zabezpieczenie majątkowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zabezpieczenie majątkowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zabezpieczenie majątkowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Od 2016 roku część organizacji non profit bez ksiąg rachunkowych

  Od 2016 roku część organizacji non profit bez ksiąg rachunkowych

  Od 2016 r. niektóre jednostki mogą zrezygnować z pełnej rachunkowości. W zamian jednak zobowiązano je do prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów. Jest ona zbliżona do PKPiR.

  czytaj więcej

 • Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Każda jednostka sektora finansów publicznych, przystępując do zamknięcia ksiąg rachunkowych, które są podstawą sporządzenia sprawozdania finansowego za dany rok obrotowy, powinna wykonać wiele czynności, aby zrobić to prawidłowo.

  czytaj więcej

 • Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Uproszczone sprawozdania finansowe za 2015: Dwie możliwości do wyboru

  Jednostki mniejsze niebędące podmiotami mikro mogą mieć do czynienia z dwoma rodzajami uproszczonych sprawozdań finansowych za 2015 rok. Starymi wynikającymi z art. 50 ustawy o rachunkowości i nowymi zgodnymi z jej załącznikiem nr 5.

  czytaj więcej

 • Tydzień z komentarzami: Ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (cz. 1)

  Tydzień z komentarzami: Ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (cz. 1)

  Już 1 kwietnia 2016 r. wejdzie w życie ustawa z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. poz. 195) wprowadzająca do systemu prawnego zupełnie nowe świadczenie wychowawcze. Jest to realizacja programu „Rodzina 500+” i przełomowe rozwiązanie polityki rodzinnej. Program ten oznacza bardzo znaczącą pomoc finansową dla rodzin wychowujących dzieci. Stanowi wyraźny sygnał ze strony państwa, że rodzina nie jest i nie będzie pozbawiona wsparcia państwa w ponoszeniu kosztów wychowania dzieci.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników w kwietniu, czyli czas na rozliczenie PIT za 2015 rok

  Obowiązki podatników w kwietniu, czyli czas na rozliczenie PIT za 2015 rok

  Zeznanie roczne muszą złożyć wszyscy podatnicy, którzy osiągnęli przychody w 2015 r. Oznacza to w praktyce, że do 2 maja zeznanie roczne muszą złożyć podatnicy osiągający dochody z różnych źródeł.

  czytaj więcej

 • "Panama Papers" odsłaniają kulisy rajów podatkowych

  "Panama Papers" odsłaniają kulisy rajów podatkowych

  "Panama Papers" - ok. 11,5 miliona dokumentów, które wyciekły z kancelarii Mossack Fonseca w Panamie - pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych. Szereg rządów już zapowiada dochodzenia i zero tolerancji dla oszustów.

  czytaj więcej

 • Jakubiak: Najlepiej dla zagrożonych SKOK-ów, jeśli będą przejmowane [WYWIAD]

  Jakubiak: Najlepiej dla zagrożonych SKOK-ów, jeśli będą przejmowane [WYWIAD]

  KNF wydłużyła w wtorek termin na ewentualne przejęcie Powszechnej SKOK w Knurowie przez bank do 20 kwietnia. Szef KNF Andrzej Jakubiak mówi PAP, że przejmowanie zagrożonych kas przez banki to najlepszy sposób rozwiązania ich problemów, ale "musi być do tego druga strona".

  czytaj więcej

 • Prawie połowa śledztw CBA w 2015 r. zakończona aktem oskarżenia

  Prawie połowa śledztw CBA w 2015 r. zakończona aktem oskarżenia

  Prawie połowa śledztw prowadzonych przez CBA w 2015 r. zakończyła się skierowaniem aktu oskarżenia - podano w rocznej informacji o działaniach Biura. Raport przytacza też wnioski z audytu działań w 6-letniej kadencji poprzedniego szefa CBA Pawła Wojtunika.

  czytaj więcej

 • Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Biura podróży: Jak rozliczyć usługę turystyczną

  Podatnik VAT czynny prowadzi niewielkie biuro podróży. 1 kwietnia 2016 r. nabył we własnym imieniu i na własny rachunek od dużej firmy turystycznej (podatnika VAT czynnego) dwa miejsca na dwutygodniowe wczasy na Maderze (1–15 czerwca). Zapłaty dokonał 4 kwietnia. Nabyta usługa ma charakter kompleksowej usługi turystycznej obejmującej przelot samolotem na Maderę i z powrotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, ubezpieczenie, dodatkowe atrakcje. Koszt zakupu jednego miejsca to 7000 zł. Zakup usługi udokumentowano fakturą, którą przedsiębiorca otrzymał 8 kwietnia, na łączną kwotę 14 000 zł (faktura nie zawierała stawki i kwoty VAT, lecz adnotację „procedura marży dla biur podróży”). Nabyte miejsca na wczasy przedsiębiorca sprzedał we własnym imieniu i na własny rachunek 29 kwietnia osobie indywidualnej w cenie 8230 zł za miejsce, łącznie otrzymał 16 460 zł (pobierając z góry zapłatę). Sprzedaż udokumentował paragonem fiskalnym.

  czytaj więcej

 • Podział majątku: Nie warto rezygnować z prawa do przeglądania akt

  Podział majątku: Nie warto rezygnować z prawa do przeglądania akt

  Zostałem oszukany przy podziale majątku – pisze pan Krzysztof. – Zgłosiłem na policję, że była żona zabrała z domu wartościowe przedmioty, ale odmówiono mi wszczęcia dochodzenia. Dlatego złożyłem zażalenie do prokuratury. Chciałbym się zapoznać z aktami sprawy. Sporym utrudnieniem jest jednak to, że mieszkam za granicą, a w tej chwili nie mogę przyjechać do kraju. Czy prokuratura może przesłać dokumentację na mój aktualny adres zamieszkania – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Złe wyniki firmy obciążają także odwołanego prezesa

  Złe wyniki firmy obciążają także odwołanego prezesa

  To na członku zarządu spoczywa obowiązek udowodnienia, że działania, które podjął, by ratować upadającą firmę, chronią go od odpowiedzialności za zaległości zarządzanej spółki – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • PIT: Fiskus nadal żąda podatku od zaległych składek ZUS

  PIT: Fiskus nadal żąda podatku od zaległych składek ZUS

  Jeżeli pracodawca ureguluje zaległości wobec ZUS, to pracownik ma przychód w tej części, która powinna być finansowana z jego środków – konsekwentnie twierdzą urzędnicy.

  czytaj więcej

 • MIB złożył do prokuratury zawiadomienie w związku z raportem NIK o PKP

  MIB złożył do prokuratury zawiadomienie w związku z raportem NIK o PKP

  Minister Infrastruktury i Budownictwa złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby upoważnione do zajmowania się sprawami majątkowymi w spółkach z Grupy PKP, w sprawie wydatków na usługi doradcze.

  czytaj więcej

 • CBA w warszawskim ratuszu. Kontrola dotyczy działania dekretu Bieruta

  CBA w warszawskim ratuszu. Kontrola dotyczy działania dekretu Bieruta

  CBA kontroluje decyzje reprywatyzacyjne w Warszawie - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Biura. Agenci analizują też, czy osoby, które są zobowiązane do składania oświadczeń majątkowych, robiły to. Ratusz podkreśla, że udostępnia wszelkie dokumenty, a kontrola trwa od pewnego czasu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników