zablokować kartę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zablokować kartę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zablokować kartę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kolejna odsłona phishingu. Fałszywe SMS-y o wygaśnięciu konta w Apple

  Kolejna odsłona phishingu. Fałszywe SMS-y o wygaśnięciu konta w Apple

  Graham Cluley, ekspert bezpieczeństwa i współpracownik firmy ESET, ostrzega użytkowników urządzeń firmy Apple przed wymierzonym w nich nowym atakiem. Celem oszustwa jest wyłudzenie danych dostępowych do konta Apple i w konsekwencji kradzież danych osobowych, w tym m.in. adresu zamieszkania czy danych karty kredytowej. Według Grahama Cluleya, twórcy pułapki wzięli na cel właścicieli urządzeń Apple, ponieważ uchodzą oni za zamożnych, co nie umknęło uwadze cyberprzestępców.

  czytaj więcej

 • Hazard: Gracze online dają zarabiać nielegalnym serwisom

  Hazard: Gracze online dają zarabiać nielegalnym serwisom

  Ponad 700 mln euro przepłynęło w 2015 r. do zagranicznych e-kasyn. I to tylko za pomocą jednego serwisu do płatności online. 726,9 mln euro – taka kwota trafiła w ciągu 11 miesięcy ub.r. od polskich użytkowników do odbiorców za granicą wynika z wewnętrznej analizy firmy Skrill. Ten brytyjski serwis (niegdyś Moneybookers) funkcjonuje jak elektroniczna portmonetka i jest idealny np. do zakupów online za granicą, gdy internauta obawia się podawać swój numer karty kredytowej. W Polsce jest chętnie wykorzystywany w zupełnie innym celu.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Zachwycać się uberyzacją gospodarki to jak świętować własną śmierć. Przedsiębiorcę wymiecie z rynku firma z minimalnymi kosztami, pracownik bez umowy skończy z nosem wlepionym w smartfon, oczekując jakiegokolwiek, choćby najmniejszego, zlecenia. Co gorsza, uberyzacja to naturalna konsekwencja zglobalizowanego wolnego rynku. Może więc trzeba spojrzeć na ten problem inaczej: czy musimy się do tych zasad dostosować, czy je zanegować i zmienić? Innymi słowy: system jest dla ludzi czy ludzie dla systemu?

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej

  Rząd przyjął projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej

  Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Projekt trafi teraz do Sejmu; ustawa miałaby wejść w życie 1 czerwca.

  czytaj więcej

 • Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  W pierwszym półroczu rządu Beaty Szydło całkiem nieźle radziły sobie ministerstwa rodziny i pracy, finansów, sprawiedliwości, skarbu oraz edukacji, średnio msw, resort rozwoju i cyfryzacji i raczej źle cała reszta.

  czytaj więcej

 • Ćwiczenia Anakonda to dla naszej armii egzamin dojrzałości

  Ćwiczenia Anakonda to dla naszej armii egzamin dojrzałości

  To będzie największy desant przeprowadzany w Polsce – zapowiada generał broni Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

  czytaj więcej

 • Duplikat karty płatniczej nie musi oznaczać kosztów

  Duplikat karty płatniczej nie musi oznaczać kosztów

  Zastrzeżenie plastiku, który uległ awarii nie z winy klienta, może być kosztowne. Lepiej złożyć wniosek o wydanie bezpłatnego duplikatu, a bank nie naliczy opłaty.

  czytaj więcej

 • MEN apeluje: Po likwidacji godzin karcianych - nie wysyłajcie nauczycieli do pracy w świetlicy

  MEN apeluje: Po likwidacji godzin karcianych - nie wysyłajcie nauczycieli do pracy w świetlicy

  Kuratorzy przekazali dyrektorom i samorządom pismo z resortu edukacji, w którym zawarte są instrukcje dotyczące funkcjonowania szkół po likwidacji godzin karcianych. Samorządy jednak nie muszą się do nich stosować, pozwala im na to luka w przepisach. Do końca tego roku szkolnego nauczyciele zatrudnieni w szkołach podstawowych i gimnazjalnych muszą przepracować z uczniami dwie godziny dodatkowo w tygodniu (w placówkach ponadgimnazjalnych godzinę). Ten czas pracy jest skrupulatnie rozliczany w systemie półrocznym. To się jednak zmieni od nowego roku szkolnego.

  czytaj więcej

 • Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Niektóre stworzenia są po prostu bez sensu, na przykład tukan. Drobny, czarny, leciutki; skąd ten gigantyczny dziób? Albo kangur: ogon jak pień dębu, jak oręż do walki ze słoniem, a przednie łapki tylko pro forma, w atrofii, rozpaczliwe. Świat jest pełen takich absurdów; człowiek by tylko pokazywał palcami i się gapił w zdumieniu. Ale jak tenże człowiek tylko uważniej zajrzy pod powierzchnię rzeczywistości, tam gdzie gnieżdżą się przyczyny wszelkich rzeczy i ich geneza, to okazuje się, że nie taki absurd absurdalny, jakim go malują. Bo przecież i ten dziób, i te łapki to efekt wielowiekowego działania Darwinowych Praw, w swojej bezlitosności zupełnie racjonalnych. Jeśli spojrzymy na to, z czym ewolucja musiała pracować, i na to, jakie się temu czemuś przytrafiły w świecie przygody, to mikrołapki nagle okażą się jedynym możliwym wynikiem całej tej tukanio-kangurzej ewolucyjnej hucpy.

  czytaj więcej

 • Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Polacy nie godzą się na wzmocnienie państwa, bo własnej władzy boją się bardziej niż ościennych mocarstw. Z kolei rząd zwykle robi wszystko, by ich w tym utwierdzić.

  czytaj więcej

 • Brexit: Zwycięstwo bez zwycięzców

  Brexit: Zwycięstwo bez zwycięzców

  David Cameron, negocjując w Brukseli nowe warunki dla swojego kraju, nie uzyskał tyle, ile chciał. Z kampanii referendalnej jego Partia Konserwatywna wychodzi podzielona i osłabiona

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników