zagraniczny inwestor panel gospodarczy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zagraniczny inwestor panel gospodarczy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zagraniczny inwestor panel gospodarczy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kongres 590: Polska Wschodnia na fali unijnych pieniędzy

  Kongres 590: Polska Wschodnia na fali unijnych pieniędzy

  Dobrze wykształcone, ambitne, innowacyjne, pracowite kadry. Głównym atutem Polski Wschodniej przyciągającym inwestorów jest kapitał ludzki.

  czytaj więcej

 • Capital Market Forum 2017

  Capital Market Forum 2017

  Globalne ryzyka, ekspansja polskich przedsiębiorstw, perspektywy dla rodzimej giełdy oraz kryptowaluty. Druga edycja Capital Market Forum 2017 już za nami. Gośćmi inwestorzy.tv byli m.in. Zbigniew Jakubas, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Multico, Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, Michał Cieciórski, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Sławomir Panasiuk, Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Klimat ma znaczenie. Jak prognozy pogody wpływają na politykę

  Klimat ma znaczenie. Jak prognozy pogody wpływają na politykę

  O tym, że pogoda ma znaczenie, przekonali się nie tylko niemieccy żołnierze pod Moskwą. Jednak upłynęło wiele zim, nim prognozy zaczęły wywierać ogromny wpływ na politykę, ekonomię oraz zachowania całych społeczeństw.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  Debata DGP: Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  O pakiecie zimowym, w tym o dyrektywie o odnawialnych źródłach energii (OZE), o rynku mocy i energetyce obywatelskiej rozmawialiśmy podczas debaty w redakcji DGP. Wzięli w niej udział europosłowie Jerzy Buzek i Andrzej Grzyb, Anna Ogniewska z Greenpeace oraz Aleksander Śniegocki z WiseEuropa.

  czytaj więcej

 • Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  Energetyczne rozwiązania dla Polski i Europy

  O pakiecie zimowym, w tym o dyrektywie o odnawialnych źródłach energii (OZE), o rynku mocy i energetyce obywatelskiej rozmawialiśmy podczas debaty w redakcji DGP. Wzięli w niej udział europosłowie Jerzy Buzek i Andrzej Grzyb, Anna Ogniewska z Greenpeace oraz Aleksander Śniegocki z WiseEuropa.

  czytaj więcej

 • Belka: Wejście do strefy euro mogłoby pomóc rozwiązać niektóre problemy polskiej gospodarki

  Belka: Wejście do strefy euro mogłoby pomóc rozwiązać niektóre problemy polskiej gospodarki

  Wejście do strefy euro mogłoby pomóc rozwiązać problemy polskiej gospodarki, takie jak np. niska podaż kapitału - powiedział były prezes NBP Marek Belka. Dodał też, że w wypadku kryzysu strefy euro, dla Polski nie byłoby większej różnicy czy byłaby w niej, czy poza nią.

  czytaj więcej

 • PGE pozostaje w projekcie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce

  PGE pozostaje w projekcie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce

  Tauron i KGHM nie będą uczestniczyć w projekcie jądrowym, a Ministerstwo Energii chce, by PGE w nim pozostało. Nie ma decyzji, by PGE miało wycofać się z roli lidera w projekcie - poinformował PAP Biznes minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Prezes PAIH: Do końca roku powstanie siedem nowych biur handlowych w Afryce

  Prezes PAIH: Do końca roku powstanie siedem nowych biur handlowych w Afryce

  Do końca roku zakładamy otwarcie kolejnych siedmiu biur w Afryce - mówił w poniedziałek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prezes Polskiej Agencji i Handlu (PAIH) Tomasz Pisula. Jak ocenił, Afryka ma ogromny potencjał demograficzny i sprzedażowy

  czytaj więcej

 • Pisula: Jabłkami nie podbijemy świata [WYWIAD]

  Pisula: Jabłkami nie podbijemy świata [WYWIAD]

  - Zarzucamy globalną sieć wsparcia dla rodzimych przedsiębiorców i promujemy markę „Made in Poland”. Są miejsca na świecie, gdzie jest popyt nie tylko na nasze owoce, ale i technologie - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

  czytaj więcej

 • Emilewicz: Ogromne zainteresowanie inwestowaniem w Polsce; w sobotę wchodzi ustawa o wspieraniu nowych inwestycji

  Emilewicz: Ogromne zainteresowanie inwestowaniem w Polsce; w sobotę wchodzi ustawa o wspieraniu nowych inwestycji

  Jest ogromne zainteresowanie inwestowaniem w Polsce, widzimy bardzo wielu inwestorów, którzy czekają na nową ustawę o wspieraniu inwestycji – oceniła w Gdyni minister przedsiębiorczości i technologii. To milowy krok w pozyskiwaniu inwestorów - ocenia burmistrz Skarszewy.

  czytaj więcej

 • UNIKALNE WYDARZENIE ŁĄCZĄCE NAUKĘ I BIZNES – EUROPEJSKI TYDZIEŃ INNOWACJI 17-21 WRZEŚNIA 2018 R.

  UNIKALNE WYDARZENIE ŁĄCZĄCE NAUKĘ I BIZNES – EUROPEJSKI TYDZIEŃ INNOWACJI 17-21 WRZEŚNIA 2018 R.

  Europejski Tydzień Innowacji to jedno z unikalnych wydarzeń gospodarczych Europy Wschodniej. Ponad tysiąc uczestników I edycji, kilkadziesiąt paneli tematycznych oraz giełda startup zaowocowały nowymi relacjami biznesowymi, partnerstwami i inwestycjami. Gospodarzem spotkania jest województwo lubelskie, nagrodzone w klasyfikacji European Cities and Regions of the Future 2018/19, jako jeden z 10 europejskich regionów o najlepszej strategii przyciągania zagranicznych inwestycji. Siłą gospodarczą regionu są Inteligentne Specjalizacje: Biogospodarka, Medycyna i Zdrowie, Informatyka i Automatyka oraz Energetyka niskoemisyjna. O europejskich innowacjach w tym obszarze porozmawiają eksperci z całego świata.

  czytaj więcej

 • Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji

  Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji

  Podkarpackie – przestrzeń nowoczesnej gospodarki, nieskażonej przyrody i bogatej kultury. Obszary aktywnego wypoczynku i wielokulturowości sąsiadują z innowacyjnymi technologiami lotnictwa, informatyki czy motoryzacji. Inteligentne specjalizacje wytyczają drogę gospodarczego rozwoju regionu, a działalność badawczo-rozwojowa napędza wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

  czytaj więcej

 • XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  XI Europejski Kongres Gospodarczy od poniedziałku w Katowicach

  Około 150 sesji tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów i panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące złożą się na program rozpoczynającego się w poniedziałek w Katowicach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W ub. roku wydarzenie skupiło ponad 11,5 tys. gości.

  czytaj więcej

 • Musimy się rozwijać, korzystając z własnych zasobów

  Musimy się rozwijać, korzystając z własnych zasobów

  Fundusze unijne nie finansują już w takim stopniu inwestycji w Polsce, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Trzeba sięgać po własne środki, czyli pieniądze z budżetu, kredyty bankowe i oszczędności Polaków. Z takim stwierdzeniem zgodzili się wszyscy uczestnicy panelu „Źródła finansowania rozwoju gospodarczego”, który odbył się drugiego dnia Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

  czytaj więcej

 • Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Przyszłość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej była tematem dyskusji, jaka miała miejsce 17 września w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm rodzinnych w stolicy. Inicjatorem debaty było Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a partnerem wydarzenia Family Business Network Poland. Pierwszy raz w Polsce politycy debatowali nad sprawami dotyczącymi tej ogromnej rzeszy przedsiębiorców. – Mam nadzieję, że spotkanie to rozpocznie szeroką debatę o firmach rodzinnych i ich roli w naszej gospodarce – powiedział Łukasz Rotarski, członek zarządu krajowego i prezes Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), inaugurując obrady. Jak podkreślił, reprezentuje on też własną firmę rodzinną jako sukcesor w drugim pokoleniu.

  czytaj więcej

 • Kongres 590: Państwo, prawo, informatyzacja, edukacja, kapitał

  Kongres 590: Państwo, prawo, informatyzacja, edukacja, kapitał

  Tegoroczna, czwarta edycja Kongresu 590 ma odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby utrzymać dotychczasowy wzrost gospodarczy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników