Zajęcie egzekucyjne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Zajęcie egzekucyjne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Zajęcie egzekucyjne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Czy polski pracownik powinien zarabiać tyle co Niemiec albo Francuz

  Czy polski pracownik powinien zarabiać tyle co Niemiec albo Francuz

  Jak polski rząd może uchronić firmy delegujące przed nękaniem ze strony zagranicznych organów? Czy wynagrodzenia Polaków wysłanych do pracy w innym kraju powinny być zrównane z obowiązującymi w nim pensjami? Czy wprowadzenie tej reguły to próba wyrugowania naszych firm z europejskiego rynku? Między innymi na takie pytania odpowiadali eksperci w trakcie debaty zorganizowanej przez DGP

  czytaj więcej

 • Spór o domenę internetową na drodze sądowej

  Spór o domenę internetową na drodze sądowej

  Może zdarzyć się tak, że pewnego dnia z wielkim zdziwieniem odkrywamy w Internecie stronę, której domena łudząco przypomina nazwę naszej firmy. Pierwsza myśl, jaka nam wtedy wpada do głowy – czy ktoś się pod nas podszywa? Tak niestety rzeczywiście często bywa. Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone – oczywiście czeka nas trochę zachodu, ale odzyskanie domeny działającej na naszą szkodę jest jak najbardziej możliwe. A co najważniejsze, być może uda się nie ponieść przy tym dużych kosztów.

  czytaj więcej

 • Odzyskiwanie zaległych składek. ZUS z nowymi przywilejami

  Odzyskiwanie zaległych składek. ZUS z nowymi przywilejami

  W tygodniku Kadry i Płace w dodatku Ubezpieczenia i Świadczenia (nr 23 z 4 lutego 2016 r.) opisywaliśmy już część zmian, które ustawa z 10 września 2015 r. wprowadziła do ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz do ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 121 ze zm.; dalej: ustawa systemowa), a dokładnie do przepisów regulujących kwestie zabezpieczeń oraz dochodzenia przez ZUS należności składkowych. Dziś jednak opisujemy je kompleksowo.

  czytaj więcej

 • Będą zwolnienia w skarbówce

  Będą zwolnienia w skarbówce

  W połowie przyszłego roku zakończą swoją pracę urzędnicy administracji skarbowej i celnej, którzy nie otrzymają nowych warunków zatrudnienia albo sami je odrzucą.

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 3 marca 2016

  Poradnia ubezpieczeniowa z 3 marca 2016

  ● Dlaczego nie każda przewlekła choroba uzasadnia umorzenie składek● Kiedy wspólna praca małżonków nie oznacza współpracy w rozumieniu przepisów ubezpieczeniowych● Czy przedsiębiorca ma wpływ na to, kto będzie przeprowadzał u niego kontrolę● Jakie konsekwencje ponosi ZUS, gdy wystawi błędne rozliczenie podatkowe● Co powinien zrobić ubezpieczony, gdy organ rentowy uchylił swoją decyzję w trakcie postępowania sądowego

  czytaj więcej

 • Nowe życie dla zalegających z płatnościami? Sejm zajmie się spiralą długów

  Nowe życie dla zalegających z płatnościami? Sejm zajmie się spiralą długów

  Zaległości z zapłatą czynszu, niespłacona pożyczka, nieuregulowane rachunki telefoniczne. Tak finansowa pętla zaciska się na szyi dłużników. Dziś posłowie mają szansę dać im nowe życie.

  czytaj więcej

 • Lenin: Ślusarz, który rozmontował imperium

  Lenin: Ślusarz, który rozmontował imperium

  Łajdak! Rozstrzelać go to za mało! – krzyczał przywódca komunistów, gdy przeczytał, dla kogo naprawdę pracował jego zaufany towarzysz. A przecież Włodzimierz Lenin nikomu tyle nie zawdzięczał, ile polskiemu robotnikowi

  czytaj więcej

 • Zbyt słaba ochrona 500+ przed egzekucją komorniczą

  Zbyt słaba ochrona 500+ przed egzekucją komorniczą

  Krajowa Rada Komornicza wystąpiła w ubiegłym tygodniu do premier Beaty Szydło z prośbą o rozważenie działań zmierzających do zapewnienia prawidłowej realizacji programu 500+.

  czytaj więcej

 • Fiskus nie może odrzucać wniosku w ciemno

  Fiskus nie może odrzucać wniosku w ciemno

  Organy podatkowe nie mogą odmówić zwolnienia majątku z egzekucji, nie badając, czy przemawiałby za tym ważny interes podatnika – orzekł WSA w Warszawie.

  czytaj więcej

 • GIODO: Komornicy przekraczają swoje uprawnienia. Chcą wiedzieć za dużo

  GIODO: Komornicy przekraczają swoje uprawnienia. Chcą wiedzieć za dużo

  Podczas postępowań egzekucyjnych zbiera się zbyt wiele informacji – uważa generalny inspektor ochrony danych osobowych i prosi o interwencję resort sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • W egzekwowaniu długów ważna jest żelazna konsekwencja

  W egzekwowaniu długów ważna jest żelazna konsekwencja

  Znajomy od ponad roku zwleka ze zwrotem pożyczki. Na początku wierzyłam w jego tłumaczenie o braku pieniędzy i ulegałam kolejnym prośbom o przesunięcie terminu spłaty. Teraz jednak widzę, że przez cały czas wprowadzał mnie w błąd. Ostatnio kupił nowy samochód, a ja w dalszym ciągu nie otrzymałam od niego ani grosza. – Czy powinnam pozwać go do sądu – pyta pani Małgorzata

  czytaj więcej

 • Gmina zrezygnuje z długu mieszkańca. Ale o wszystkim dowie się radny

  Gmina zrezygnuje z długu mieszkańca. Ale o wszystkim dowie się radny

  Samorządy wspólnie z rządem pracują nad przepisami, które umożliwią im darowanie mieszkańcom należności nieprzekraczających 100 zł. Problemem jest jednak ustalenie procedury, w jakiej miałoby się to odbywać. W grę wchodzi ujawnienie wrażliwych danych dłużników.

  czytaj więcej

 • Do sądów miłość bez wzajemności

  Do sądów miłość bez wzajemności

  Artur Sacharuk, przedsiębiorca spod Warszawy, pokazuje mi grubą teczkę sądowych akt. Mówi, że chciałby wierzyć, że miał po prostu potwornego pecha.

  czytaj więcej

 • Ważą się losy opłat komorniczych

  Ważą się losy opłat komorniczych

  Sąd Najwyższy będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, czy komornicy mogą doliczać VAT do stawek egzekucyjnych. To kwestia nie tylko interesów tej grupy zawodowej, lecz kosztów postępowań w ogóle.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników