zakupu przenośnych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zakupu przenośnych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zakupu przenośnych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Idea DIY to protest song XXI wieku i odpowiedź na zalewający nas konsumpcjonizm

  Idea DIY to protest song XXI wieku i odpowiedź na zalewający nas konsumpcjonizm

  Zrób to sam. Albo co najwyżej przy pomocy bliskich. Z tego, co masz albo co znajdziesz w piwnicy. A potem pochwal się światu stolikiem z części od komputera albo sukienką, która wygląda jak milion dolarów, a kosztowała tyle co stary T-shirt.

  czytaj więcej

 • Papierowa ochrona. Ludzie z branży ochroniarskiej: To patologia bez szans na poprawę

  Papierowa ochrona. Ludzie z branży ochroniarskiej: To patologia bez szans na poprawę

  Patologia bez szans na poprawę – mówią otwarcie ludzie z branży ochroniarskiej. Z pełną świadomością wkładają kij w mrowisko. – Może dzięki temu ktoś pójdzie po rozum do głowy. Zanim wydarzy się tragedia.

  czytaj więcej

 • Projekt uchwały dot. rządowego programu "Aktywna tablica" trafił do konsultacji

  Projekt uchwały dot. rządowego programu "Aktywna tablica" trafił do konsultacji

  Tablice interaktywne, projektory, głośniki, interaktywne monitory dotykowe – zakup takich pomocy dydaktycznych do szkół podstawowych będzie dofinansowany w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica”. Projekt uchwały Rady Ministrów dot. programu został skierowany do konsultacji.

  czytaj więcej

 • Stary sprzęt w nowym opakowaniu. Tax free sprzyja nadużyciom

  Stary sprzęt w nowym opakowaniu. Tax free sprzyja nadużyciom

  Sprzedawcy nie muszą sprawdzać, czy podróżni spoza UE wywożą towary na cele handlowe czy osobiste – orzekł NSA. Mimo korzystnego wyroku, eksperci sami przyznają, że obecne przepisy są patogenne i wymagają zmian.

  czytaj więcej

 • Koniec papierologii w policji? Mobilne terminale odczarują statystyki

  Koniec papierologii w policji? Mobilne terminale odczarują statystyki

  Komenda Główna szykuje projekt, który ma odciążyć drogówkę z papierologii. I sprawić, że policyjne ustalenia przestaną budzić wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Rozmowy z beneficjentami

  Rozmowy z beneficjentami

  Firm projektujących urządzenia czy oprogramowanie jest dużo na polskim rynku. W związku z czym ceny tych usług są stosunkowo niskie. Natomiast firm produkujących patenty i nowatorskie rozwiązania praktycznie w Polsce nie ma. Znaleźliśmy taką właśnie niszę i wydaje nam się ona bardzo perspektywiczna, i zyskowna. Sam proces pracy nad nowatorskim rozwiązaniem technicznym i uzyskanie patentu jest co prawda kosztowny i czasochłonny, ale jeżeli zakończy się sukcesem, wówczas można uzyskać bardzo dobrą cenę. Chcemy „produkować” wynalazki, patentować je i sprzedawać na całym świecie. Rocznie jesteśmy w stanie składać 25-30 zgłoszeń do Europejskim Urzędzie Patentowym i Światowej Organizacji Patentowej.

  czytaj więcej

 • Gołębiewski: Firmowy elementarz cyberbezpieczeństwa

  Gołębiewski: Firmowy elementarz cyberbezpieczeństwa

  W XXI wieku trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo funkcjonujące bez dostępu do internetu, urządzeń mobilnych czy nowoczesnych technologii. Taka firma po prostu nie ma szans na konkurencyjnym rynku. Rosnąca popularność internetu rzeczy, wchodzenie w wiek produkcyjny pokolenia ery cyfrowej, automatyzacja procesów czy nowe technologie przemysłowe niosą ze sobą wiele korzyści. Ale także ogromne zagrożenia.

  czytaj więcej

 • Księgowy Roku 2017: Najlepsi z najlepszych na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce

  Księgowy Roku 2017: Najlepsi z najlepszych na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce

  Wybraliśmy najlepszych księgowych 2017 r. z województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego, a także najlepsze biuro rachunkowe w woj. podkarpackim. Zwycięzcy III etapu konkursu Księgowy Roku 2017 zmierzą się 12 grudnia br. w Warszawie z laureatami z pozostałych regionów. Będzie to finał naszego konkursu. Jego organizatorami są Dziennik Gazeta Prawna, Sage sp. z o.o. oraz Tax Care S.A.

  czytaj więcej

 • "Zabójca czołgów" dla Ukrainy. Tak brzmi zalecenie dla Trumpa

  "Zabójca czołgów" dla Ukrainy. Tak brzmi zalecenie dla Trumpa

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego zaleciła prezydentowi Donaldowi Trumpowi przekazanie Ukrainie nieodpłatnie przenośnych systemów uzbrojenia przeciwpancernego - pocisków kierowanych Javelin - poinformowała telewizja ABC.

  czytaj więcej

 • Wiceszef MSZ: Dajemy Rosjanom ostatnią szansę

  Wiceszef MSZ: Dajemy Rosjanom ostatnią szansę

  Cichocki: Kreml może mieć wątpliwości, czy sprzeciwiamy się jego polityce agresji, czy ją akceptujemy. Dlatego nasza reakcja powinna dotyczyć także Nord Stream 2

  czytaj więcej

 • Fintechy kontra banki. Wdrożenie dyrektywy PSD2 na ostatniej prostej

  Fintechy kontra banki. Wdrożenie dyrektywy PSD2 na ostatniej prostej

  W parlamencie kończą się prace nad przepisami, które mają usunąć bariery rozwoju branży fintechów. Dzięki nim dostawcy nowatorskich usług zyskają m.in. dostęp do rachunku klientów banków.

  czytaj więcej

 • Izba Reprezentantów przyznała 250 mln USD na pomoc wojskową dla Kijowa

  Izba Reprezentantów przyznała 250 mln USD na pomoc wojskową dla Kijowa

  Izba Reprezentantów zaaprobowała w czwartek przyznanie w roku budżetowym 2019 amerykańskiej pomocy militarnej dla Ukrainy wartości 250 mln dol. Jedna piąta tej kwoty - 50 mln dol. - może być przeznaczona na śmiercionośną broń defensywną.

  czytaj więcej

 • 761 miliardów na walkę z Kremlem: Nowa ustawa Kongresu o budżecie Pentagonu

  761 miliardów na walkę z Kremlem: Nowa ustawa Kongresu o budżecie Pentagonu

  Izba Reprezentantów zaaprobowała ustawę o budżecie obronnym USA w wysokości 761 miliardów dolarów. Ustawa ta przewiduje zwiększenie wydatków na działania mające być odpowiedzią na zagrożenia ze strony Kremla. Zawiera także listę uwarunkowań decyzji o rozmieszczeniu na stałe grupy bojowej wojsk USA w Polsce.

  czytaj więcej

 • Dlaczego wartość Apple przekroczyła 1 bln dolarów

  Dlaczego wartość Apple przekroczyła 1 bln dolarów

  Apple jest pierwszą spółką publiczną, której wartość przekroczyła bilion dolarów, wyprzedzając takich potentatów jak Alphabet (właściciel Google’a), Amazon czy Microsoft.

  czytaj więcej

 • Gotkowska, Szymański: Kwartet polsko-bałtycki

  Gotkowska, Szymański: Kwartet polsko-bałtycki

  Obrona zbiorowa w Sojuszu Północnoatlantyckim, postrzegana jako nieprzystająca do zmienionego środowiska pozostałość zimnej wojny, w ostatnich dwóch dekadach coraz bardziej traciła na znaczeniu. Użycie siły militarnej przez Rosję wobec sąsiadów – Gruzji w 2008 r. i Ukrainy od 2014 r. – gruntownie zmieniło jednak postrzeganie wyzwań i zagrożeń w regionie i w całym Sojuszu. Czy nowa sytuacja bezpieczeństwa rozszerzyła pole współpracy obronnej państw bałtyckich i Polski? Jakie czynniki sprzyjają wzmocnieniu polsko-bałtyckiej współpracy wojskowej, a jakie ją ograniczają? Jakie polityczne i wojskowe działania warto podjąć, aby współpraca ta przeszła na wyższy poziom?

  czytaj więcej

 • Prezes PGZ: Konsolidacja to jedyny rozsądny kierunek

  Prezes PGZ: Konsolidacja to jedyny rozsądny kierunek

  - Widzę PGZ jako dostawcę pierwszego wyboru dla MON. Jeśli Siły Zbrojne RP złożą zapotrzebowanie na jakiś sprzęt, to PGZ będzie jego dostawcą bądź też głównym partnerem dostawcy zagranicznego - mówi Witold Słowik, od września prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wcześniej m.in. wiceminister rozwoju

  czytaj więcej

 • Mobilne kontrole ITD są bardziej skuteczne

  Mobilne kontrole ITD są bardziej skuteczne

  Mobilne kontrole dokonywane przez Inspekcję Transportu Drogowego z użyciem przenośnych urządzeń diagnostycznych prawie 10 razy częściej niż zwykłe prowadzą do zatrzymań dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny pojazdów. Na przykład w ramach 6231 standardowych kontroli przeprowadzonych w 2017 r. przez dolnośląskich krokodyli zatrzymano 443 dowody rejestracyjne, a na 674 przypadków z wykorzystywaniem mobilnej stacji wykryto aż 465 niesprawnych pojazdów.

  czytaj więcej

 • Podróżujesz poza Unię Europejską? Sprawdź, co wolno mieć w bagażu [PORADNIK TURYSTY]

  Podróżujesz poza Unię Europejską? Sprawdź, co wolno mieć w bagażu [PORADNIK TURYSTY]

  Alkohol, papierosy, dewizy, żywność, rośliny, lekarstwa, zwierzęta domowe, pamiątki egzotyczne a także dzieła sztuki i zabytki oraz broń i amunicja to kategorie, które podlegają szczególnym regulacjom celno-skarbowym. Planując podróż - w szczególności poza Unię Europejską i z powrotem - warto wcześniej zadbać o to, by zawartość naszego bagażu była zgodna z przepisami.

  czytaj więcej

 • Obowiązkowy split payment z kolejnymi wątpliwościami

  Obowiązkowy split payment z kolejnymi wątpliwościami

  Już za miesiąc obligatoryjna podzielona płatność zastąpi odwrotne obciążenie. Jednak w przypadku transakcji dokonywanych na przełomie października i listopada nie zawsze jest oczywiste, który z tych mechanizmów trzeba zastosować

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników