zakresu domen

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zakresu domen. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zakresu domen.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lekarze nie chcą się zajmować odpłatnością leków

  Lekarze nie chcą się zajmować odpłatnością leków

  Rezygnacja z obowiązku określania na recepcie poziomu refundacji to postulat medyków od lat. Teraz zaproponowali, by z przepisów wykreślić obligujące ich do tego przepisy. Pozostaje jednak pytanie, kto zamiast nich miałby się tym zajmować.

  czytaj więcej

 • Szef MON powołał pełnomocnika ds. wojsk cyberobrony

  Szef MON powołał pełnomocnika ds. wojsk cyberobrony

  Płk Karol Molenda został pełnomocnikiem ds. wojsk obrony cyberprzestrzeni. Decyzję w tej sprawie szef MON Mariusz Błaszczak podpisał we wtorek. Zapowiedział także utworzenie szkoły podoficerskiej łączności i informatyki oraz powołanie liceum informatycznego przy WAT.

  czytaj więcej

 • MON: Koncepcja organizacji i funkcjonowania wojsk obrony cyberprzestrzeni gotowa do połowy roku

  MON: Koncepcja organizacji i funkcjonowania wojsk obrony cyberprzestrzeni gotowa do połowy roku

  Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak zobowiązał pełnomocnika ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni, by ten przedstawił do 30 czerwca 2019 r. koncepcję organizacji i funkcjonowania tego rodzaju wojsk. Dyspozycja ta została zawarta w wydanym rozporządzeniu.

  czytaj więcej

 • Korporacja Nadzoru Finansowego. Nowy szef mebluje KNF po swojemu

  Korporacja Nadzoru Finansowego. Nowy szef mebluje KNF po swojemu

  Nowy szef mebluje KNF po swojemu. Stawia na osoby rozumiejące rynek i zrywa silne więzy łączące nadzór z bankiem centralnym

  czytaj więcej

 • BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  Innowacyjność to słowo, które zrobiło w ostatnich latach zawrotną karierę. Dziś nie trzeba już nikogo przekonywać, że firmy, które szukają nowych rozwiązań i technologii zyskują na rynku przewagę konkurencyjną. Aby zbudować innowacyjną przewagę potrzeba dwóch rzeczy: dobrego pomysłu i pieniędzy na jego wdrożenie. Polskim przedsiębiorcom nigdy nie brakowało pomysłowości, a dostęp do środków na wykorzystanie tego potencjału umożliwiają Kredyt na innowacje technologiczne dofinansowany premią na spłatę kapitału i Gwarancje Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek.

  czytaj więcej

 • Jak Trump chce wygasić NATO

  Jak Trump chce wygasić NATO

  Prezydent sprawił Sojuszowi osobliwy prezent. Zażądał, by partnerzy płacili Ameryce za stanie na straży ich bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Dyrektywa autorska przyjęta: Czas na ustawę. Czy politycy zdążą wywiązać się ze swojego zadania?

  Dyrektywa autorska przyjęta: Czas na ustawę. Czy politycy zdążą wywiązać się ze swojego zadania?

  Dyrektywa o prawach autorskich została zatwierdzona 15 kwietnia br. Od tego czasu, czyli daty opublikowania w Dzienniku Urzędowym, kraje członkowskie będą miały dwa lata na wdrożenie jej założeń. Zdążymy?

  czytaj więcej

 • Hospicja zależne od hojności dobroczyńców

  Hospicja zależne od hojności dobroczyńców

  Większość placówek dla najmłodszych pacjentów nie utrzymałaby się bez hojności darczyńców. Środki, które otrzymują z NFZ, nie pozwalają na prowadzenie działalności zgodnie z ministerialnymi wymogami.

  czytaj więcej

 • Innowacje dla energetyki

  Innowacje dla energetyki

  Nowoczesne technologie stanowią dziś kluczowy element rozwoju wielu gałęzi przemysłu, zwłaszcza w tak wymagającej branży, jaką jest energetyka. Innowacyjne rozwiązania są nie tylko warunkiem koniecznym dla wzrostu konkurencyjności tego sektora, ale przede wszystkim gwarantują jego bezpieczeństwo. Przykładem polskiej firmy, prężnie wpisującej się rozwój nowatorskich rozwiązań w tej branży jest EthosEnergy Poland SA.

  czytaj więcej

 • Bajki o robotach. Czy maszyny przejmą nad nim władzę?

  Bajki o robotach. Czy maszyny przejmą nad nim władzę?

  Czy naprawdę wierzycie w to, że maszyny najpierw zabiorą nam pracę, a potem nad nami zapanują?

  czytaj więcej

 • Emilewicz: Nie będzie testu przedsiębiorcy [OPINIA]

  Emilewicz: Nie będzie testu przedsiębiorcy [OPINIA]

  Rząd ponad dwa tygodnie temu odrzucił pomysł tzw. testu przedsiębiorcy. Mimo to temat ten ciągle żyje w domenie publicznej, wywołując zamęt i obawy przedsiębiorców. By uniknąć dalszych szkód, najwyższy czas jednoznacznie przeciąć te spekulacje i przesądzić, że testu przedsiębiorcy nie będzie. Zapewniam też, że nie będzie żadnych dodatkowych instrumentów prawnych, żadnych nowelizacji prawa zmierzających do tego, by weryfikować „autentyczność” przedsiębiorców w Polsce. Zaś wszelkie ewentualne działania o charakterze innym niż zmiany prawa będą konsultowane w Radzie Dialogu Społecznego.

  czytaj więcej

 • Jak wspierać sektor przemysłowy?

  Jak wspierać sektor przemysłowy?

  Zablokowanie przez Komisję Europejską fuzji produkujących szybkie pociągi filii Alstomu i Siemensa wywołało burzliwe reakcje. Były wypowiedzi polityków, otwarte listy ekonomistów i dwie propozycje rewizji dotychczasowych praktyk gospodarczych. Czy Europa powinna poważnie potraktować francusko-niemieckie interwencje?

  czytaj więcej

 • Konstytucyjne wątpliwości wokół wyboru sędziów

  Konstytucyjne wątpliwości wokół wyboru sędziów

  Ustawa z 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS) oraz ustawy – Prawo o ustroju sądów administracyjnych (Dz.U. poz. 914), która weszła w życie 23 maja, jest dotknięta co najmniej dwoma poważnymi naruszeniami Konstytucji RP.

  czytaj więcej

 • Słowik: Bruksela będzie nasza, czyli czyja?

  Słowik: Bruksela będzie nasza, czyli czyja?

  Pół roku temu napisałem na łamach DGP, że rząd tworzy organizację przedsiębiorców w Brukseli. Oburzyły się od razu organizacje prywatnego sektora, uznając, że władza wchodzi na ich poletko. Bo jak to tak – organizacja pracodawców zarządzana z tylnego siedzenia przez rząd? Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii szybko napisało, że kłamałem, że to nieprawda, iż rząd cokolwiek tworzy. Rząd bowiem jedynie popierał, a swe poparcie wyrażał m.in. poprzez zapraszanie prezesów największych spółek do wiceministra przedsiębiorczości i wysyłanie z ministerialnych domen e-mailowych wezwań do wypisania pełnomocnictwa dla dyrektora Giełdy Papierów Wartościowych, który zagłosuje za spółki na spotkaniu założycielskim.

  czytaj więcej

 • Sąd Najwyższy po raz pierwszy oddalił skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego

  Sąd Najwyższy po raz pierwszy oddalił skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego

  Nie wszystko, co budzi w konkretnej sytuacji wątpliwości, jest automatycznie naruszeniem podstawowych zasad polskiego porządku prawnego - ocenił w poniedziałek Sąd Najwyższy, który po raz pierwszy oddalił skargę nadzwyczajną skierowaną do niego przez Prokuratora Generalnego.

  czytaj więcej

 • Blockchainy posłużą do walki z podróbkami

  Blockchainy posłużą do walki z podróbkami

  - Producenci podróbek nie stoją w miejscu. Decydują się na dzielenie transportów na mniejsze i tym samym trudno wykrywalne, szukają nowych kanałów przerzutowych albo po prostu przenoszą swój biznes do internetu - mówi Luis Berenguer.

  czytaj więcej

 • Umowa słonia z mrówką. Implementacja dyrektywy o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi

  Umowa słonia z mrówką. Implementacja dyrektywy o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi

  Nie wiadomo, co ustawodawca chciał osiągnąć, przygotowując tekst ustawy implementującej dyrektywę. Wiadomo, że generalnie nie liczy się ona z ochroną rodzimej kultury.

  czytaj więcej

 • Było źle, teraz jeszcze gorzej. Kondycja psychiczna polskich nauczycieli jest fatalna

  Było źle, teraz jeszcze gorzej. Kondycja psychiczna polskich nauczycieli jest fatalna

  Zestresowani, cierpiący na depresję, nadużywający środków uspokajających i – często – alkoholu. Kondycja psychiczna polskich nauczycieli wydaje się być fatalna. Problem w tym, że nikt jej od 10 lat nie badał.

  czytaj więcej

 • Podatek katastralny odwołany. Pytanie, czy to faktycznie powód do radości... [Analiza]

  Podatek katastralny odwołany. Pytanie, czy to faktycznie powód do radości... [Analiza]

  Kiedy już mogło się wydawać, że prawdopodobieństwo zastąpienia w Polsce podatku od nieruchomości, wraz z podatkiem rolnym i leśnym podatkiem katastralnym z wolna się materializuje, prezes rządzącej partii nieoczekiwanie, acz dość kategorycznie wykluczył taką możliwość. Co ciekawsze, domyślnie z perspektywą „raz na zawsze”. Pytanie, co to oznacza i czy jest to aby faktycznie najlepsza z możliwych wiadomość dla rodaków - pisze Jarosław Jędrzyński.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników