zabezpieczyć pieniądze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zabezpieczyć pieniądze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zabezpieczyć pieniądze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Trzy metody na trzydziestokrotność: Zniesienie pułapu składek emerytalnych pozbawi najbogatszych przywilejów

  Trzy metody na trzydziestokrotność: Zniesienie pułapu składek emerytalnych pozbawi najbogatszych przywilejów

  Jeden z pomysłów dotyczących jednolitego podatku to likwidacja progu, od którego przestaje się płacić ZUS. To zysk dla budżetu większy niż z podatku bankowego i handlowego razem wziętych. 331,9 tys. osób. Właśnie tylu ubezpieczonych w 2015 r. miało na tyle wysokie zarobki, że przekroczyły one trzydziestokrotność średniej płacy i tym samym nie musieli do końca roku płacić składek emerytalnych. Tak wynika z informacji ZUS. Efekt? Niższe wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznego o 6,2 mld zł.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność hotelu ma granice

  Odpowiedzialność hotelu ma granice

  Prowadzący obiekt w razie kradzieży przedmiotów wniesionych przez gości będzie musiał wyrównać straty. Ale tylko do wysokości określonej w przepisach.

  czytaj więcej

 • Firma nie będzie umierać wraz z właścicielem. Morawiecki chce zmian w sukcesji

  Firma nie będzie umierać wraz z właścicielem. Morawiecki chce zmian w sukcesji

  Firma nie będzie już umierać wraz z jej właścicielem. To jedna z naczelnych propozycji w planie gospodarczym Mateusza Morawieckiego. I zarazem jedna z nielicznych, która nie budzi kontrowersji wśród prawników i przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Ochronę zdrowia dusi rozrost administracji

  Ochronę zdrowia dusi rozrost administracji

  Wbrew powszechnej opinii w Polsce nie brakuje lekarzy. Brakuje pieniędzy na specjalistów. To zarazem nie oznacza, że nakłady przeznaczane na ochronę zdrowia są zbyt małe. Nie jest też prawdą, jak sugerował DGP z 15 marca, że powinniśmy zatrudnić 70 tys. dodatkowych lekarzy, by dogonić średnią unijną. Aby stworzyć tyle etatów, NFZ musiałby przeznaczać rocznie dodatkowy miliard złotych na ich pensje i składki na ZUS. Czy są na to zabezpieczone środki?

  czytaj więcej

 • Gen. Nowak: Pod względem bezpieczeństwa jesteśmy w lesie

  Gen. Nowak: Pod względem bezpieczeństwa jesteśmy w lesie

  Mamy najwyżej trzy lata, aby zbudować cybersystem, który zabezpieczy instytucje państwowe, samorządowe i sektor prywatny.

  czytaj więcej

 • Wiceszefowa MR: 3 miliardy złotych na rozwój startupów w Polsce

  Wiceszefowa MR: 3 miliardy złotych na rozwój startupów w Polsce

  Prawie 3 mld zł z pieniędzy UE trafi na rozwój startupów w Polsce - mówi wiceszefowa MR Jadwiga Emilewicz. W ciągu najbliższych siedmiu lat w naszym kraju ma szansę powstać i rozwinąć się 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie - ocenia.

  czytaj więcej

 • Nawet stragan warzywny warto ubezpieczyć

  Nawet stragan warzywny warto ubezpieczyć

  Znany w okolicy bezdomny w ataku złości zdemolował panu Robertowi stoisko z owocami, stojące przed jego warzywniakiem. – Był pod wpływem alkoholu, połamał skrzynki, podeptał owoce – wśród nich tropikalne papaje i gujawy. – Wezwałem policję, ale napastnik w międzyczasie zniknął. Czy mam szansę na jakiekolwiek zadośćuczynienie – pyta czytelnik

  czytaj więcej

 • Dogmaty MFW zakwestionowane: Liberalizm jest passé

  Dogmaty MFW zakwestionowane: Liberalizm jest passé

  Polityka cięć pogłębia nierówności i powoduje wzrost bezrobocia. Redukcja długu w przypadku niektórych państw nie powinna być dogmatem. Napływ kapitału nie zawsze jest dobry. Takie tezy stawiają ekonomiści Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  czytaj więcej

 • Policja w służbie bożka statystyki

  Policja w służbie bożka statystyki

  Przewałów w internecie było coraz więcej, co paskudziło statystyki kryminalne, więc zdecydowano, by wszystkie oszustwa internetowe przyporządkowano wydziałom gospodarczym. Tam spadło, tu wzrosło, wszyscy się cieszą - wyjaśnia Marcin Trybalski podinspektor policji w stanie spoczynku.

  czytaj więcej

 • Odwracanie konia ogonem czyli jak wygląda sytuacja w Janowie Podlaskim

  Odwracanie konia ogonem czyli jak wygląda sytuacja w Janowie Podlaskim

  Reportaż Miry Suchodolskiej „Na zapleczu” (DGP 87/2016) zawiera tyle nierzetelności, że wymaga publicznego sprostowania. Napisany jest tak, że rozwija wszystkie argumenty ministra rolnictwa i przedstawicieli ANR, które miały uzasadniać zmianę prezesa stadniny w Janowie Podlaskim, czyli w skrócie: niegospodarność i zła opieka weterynaryjna.

  czytaj więcej

 • Urzędnicy przestaną nękać sprzedawców na bazarach. Zajmą się większym biznesem

  Urzędnicy przestaną nękać sprzedawców na bazarach. Zajmą się większym biznesem

  Urzędnicy przestaną nękać sprzedawców na bazarach. Zamiast tego bardziej przyłożą się do sprawdzania większego biznesu, który łamie prawo. Obiecuje to Ministerstwo Rozwoju

  czytaj więcej

 • Bankom brakuje płynności. Stopy idą do góry

  Bankom brakuje płynności. Stopy idą do góry

  Chociaż Rada Polityki Pieniężnej od dłuższego czasu nie zmieniała wysokości stóp procentowych, to te rynkowe idą w górę. Jednomiesięczny WIBOR – stopa, po której banki pożyczają sobie pieniądze na miesiąc – jeszcze pod koniec kwietnia wynosiła 1,56 proc. W piątek było to już 1,64 proc. W mniejszym stopniu, ale także w górę idą inne stawki. Przykładowo WIBOR trzymiesięczny, wykorzystywany najczęściej jako podstawa do obliczania oprocentowania kredytów dla firm i hipotek, wynosił w piątek 1,7 proc.

  czytaj więcej

 • Fiskus przed reformą. Spór o tempo i kierunek zmian

  Fiskus przed reformą. Spór o tempo i kierunek zmian

  Ministerstwo Finansów chce utworzyć jednolitą Krajową Administrację Skarbową do poboru podatków oraz kontroli. Nie widzę innej drogi – mówiła Honorata Łopianowska, dyrektor departamentu reformy administracji skarbowej w MF podczas dyskusji zorganizowanej przez DGP. – System wymaga zmian, ale ewolucyjnych, poprzedzonych szerokimi konsultacjami – próbowali oponować pozostali uczestnicy

  czytaj więcej

 • PO jeszcze w poniedziałek wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  PO jeszcze w poniedziałek wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  PO jeszcze w poniedziałek złoży wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza - poinformował szef Platformy Grzegorz Schetyna.

  czytaj więcej

 • Ulga mieszkaniowa nie łączy się z przystąpieniem do długu

  Ulga mieszkaniowa nie łączy się z przystąpieniem do długu

  Podatnik sprzedając w tym celu darowaną nieruchomość nie ponosi bowiem wydatków na własne cele mieszkaniowe – wynika z orzeczenia Naczelnego Sąd Administracyjnego.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Potrzebny jest plan, jak dojść do 6 proc. PKB na zdrowie

  Radziwiłł: Potrzebny jest plan, jak dojść do 6 proc. PKB na zdrowie

  Powinniśmy przyjąć mapę drogową, w drodze ustawy, która będzie nas zbliżać do celu, jakim jest finansowanie służby zdrowia na poziomie 6 proc. PKB - mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas odbywającego się w poniedziałek Szczytu Zdrowie 2016.

  czytaj więcej

 • Wilkowicz: Rewolucja w MFW nie dla nas

  Wilkowicz: Rewolucja w MFW nie dla nas

  Niedawny tekst „Neoliberalism: Oversold?” trzech urzędników Międzynarodowego Funduszu Walutowego dał niemały powód do radości Zbigniewowi Parafianowiczowi („Liberalizm jest passé”, Magazyn DGP z 17 czerwca) i nieco mniejszy Rafałowi Wosiowi („Pogrzeb neoliberalizmu nie może być udawany”, DGP z 20 czerwca).  W przypadku Wosia zadowolenie zmniejsza konstatacja, że chociaż autorzy z MFW podważają sensowność neoliberalnego podejścia, to w realnym świecie mamy go wciąż o wiele za dużo: zaczynając od wycofywania się państwa z obowiązków wobec obywateli (tanie mieszkalnictwo, niska jakość edukacji) przez utrzymywanie mocniejszej pozycji pracodawców w stosunku do pracowników, aż po trwające negocjacje w  sprawie unijno-amerykańskiego układu o wolnym handlu TTIP.

  czytaj więcej

 • Drugie otwarcie w planie Junckera: Polski rząd idzie do Europy po pieniądze na inwestycje

  Drugie otwarcie w planie Junckera: Polski rząd idzie do Europy po pieniądze na inwestycje

  Będzie drugie otwarcie w planie Junckera. Na liście znalazło się 47 propozycji. Gros projektów na liście inwestycji, które mają być zgłoszone do finansowania w ramach Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFIS) będącego najważniejszą instytucją odpowiedzialną za realizację planu Junckera ma związek z energetyką – wynika z informacji DGP. Są także duże projekty infrastrukturalne dotyczące kolei czy rozbudowy dróg wodnych.

  czytaj więcej

 • Jacyna: Konkursy dla szpitali najwcześniej za rok

  Jacyna: Konkursy dla szpitali najwcześniej za rok

  - Część zakresu usług realizowanych na przykład w placówkach powiatowych może być w przyszłości objęta negocjacjami - mówi Andrzej Jacyna, p.o. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników