Zajęcie egzekucyjne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Zajęcie egzekucyjne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Zajęcie egzekucyjne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gdy komornik się nie napracuje, sąd obniży opłatę egzekucyjną

  Gdy komornik się nie napracuje, sąd obniży opłatę egzekucyjną

  Prowadzę firmę. Miałem z tego powodu dług, sprawa trafiła nawet do komornika, ale w międzyczasie uregulowałem to zobowiązanie bezpośrednio wierzycielowi. Choć ostatecznie egzekucja została umorzona, to komornik chce naliczyć mi opłaty egzekucyjne (ok. 2,5 tys. zł). Uważam, że niesłusznie, bo zapłaciłem dobrowolnie. Aktualnie nie mam majątku, a z powodu choroby nie mam też stałej pracy, zresztą nawet dług spłaciłem dzięki pomocy rodziny. Poza tym komornik zajmował się sprawą przez zaledwie 2 tygodnie, a jego działanie sprowadziło się jedynie do zajęcia konta. Czy jest możliwość, aby kwestionować te przyszłe opłaty? Czy to kosztuje?

  czytaj więcej

 • Komornicy przegrali spór o VAT od opłat egzekucyjnych

  Komornicy przegrali spór o VAT od opłat egzekucyjnych

  Egzekutor działa jak niezależny przedsiębiorca, a nie jak organ władzy publicznej – orzekło wczoraj siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

  czytaj więcej

 • Budżet nie zarobi kroci na ściąganiu długów

  Budżet nie zarobi kroci na ściąganiu długów

  Naczelnik urzędu skarbowego pobierze za czynności egzekucyjne nie więcej niż 30 tys. zł – odpowiada Ministerstwo Finansów na pytanie DGP.

  czytaj więcej

 • Fronczek: Podatek nie powinien obciążać komornika

  Fronczek: Podatek nie powinien obciążać komornika

   Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł autorstwa Marzeny Kucharskiej i Katarzyny Siwek-Gomuty pt. „Podatek nie powinien obciążać dłużnika”, który ukazał się 17 lutego br. w „Rzeczpospolitej”.

  czytaj więcej

 • XI Ranking Firm i Doradców podatkowych. Top doradcy podatkowi w 2016 r. według DGP

  XI Ranking Firm i Doradców podatkowych. Top doradcy podatkowi w 2016 r. według DGP

  Liderami, osiągającymi najwyższe wyniki, zostały PwC, CRIDO Taxand, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz HLB M2 Audyt. Zwycięzcami mającymi największe osiągnięcia w „sporach podatkowych” są EY oraz KPMG, a w „projektach podatkowych” – kancelarie Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Ożóg Tomczykowski. Wytypowaliśmy również topowych doradców w siedmiu kategoriach indywidualnych

  czytaj więcej

 • Sąd: Rosja ma zapłacić Skarbowi Państwa ponad 7,6 mln zł za użytkowanie nieruchomości

  Sąd: Rosja ma zapłacić Skarbowi Państwa ponad 7,6 mln zł za użytkowanie nieruchomości

  Federacja Rosyjska ma zapłacić Skarbowi Państwa ponad 7,6 mln zł za bezumowne korzystanie z nieruchomości przy ul. Kieleckiej 45 na warszawskim Mokotowie - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok miał charakter zaoczny i jest na razie nieprawomocny.

  czytaj więcej

 • Bartosz Pilitowski z Court Watch: Presja korupcyjna w zawodzie sędziego jest niesamowita

  Bartosz Pilitowski z Court Watch: Presja korupcyjna w zawodzie sędziego jest niesamowita

  - Wymiar sprawiedliwości to nie teatr jednego aktora, lecz praca zespołowa. I nieustanny kontakt z ludźmi. To nie jest tak, że wszyscy są źli, ale jeden zły sędzia jest w stanie zepsuć wizerunek wszystkich - mówi Bartosz Pilitowski z Court Watch.

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 13 kwietnia

  Poradnia ubezpieczeniowa z 13 kwietnia

  ● Za ile niań budżet państwa zapłaci składki do ZUS● Mam troje małych dzieci, a prowadzenie firmy pochłania coraz więcej mojego czasu. Mam więc zamiar zatrudnić aż dwie nianie, bo żadna z kandydatek nie chciała zajmować się samodzielnie trojgiem maluchów. Słyszałam, że ZUS może zapłacić składki za nianię, ale co w przypadku gdy chcę zatrudnić dwie osoby? Czy w związku z tym muszę podpisać z nimi umowy jako przedsiębiorca?

  czytaj więcej

 • Ile komornik może potrącić z emerytury?

  Ile komornik może potrącić z emerytury?

  Zmieniają się przepisy - od 1 lipca 2017 roku kwota wolna od potrąceń ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego będzie wynosiła 75 proc. najniższej emerytury lub renty.

  czytaj więcej

 • System egzekucji w Polsce czeka zapaść. Nadejdą złote czasy dla dłużników [Opinia]

  System egzekucji w Polsce czeka zapaść. Nadejdą złote czasy dla dłużników [Opinia]

  Prowadzisz firmę, a Twój kontrahent zalega z płatnością? Jesteś samotną matką, a Twój były partner nie łoży na utrzymanie pociechy? Jesteś byłym pracownikiem, któremu nie wypłacono wynagrodzenia? Czy jesteś Kowalskim, któremu Nowak nie oddał pożyczonych pieniędzy? A może najemca nie zapłacił czynszu i zadłużył ci mieszkanie? A może po prostu cię oszukano, wygrałeś sprawę w sądzie i oczekujesz na wykonanie wyroku ? Jeśli tak, to posłuchaj.

  czytaj więcej

 • Kiedy umowę spółki partnerskiej może wypowiedzieć wierzyciel

  Kiedy umowę spółki partnerskiej może wypowiedzieć wierzyciel

  Ja i kolega jesteśmy wspólnikami spółki partnerskiej. Kolega ma prywatne długi. Ponieważ od czterech miesięcy prowadzona jest bezskutecznie egzekucja z jego ruchomości, kilka dni temu jeden z jego wierzycieli zapowiedział, że wypowie umowę naszej spółki. Przedstawił tytuł egzekucyjny oraz pismo od komornika, że egzekucja – wobec braku majątku – zostanie umorzona. Dodam, że spółka jest zawarta na trzy lata, a w kontrakcie jest klauzula, w świetle której nie jest dopuszczalne wypowiedzenie umowy spółki przez wierzyciela któregokolwiek z partnerów. Czy wierzyciel ma prawo tak postąpić?

  czytaj więcej

 • Przy potrąceniach z zasiłków płatnik nie stosuje kodeksu pracy

  Przy potrąceniach z zasiłków płatnik nie stosuje kodeksu pracy

  PROBLEM: Nasz pracownik przebywał przez cały kwiecień na zasiłku chorobowym z powodu wypadku przy pracy. Wcześniej pobierał wynagrodzenie chorobowe, ale tylko kilka dni. Jednak z powodu wypadku przysługuje mu zasiłek. Podstawa wymiaru zasiłku wynosi 2978,73 zł po odliczeniu 13,71 proc. Została obliczona ze stałej pensji zasadniczej oraz średniej miesięcznej, zmiennej premii. Pracownik ma zajęcie komornicze alimentacyjne na łączną kwotę 8000 zł. Jesteśmy płatnikiem zasiłków. Jak dokonać potrącenia z zasiłku za kwiecień?

  czytaj więcej

 • Komornicy przeciwni zmianom w prawie proponowanym przez resort sprawiedliwości

  Komornicy przeciwni zmianom w prawie proponowanym przez resort sprawiedliwości

  Przyjęcie zmian dot. egzekucji komorniczych, proponowanych przez resort sprawiedliwości, może spowodować kryzys branży, zagrozić kancelariom komorniczym, zlikwidować miejsca pracy i utrudnić egzekwowanie prawa - obawiają się przedstawiciele Krajowej Rady Komorniczej.

  czytaj więcej

 • Rządowa egzekucja komorników

  Rządowa egzekucja komorników

   Rada Ministrów najprawdopodobniej przyjmie dziś dwie ustawy, które mają zreformować system egzekucji sądowej. Chodzi o nową ustawę o komornikach sądowych oraz ustawę o kosztach komorniczych. Pierwsza przewiduje m.in. wprowadzenie bezwzględnej zasady osobistego wykonywania przez komornika czynności poza kancelarią, uszczuplając tym samym uprawnienia asesorów i aplikantów. 

  czytaj więcej

 • Jaki: W ustawach o komornikach sądowych i egzekucji zmieni się niemalże wszystko

  Jaki: W ustawach o komornikach sądowych i egzekucji zmieni się niemalże wszystko

  W ustawach o komornikach sądowych i egzekucji zmieni się niemalże wszystko - oświadczył wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Projektami ustaw: o komornikach sądowych oraz o kosztach komorniczych rząd ma się zająć we wtorek.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekty ustaw o komornikach. Ziobro: Zawód komornika nie może opierać się na biznesie

  Rząd przyjął projekty ustaw o komornikach. Ziobro: Zawód komornika nie może opierać się na biznesie

  Rząd przyjął we wtorek projekty ustaw o komornikach sądowych oraz o kosztach komorniczych. Według premier Beaty Szydło nowe przepisy pozwolą egzekwować prawo, zabezpieczając zarazem interes obywateli.

  czytaj więcej

 • Dokręcili śrubę komornikom

  Dokręcili śrubę komornikom

  Zwiększony nadzór ze strony zarówno prezesów sądów i Ministerstwa Sprawiedliwości, zmniejszenie opłat egzekucyjnych, obowiązek osobistego wykonania czynności przez komornika wraz z ich nagrywaniem – to tylko niektóre zmiany przewidziane w nowej ustawie o komornikach sądowych oraz w ustawie o kosztach komorniczych, które przyjęła wczoraj Rada Ministrów.

  czytaj więcej

 • Ziemia z licytacji komorniczej nie tylko dla rolnika

  Ziemia z licytacji komorniczej nie tylko dla rolnika

  Do takich wniosków doszedł dziś Sąd Najwyższy(sygn. akt III CZP 13/17). W jego ocenie do egzekucji z nieruchomości rolnych wszczętych przed 30 kwietnia 2016 r., nie stosuje się ograniczenia w nabywaniu wynikających z tzw. ustawy o obrocie ziemią.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników