xbox live

Xbox LIVE – system rozrywki sieciowej stworzony przez Xbox Team, który jest częścią Microsoft Corporation.


 • Od Odyssey do XboX’a 720 - krótka historia konsoli

  Od Odyssey do XboX’a 720 - krótka historia konsoli

  Już dziś gigant z Redmont - Microsoft - zaprezentuje XboX'a 720, który wraz z Sony PlayStation 4 będzie rządzić konsolowym światem przez najbliższe lata. Z tej okazji warto przypomnieć sobie historię urządzeń, które sprawiły, że gry przestały być domeną hermetycznej grupy pasjonatów, a stały się elementem kultury masowej.

  czytaj więcej

 • Xbox One – rewolucja? Tak! Ale niekoniecznie dla nas…

  Xbox One – rewolucja? Tak! Ale niekoniecznie dla nas…

  Jedna z najpilniej strzeżonych technologicznych tajemnic roku została przed nami odkryta. Na konferencji w Redmond, Microsoft zaprezentował światu konsolę Xbox One, następcę XboX’a 360. Nowości jest sporo. Większość z nich nie ma jednak zbyt wiele wspólnego z graniem.

  czytaj więcej

 • XboX One - 10 najważniejszych faktów z premiery nowej konsoli Microsoftu

  XboX One - 10 najważniejszych faktów z premiery nowej konsoli Microsoftu

  Wczoraj, podczas konferencji w Redmond, Microsoft zaprezentował światu konsolę Xbox One. Pierwsze recenzje mediów i samych graczy są mieszane. Jedni chwalą konsolę z wielofunkcyjność, a dla innych jest to jej największa wada. Prezentujemy garść najważniejszych informacji związanych z nowym Xbox'em.

  czytaj więcej

 • FIFA 14 z rewolucyjną technologią Ignite. Ale tylko na konsolach

  FIFA 14 z rewolucyjną technologią Ignite. Ale tylko na konsolach

  Podczas wczorajszej prezentacji nowego Xbox'a, na scenie pojawił się również Andrew Wilson z EA Sports. Zaprezentował on widzom technologię Ignite, która już wkrótce zmieni oblicze gier sportowych. Okazuje się jednak, że z dobrodziejstw next-genowej FIFY nie skorzystają użytkownicy pecetów.

  czytaj więcej

 • Zmierzch konsol: czy Microsoft i Sony odwrócą się od graczy?

  Zmierzch konsol: czy Microsoft i Sony odwrócą się od graczy?

  Przez ostatnie miesiące gracze ostrzyli sobie zęby na kolejną konsolową wojnę pomiędzy Microsoftem i Sony. Dwaj giganci nowych technologii znów mieli podzielić między siebie rynek elektronicznej rozrywki, pozostawiając jego azjatycką część „trzeciemu do brydża” – Nintendo. Tymczasem okazuje się, że dziś prawdziwa rywalizacja toczy się nie o to, które z urządzeń okaże się lepsze, ale które z nich będzie można wciąż określać mianem konsoli.

  czytaj więcej

 • E3 2013 – nadchodzi wielkie święto graczy

  E3 2013 – nadchodzi wielkie święto graczy

  Tegoroczne targi E3 w Los Angeles elektryzują graczy z całego świata z jednego, a raczej z dwóch powodów. Mowa oczywiście o konsolach nowej generacji – Xbox One i PlayStation 4. Tę drugą, w pełnej okazałości zobaczymy po raz pierwszy właśnie podczas E3. A jeśli konsole, to także gry. W Los Angeles najwięksi producenci zaprezentują nam dziesiątki nowych tytułów. Będzie również solidny polski akcent. Na amerykańskiej ziemi, CD Projekt RED pochwali się jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku – trzecią częścią Wiedźmina.

  czytaj więcej

 • E3: Xbox One – fenomenalna grafika, mnóstwo ekskluzywnych tytułów

  E3: Xbox One – fenomenalna grafika, mnóstwo ekskluzywnych tytułów

  Podczas odbywających się w Los Angeles targów E3, Microsoft zaprezentował próbkę możliwości swojego najnowszego dzieła – konsoli Xbox One. Zobaczyliśmy kilkanaście gier, a wśród nich takie perełki jak Metal Gear Solid V, Ryse: Son Of Rome, czy też Quantum Break. Wreszcie znamy również cenę nowego Xboxa i przybliżoną datę jego premiery.

  czytaj więcej

 • E3: Playstation 4, Xbox One i mnóstwo znakomitych gier

  E3: Playstation 4, Xbox One i mnóstwo znakomitych gier

  W Los Angeles rozpoczęły się targi Electronics Entertainment Expo - święto gier i nowych technologii. Microsoft zaprezentował kilka znakomitych ekskluzywnych tytułów na konsolę Xbox One. Kilka godzin później swoje "trzy grosze" do konsolowej wojny wtrąciło Sony, przedstawiając światu PlayStation 4. Jakby w cieniu tej wielkiej rywalizacji odbyły się konferencje EA i Ubisoftu - dwóch gigantów branży gier. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych zdjęć z pierwszego dnia targów E3.

  czytaj więcej

 • Xbox One nie dla Polaków. Microsoft po raz kolejny strzela sobie w stopę

  Xbox One nie dla Polaków. Microsoft po raz kolejny strzela sobie w stopę

  Wielka wojna konsol nowej generacji może skończyć się zanim na dobre się rozpoczęła – przynajmniej w odniesieniu do polskich graczy. Okazuje się, że listopadowa premiera Xbox’a One nie obejmie swoim zasięgiem naszego kraju. Rozczarowani są nie tylko sami gracze, ale i twórcy słynnego „Wiedźmina” – polski CD Projekt.

  czytaj więcej

 • gamescom 2013: Microsoft zaskakuje - darmowa FIFA 14 dla każdego posiadacza Xbox'a One

  gamescom 2013: Microsoft zaskakuje - darmowa FIFA 14 dla każdego posiadacza Xbox'a One

  Na odbywających się w Kolonii targach Gamescom 2013, gigant z Redmond zaprezentował pełną listę tytułów startowych Xbox'a One. Microsoft przygotował również dla europejskich graczy niespodziankę.

  czytaj więcej

 • gamescom 2013: Electronic Arts prezentuje świetne „TitanFall” i mnóstwo „odgrzewanych kotletów”

  gamescom 2013: Electronic Arts prezentuje świetne „TitanFall” i mnóstwo „odgrzewanych kotletów”

  W Kolonii, EA skupiło się przede wszystkim na kolejnych częściach wielkich blockbusterów, które od lat biją rekordy popularności wśród graczy. Zobaczyliśmy m.in. „The Sims 4” z innowacyjnym mechanizmem SmartSim, czwartą część kultowego „Battlefielda”, a także gameplay z „TitanFalla” okrzykniętego grą targów E3 Expo w Los Angeles.

  czytaj więcej

 • gamescom 2013: Xbox One wraca do gry, ale w Polsce i tak przegra z konsolą Sony

  gamescom 2013: Xbox One wraca do gry, ale w Polsce i tak przegra z konsolą Sony

  Tegoroczne targi gamescom 2013 to nie tylko święto gier, ale również miejsce ostatniego wielkiego starcia pomiędzy nowymi konsolami Sony i Microsoftu. Trzeba przyznać, że obie firmy wyciągnęły już z rękawa wszystkie asy. Szkoda tylko, że gigant z Redmond wyciągnął również czerwoną kartkę i pokazał ją europejskim graczom.

  czytaj więcej

 • GTA Online już dostęne - gracze ruszają na podbój Los Santos

  GTA Online już dostęne - gracze ruszają na podbój Los Santos

  Serwery otwarte, wielkie granie czas zacząć. Punktualnie o godzinie 13:00 polskiego czasu Rockstar uruchomił sieciowy tryb rozgrywki najnowszej części serii Grand Theft Auto.

  czytaj więcej

 • Wirtualny Wałęsa konspiruje w grze o Solidarności. Murowany hit czy pieniądze wyrzucone w błoto?

  Wirtualny Wałęsa konspiruje w grze o Solidarności. Murowany hit czy pieniądze wyrzucone w błoto?

  Puste półki w sklepach, ciągnące się kolejki i strajki na ulicach. Jeszcze w tym roku będziemy mogli doświadczyć tego na ekranie komputera w grze „Solidarność: Menadżer Konspiracji”, nad którą pracują studio Gudejko, one2tribe i Narodowy Instytut Audiowizualny, który na ten cel przeznaczył 800 tys. złotych.

  czytaj więcej

 • PlayStation 4 już w Polsce! Czy warto stawać w kolejce po konsolę Sony?

  PlayStation 4 już w Polsce! Czy warto stawać w kolejce po konsolę Sony?

  Długo wyczekiwana konsola trafiła wreszcie do europejskich sklepów. Dokładnie o godz. 23:59 w jednym z warszawskich salonów Sony Centre rozpoczęła się nocna sprzedaż PlayStation 4. Czy konsola Sony rzeczywiście wprowadza nas w „nową generację rozrywki”. Czy warto kupić ją już dziś?

  czytaj więcej

 • Polska premiera konsoli Xbox One dopiero w październiku?

  Polska premiera konsoli Xbox One dopiero w październiku?

  Według informacji podanych przez serwis TheVerge, w październiku odbędzie się premiera białej wersji konsoli Xbox One (tzw. employee edition). W tym samym czasie najnowsza konsola Microsoftu miałaby również zadebiutować na kilkunastu nowych rynkach – m.in. w Polsce.

  czytaj więcej

 • Jakie płyty kupić pod choinkę? 7 propozycji

  Jakie płyty kupić pod choinkę? 7 propozycji

  W okresie przedświątecznym wysypało płytami. Wydali je Carla Bruni, Olo Walicki, Machine Head, Blindead, Ariel Pink i Pink Floyd. Nie wszystkie będą idealnymi prezentami pod choinkę

  czytaj więcej

 • Giganci publikują wyniki. Jakie jest faktyczne zainteresowanie nowinkami technologicznymi?

  Giganci publikują wyniki. Jakie jest faktyczne zainteresowanie nowinkami technologicznymi?

  Dzisiaj wyniki za I kwartał publikują Microsoft i Alphabet. Za kilka dni Apple. Dowiemy się, jakie było faktyczne zainteresowanie konsumentów na całym świecie nowinkami technologicznymi. W przypadku Microsoftu inwestorzy najbaczniej będą się przyglądać rubryce „More Personal Computing”, gdzie ujęte są przychody z systemu operacyjnego Windows, konsoli Xbox, sprzedaży telefonów komórkowych, komputerów osobistych i tabletów. W ostatnich trzech miesiącach 2015 r. ten segment dał firmie ponad połowę przychodów, ale zanotował kilkuprocentowy spadek w ujęciu rok do roku.

  czytaj więcej

 • Przekręt z VAT (i nie tylko) w polskiej branży gamingowej

  Przekręt z VAT (i nie tylko) w polskiej branży gamingowej

  Polska branża gamingowa raczej średnio kojarzy się z nadużyciami w VAT i w podatku dochodowym. Tym bardziej wiele osób może zdziwić fakt, że podobne oszustwa są tam powszechne i do tego nawet w przypadku dużych graczy będących na świeczniku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników