zainteresowania firm

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zainteresowania firm. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zainteresowania firm.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Codziennie kilka tysięcy Polaków kupuje w aptekach fałszywe leki [WYWIAD]

  Codziennie kilka tysięcy Polaków kupuje w aptekach fałszywe leki [WYWIAD]

  Szacuje się, że w Polsce jeden na sto kupionych w aptece specyfików jest podrobiony. To także leki onkologiczne - wynika z rozmowy ze Zbigniewem Fijałkiem, profesorem w Zakładzie Bioanalizy i Analizy Leków, szefem Zespołu ds. Sfałszowanych Leków Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2005–2015 dyrektor Narodowego Instytutu Leków.

  czytaj więcej

 • Zatrudnieni chcą się zapisać do PPK

  Zatrudnieni chcą się zapisać do PPK

  To główny wniosek z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Izby Ubezpieczeń. Cenne wskazówki znajdą w nim przedsiębiorcy i menadżerowie chcący poznać opinie pracowników przed startem programu.

  czytaj więcej

 • Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – co to takiego i kiedy wejdzie w życie

  Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – co to takiego i kiedy wejdzie w życie

  W Sejmie zakończyły się prace nad ustawą o pracowniczych planach kapitałowych. PPK mają być dodatkową formą zabezpieczenia na emeryturę, finansowaną głównie przez pracodawców i pracowników oraz przez państwo. Program ma być skierowany do ponad 11 milionów pracowników, w tym do około 9 milionów osób zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw oraz ponad 2 milionów osób pracujących w jednostkach sektora finansów publicznych (czyli tzw. „budżetówce"). 

  czytaj więcej

 • Program PPK rusza. I wciąż budzi wiele emocji

  Program PPK rusza. I wciąż budzi wiele emocji

  W grudniu PFR rozpocznie przygotowania do tworzenia pracowniczych planów kapitałowych – zapowiedział na Open Eyes Economy Summit szef funduszu Paweł Borys.

  czytaj więcej

 • Marczuk: PPK to będzie interes życia

  Marczuk: PPK to będzie interes życia

  - Liczę się z tym, że firmy, w których działają pracownicze programy emerytalne, nie wejdą w pracownicze plany kapitałowe. Sześć milionów osób w PPK to już będzie sukces - mówi Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR

  czytaj więcej

 • Wtórna zdolność odróżniająca znaku. Jak ją udowodnić?

  Wtórna zdolność odróżniająca znaku. Jak ją udowodnić?

  Zdolność odróżniająca to inaczej zdatność oznaczenia do odróżniania towarów lub usług jednego przedsiębiorcy od towarów czy usług innych przedsiębiorców. Wyraża się ona w posiadaniu przez znak towarowy cech, które mogłyby utkwić w świadomości i pamięci odbiorców. Brak zdolności odróżniającej znaku towarowego uznaje się za bezwzględną przeszkodę jego rejestracji, jednakże znaki pozbawione tej zdolności mogą ją nabyć w rezultacie używania.

  czytaj więcej

 • Polaryzacja polityczna może hamować rozwój

  Polaryzacja polityczna może hamować rozwój

  Warto wokół takich priorytetów jak obronność, polityka energetyczna czy system emerytalny budować ponadpartyjny konsensus – mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

  czytaj więcej

 • Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  – Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

  czytaj więcej

 • Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Mieszkaniówka hamuje. Kryzys czy stabilizacja?

  Spowolnienie na rynku staje się faktem. Deweloperzy nie przewidują jednak załamania koniunktury, raczej stabilizację. Planują kolejne inwestycje, a nawet zwiększenie sprzedaży.

  czytaj więcej

 • System opodatkowania budowli wymaga przebudowy [WYWIAD]

  System opodatkowania budowli wymaga przebudowy [WYWIAD]

  - W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju pracuje zespół doradczy, który ma przygotować wytyczne reformy prawa budowlanego. Przy tej okazji należałoby przeprowadzić zmiany w opodatkowaniu budowli. W przeciwnym razie wrócą wszystkie dotychczasowe problemy rozstrzygnięte przez sądy, a dodatkowo pojawią się nowe - mówi Jan Rudowski w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Najważniejsze wyroki w 2018 roku: Podatki w firmie

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • E-sprawozdania finansowe. Jak je przygotować i przekazać skarbówce?

  E-sprawozdania finansowe. Jak je przygotować i przekazać skarbówce?

  1 października 2018 roku weszły w życie duże zmiany w rachunkowości. Podmioty przekazujące skarbówce sprawozdania finansowe odtąd muszą sporządzać je w formie elektronicznej. Struktury, w ramach których należy przekazywać takie sprawozdania, są jednak specyficzne dla różnych podmiotów.

  czytaj więcej

 • Jak firma ma walczyć z hejtem w internecie

  Jak firma ma walczyć z hejtem w internecie

  Przedsiębiorcy nierzadko stają się obiektem ataków hejterskich. W takiej sytuacji zwykle stawiają sobie pytanie: jak podjąć walkę z hejtem, aby była skuteczna? W przypadku przedsiębiorców niezwłoczna reakcja na tego typu działania ma szczególnie istotne znaczenie z uwagi na to, że hejt może negatywnie wpłynąć na renomę, markę, pozycję na rynku, a także budowane latami zaufanie klientów i kontrahentów.

  czytaj więcej

 • Specjaliści odpływają z rządowej administracji. Ci, którzy zostali, zapowiadają protest

  Specjaliści odpływają z rządowej administracji. Ci, którzy zostali, zapowiadają protest

  W rządowych instytucjach brakuje rąk do pracy – poszukują ponad 500 osób, głównie specjalistów. Chętnych jednak nie ma. A ci, którzy nie odeszli, zapowiadają protest i żądają solidnych podwyżek.

  czytaj więcej

 • Prokuratura sprawdza, co nadzór robił w sprawie GetBacku

  Prokuratura sprawdza, co nadzór robił w sprawie GetBacku

  Śledczy badają nie tylko, kto wyrządził szkody majątkowe i wyprowadzał pieniądze ze spółki. Przyglądają się też działalności KNF, banków i audytorów.

  czytaj więcej

 • Jak prowadzić elektroniczne akta pracownicze? Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia

  Jak prowadzić elektroniczne akta pracownicze? Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia

  Zgodnie ze stanowiskiem resortu system teleinformatyczny to niekoniecznie jedna aplikacja czy program, ale zbiór oprogramowania. Ponadto w ocenie resortu dokumenty elektroniczne mogą być numerowane w różny i nie zawsze ciągły sposób, a co najważniejsze, większość danych można zapisywać na bieżąco jedynie w bazie danych, a nie od razu w odrębnych plikach. Przypomnijmy: przepisy o elektronicznej dokumentacji pracowniczej weszły w życie 1 stycznia tego roku

  czytaj więcej

 • Odbiór odpadów raz z tachografem, a raz bez. Kłopotliwy wymóg dla firm i kierowców

  Odbiór odpadów raz z tachografem, a raz bez. Kłopotliwy wymóg dla firm i kierowców

  Przez lata przedsiębiorstwa odbierające odpady nie musiały się martwić o wyposażenie swoich pojazdów w tachografy, choć mają taki obowiązek, jeżeli usługi są świadczone na rzecz firm. To zaczyna się zmieniać. Sypią się pierwsze kary, które od września ubiegłego roku mogą być też podstawą do odebrania licencji. Problemem są przepisy, które zdają się nie przystawać do realiów prowadzonej działalności.

  czytaj więcej

 • Kaczyński jak Dmowski? Czy nominacja Andruszkiewicza to powtórzenie drogi endecji?

  Kaczyński jak Dmowski? Czy nominacja Andruszkiewicza to powtórzenie drogi endecji?

  PiS przyjmuje do siebie endeków. Ale na ile endecy przejmą pis?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników