zadaniom komunikacyjnym

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zadaniom komunikacyjnym. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zadaniom komunikacyjnym.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Iracki atak na ISIS: Samozwańczy kalifat wzięty w dwa ognie

  Iracki atak na ISIS: Samozwańczy kalifat wzięty w dwa ognie

  ISIS Wraz z rozpoczęciem przez irackie siły ataku na Faludżę islamiści po raz pierwszy stają przed realną perspektywą walki na kilka frontów. W ciągu dwóch dni przeciw siłom organizacji Abu Bakra al-Baghdadiego w Iraku rozpoczęto dwie ofensywy. Od niedzieli bowiem ok. 5 tys. żołnierzy Peszmergi – sił zbrojnych irackich Kurdów – prowadzi działania mające na celu oczyszczenie z islamistów przedpola Mosulu, największego miasta (liczącego przed wojną prawie 2 mln mieszkańców) pod kontrolą Państwa Islamskiego.

  czytaj więcej

 • Nie tylko plany do pilnej korekty

  Nie tylko plany do pilnej korekty

  Nowelizacja przepisów o planowaniu przestrzennym może spowodować konieczność zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Między innymi ze względu na sporządzanie bilansu terenów pod zabudowę.

  czytaj więcej

 • Realizacja unijnego projektu wymaga precyzji i staranności

  Realizacja unijnego projektu wymaga precyzji i staranności

  Napisanie dobrego wniosku o dotację to dopiero pierwsze z wyzwań, przed jakimi stoi przedsiębiorca korzystający z unijnego wsparcia. Później trzeba spełnić jeszcze wiele restrykcyjnych wymogów

  czytaj więcej

 • Onboarding: Jak powitać nowego pracownika?

  Onboarding: Jak powitać nowego pracownika?

  Jeden na trzech pracodawców przyznaje, że ma problemy ze zrekrutowaniem wykwalifikowanego pracownika. Większość z nich jednak, kiedy już znajdzie odpowiednią osobę, nie zastanawia się, co zrobić, aby zatrzymać ją w swojej firmie jak najdłużej. Badania pokazują natomiast, że aż 91 proc. przyjętych do pracy pozostaje w niej znacznie dłużej, jeśli w początkowym okresie zatrudnienia właściwie przeprowadzony zostanie onboarding. Czym jest ten proces i dlaczego warto go wdrożyć?

  czytaj więcej

 • Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  O powołaniu CUW myślą prawie wszyscy. Zarówno powiaty z urzędami marszałkowskimi i wojewódzkimi, jak i gminy z miastami. Z wykonaniem jest gorzej. Mimo że od wejścia w życie zmian ułatwiających tworzenie takich jednostek minęło prawie pół roku, centra w nowej formule jeszcze nie działają, choć pierwsze samorządy już podjęły uchwały i rozpoczęły proces ich tworzenia.

  czytaj więcej

 • Wszystkie szkoły podłączone do szybkiej sieci internetowej. O ile znajdą się chętni operatorzy

  Wszystkie szkoły podłączone do szybkiej sieci internetowej. O ile znajdą się chętni operatorzy

  W ciągu roku do szybkiej sieci internetowej mają być podłączone wszystkie szkoły. O ile do inwestycji zgłoszą się chętni operatorzy.

  czytaj więcej

 • Alternatywna ścieżka dla programistów

  Alternatywna ścieżka dla programistów

  Polscy specjaliści są cenionymi pracownikami korporacji z branży IT nie tylko w kraju, ale i na świecie. Dla tych, którzy chcą spróbować sił w biznesie, są pieniądze na projekty rozwiązujące problemy społeczne i gospodarcze poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych.

  czytaj więcej

 • Elektroniczny paragon budzi opór sprzedawców

  Elektroniczny paragon budzi opór sprzedawców

  Kto będzie zbierał dane od klientów, jak nimi administrować, czy na rynku są dostępne kasy, które spełniałyby wymogi projektowanego systemu? Handlowcy mają coraz więcej wątpliwości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników