na rząd w sprawie publikacji orzeczeń Trybunału. – Inaczej grozi nam chaos – przekonują. Skutki dwugłosu możemy odczuć na własnej skórze.

  czytaj więcej

 • Dopalacze nastroju: Po co nam pigułki na każdą dolegliwość?

  Dopalacze nastroju: Po co nam pigułki na każdą dolegliwość?

  O tym, po co nam pigułki na każdą dolegliwość i czy szczęście musi być łatwe do przełknięcia. Nie radzimy sobie w pracy, nie wyrabiamy się w domu. Irytuje nas szefowa lub prezes, teściowa, sąsiadka. Mąż lub żona. I wtedy pojawia się ona. Pigułka na wszystko. Nasze wybawienie. Ma nas ukoić oraz uspokoić.

  czytaj więcej

 • Składki emerytalne: OFE wygrywają z ZUS. Na razie

  Składki emerytalne: OFE wygrywają z ZUS. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki

  czytaj więcej

 • Fala emigrantów opadła. Możliwe, że tylko na chwilę

  Fala emigrantów opadła. Możliwe, że tylko na chwilę

  Liczba nielegalnych przybyszów w Grecji radykalnie spadła. Pomogło zamknięcie macedońskiej granicy. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku tylko na greckie Lesbos przybywało każdego dnia 7 tys. migrantów. Położona kilka kilometrów od wybrzeży Turcji wyspa stała się głównym celem w Unii Europejskiej, do którego zmierzali uchodźcy i migranci ekonomiczni z wielu krajów Azji (w zdecydowanej większości Syrii, Afganistanu i Iraku) oraz Afryki.

  czytaj więcej

 • Kazimierz M. Ujazdowski: Kontrola praworządności to nowe wyzwanie

  Kazimierz M. Ujazdowski: Kontrola praworządności to nowe wyzwanie

  Kontrola praworządności i szacunek dla praw podstawowych pozostanie istotnym elementem agendy europejskiej. Przyjęcie rezolucji dotyczącej Polski nie zamyka zainteresowania tym zagadnieniem. Przeciwnie – wolno mówić o przyspieszeniu w tej sprawie i mnożeniu nowych pomysłów instytucjonalnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników