zakupowe szaleństwo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zakupowe szaleństwo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zakupowe szaleństwo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • All Inclusive na naszą kieszeń – na jakie luksusy stać Polaków?

  All Inclusive na naszą kieszeń – na jakie luksusy stać Polaków?

  W wydatkach na rozrywkę, turystykę czy gastronomię Polacy wciąż są daleko za mieszkańcami Europy Zachodniej. Nic dziwnego – średnie wynagrodzenie netto wynosi obecnie 2435 zł, o kilkaset złotych mniej niż np. w Czechach. Statystyczny Kowalski nie myśli o luksusach i wydaje 2,3% pensji na rekreację w wersji podstawowej. Tymczasem niektóre z dóbr ekskluzywnych są już dostępne dla przeciętnego Polaka. O jakich luksusach mowa?

  czytaj więcej

 • Na półkach w Lidlu już Boże Narodzenie

  Na półkach w Lidlu już Boże Narodzenie

  Choć do Bożego Narodzenia zostało jeszcze ponad trzy miesiące, walka o portfele klientów już się zaczęła. W sieci dyskontów Lidl specjalna ekspozycja z bożonarodzeniową ofertą (kalendarze adwentowe, pierniki, marcepany) pojawiła się już w połowie września.

  czytaj więcej

 • Polacy marzą o świętach za granicą

  Polacy marzą o świętach za granicą

  Święta Bożego Narodzenia i Sylwester zbliżają się wielkimi krokami. Choć są to święta rodzinne, coraz więcej Polaków przekonuje, że najchętniej ominęłoby zamieszanie związane z ich przygotowaniami i uciekło gdzieś za granicę. Gdzie? Najchętniej do Egiptu i do Włoch.

  czytaj więcej

 • Kutarba: Na sklepowych szaleństwach zarabia fiskus

  Kutarba: Na sklepowych szaleństwach zarabia fiskus

  Zeszły rok kończył się lamentem związanym z podwyżkami VAT. Łkaliśmy, że będzie drożej. Że spadnie sprzedaż w sklepach, bo ceny będą już nie na nasze kieszenie. Wreszcie, że firmy nie poradzą sobie z przeprogramowaniem kas fiskalnych na czas.

  czytaj więcej

 • Pułapki w Bangkoku i jak ich uniknąć

  Pułapki w Bangkoku i jak ich uniknąć

  Bangkok – to słowo wzbudza emocje. Niestety, nie zawsze pozytywne. W stolicy Tajlandii poza złotymi buddami, genialną kuchnią i zakupowym szaleństwem czeka na turystów też kilka pułapek. Oto jak się ich ustrzec.

  czytaj więcej

 • Zakupy w Bangkoku - czy Azja jest tania?

  Zakupy w Bangkoku - czy Azja jest tania?

  „Azja jest tania” – głosi obiegowa opinia. Złudzenia rozwiewa jednak pierwsza wizyta w dowolnej galerii Handlowej w Bangkoku. Ceny na metkach są co najmniej tak samo wysokie, a nie rzadko wyższe niż na zachodzie. Ale bez obaw – w Tajlandii można wpaść w zakupowy szał nie drenują przy okazji portfela. Trzeba tylko wiedzieć gdzie.

  czytaj więcej

 • Czym się różni reklamacja od zwrotu towaru?

  Czym się różni reklamacja od zwrotu towaru?

  Zbliża się przedświąteczne szaleństwo zakupowe. Na każdym kroku jesteśmy zachęcani do kupowania po okazyjnych cenach wszystkiego, począwszy od świecidełek na choinkę, a skończywszy na nowoczesnym sprzęcie komputerowym. Czasami jednak, skuszeni kolejną promocją przynosimy nasz zakup do domu i wówczas się okazuje, że to rzecz, bez której się możemy obyć. Co zrobić z nietrafionymi zakupami i prezentami – zwrócić czy zareklamować?

  czytaj więcej

 • Raport: ile kosztowały nas tegoroczne święta

  Raport: ile kosztowały nas tegoroczne święta

  Kochamy Święta Bożego Narodzenia za wiele rzeczy, ale w szczególności za okazję do spędzenia czasu z rodziną i najbliższymi, dni wolne od pracy, czy smakowite jedzenie.

  czytaj więcej

 • Dokąd Polacy lecą w tym roku na wyprzedaże

  Dokąd Polacy lecą w tym roku na wyprzedaże

  Zimowe wyprzedaże trwają. Dzięki tanim połączeniom lotniczym, wyjazd na zakupy za granicę nie jest już ekstrawagancją. Polacy coraz chętniej samodzielnie organizują podróże do europejskich stolic wyprzedażowych. W styczniu tego roku najwięcej klientów serwisu FRU.PL wybiera się na zakupy do Londynu, Paryża, Barcelony i Mediolanu.

  czytaj więcej

 • Apetyt na ryzyko nie maleje, EURUSD najwyżej od 14 miesięcy

  Apetyt na ryzyko nie maleje, EURUSD najwyżej od 14 miesięcy

  Właśnie na takie dni jak dzisiejszy czekają wszyscy aktywni traderzy. Apetyt na ryzyko jest w tej chwili ogromny i nie zaszkodziły mu nawet wczorajsze bardzo słabe dane o nastrojach konsumentów w USA.

  czytaj więcej

 • Generacja Y nie chce być cool. Nie dają się złapać na lep reklamy

  Generacja Y nie chce być cool. Nie dają się złapać na lep reklamy

  Młodzi ludzie nauczyli się wyłapywać triki. Stali się bardziej krytyczni. Zaczęli łaknąć autentyczności. Ale nawet ich można podejść – przekonuje Joeri Van den Bergh.

  czytaj więcej

 • Kac po Świętym Mikołaju

  Kac po Świętym Mikołaju

  Kolejna konsumpcyjna orgia za rok. Teoretycznie jest sporo czasu, żeby otrząsnąć się po mikołajowym kacu i pomyśleć, co zrobić, by znów nie bolała nas głowa. Ale na abstynencję mamy niewielkie szanse

  czytaj więcej

 • Ciasne, ale własne: Polacy żyją w przeludnionych mieszkaniach

  Ciasne, ale własne: Polacy żyją w przeludnionych mieszkaniach

  Prawie połowa Polaków, głównie w miastach, żyje w przeludnionych lokalach. To jeden z najsłabszych wyników w Unii Europejskiej. Gorzej niż u nas jest tylko w Rumunii i na Węgrzech.

  czytaj więcej

 • Policja zmienia auta: W planach Fiesta, Yaris, Polo i Micra

  Policja zmienia auta: W planach Fiesta, Yaris, Polo i Micra

  Komenda Główna dokona największej od lat wymiany swoich pojazdów. Wyda na nią niemal 100 mln zł. Chce się też stać bardziej ekologiczna. Dlatego zainwestuje w niewielkie samochody małolitrażowe do codziennych, rutynowych zadań.

  czytaj więcej

 • Fiskus znów przykręca śrubę w VAT. Ograniczy potrącanie podatku z faktur zakupowych

  Fiskus znów przykręca śrubę w VAT. Ograniczy potrącanie podatku z faktur zakupowych

  Ministerstwo Finansów zamierza ograniczyć potrącanie podatku z faktur zakupowych. Zdaniem części ekspertów od aut odliczymy przez to jeszcze mniej niż 50 proc. podatku.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Niepewna cywilizacyjna przyszłość Zachodu

  Kleiber: Niepewna cywilizacyjna przyszłość Zachodu

  Coraz częściej pada pytanie o przyszłość zachodniej cywilizacji. W obliczu rosnącej potęgi gospodarczej krajów spoza tej sfery i dramatycznie demonstrowanych głębokich sprzeczności kulturowych współczesnego świata rzeczywiście widać istotne zagrożenia dla dotychczasowego modelu rozwoju państw euroatlantyckich. Warto więc się zastanowić, co takiego przez wieki czyniło nasz model cywilizacyjny skutecznym i trwałym – i może wyciągnąć z tego praktyczne wnioski.

  czytaj więcej

 • Czy można naprawić modę? Produkcja odzieży generuje spore problemy

  Czy można naprawić modę? Produkcja odzieży generuje spore problemy

  23 listopada to kolejny Black Friday, dzień kiedy w sklepach zaczynają się przedświąteczne wyprzedaże. Sklepy kuszą super cenami i wyjątkowymi okazjami. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zachęca do spędzenia alternatywnego wieczoru w duchu slow i zero waste oraz zaprasza na wydarzenie „Naprawmy modę w Czarny Piątek”.

  czytaj więcej

 • Leasing jeszcze bardziej nowoczesny

  Leasing jeszcze bardziej nowoczesny

  Branża leasingowa wzrastała w ciągu ostatnich 25 lat o ok. 19 proc. rocznie. Także kolejne lata powinny być dla niej bardzo dobre. Niewykluczone jednak, że za sprawą wchodzącego na rynek pokolenia milenialsów będzie musiała zmienić formułę działania

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników