zablokować kartę

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zablokować kartę. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zablokować kartę.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Zachwycać się uberyzacją gospodarki to jak świętować własną śmierć. Przedsiębiorcę wymiecie z rynku firma z minimalnymi kosztami, pracownik bez umowy skończy z nosem wlepionym w smartfon, oczekując jakiegokolwiek, choćby najmniejszego, zlecenia. Co gorsza, uberyzacja to naturalna konsekwencja zglobalizowanego wolnego rynku. Może więc trzeba spojrzeć na ten problem inaczej: czy musimy się do tych zasad dostosować, czy je zanegować i zmienić? Innymi słowy: system jest dla ludzi czy ludzie dla systemu?

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej

  Rząd przyjął projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej

  Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Projekt trafi teraz do Sejmu; ustawa miałaby wejść w życie 1 czerwca.

  czytaj więcej

 • Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  W pierwszym półroczu rządu Beaty Szydło całkiem nieźle radziły sobie ministerstwa rodziny i pracy, finansów, sprawiedliwości, skarbu oraz edukacji, średnio msw, resort rozwoju i cyfryzacji i raczej źle cała reszta.

  czytaj więcej

 • Ćwiczenia Anakonda to dla naszej armii egzamin dojrzałości

  Ćwiczenia Anakonda to dla naszej armii egzamin dojrzałości

  To będzie największy desant przeprowadzany w Polsce – zapowiada generał broni Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

  czytaj więcej

 • Duplikat karty płatniczej nie musi oznaczać kosztów

  Duplikat karty płatniczej nie musi oznaczać kosztów

  Zastrzeżenie plastiku, który uległ awarii nie z winy klienta, może być kosztowne. Lepiej złożyć wniosek o wydanie bezpłatnego duplikatu, a bank nie naliczy opłaty.

  czytaj więcej

 • MEN apeluje: Po likwidacji godzin karcianych - nie wysyłajcie nauczycieli do pracy w świetlicy

  MEN apeluje: Po likwidacji godzin karcianych - nie wysyłajcie nauczycieli do pracy w świetlicy

  Kuratorzy przekazali dyrektorom i samorządom pismo z resortu edukacji, w którym zawarte są instrukcje dotyczące funkcjonowania szkół po likwidacji godzin karcianych. Samorządy jednak nie muszą się do nich stosować, pozwala im na to luka w przepisach. Do końca tego roku szkolnego nauczyciele zatrudnieni w szkołach podstawowych i gimnazjalnych muszą przepracować z uczniami dwie godziny dodatkowo w tygodniu (w placówkach ponadgimnazjalnych godzinę). Ten czas pracy jest skrupulatnie rozliczany w systemie półrocznym. To się jednak zmieni od nowego roku szkolnego.

  czytaj więcej

 • Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Lewstam: Antyliberalizm i dziób tukana

  Niektóre stworzenia są po prostu bez sensu, na przykład tukan. Drobny, czarny, leciutki; skąd ten gigantyczny dziób? Albo kangur: ogon jak pień dębu, jak oręż do walki ze słoniem, a przednie łapki tylko pro forma, w atrofii, rozpaczliwe. Świat jest pełen takich absurdów; człowiek by tylko pokazywał palcami i się gapił w zdumieniu. Ale jak tenże człowiek tylko uważniej zajrzy pod powierzchnię rzeczywistości, tam gdzie gnieżdżą się przyczyny wszelkich rzeczy i ich geneza, to okazuje się, że nie taki absurd absurdalny, jakim go malują. Bo przecież i ten dziób, i te łapki to efekt wielowiekowego działania Darwinowych Praw, w swojej bezlitosności zupełnie racjonalnych. Jeśli spojrzymy na to, z czym ewolucja musiała pracować, i na to, jakie się temu czemuś przytrafiły w świecie przygody, to mikrołapki nagle okażą się jedynym możliwym wynikiem całej tej tukanio-kangurzej ewolucyjnej hucpy.

  czytaj więcej

 • Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Polacy nie godzą się na wzmocnienie państwa, bo własnej władzy boją się bardziej niż ościennych mocarstw. Z kolei rząd zwykle robi wszystko, by ich w tym utwierdzić.

  czytaj więcej

 • Brexit: Zwycięstwo bez zwycięzców

  Brexit: Zwycięstwo bez zwycięzców

  David Cameron, negocjując w Brukseli nowe warunki dla swojego kraju, nie uzyskał tyle, ile chciał. Z kampanii referendalnej jego Partia Konserwatywna wychodzi podzielona i osłabiona

  czytaj więcej

 • Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  „Struktury równoległe”, które Recep Tayyip Erdogan oskarżył o zorganizowanie nieudanego zamachu stanu, to w Turcji żadna nowość. Przez kolejne dekady w tle oficjalnej polityki nad Bosforem przewijały się dziesiątki szemranych aliansów.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Ostrożnie z łączeniem sił w przetargu

  Zamówienia publiczne: Ostrożnie z łączeniem sił w przetargu

  Jeśli firmy samodzielnie spełniają warunki i mogłyby złożyć odrębne oferty, to nie powinny zawiązywać konsorcjum. Może ono zostać uznane za przetargową zmowę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników