Zajęcie egzekucyjne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Zajęcie egzekucyjne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Zajęcie egzekucyjne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Budżet państwa nie zamierza dopłacać do drogich prawników

  Budżet państwa nie zamierza dopłacać do drogich prawników

   O tym, czy nieściągalna wierzytelność zostanie zaliczona do podatkowych kosztów, nie decyduje cena, której żąda adwokat lub radca prawny, tylko ich urzędowe stawki, ustalone przez ministra sprawiedliwości – przypomniał NSA.

  czytaj więcej

 • Mazurek: Gronkiewicz-Waltz złamała prawo i została słusznie ukarana

  Mazurek: Gronkiewicz-Waltz złamała prawo i została słusznie ukarana

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złamała prawo, nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną; została słusznie ukarana - powiedziała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

  czytaj więcej

 • Windykacja reparacji: Nawet Wielkiej Brytanii i Francji nie udało się wymusić wypłaty odszkodowań

  Windykacja reparacji: Nawet Wielkiej Brytanii i Francji nie udało się wymusić wypłaty odszkodowań

  Nawet Wielkiej Brytanii i Francji nie udało się wymusić na Niemczech wypłaty odszkodowań wojennych. Rzeczypospolitej przysługują wobec RFN roszczenia odszkodowawcze, a twierdzenie, że roszczenia te wygasły lub uległy przedawnieniu, jest nieuzasadnione” – brzmi końcowy wniosek dokumentu przygotowanego przez Biuro Analiz Sejmowych na zlecenie posła PiS Arkadiusza Mularczyka.

  czytaj więcej

 • Walka KAS z wyłudzeniami VAT: Blokowanie rachunków bankowych może być groźne dla ich współwłaścicieli

  Walka KAS z wyłudzeniami VAT: Blokowanie rachunków bankowych może być groźne dla ich współwłaścicieli

  Walka fiskusa z wyłudzeniami podatków wciąż się zaostrza. Resort już szykuje kolejny oręż w tej wojnie. Ma nim być blokada rachunków bankowych podatników podejrzanych o oszustwa. Zakłada to projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego dla wyłudzeń skarbowych, który prawdopodobnie już wkrótce trafi na posiedzenie rządu (pisaliśmy o tym w TGP nr 169 z 1–3 września 2017 r. ). Zgodnie z nim szef KAS będzie mógł zablokować konto na 72 godziny, a potem przedłużyć blokadę w sumie do 3 miesięcy. Rozwiązanie to już budzi zastrzeżenia zarówno ekspertów, jak i przedsiębiorców. Decyzja o blokadzie może bowiem uniemożliwić dostęp do pieniędzy także uczciwym podatnikom, a co za tym idzie mogą oni mieć problemy np. z zapłatą za towar, wywiązaniem się z zamówienia, terminową spłatą rat kredytu itp. I choć resort finansów tłumaczy, że będzie możliwość skarżenia decyzji o przedłużeniu blokady do sądu, to w praktyce podatnicy niewiele na tym skorzystają. Postępowania przed sądami trwają bowiem miesiącami.

  czytaj więcej

 • Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Uszczelnianie podatków. Co już działa, co wejdzie w życie

  Najwcześniej zaczęło obowiązywać przesyłanie przez duże firmy ewidencji VAT w jednolitym pliku kontrolnym. Kolejne zmiany posypały się jedna za drugą. Przygotowany przez DGP raport jest zestawieniem tych najważniejszych. Następne duże nowelizacje uszczelniające pobór podatków przed nami. Wcale nie jest ich mniej, co widać po drugiej tabeli, zamieszczonej na stronach B4–B5

  czytaj więcej

 • Makowski: Hanna Gronkiewicz-Waltz obciąża wizerunkowo PO

  Makowski: Hanna Gronkiewicz-Waltz obciąża wizerunkowo PO

  Hanna Gronkiewicz-Waltz obciąża wizerunkowo PO z tego prostego powodu, że cały czas trzeba się za nią tłumaczyć - powiedział PAP publicysta Marcin Makowski. "W sytuacji tak oczywistej, w której państwo sobie nie poradziło, czyli dzikiej reprywatyzacji, chcąc nie chcąc, to ona jest twarzą w mediach całego tego procederu" - dodał.

  czytaj więcej

 • Prof. Kik: Już nic nie pomoże Hannie Gronkiewicz–Waltz. Jako polityk jest skończona [WIDEO]

  Prof. Kik: Już nic nie pomoże Hannie Gronkiewicz–Waltz. Jako polityk jest skończona [WIDEO]

  W tej sytuacji już nic nie pomoże pani Hannie Gronkiewicz–Waltz; mleko się wylało, dziesiątki tysięcy ludzi utraciły swój komfort życiowy, (...) jako polityk – w moim przekonaniu – jest właściwie skończona" - powiedział PAP politolog prof. Kazimierz Kik.

  czytaj więcej

 • Mańka: Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa poważny wizerunkowy kryzys

  Mańka: Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa poważny wizerunkowy kryzys

  Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa poważny wizerunkowy kryzys i nie potrafi sobie z tym poradzić - powiedział PAP pisarz i publicysta Roman Mańka. Jego zdaniem prezydent stolicy popełniła wielki błąd unikając wyjaśnień kulis afery związanej z zarządzaniem nieruchomościami w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Podatek od nieruchomości: Syn, który jest współwłaścicielem działki odpowiada za dług rodziców

  Podatek od nieruchomości: Syn, który jest współwłaścicielem działki odpowiada za dług rodziców

  PROBLEM: Rodzice podatnika kilka lat temu kupili działkę, a on został jej współwłaścicielem. Sami rozpoczęli prowadzenie działalności. Wzięli kredyt, ale spowodował on, że wpadli w długi. Nie płacili podatku od nieruchomości. Gmina zaczęła ścigać ich syna, żądając spłaty tego podatku. Podatnik na spłatę musiałby wziąć kredyt, ale nie ma takiej możliwości, bo skarbówka weszła mu już na pensję. Czy za dług powstały w wyniku działalności rodziców odpowiada również ich syn, współwłaściciel nieruchomości? Jakie możliwości ma podatnik, aby wyjść na prostą w kwestii podatku od nieruchomości?

  czytaj więcej

 • Nadchodzą gorsze czasy dla wierzycieli. Czy uderzy w nich nowa ustawa komornicza

  Nadchodzą gorsze czasy dla wierzycieli. Czy uderzy w nich nowa ustawa komornicza

  Przedsiębiorcy mówią jasno: wzmacniając pozycję dłużników, ustawodawca pogorszy sytuację tych, którym pieniądze się należą. I przekonują, że to zły kierunek.

  czytaj więcej

 • Egzekucja ma być przede wszystkim rzetelna i skuteczna [DEBATA DGP]

  Egzekucja ma być przede wszystkim rzetelna i skuteczna [DEBATA DGP]

  DEBATA: Czy proponowane przez resort sprawiedliwości zmiany w prawie to recepta na usprawnienie pracy komorników, czy też jedynie zbiór pobożnych życzeń, który zaowocuje zapaścią systemu? Spierali się o to uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników