zagranicznym oddziale

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zagranicznym oddziale. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zagranicznym oddziale.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dobra forma PKO BP wcale nie oznacza, że wszystkie polskie banki tak mają [OPINIA]

  Dobra forma PKO BP wcale nie oznacza, że wszystkie polskie banki tak mają [OPINIA]

  Jaka jest różnica między bankierem a dużą pizzą? Pizza wyżywi czteroosobową rodzinę” – takim dowcipem żyli Niemcy w ostatnich dniach karnawału 2009 r. W zabawie nie przeszkadzały im recesja, upadające firmy i masowe zwolnienia. – Bo niemiecki karnawał musi być huczny, prześmiewczy i beztroski – drwił Piotr Aleksandrowicz na łamach „Newsweeka”. Przekonywał, że dezynwoltura w czasie recesji świadczy o słabości systemu i w przypadku Niemiec może się odbić finansową czkawką.

  czytaj więcej

 • Nadchodzące zmiany w przepisach AML, czyli z czym będą musiały zmierzyć się banki [ANALIZA]

  Nadchodzące zmiany w przepisach AML, czyli z czym będą musiały zmierzyć się banki [ANALIZA]

  Unia Europejska zapowiada kolejne zmiany w przepisach o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W przyszłym roku 10 stycznia wchodzi w życie kolejna już, V Dyrektywa Unii Europejskiej. Polski ustawodawca, aby sprostać wymaganiom Parlamentu Europejskiego, zapowiada nowelizację ustawy AML z 1 marca 2018 r. (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1115).

  czytaj więcej

 • Koniec z papierami. Dokumenty o odpadach tylko w formie elektronicznej

  Koniec z papierami. Dokumenty o odpadach tylko w formie elektronicznej

  Bez wpisu do bazy danych o odpadach i produktach przedsiębiorca już nie wypełni obowiązków związanych również z wprowadzaniem na rynek opon, olejów smarowych, baterii, akumulatorów, elektroniki czy toreb foliowych

  czytaj więcej

 • To Ziobro poprosił Piebiaka o rezygnację. Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające

  To Ziobro poprosił Piebiaka o rezygnację. Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające

  Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z dezaprobatą przyjął doniesienia portalu onet.pl dot. wiceministra Łukasza Piebiaka i zażądał wyjaśnienia sprawy - przekazał PAP rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak. Jak dodał, Ziobro poprosił wiceministra o rezygnację.

  czytaj więcej

 • Rośnie napięcie na linii Islamabad – New Delhi

  Rośnie napięcie na linii Islamabad – New Delhi

  Już ponad 4 tys. Kaszmirczyków przebywa w areszcie. Indiom nie udaje się ostudzić emocji w spornym regionie

  czytaj więcej

 • Motobanki zostają, ale znikają

  Motobanki zostają, ale znikają

  Wkrótce na naszym rynku będzie działał tylko jeden bank wyspecjalizowany w finansowaniu zakupów aut i podlegający w pełni polskiemu nadzorowi.

  czytaj więcej

 • Pewność prawa? Nie żartujmy!

  Pewność prawa? Nie żartujmy!

  Szesnaście. Tyle razy w ostatnim roku zmieniło się prawo farmaceutyczne. Zaledwie siedem – kodeks spółek handlowych. Choć do k.s.h. należy inny rekord. Podczas 84. posiedzenia Sejmu obecnej kadencji, w lipcu 2019 r., przegłosowano trzy różne nowelizacje kodeksu. Posłowie przyznawali, że w sumie nie odróżniają procedowanych projektów. Wiedzieli, że wszystkie „dotyczą spółek”.

  czytaj więcej

 • Jak kulą w płot. Czego nie wiemy o systemie ochrony zdrowia

  Jak kulą w płot. Czego nie wiemy o systemie ochrony zdrowia

  W małym francuskim miasteczku Tarn, niedaleko Tuluzy, lokalne pielęgniarki wypuściły do sieci klip z chwytliwą, rzewną piosenką, którą same napisały i nagrały. Postanowiły śpiewem i tańcem skusić do przyjazdu do ich miejscowości… lekarza rodzinnego. Pracujący tu od lat 68-letni doktor przechodzi na emeryturę i choć lokalne władze zabrały się za rekrutację z odpowiednim wyprzedzeniem, okazało się, że kłopot ze znalezieniem zastępcy jest ogromny. Wideoklip, w którym biorą udział niemal wszyscy mieszkańcy wioski, jest ostatnią nadzieją na zmianę sytuacji. Mieszkańcy wioski się starzeją, od lat działa tu dom spokojnej starości – brak lekarza na miejscu byłby dla nich ciosem. Burmistrz obiecywał ulgi podatkowe oraz pomoc w znalezieniu lokum, jednak na ogłoszenia w prasie nikt nie odpowiadał. To historia z gatunku tych, które w sieci czyta się w dziale „ciekawostki”. Pokazuje ona poziom desperacji: Tarn to nie Afryka czy teren objęty wojną, tylko środek Europy – małe francuskie miasteczko, które boryka się z brakiem dostępu do opieki medycznej.

  czytaj więcej

 • Oddelegowany pracownik bez składki zdrowotnej

  Oddelegowany pracownik bez składki zdrowotnej

  Sprawa dotyczy firmy, która zamierza zawrzeć umowę ze spółką z siedzibą w Rosji (Obwód Kaliningradzki). Na jej podstawie zagraniczny przedsiębiorca będzie delegować swoich pracowników do pracy w polskiej firmie (na terenie naszego kraju).

  czytaj więcej

 • Otwarcie Instytutu Pileckiego w Berlinie. Koniec polityki histerycznej [OPINIA]

  Otwarcie Instytutu Pileckiego w Berlinie. Koniec polityki histerycznej [OPINIA]

  Zamiast obwieszczać światu, jacy to jesteśmy skrzywdzeni, zdradzeni, poszkodowani, a jednocześnie waleczni, heroiczni i moralnie nieskazitelni, dajmy szansę, by sam nas ocenił na podstawie obiektywnych faktów historycznych.

  czytaj więcej

 • Niegościnny rynek nad Wisłą. Kolejny niemiecki bank wychodzi z Polski

  Niegościnny rynek nad Wisłą. Kolejny niemiecki bank wychodzi z Polski

  Commerzbank nie jest pierwszą zagraniczną instytucją, której „znudziła się” polska bankowość.

  czytaj więcej

 • Upadłość Neckermann Polska? W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek

  Upadłość Neckermann Polska? W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek

  W najbliższych dniach zarząd spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska - poinformowało w środę biuro podróży.

  czytaj więcej

 • Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Przyszłość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej była tematem dyskusji, jaka miała miejsce 17 września w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm rodzinnych w stolicy. Inicjatorem debaty było Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a partnerem wydarzenia Family Business Network Poland. Pierwszy raz w Polsce politycy debatowali nad sprawami dotyczącymi tej ogromnej rzeszy przedsiębiorców. – Mam nadzieję, że spotkanie to rozpocznie szeroką debatę o firmach rodzinnych i ich roli w naszej gospodarce – powiedział Łukasz Rotarski, członek zarządu krajowego i prezes Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), inaugurując obrady. Jak podkreślił, reprezentuje on też własną firmę rodzinną jako sukcesor w drugim pokoleniu.

  czytaj więcej

 • Renta socjalna 2019. Kiedy przysługuje i ile wynosi?

  Renta socjalna 2019. Kiedy przysługuje i ile wynosi?

  Renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy po spełnieniu kilku dodatkowych warunków. Od 1 marca 2019 r. świadczenie tego rodzaju wynosi 1100,00 zł miesięcznie.

  czytaj więcej

 • Schetyna: Od czterech lat obserwujemy proces niszczenia państwa

  Schetyna: Od czterech lat obserwujemy proces niszczenia państwa

  Od czterech lat obserwujemy proces niszczenia państwa - powiedział w niedzielę szef PO Grzegorz Schetyna podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Lider PO mówił też o m.in. polityce zdrowotnej, senioralnej, walce ze smogiem.

  czytaj więcej

 • ZUS wypłacił już 3,9 tys. świadczeń w ramach 500 plus dla osób niesamodzielnych

  ZUS wypłacił już 3,9 tys. świadczeń w ramach 500 plus dla osób niesamodzielnych

  ZUS wypłacił do tej pory 3,9 tys. świadczeń w ramach tzw. 500 plus dla osób niesamodzielnych; blisko 9 tys. kolejnych jest już przygotowanych do wypłaty - poinformował PAP rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że złożono już 220 tys. wniosków o świadczenie.

  czytaj więcej

 • Informatyzacja ledwo nadąża za zmianami w podatkach [DEBATA PODATKOWA]

  Informatyzacja ledwo nadąża za zmianami w podatkach [DEBATA PODATKOWA]

  Informatyzacja zmienia sposób rozliczania podatków niezależnie od działań fiskusa. Jednocześnie działania fiskusa wkraczają w te rozliczenia i zmieniają systemy. Jak informatyzacja zmienia postrzeganie podatków w firmach?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników