zablokować kartę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zablokować kartę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zablokować kartę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Niektóre stworzenia są po prostu bez sensu, na przykład tukan. Drobny, czarny, leciutki; skąd ten gigantyczny dziób? Albo kangur: ogon jak pień dębu, jak oręż do walki ze słoniem, a przednie łapki tylko pro forma, w atrofii, rozpaczliwe. Świat jest pełen takich absurdów; człowiek by tylko pokazywał palcami i się gapił w zdumieniu. Ale jak tenże człowiek tylko uważniej zajrzy pod powierzchnię rzeczywistości, tam gdzie gnieżdżą się przyczyny wszelkich rzeczy i ich geneza, to okazuje się, że nie taki absurd absurdalny, jakim go malują. Bo przecież i ten dziób, i te łapki to efekt wielowiekowego działania Darwinowych Praw, w swojej bezlitosności zupełnie racjonalnych. Jeśli spojrzymy na to, z czym ewolucja musiała pracować, i na to, jakie się temu czemuś przytrafiły w świecie przygody, to mikrołapki nagle okażą się jedynym możliwym wynikiem całej tej tukanio-kangurzej ewolucyjnej hucpy.

  czytaj więcej

 • Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Polacy nie godzą się na wzmocnienie państwa, bo własnej władzy boją się bardziej niż ościennych mocarstw. Z kolei rząd zwykle robi wszystko, by ich w tym utwierdzić.

  czytaj więcej

 • Brexit: Zwycięstwo bez zwycięzców

  Brexit: Zwycięstwo bez zwycięzców

  David Cameron, negocjując w Brukseli nowe warunki dla swojego kraju, nie uzyskał tyle, ile chciał. Z kampanii referendalnej jego Partia Konserwatywna wychodzi podzielona i osłabiona

  czytaj więcej

 • Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  „Struktury równoległe”, które Recep Tayyip Erdogan oskarżył o zorganizowanie nieudanego zamachu stanu, to w Turcji żadna nowość. Przez kolejne dekady w tle oficjalnej polityki nad Bosforem przewijały się dziesiątki szemranych aliansów.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Ostrożnie z łączeniem sił w przetargu

  Zamówienia publiczne: Ostrożnie z łączeniem sił w przetargu

  Jeśli firmy samodzielnie spełniają warunki i mogłyby złożyć odrębne oferty, to nie powinny zawiązywać konsorcjum. Może ono zostać uznane za przetargową zmowę.

  czytaj więcej

 • UE: Systemy miejskich aut w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii

  UE: Systemy miejskich aut w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii

  W 2015 r. na całym świecie z 86 tys. samochodów w systemie carsharing (miejskich aut na krótki wynajem) skorzystało 5,8 mln osób . Do 2021 r. liczba użytkowników ma się zwiększyć sześciokrotnie - do 35 mln. Poniżej przykłady z Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

  czytaj więcej

 • Rejestracja kart prepaid: Virgin Mobile chce zwiększyć liczbę punktów do kilkunastu tysięcy

  Rejestracja kart prepaid: Virgin Mobile chce zwiększyć liczbę punktów do kilkunastu tysięcy

  Virgin Mobile chce rozszerzyć liczbę punktów rejestracji kart prepaid nawet do kilkunastu tysięcy w najbliższych miesiącach z 2,2 tys. obecnie, podał operator.

  czytaj więcej

 • Co konkretnie znaczy Brexit? [OPINIA]

  Co konkretnie znaczy Brexit? [OPINIA]

  Brytyjczycy podjęli brzemienną w skutki decyzję. Brexit znaczy Brexit – potwierdziła Theresa May, nowa brytyjska premier, która podczas kampanii opowiadała się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Jednak nikt ani w Londynie, ani w Brukseli nie wie, co ten Brexit dokładnie oznacza.

  czytaj więcej

 • Kolejny atak phishingowy: Hakerzy wyłudzają dane klientów BZ WBK

  Kolejny atak phishingowy: Hakerzy wyłudzają dane klientów BZ WBK

  ESET ostrzega przed falą wiadomości phishingowych, których celem są klienci Banku Zachodniego WBK. Pułapka ma za zadanie przechwycenie danych potrzebnych do logowania w serwisie bankowości internetowej BZ WBK - Numeru Identyfikacyjnego Klienta i jego hasła.

  czytaj więcej

 • Trybunał UE może zablokować umowę z Kanadą w sprawie danych pasażerów

  Trybunał UE może zablokować umowę z Kanadą w sprawie danych pasażerów

  Umowa między UE a Kanadą o przekazywaniu danych pasażerów linii lotniczych nie może wejść w życie w obecnej postaci - uznał w czwartek rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE stawiając pod znakiem zapytania porozumienie mające poprawiać bezpieczeństwo.

  czytaj więcej

 • Austria znów przekłada wybory prezydenckie

  Austria znów przekłada wybory prezydenckie

  Niezależnie od terminu głosowania to kandydat populistycznej prawicy ma większe szanse w powtórce. Austriacka farsa z wyborami prezydenckimi trwa nadal. Wczoraj rząd w Wiedniu zdecydował, że druga tura wyborów prezydenckich – którą z powodu licznych nieprawidłowości sąd nakazał powtórzyć – nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tylko dwa miesiące później.

  czytaj więcej

 • Operator nie odpowiada za błąd abonenta

  Operator nie odpowiada za błąd abonenta

  Za brak możliwości przeniesienia numeru telefonu bezzwłocznie, wynikający z pomyłki lub niewiedzy klienta, winą nie można obarczać telekomu. Powstałe w wyniku tej sytuacji ograniczenia dla konsumenta nie są też naruszeniem jego dóbr osobistych.

  czytaj więcej

 • Wybory w Rosji ożywiły spór o Krym

  Wybory w Rosji ożywiły spór o Krym

  Waszyngton zapowiedział, że nie uzna wyników głosowania przeprowadzonego na anektowanym półwyspie. Z prawa do głosowania w wyborach do rosyjskiej Dumy Państwowej mogło wczoraj skorzystać 111,6 mln wyborców.

  czytaj więcej

 • Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  Zgubiłem kartę do bankomatu. I co dalej?

  PIENIĄDZE Kartę debetową lub kredytową trzeba szybko zastrzec w banku, nawet gdy nie ma pewności, że została faktycznie skradziona. Nadmierna zwłoka może spowodować, że ktoś wypłaci pieniądze z rachunku lub limitu kredytowego, a posiadacz konta nigdy już ich nie odzyska

  czytaj więcej

 • Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  W środę gruchnęła wiadomość, że Apple pertraktuje zakup brytyjskiego McLarena. Według dziennika „Financial Times” amerykański koncern jest gotów wyłożyć 2 mld funtów, aby zyskać dostęp do technologii, która umożliwi mu zbudowanie własnego samochodu. I jestem pewien, że będzie to najgorszy samochód od czasów fiata multipli.

  czytaj więcej

 • Zajedzeni na kredyt

  Zajedzeni na kredyt

  W przedpokoju mieszkania Iwony stoi kilka koszy na śmieci. Najtańszych, plastikowych z Ikei. Były ostatnio po 4 zł od sztuki. Bo kiedy jest bardzo źle, Iwona nawet nie idzie do łazienki.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Debata DGP: E-paragony powinny służyć kontrolowaniu sprzedawców, a nie klientów

  Początkowo dane z nowych kas fiskalnych nie będą przekazywane do Ministerstwa Finansów w czasie rzeczywistym, tylko w paczkach – co 72 godziny. Rozpatrywane jest dodanie funkcji zdalnego blokowania tych urządzeń. To jednak już dziś budzi zastrzeżenia doradców podatkowych. Podobnie jak na razie rozważany tylko pomysł identyfikowania nabywców, a zatem śledzenia, co robią z kupowanymi przez nich towarami.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników