zadyszka giełd

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zadyszka giełd. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zadyszka giełd.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wall Street sygnalizuje korektę

  Wall Street sygnalizuje korektę

  Środowy spadek indeksów za oceanem, w połączeniu z wcześniejszym wyraźnym wyhamowaniem tempa wzrostu amerykańskich indeksów, wskazuje na możliwość rozpoczęcia nieco większej korekty. Sprzyjające jej czynniki zawsze się znajdą, a i tych już widocznych nie brakuje.

  czytaj więcej

 • Braku popytu ciąg dalszy

  Braku popytu ciąg dalszy

  Już wczoraj widać było, że bardzo dobre dane z Europy nie do końca przemówiły do globalnych inwestorów, którzy skorzy byli do przynajmniej częściowej realizacji ostatnio zanotowanych zysków. Dzisiejsza sesja w znacznie mierze przebiegała właśnie pod dyktando podaży, choć o jej agresywnej postawie mówić nie można było.

  czytaj więcej

 • PKP na fali prywatyzacji: Cargo to początek

  PKP na fali prywatyzacji: Cargo to początek

  TK Telekom i PKP Energetyka na sprzedaż. Ale kable i podstacje trafią do zarządcy torów.

  czytaj więcej

 • Mocny Fed, słaba gospodarka

  Mocny Fed, słaba gospodarka

  Rezerwa federalna jednak zaskoczyła część inwestorów. Decyzja o kontynuowaniu skupu obligacji w dotychczasowej skali teoretycznie powinna ucieszyć rynki. Mniej radosny jest jednak powód takiego działania Fed. Stan gospodarki jest na tyle słaby, że ryzyko przykręcenia kurka byłoby zbyt duże.

  czytaj więcej

 • Na Książęcej niemal sielankowo

  Na Książęcej niemal sielankowo

  Trwający od dwóch dni rajd byków na naszym parkiecie ma szansę na kontynuację. Indeksy, a szczególnie WIG i mWIG40 wysyłają bardzo mocne sygnały, przekonujące do kupowania akcji. Odporność na negatywne nastroje w otoczeniu ma jednak swoje granice, a główny czynnik ryzyka to problem z amerykańskim budżetem i limitem zadłużenia.

  czytaj więcej

 • Oczekiwane zwyżki w Europie

  Oczekiwane zwyżki w Europie

  Jej motorem może być przede wszystkim zachowanie Wall Street, gdzie S&P zyskał 0,4 proc. w poniedziałek i skierował się w kierunku rekordów hossy.

  czytaj więcej

 • Zerwaliśmy z Chinami, ale Ameryka nam nie pomaga

  Zerwaliśmy z Chinami, ale Ameryka nam nie pomaga

  Na szczęście od kilku dni WIG20 nie podąża już śladem indeksów w Szanghaju, lecz stara się naśladować dojrzałe parkiety. Ale z tych ostatnich także przestały płynąć sygnały korzystne dla byków. Wtorkowe spadki na Wall Street nie nastrajają optymistycznie.

  czytaj więcej

 • Warszawa odrabia straty, Wall Street bije rekordy

  Warszawa odrabia straty, Wall Street bije rekordy

  Nasze indeksy z mozołem niwelują lukę, powstałą po ukraińskiej panice. Słabnąca dynamika tego ruchu sugeruje dużą ostrożność inwestorów, choć obroty są dość wysokie. Tymczasem w Nowym Jorku wskaźniki odważnie wyznaczają kolejne szczyty, mimo braku solidnych bodźców makroekonomicznych.

  czytaj więcej

 • 2500 punktów to za mało

  2500 punktów to za mało

  Indeks naszych największych spółek należał we wtorek do najmocniej rosnących wskaźników na świecie. Wystarczyła do tego zwyżka o zaledwie 0,75 proc. Nie wystarczyła ona za to, by pokonać psychologiczny poziom 2500 punktów. Wyzwanie dla byków znajduje się jednak nieco wyżej.

  czytaj więcej

 • Zniżki w Europie przez IMF, Niemcy, Stiglitza

  Zniżki w Europie przez IMF, Niemcy, Stiglitza

  Brak inwestorów w USA sprawia, że inwestorzy stają się bardziej podatni na sugestie autorytetów. A kiedy noblista mówi, że czuje się niekomfortowo z cenami akcji…

  czytaj więcej

 • Jedlak: Zgrzyty w amerykańskim silniku to zła wróżba dla świata

  Jedlak: Zgrzyty w amerykańskim silniku to zła wróżba dla świata

  W opinii wielu ekonomistów globalna gospodarka miała do niedawna poważny problem, bo dobrze funkcjonował tylko jeden jej silnik: USA. Teraz jednak problem może być jeszcze większy – nie jest pewne, czy amerykański silnik pracuje jeszcze miarowo i na dostatecznie wysokich obrotach. A inne wciąż nie działają przecież tak, jak należy. Na tym nie koniec. Przypadek Stanów Zjednoczonych, których gospodarkę postawiła na nogi eksperymentalna terapia, zastosowana potem u innych pacjentów zarażonych kryzysem finansowym, zadłużeniowym i wreszcie gospodarczym, może wskazywać, że – wbrew pozorom – w dłuższym terminie leki nie działają, a choroba wraca jakiś czas po ich odstawieniu. Jeśli tak jest naprawdę, przyszłość należy widzieć w ciemnych barwach.

  czytaj więcej

 • Strach z Hellady nie taki dla nas straszny

  Strach z Hellady nie taki dla nas straszny

  Upadek Grecji mógłby zaszkodzić Polsce, o ile silnie osłabiłby złotego

  czytaj więcej

 • Niepokojąca zadyszka smoka. Chińska giełda notuje spadki

  Niepokojąca zadyszka smoka. Chińska giełda notuje spadki

  Pomimo podjętych działań Pekin na razie może tylko się przyglądać, jak giełdy szybują w dół

  czytaj więcej

 • Wkurzeni.PL: Polacy czują się oszukani przez państwo. "To nie tak miało być"

  Wkurzeni.PL: Polacy czują się oszukani przez państwo. "To nie tak miało być"

  Poczucie zawodu, skłonność do narzekania nie muszą być złe. Bo to właśnie poczucie niedosytu popycha nas do przodu. Głodny ma większą motywację, aby mimo wszystko wstać i iść.

  czytaj więcej

 • Przedwyborcza zadyszka złotego

  Przedwyborcza zadyszka złotego

  Zapowiedziany przez PiS, wart 350 mld zł „program banku centralnego” osłabił naszą walutę

  czytaj więcej

 • Niedawne tygrysy gospodarcze dostały zadyszki

  Niedawne tygrysy gospodarcze dostały zadyszki

  Kraje grupy BRICS miały rozruszać świat. Tymczasem Brazylia jest pogrążona w kryzysie, Chiny spowalniają, Indie trapią strukturalne problemy, Rosja cierpi z powodu tanich surowców, a RPA nie może wyjść z marazmu.

  czytaj więcej

 • GPW: Jak pozostać liderem w regionie

  GPW: Jak pozostać liderem w regionie

  Wciągu 25 lat GPW z podmiotu notującego w 1991 r. pięć spółek prześcignęła Wiedeń i zamieniła się w centrum kapitałowe Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie obecnie notowanych jest 487 spółek, w tym 54 zagraniczne. Po wielu latach dynamicznego rozwoju, zakończeniu dużych prywatyzacji i bez nowego kapitału GPW może jednak złapać zadyszkę.

  czytaj więcej

 • GPW może zyskiwać, ale przeszkodą jest otoczenie globalne

  GPW może zyskiwać, ale przeszkodą jest otoczenie globalne

  Droga do wzrostów dla warszawskiej giełdy jest otwarta, ale przeszkodzić może zadyszka na rynkach globalnych - ocenił w rozmowie z PAP Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

  czytaj więcej

 • Początek tygodnia przynosi dobre nastroje na GPW. Kolejne dni będą kluczowe

  Początek tygodnia przynosi dobre nastroje na GPW. Kolejne dni będą kluczowe

   W poniedziałek o poranku nastroje inwestorów są dobre. Większość parkietów w Azji zakończyła notowania na plusie, zaś kontrakty na DAX dryfują obok punktu odniesienia. W tym tygodniu kluczowa będzie środa z posiedzeniem FOMC i piątek ze wstępnymi danymi o amerykańskim PKB za II kwartał br., uważa makler DM BDM Krystian Brymora.

  czytaj więcej

 • Belka o polskiej gospodarce: Jeśli nie spartolimy, powinno być dobrze [WYWIAD]

  Belka o polskiej gospodarce: Jeśli nie spartolimy, powinno być dobrze [WYWIAD]

  - Cieszę się, że to, iż PiS-owi spada poparcie, nie ma nic wspólnego z sytuacją gospodarczą. Inne rzeczy zdecydowały. Dla wyborców nie ma znaczenia sytuacja na rynku pracy, tylko jakiś Misiewicz czy 27 do 1 - stwierdza Marek Belka, były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników