zadaniom komunikacyjnym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zadaniom komunikacyjnym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zadaniom komunikacyjnym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kiedy i jak pracodawca odpowiada za mienie prywatne pracowników

  Kiedy i jak pracodawca odpowiada za mienie prywatne pracowników

  Przychodzący do pracy pracownicy zazwyczaj przynoszą ze sobą rzeczy osobiste. Są to m.in. odzież i portfel z pieniędzmi, biżuteria, prywatny sprzęt elektroniczny czy nawet bagaż. Część pracowników przyjeżdża do pracy własnymi samochodami, które zostawiają na firmowych parkingach. Może się zdarzyć, że w razie utraty lub uszkodzenia takich przedmiotów pracownik zażąda od pracodawcy naprawienia powstałej szkody. Czy zatrudniający ponosi jednak z tego tytułu odpowiedzialność? Czy powinien wypłacić podwładnemu odszkodowanie za należące do niego zniszczone lub zaginione mienie?

  czytaj więcej

 • Pełzający zamach PiS na internet. Urzędnicy już dziś kontrolują sieć

  Pełzający zamach PiS na internet. Urzędnicy już dziś kontrolują sieć

  Nieprawdą jest, że PiS planuje podporządkować sobie internet. To się już dzieje. Sama Anna Streżyńska w lipcu 2016 r. jedno z rozwiązań, które weszło następnie w życie, uznała za „ingerujące głęboko w prywatność oraz neutralność internetu”.

  czytaj więcej

 • Utrata prywatności ceną za tanią polisę. Jakie dane może zbierać o nas ubezpieczyciel?

  Utrata prywatności ceną za tanią polisę. Jakie dane może zbierać o nas ubezpieczyciel?

  Jakie dane o kierowcach można zbierać, jak zapewnić ich bezpieczeństwo, o czym informować użytkowników? Rusza projekt badawczy, który ma odpowiedzieć na pytania dotyczące ubezpieczeń spersonalizowanych.

  czytaj więcej

 • SOR jest piekłem nie tylko dla pacjentów. Także dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników [WYWIAD]

  SOR jest piekłem nie tylko dla pacjentów. Także dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników [WYWIAD]

  - Jeśli jakiś minister przyjechałby na SOR i najpierw poczekałby godzinę albo dwie do badania kwalifikacyjnego, triage’u, zakwalifikował się do jednego z pięciu kodów priorytetowych ze względu na stan zagrożenia życia, a potem – w zależności, w której strefie by się znalazł – znów poczekał osiem godzin na wyniki badań, to na SOR-ach szybko by się coś zmieniło. Teraz jest tak, że minister, jego rodzina czy znajomi ani chwili nie czekają. Są VIP-ami - mówi w wywiadzie dla DGP Bartłomiej Paprocki, ratownik ze Szpitalnego Oddziału Ratowniczego w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym.

  czytaj więcej

 • Magierowski: Decyzje inwestorów pokazują najlepiej, że w Polsce nie dzieje się nic niepokojącego [WYWIAD]

  Magierowski: Decyzje inwestorów pokazują najlepiej, że w Polsce nie dzieje się nic niepokojącego [WYWIAD]

  Czym innym jest krytykowanie Polski, które nic nie kosztuje, a czym innym wyłożenie konkretnych pieniędzy na inwestycje; miliardy inwestowane w Polsce to najlepszy wskaźnik, że jesteśmy krajem atrakcyjnym, w którym nic nie dzieje się nic niepokojącego - powiedział PAP wiceszef MSZ Marek Magierowski.

  czytaj więcej

 • Biznesowy system operacyjny. To narzędzie usprawni twoją firmę

  Biznesowy system operacyjny. To narzędzie usprawni twoją firmę

  O idei stworzenia jednolitej zintegrowanej platformy obsługującej wszystkie elementy procesów biznesowych i dopasowanej do indywidualnych wymagań firm oraz praktycznej próbie jej realizacji mówi Jacek Paszek, wiceprezes zarządu firmy eDokumenty.

  czytaj więcej

 • Otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego oznacza zamknięcie Lotniska Chopina dla ruchu cywilnego

  Otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego oznacza zamknięcie Lotniska Chopina dla ruchu cywilnego

  Otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego oznacza zamknięcie warszawskiego Lotniska Chopina dla ruchu cywilnego - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że w pierwszym etapie funkcjonowania CPK, LOT ma mieć ok. 45-proc. udział w liczbie pasażerów.

  czytaj więcej

 • 6 kompetencji miękkich niezbędnych do znalezienia pracy

  6 kompetencji miękkich niezbędnych do znalezienia pracy

  Jak pokazują międzynarodowe badania oraz obserwacje rynku pracy, uniwersalne kompetencje miękkie, przydatne w każdej specjalizacji i branży, są szeroko poszukiwane wśród kandydatów do pracy. Co więcej, znaczenie umiejętności społecznych i psychofizycznych na rynku pracy stale rośnie, a w roku 2030 nawet dwie trzecie zawodów będzie wymagało wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich. Ekspert Hays wskazuje, w rozwój których obszarów kompetencyjnych warto inwestować.

  czytaj więcej

 • Szmit: Zawsze kierowałem się interesem publicznym

  Szmit: Zawsze kierowałem się interesem publicznym

  Zawsze kierowałem się interesem publicznym zgodnie ze swoją wiedzą, doświadczeniem, dobrą wolą, która jest najlepszym gwarantem uczciwości - czytamy w oświadczeniu byłego wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita wydanego ws. insynuacji jednego z dzienników.

  czytaj więcej

 • Trybunał w Strasburgu prawdopodobnie oceni TK

  Trybunał w Strasburgu prawdopodobnie oceni TK

  Europejski Trybunał Praw Człowieka zakomunikował polskim władzom, że przyjął do merytorycznego rozpoznania skargi wdów niezgadzających się na ekshumację ich bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. Zrobił to, mimo że droga sądowa w Polsce nie została wyczerpana. Trybunał Konstytucyjny ciągle bowiem nie ocenił, czy brak możliwości odwołania się od decyzji prokuratury jest zgodny z ustawą zasadniczą.

  czytaj więcej

 • Chodkiewicz: Widzę możliwości przyspieszenia budowy dróg w Polsce

  Chodkiewicz: Widzę możliwości przyspieszenia budowy dróg w Polsce

  Widzę pewne możliwości przyspieszenia budowy dróg w Polsce, chodzi m.in. o wsparcie informatyczne dla urzędników - powiedział wiceminister w MIB Marek Chodkiewicz, odpowiedzialny za drogi i lotnictwo.

  czytaj więcej

 • Ukrainiec Ukraińcowi nierówny. Do Polski przyjeżdżają nie tylko elity i inteligencja, ale i patologia

  Ukrainiec Ukraińcowi nierówny. Do Polski przyjeżdżają nie tylko elity i inteligencja, ale i patologia

  Polskie i ukraińskie dzieci bawią się tymi samymi zabawkami, oglądają te same bajki. Jak dorosną, nie będzie brakowało im tematów przy wspólnym piwie. Będą się śmiały z tych samych dowcipów – mówi Artem Zozulia.

  czytaj więcej

 • SN określi, kto odpowiada za szkody wyrządzone przez stojący pojazd

  SN określi, kto odpowiada za szkody wyrządzone przez stojący pojazd

   „Czy za szkody powstałe na osobie w trakcie naprawy (diagnostyki) pojazdu w warsztacie, w trakcie jego postoju z wyłączonym silnikiem, a pozostające w bezpośrednim związku przyczynowym z uszkodzeniem pojazdu wynikającym z jego eksploatacji, zakład ubezpieczeń ponosi odpowiedzialność na zasadzie ryzyka (art. 436 par. 1 kodeksu cywilnego w zw. z art. 435 par. 1 k.c.) czy też na zasadach ogólnych (art. 415 k.c.)”. Pytanie tej treści zadał Sądowi Najwyższemu Sąd Apelacyjny w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Ryanair niemile widziany w Polsce

  Ryanair niemile widziany w Polsce

  Podwarszawskiemu lotnisku, zajmującemu piąte miejsce wśród wszystkich portów lotniczych w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, grozi zamknięcie. Wszystko przez spór między jego głównymi udziałowcami: państwowymi Polskimi Portami Lotniczymi (ponad 30 proc. udziałów) i samorządem województwa mazowieckiego (również ponad 30 proc.).

  czytaj więcej

 • Śliż: Na tę chwilę MF nie planuje utworzenia Centralnego Rejestru Faktur jako odrębnej bazy

  Śliż: Na tę chwilę MF nie planuje utworzenia Centralnego Rejestru Faktur jako odrębnej bazy

  Na tę chwilę resort finansów nie planuje utworzenia Centralnego Rejestru Faktur (CRF) jako odrębnej bazy, ale dzięki JPK od przyszłego roku będzie miał informacje o wszystkich wystawianych fakturach - powiedział PAP dyrektor departamentu podatku od towarów i usług MF Wojciech Śliż.

  czytaj więcej

 • Jaki: Jestem gotów kandydować na prezydenta Warszawy

  Jaki: Jestem gotów kandydować na prezydenta Warszawy

  Jestem gotów kandydować na prezydenta Warszawy, ale jeśli nie zostanę wystawiony, to też nic się nie stanie - mówi w wywiadzie dla najnowszego "Gościa Niedzielnego" wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

  czytaj więcej

 • Szef MON: Polska najwłaściwszym miejscem centrum dowodzenia NATO

  Szef MON: Polska najwłaściwszym miejscem centrum dowodzenia NATO

  Propozycja stworzenia nowych centrów dowodzenia, dostosowanie infrastruktury UE do przerzutu wojsk i zwiększenie szkoleniowego kontyngentu wojsk NATO w Afganistanie - to najważniejsze postanowienia spotkania ministrów obrony NATO. Szef MON Antoni Macierewicz zaznaczył, że Polska czuje się "szczególnie usatysfakcjonowana" kształtem proponowanych reform, a gdyby doszło do stworzenia nowego centrum w Europie, to jego zdaniem "z militarnego punktu widzenia Polska jest najwłaściwszym miejscem do jego usytuowania".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników