zarządzania majątkiem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarządzania majątkiem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarządzania majątkiem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • Jak zwołać nadzwyczajne zgromadzenie wspólników sp. z o.o., gdy wspólnicy się ukrywają

  Jak zwołać nadzwyczajne zgromadzenie wspólników sp. z o.o., gdy wspólnicy się ukrywają

  Jestem członkiem jednoosobowego zarządu sp. z o.o. W podmiocie jest czterech wspólników. Jeden z nich niedawno zmarł i nie wiem, kto jest jego spadkobiercą, drugi zmienił miejsce zamieszkania i – mimo moich licznych próśb – nie chce ujawnić nowego adresu. Mam z nim tylko kontakt telefoniczny. Istnieje zaś potrzeba zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia udziałowców. Jak w opisanej sytuacji zarząd ma go zwołać? Dodam, że żaden ze wspólników nie zgodził się na wysyłanie zaproszeń na ich zebrania e-mailem.

  czytaj więcej

 • Spółdzielczy odwet prawnie zakazany

  Spółdzielczy odwet prawnie zakazany

  Nieudolność w sprawowaniu zarządu może skutkować odwołaniem z funkcji, ale nie uprawnia do wykluczenia spośród ogółu zrzeszonych.

  czytaj więcej

 • Jedlak: Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Jedlak: Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Analizując planowaną likwidację OFE, można widzieć szklankę w połowie, a ściślej mówiąc w trzech czwartych, pełną albo w jednej czwartej pustą. Niektórzy skupią się na tym, że 25 proc. aktywów (teraz ok. 37 mld zł), które zgromadziliśmy w funduszach i które nie zostały nam jeszcze zabrane, zostanie teraz znacjonalizowane. A formalnie przeniesione do Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD), gdzie zarządzałby nimi Polski Fundusz Rozwoju. W zamian za realny majątek uzyskamy księgowe zapisy na naszym subkoncie emerytalnym w ZUS.

  czytaj więcej

 • Rządowy dwugłos w nieruchomościach

  Rządowy dwugłos w nieruchomościach

  Rosną szanse na włączenie mieszkań do nieruchomości, na których można zarabiać w ramach REIT-ów. Tego domaga się Ministerstwo Infrastruktury.

  czytaj więcej

 • Weszły w życie zasadnicze zapisy nowych ustaw o TK

  Weszły w życie zasadnicze zapisy nowych ustaw o TK

  We wtorek weszła w życie zasadnicza część nowych ustaw autorstwa PiS o Trybunale Konstytucyjnym. W grudniu 2016 r. weszła w życie ta ich część, która m.in. umożliwiła powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę sędzi Julii Przyłębskiej na prezesa TK.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: KGHM trafił pod nadzór ministra energii, Azoty pod rozwoju i finansów

  Kowalczyk: KGHM trafił pod nadzór ministra energii, Azoty pod rozwoju i finansów

  Nadzór nad spółką KGHM przejmie minister energii, a nad Grupą Azoty - minister finansów i rozwoju - poinformował we wtorek PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

  czytaj więcej

 • Ministrowie będą zarządzać 432 spółkami Skarbu Państwa

  Ministrowie będą zarządzać 432 spółkami Skarbu Państwa

  432 spółki Skarbu Państwa znalazły się na liście podmiotów, którymi będą zarządzać ministrowie - przewiduje rozporządzenie rządu, które we wtorek weszło w życie. Spółki energetyczne i KGHM trafią pod skrzydła resortu energii, GPW, LOT i Grupa Azoty w zarząd ministra rozwoju i finansów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników