Yahoo

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Yahoo. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Yahoo.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Miejskie terminale i kamery to łatwy łup hakerów. Samorządowcy uspokajają

  Interaktywne terminale i kamery w europejskich miastach mogą stanowić łatwy cel dla hakerów. Wiele urządzeń takich, jak biletomaty, wypożyczalnie rowerów czy systemy monitoringu zawierają luki w zabezpieczeniach, które zagrażają prywatnym danym użytkowników. Złodzieje mogą wykorzystać je do przestępstwa, szpiegowania lub rozprzestrzeniania szkodliwego kodu. Ministerstwo Cyfryzacji jest świadome zagrożeń i przygotowuje regulacje prawne w zakresie projektowania systemów miasta, bo dzisiaj są one szczątkowe. Poza tym zapowiada stworzenie regionalnych klastrów bezpieczeństwa, które mają poprawić zabezpieczenia na poziomie samorządów. Jednak miasta wycieków się nie boją. Polegają na swoich rozwiązaniach i wierzą, że system bez dostępu do internetu to idealny model informatyczny. Nie jest to do końca prawda. Niemal każdy cyfrowy terminal publiczny zawiera przynajmniej jeden słaby punkt w zabezpieczeniach, który pozwala uzyskać dostęp do ukrytych funkcji systemu operacyjnego.

  czytaj więcej

 • Ekspert NATO: Ostatnie lata pod znakiem wzrostu liczby ataków hakerskich na dużą skalę

  Ekspert NATO: Ostatnie lata pod znakiem wzrostu liczby ataków hakerskich na dużą skalę

  W ostatnich latach obserwujemy coraz więcej ataków hakerskich na duża skalę. Ofiarą padły m.in. koncern Sony, telewizja francuska TV5, ukraińska sieć energetyczna oraz międzynarodowy system transakcji finansowych SWIFT - mówi PAP dyrektor centrum doskonalenia cyberobrony NATO Sven Sakkov.

  czytaj więcej

 • "Szukamy talentów cybernetycznych". Rosja stawia na szwadrony hakerów

  "Szukamy talentów cybernetycznych". Rosja stawia na szwadrony hakerów

  Szukamy talentów cybernetycznych. W pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nasza akcja jest uwarunkowana potrzebami, jakie armia będzie miała w ciągu kolejnych lat – takim ogłoszeniem rosyjskiego ministra obrony zaczął się zaciąg ludzi, których dziś nie może namierzyć FBI

  czytaj więcej

 • Ekonomista Microsoft: Technologia może zastępować ludzkie kompetencje lub je uzupełniać

  Ekonomista Microsoft: Technologia może zastępować ludzkie kompetencje lub je uzupełniać

  Każda technologia zastępuje jakiś obszar pracy ludzi. Pytanie jednak brzmi, jak nowe technologie w obecnej, czwartej rewolucji przemysłowej, wpłyną na kompetencje pracowników; zastąpią je czy uzupełnią – powiedział PAP główny ekonomista Microsoft Corporation Preston McAfee.

  czytaj więcej

 • Cyberbezpieczeństwo: Jak zabezpieczać urządzenia podłączone do sieci domowej?

  Cyberbezpieczeństwo: Jak zabezpieczać urządzenia podłączone do sieci domowej?

  W przeciętnym domu znajduje się coraz więcej urządzeń podłączonych do sieci, a ich liczba będzie systematycznie wzrastać. Wśród nich są m.in. smart TV, podłączone do Internetu liczniki mediów, systemy bezpieczeństwa czy klimatyzacja. Do wielu domowych sieci są podłączone także bezprzewodowe urządzenia medyczne czy przedmioty monitorujące dzieci lub starszych członków rodziny. Zaczynamy także rozwijać wzajemne połączenia pomiędzy tymi urządzeniami, a także łączność z innymi systemami i sieciami, aby dzielić się informacjami oraz treściami z przyjaciółmi i rodziną.

  czytaj więcej

 • Szefowie koncernów internetowych wyglądają na miłych gości, ale to łase na twój portfel trolle, które chcą zmonopolizować sieć

  Szefowie koncernów internetowych wyglądają na miłych gości, ale to łase na twój portfel trolle, które chcą zmonopolizować sieć

  Ponad 2,4 mld euro kary nałożyła w czerwcu Komisja Europejska na koncern Google. Czym podpadł? Zdaniem Margrethe Vestager, unijnej komisarz ds. konkurencji, algorytmy wyszukiwarki Google są tak skonstruowane, by promować własną porównywarkę cen (Google Shopping) i dyskryminować konkurencyjne platformy. W maju tego roku KE grzywną 110 mln euro ukarała Facebooka za to, że przejmując komunikator WhatsApp, niezgodnie z prawdą zapewniał Komisję o niemożności połączenia profili użytkowników obu serwisów, co oczywiście później uczynił.

  czytaj więcej

 • Malec: Ekonomiści robią to z… modelami

  Malec: Ekonomiści robią to z… modelami

  Kiedyś baca wychodził na pole, sprawdzał, z której strony wieje, i na tej podstawie wyrokował, że następnego dnia będzie mróz. A dzisiaj? Dzisiaj baca ogląda prognozę pogody. Podobnie jest z prognozami ekonomicznymi. Kiedyś za najbardziej prawdopodobne przyjmowano szacunki bazujące na ekonometrycznej analizie danych historycznych, czyli na doświadczeniu. Dzisiaj gdy czytamy w gazetach: „Ekonomiści prognozują wzrost PKB” czy „Według badań przeprowadzonych przez X gospodarkę czeka Y”, nasuwa się nam pytanie – skąd wy to wszystko wiecie?

  czytaj więcej

 • Nie wolno zwolnić pracownika za wysyłanie prywatnych wiadomości z firmowego komputera

  Nie wolno zwolnić pracownika za wysyłanie prywatnych wiadomości z firmowego komputera

   Firma nie może tak po prostu zwolnić pracownika za to, że wbrew regulaminowi wysyłał ze służbowego komputera prywatne wiadomości. Zwłaszcza jeśli nie wiedział, że cała jego korespondencja jest monitorowana. To sedno najnowszego wyroku Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

  czytaj więcej

 • Apel Korei Płn. do Trumpa. "Niech porzuci ryzykowny sposób myślnia"

  Apel Korei Płn. do Trumpa. "Niech porzuci ryzykowny sposób myślnia"

  Korea Północna apeluje do prezydenta USA Donalda Trumpa o złagodzenie jego nieprzejednanego stanowiska ws. konfliktu nuklearnego ostrzegając jednocześnie, że działania przywódcy USA doprowadzają świat na krawędź totalnej wojny nuklearnej - podał amerykański portal Yahoo.

  czytaj więcej

 • W Polsce blockchain nie porywa

  W Polsce blockchain nie porywa

  Na giełdach w Nowym Jorku hasłem do wzrostu kursu akcji jest „kryptowaluta”, w Warszawie wystarczy powiedzieć *beep*. Rynkowy sukces bitcoina, mierzony wzrostem notowań najpopularniejszej kryptowaluty na świecie o ponad 1500 proc. w ciągu zaledwie 12 miesięcy, porywa coraz szersze grono firm i inwestorów. Ostatnio – Kodaka.

  czytaj więcej

 • "Naszą konkurencją stał się sen". Byli pracownicy technologicznych gigantów chcą walczyć z cyfrowym uzależnieniem dzieci

  "Naszą konkurencją stał się sen". Byli pracownicy technologicznych gigantów chcą walczyć z cyfrowym uzależnieniem dzieci

  Jednym z najważniejszych głosów w debacie jest Sean Parker, pierwszy prezes i współtwórca Facebooka, który wspomina: "Proces tworzenia serwisu polegał na tym, żeby znaleźć najlepszy sposób na skonsumowanie jak największej ilości czasu i uwagi użytkownika".

  czytaj więcej

 • Pokoje z hamakami, akwarium przy biurku i możliwość drzemek: Zobacz najdziwniejsze zachcianki programistów (które są spełniane)

  Pokoje z hamakami, akwarium przy biurku i możliwość drzemek: Zobacz najdziwniejsze zachcianki programistów (które są spełniane)

  O wymaganiach programistów krążą prawdziwe legendy. Firmy IT stają na głowie, żeby zwabić pracowników, kusząc nie tylko wysokimi zarobkami, a programiści robią, co mogą, żeby im tego nie ułatwiać. Ich zachcianki mogą wprawiać w osłupienie. Zwłaszcza, że bywają spełniane.

  czytaj więcej

 • Woś o książce Huston: Czemu kobiety ciągle muszą się tłumaczyć?

  Woś o książce Huston: Czemu kobiety ciągle muszą się tłumaczyć?

  Nigdy w życiu nie spotkałam nikogo, kto mówi, że uwielbia dyskryminować kobiety” – pisze na samym wstępie Therese Huston. A jednak dyskryminacja jest faktem. Nawet w miejscach, które od lat stawiają sobie za cel szerokie włączanie kobiet do podejmowania najważniejszych decyzji. Czy winę za to ponosi wyłącznie czysty męski szowinizm? To byłoby zbyt proste.

  czytaj więcej

 • USA: Senat otrzymał raporty o zakresie i metodach rosyjskiej dezinformacji

  USA: Senat otrzymał raporty o zakresie i metodach rosyjskiej dezinformacji

  Komisarz Wywiadu Senatu USA, otrzymała dwa raporty firm analitycznych ukazujących zakres i metody rosyjskiej dezinformacji zmierzających do skłócenia amerykańskich wyborców i wywarcia wpływu na wynik wyborów. Raporty zostały opublikowane w poniedziałek.

  czytaj więcej

 • Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  W świecie uberów, airbnb i googli łatwo zapomnieć, że nie tylko firmy z Doliny Krzemowej mogą być warte miliardy dolarów – oraz że biznes można robić nie tylko na społecznościówkach, wyszukiwaniu i gospodarce współdzielenia. Inwestorzy na całym świecie zwrócili się w stronę firm działających na styku technologii i finansów. W tym sezonie modny jest fintech.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników