zabezpieczenie majątkowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zabezpieczenie majątkowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zabezpieczenie majątkowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sejm zajmie się projektem "Za życiem" oraz projektem ws. statusu sędziów TK

  Sejm zajmie się projektem "Za życiem" oraz projektem ws. statusu sędziów TK

  Sejm na obecnym posiedzeniu zajmie się rządowym projektem ustawy "Za życiem" oraz projektem ustawy o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego - zdecydowali w czwartek posłowie.

  czytaj więcej

 • Brzuch wynajmę. Jak radzą sobie surogatki?

  Brzuch wynajmę. Jak radzą sobie surogatki?

  Własne dziecko. Tyle że bez ciąży, tycia, lękania się o poród. Olga wie, jak to zrobić. Do jej brzucha czeka kolejka marzących o rodzicielstwie. Nie wszystkim starczy odwagi i pieniędzy, by z jej usługi skorzystać

  czytaj więcej

 • Odpisy aktualizujące wartość głównej należności to pozostałe koszty operacyjne

  Odpisy aktualizujące wartość głównej należności to pozostałe koszty operacyjne

  Zgodnie z ustawą o rachunkowości jednostka dokona odpisów aktualizujących należności, które są przeterminowane powyżej sześciu miesięcy. W jaki sposób ująć odpis w ewidencji księgowej?

  czytaj więcej

 • Link do ogólnie dostępnej strony nie wymaga zgody

  Link do ogólnie dostępnej strony nie wymaga zgody

  Producent, który sam umieścił film w dostępnym dla wszystkich serwisie internetowym, nie może wysuwać roszczeń wobec firmy zamieszczającej na swej stronie linki do niego. Taki wniosek płynie z wyroku Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

  czytaj więcej

 • Prawa autorskie majątkowe: Jak skutecznie chronić swoje interesy [ZASADY SPORZĄDZANIA UMÓW]

  Prawa autorskie majątkowe: Jak skutecznie chronić swoje interesy [ZASADY SPORZĄDZANIA UMÓW]

  Twórcy, który stworzył utwór (dzieło) przysługują autorskie prawa majątkowe, którymi może on swobodnie dysponować i tym samym w drodze umowy przenieść je na osobę trzecią. Strony umowy z uwagi na ogólną zasadę swobody umów (art. 353¹ KC) mogą w zasadzie w sposób dowolny ukształtować postanowienia wiążącej je umowy.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć w firmie usługi detektywistyczne

  Jak rozliczyć w firmie usługi detektywistyczne

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) jest firmą transportową. W maju 2016 r. został skradziony jeden z samochodów ciężarowych będący własnością spółki i ujęty w ewidencji środków trwałych. Kradzież została zgłoszony na policję. Dodatkowo spółka zleciła poszukiwanie samochodu ciężarowego agencji detektywistycznej. Wykonała ona swą usługę 7 listopada 2016 r., wskazując w pisemnym sprawozdaniu miejsce, gdzie samochód się obecnie znajduje. Spółka zamierza podjąć kroki prawne mające na celu odzyskanie pojazdu. Za wykonanie usługi detektywistycznej spółka otrzymała 21 listopada 2016 r. fakturę wystawioną przez agencję detektywistyczną 14 listopada 2016 r. na kwotę 5000 zł plus 1150 zł VAT. Faktura nie została jeszcze zapłacona. Jak spółka powinna rozliczyć tę fakturę na gruncie podatku CIT i VAT, czy może odliczyć VAT, a pozostałą część wynagrodzenia zaliczyć w koszty uzyskania przychodów?

  czytaj więcej

 • Zaklasyfikowanie wydatku do właściwego paragrafu zależy od przedmiotu zamówienia udzielonego przez jednostkę

  Zaklasyfikowanie wydatku do właściwego paragrafu zależy od przedmiotu zamówienia udzielonego przez jednostkę

  W warsztacie samochodowym wymieniono wyeksploatowany akumulator w samochodzie jednostki. Jednostka otrzymała z warsztatu fakturę, w której jako opis przedmiotu zamówienia wpisano wymianę akumulatora. Czy wydatek wynikający z uregulowania otrzymanej faktury należy zakwalifikować jako usługę, czy jako zakup materiału?

  czytaj więcej

 • Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  OPIS SYTUACJI: Spółka z o.o. działająca pod firmą Nowe Produkty przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kilku nowych wyrobów. W związku z rozbudową oferty podjęto decyzję o opracowaniu spójnej polityki marketingowej. Zarząd chce przede wszystkim zarejestrować znak towarowy wspólny dla wszystkich produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. W tym celu zlecono znajomemu grafikowi opracowanie logotypu oraz innych elementów kampanii marketingowej. W związku z zamiarem uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy konieczne stało się zawarcie umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich do utworów wytworzonych przez grafika na zamówienie spółki. Członkowie zarządu mają jednak wątpliwości co do prawidłowej konstrukcji tego typu umowy, dlatego postanowili zlecić jej opracowanie współpracującemu prawnikowi. Spółka pierwszy raz będzie występować do Urzędu Patentowego RP. W trakcie przygotowania do procedury rejestracji znaku towarowego pojawiły się kolejne trudności wynikające ze zmiany sposobu obliczania opłat pobieranych przez Urząd Patentowy RP. Zarząd postanowił zatem zapytać prawnika, jak we właściwy sposób obliczyć wysokość opłat, a także podjąć decyzję o liczbie klas, w których znak towarowy ma zostać zarejestrowany.

  czytaj więcej

 • Trybunał Konstytucyjny idzie z odsieczą wierzycielom

  Trybunał Konstytucyjny idzie z odsieczą wierzycielom

  Automatyczne wygaśnięcie hipoteki przymusowej po upływie miesiąca od uprawomocnienia się orzeczenia uwzględniającego roszczenie, które podlegało zabezpieczeniu, jest niekonstytucyjne – tak uznał TK. Krzywdzący przepis ma wygasnąć po 18 miesiącach od opublikowania wyroku

  czytaj więcej

 • CBA prowadzi śledztwo w sprawie ochrony dworców kolejowych podczas ŚDM

  CBA prowadzi śledztwo w sprawie ochrony dworców kolejowych podczas ŚDM

  Śledztwo w sprawie niekorzystnej dla PKP umowy na ochronę dworców kolejowych podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem warszawskiej prokuratury okręgowej. W związku z nim prowadzono przeszukania w Biurze Ochrony Rządu.

  czytaj więcej

 • Prezydent Łodzi: Zarzuty stawiane mi przez prokuraturę są bezzasadne

  Prezydent Łodzi: Zarzuty stawiane mi przez prokuraturę są bezzasadne

  Stawiane mi zarzuty są bezzasadne, jestem niewinna - oświadczyła w piątek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska po powrocie z prokuratury w Gorzowie, gdzie przedstawiono jej zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytów.

  czytaj więcej

 • Śląscy policjanci rozbili grupę sutenerów. Zatrzymano cztery osoby

  Śląscy policjanci rozbili grupę sutenerów. Zatrzymano cztery osoby

  Śląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści majątkowe z prostytucji. Zatrzymano cztery osoby, które usłyszały już zarzuty. Akcja prowadzona była w woj. śląskim i dolnośląskim.

  czytaj więcej

 • Jest projekt dot. reprywatyzacji. Ziobro: Szybka ścieżka przywracania stanu zgodnego z prawem

  Jest projekt dot. reprywatyzacji. Ziobro: Szybka ścieżka przywracania stanu zgodnego z prawem

  Komisja, kierowana przez wiceszefa MS lub MSWiA zbada kontrowersyjne decyzje reprywatyzacyjne w stolicy; gdy stwierdzi, że taka sprawa aktualnie się toczy, będzie mogła ją wstrzymać - głosi projekt ustawy. To szybka ścieżka przywracania stanu zgodnego z prawem - mówi PAP Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Prokuratura wnioskuje o areszt dla b. senatora Józefa Piniora. Posiedzenie sądu w czwartek

  Prokuratura wnioskuje o areszt dla b. senatora Józefa Piniora. Posiedzenie sądu w czwartek

  Prokuratura wystąpiła o areszt dla podejrzanego o korupcję b. senatora Józefa Piniora, jego asystenta i jeszcze jednej osoby – poinformował w czwartek naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu Piotr Baczyński. Pinior usłyszał dwa zarzuty, grozi mu do 8 lat więzienia.

  czytaj więcej

 • Sąd w Poznaniu: Józef Pinior nie trafi do aresztu

  Sąd w Poznaniu: Józef Pinior nie trafi do aresztu

  B. senator Józef Pinior, oraz dwie inne osoby, wobec których prokuratura wnioskowała o areszt, wyjdą na wolność - zdecydował w czwartek poznański sąd rejonowy. Pinior jest podejrzany o korupcję, usłyszał dwa zarzuty, grozi mu do 8 lat więzienia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników