zabezpieczenie majątkowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zabezpieczenie majątkowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zabezpieczenie majątkowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Fiskus wciąż nalicza horrendalne opłaty egzekucyjne. Wyrok TK nic nie zmienił

  Fiskus wciąż nalicza horrendalne opłaty egzekucyjne. Wyrok TK nic nie zmienił

  Urzędnicy nadal żądają 35 mln zł z tytułu opłat egzekucyjnych od spółki, która w tej sprawie wygrała już przed Trybunałem Konstytucyjnym.

  czytaj więcej

 • Wykryłeś plagiat? Sprawdź, jak ubiegać się o swoje prawa [PORADNIK]

  Wykryłeś plagiat? Sprawdź, jak ubiegać się o swoje prawa [PORADNIK]

  Autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, której jednym z podstawowych przejawów jest prawo do autorstwa utworu i powiązane z nim prawo do oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania go anonimowo (art. 16 ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tekst jedn. Dz.U. z 2016 r. poz. 666 ze zm.; dalej jako: PrAut).

  czytaj więcej

 • Bandyci założyli garnitury. Jak w Polsce działają mafie gospodarcze?

  Bandyci założyli garnitury. Jak w Polsce działają mafie gospodarcze?

  Przegrywamy walkę z przestępczością gospodarczą. To świadczy o słabości polskiego państwa – mówi Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UN Global Compact Poland.

  czytaj więcej

 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • Prokuratura: Wyłudzenie ponad 10 mln zł z Sądu Apelacyjnego w Krakowie

  Prokuratura: Wyłudzenie ponad 10 mln zł z Sądu Apelacyjnego w Krakowie

  Pięć osób zatrzymanych w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne ma związek z wyłudzeniem ponad 10 mln zł z Sądu Apelacyjnego w Krakowie – poinformowała Prokuratura Krajowa. Zarzuty dotyczą również czynów o charakterze korupcyjnym.

  czytaj więcej

 • "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  - „Gwiezdne wojny” z perspektywy prawa własności intelektualnej to temat niezwykle obszerny. Można by powiedzieć „temat rzeka” zważywszy, że od lat 70-tych ubiegłego wieku cieszy się on nieustającą aktualnością podtrzymywaną kolejnymi filmami tej serii. - zauważa Dr Igor B. Nestoruk.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt o tzw. konfiskacie rozszerzonej

  Rząd przyjął projekt o tzw. konfiskacie rozszerzonej

  Nowe przepisy odnoszące się do przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa zawiera projekt zmian w prawie karnym dotyczący tzw. konfiskaty rozszerzonej, który we wtorek przyjął rząd. Chodzi o pozbawianie sprawców przestępstw owoców nielegalnej działalności.

  czytaj więcej

 • To będzie dobry rok dla zbrojeniówki

  To będzie dobry rok dla zbrojeniówki

  W 2017 r. największymi kontraktami będą najprawdopodobniej te dotyczące śmigłowców. Ale przemysł i tak zarobi. Zwłaszcza państwowy.

  czytaj więcej

 • Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych [KOMENTARZ cz. 3]

  Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych [KOMENTARZ cz. 3]

  Trzecia część komentarza do ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 963 ze zm.; dalej: ustawa), w której omówiono art. 20–36.

  czytaj więcej

 • Kolejny zarzut dla asesora, który zajął traktor rolnika spod Mławy

  Kolejny zarzut dla asesora, który zajął traktor rolnika spod Mławy

  Asesorowi Michałowi K., podejrzanemu m.in. o przekroczenie uprawnień przy kilku komorniczych zajęciach, w tym traktora rolnika spod Mławy, Prokuratura Okręgowa w Płocku postawiła dodatkowy zarzut - udaremnienia wykonania postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników