zabiegi leczniczo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zabiegi leczniczo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zabiegi leczniczo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Program komputerowy też może pomagać w leczeniu pacjentów

  Program komputerowy też może pomagać w leczeniu pacjentów

  Oprogramowanie komputerowe wspomagające przypisywanie leków może zostać uznane za wyrób medyczny. To zaś oznacza prawo do jego swobodnej sprzedaży po uzyskaniu oznakowania CE – uznał rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Endoprotezy do poprawki

  Endoprotezy do poprawki

  Bardzo drogie operacje alloplastyki, na które czeka się latami, trzeba wykonywać ponownie, bo niektóre placówki zlecają ich tak mało, że lekarze nie mają wprawy. Ministerstwo chce to zmienić.

  czytaj więcej

 • Działacze opozycji antykomunistycznej dostaną specjalne świadczenie. Prezydent podpisał ustawę

  Działacze opozycji antykomunistycznej dostaną specjalne świadczenie. Prezydent podpisał ustawę

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy przyznającą 400 zł miesięcznie działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w okresie PRL. Świadczenie ma być przyznawane bezterminowo i bez względu na dochód. Ustawa ma wejść w życie 31 sierpnia.

  czytaj więcej

 • Ryczałt od najmu prywatnego tylko do kwoty 100 tys. zł

  Ryczałt od najmu prywatnego tylko do kwoty 100 tys. zł

  Podatnicy wynajmujący domy i mieszkania będą mogli płacić zryczałtowany 8,5-proc. podatek tylko wtedy, gdy ich przychody z poprzedniego roku nie przekroczą ustawowego limitu – zakłada Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Będzie można odliczyć więcej w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  Będzie można odliczyć więcej w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  Nie trzeba będzie udowadniać, że auto było wykorzystywane na dojazdy na zabiegi. Niepełnosprawny lub jego opiekun odejmą 2280 zł, jeśli tylko mają samochód.

  czytaj więcej

 • Zabieg medyczny bez odliczenia w PIT

  Zabieg medyczny bez odliczenia w PIT

  Podatnik nie potrąci w zeznaniu PIT wydatków na operację kręgosłupa. Nie jest to bowiem zabieg rehabilitacyjny – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

  czytaj więcej

 • Kraków: Apelacje od wyroku uniewinniającego lekarzy J. Ziobry wpłynęły do sądu

  Kraków: Apelacje od wyroku uniewinniającego lekarzy J. Ziobry wpłynęły do sądu

  Do wydziału odwoławczego Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynęły apelacje od wyroku uniewinniającego czworo lekarzy leczących Jerzego Ziobrę, ojca ministra sprawiedliwości – poinformowała w piątek PAP Grażyna Rokita z biura prasowego sądu.

  czytaj więcej

 • Zgoda na zabieg lekarski musi być świadoma

  Zgoda na zabieg lekarski musi być świadoma

  By można mówić o naruszeniu dobra osobistego i jego ochronie, musi istnieć dobro osobiste, które zostaje zagrożone lub naruszone, a owo zagrożenie lub naruszenie musi mieć charakter bezprawny. Muszą przy tym istnieć obiektywne kryteria oceny: oceny społeczne, zasady współżycia społecznego, zasady moralne, a także elementy pewnej, typowej, przeciętnej reakcji.

  czytaj więcej

 • Poród bez bólu, ale tylko w dużych szpitalach

  Poród bez bólu, ale tylko w dużych szpitalach

  W 2016 r. ze znieczulenia zewnątrzoponowego skorzystało tylko 7,1 proc. rodzących. Najczęściej w województwach mazowieckim, małopolskim oraz łódzkim. Tak wynika z najnowszych informacji NFZ.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Personel szpitala w Białogardzie działał dla bezpieczeństwa dziecka

  Radziwiłł: Personel szpitala w Białogardzie działał dla bezpieczeństwa dziecka

  Personel szpitala w Białogardzie działał zgodnie z procedurami opartymi na aktualnej wiedzy medycznej, na rzecz bezpieczeństwo dziecka, ktorego życie mogło byc zagrożone - mówil minister zdrowia o przypadku wcześniaka, którego rodzice nie zgodzili się na zabiegi pielęgnacyjne i medyczne.

  czytaj więcej

 • NIK do MZ: Trzeba uprościć procedury zwrotu kosztów opieki zdrowotnej w UE

  NIK do MZ: Trzeba uprościć procedury zwrotu kosztów opieki zdrowotnej w UE

  Najwyższa Izba Kontroli wnioskuje do resortu zdrowia o uproszczenie procedury rozpatrywania wniosków o zwrot kosztów opieki zdrowotnej w innym kraju członkowskim UE w ramach tzw. dyrektywy transgranicznej - wynika z raportu NIK, do którego dotarła PAP.

  czytaj więcej

 • Paliwo, polisa, przeglądy i naprawy. Wszystko w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  Paliwo, polisa, przeglądy i naprawy. Wszystko w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  Kto dojeżdża autem na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne, może odliczyć od dochodu do opodatkowania wydatki na paliwo, ubezpieczenie OC, koszty napraw i przeglądów – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Śniadek: Ustawa o handlu w niedziele procedowana w formule kompromisu

  Śniadek: Ustawa o handlu w niedziele procedowana w formule kompromisu

  Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele jest procedowana w formule pewnego kompromisu po to, by przyspieszyć prace; robimy pierwszy krok na drodze dojścia do zakazu, w takim kształcie, jakiego oczekuje Solidarność - mówił szef podkomisji ds. rynku pracy Janusz Śniadek (PiS).

  czytaj więcej

 • Podwyżki dla pielęgniarek mogą być iluzoryczne. Byle nie oznaczały spadku płac

  Podwyżki dla pielęgniarek mogą być iluzoryczne. Byle nie oznaczały spadku płac

  Wzrost płac miała gwarantować uchwalona w czerwcu ustawa dotycząca najniższych wynagrodzeń zasadniczych w zawodach medycznych. Jednak dla wielu pielęgniarek podwyżki okazały się iluzją. A to dlatego, że na ich poczet ustawodawca kazał zaliczyć tzw. dodatek Zembali. Efekt? W wielu szpitalach podwyżki w ogóle nie było. A zdarzały się i takie, w których równała się... obniżce. Jak to możliwe? Jeśli podwyżkę dla danej pielęgniarki sfinansowano „dodatkiem Zembali” 1:1 (czyli na zasadzie zwykłego przesunięcia środków, ale z uwzględnieniem wykształcenia i specjalizacji), to uprawniona wychodziła na zero. I to nawet jeżeli z powodu wykształcenia podwyżka wynosiła np. 80 proc. wartości dodatku. Wtedy bowiem pozostałe 20 proc. i tak trafiało do jej portfela jako „dodatek Zembali”. Tego ostatniego nikt nie zabrał, został on tylko uszczuplony na poczet podwyżki. Gorzej, gdy z pieniędzy przeznaczonych na „dodatki Zembali” najpierw dokonywano podwyżek (z uwzględnieniem wykształcenia i specjalizacji), a później pozostałą po takim podziale kwotę rozdysponowano po równo uprawnionym. Wtedy nasza przykładowa pielęgniarka mogła otrzymać dużo mniej niż wspomniane 20 proc. Szpitale, które zastosowały taki mechanizm, cofnęły w zasadzie „zembalowe dodatki”. Czy prawidłowo? O odpowiedź poprosiliśmy resort zdrowia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników