wystaw międzynarodowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wystaw międzynarodowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wystaw międzynarodowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Anda Rottenberg: Od jakiegoś czasu myślę, że jest tak ładnie i to się wszystko zmarnuje jeśli wybuchnie wojna

  Anda Rottenberg: Od jakiegoś czasu myślę, że jest tak ładnie i to się wszystko zmarnuje jeśli wybuchnie wojna

  Jeśli w Europie wybuchnie wojna, to nikt jej nie wygra. Od jakiegoś czasu mam takie myślenie, może to natręctwo, ale jadę na rowerze, widzę, jak jest ładnie, jak się fajnie zrobiło, jak dobrze wyglądają ulice, ile to wysiłku kosztowało przez te 70 lat od wojny i że to się wszystko zmarnuje. W jeden dzień się zmarnuje

  czytaj więcej

 • Prawda na fotografii to przestępstwo?

  Prawda na fotografii to przestępstwo?

  Przenoszą ciała z miejsca na miejsce, sięgają po rekwizyty, opłacają aktorów i każą im odgrywać sceny – wszystko w myśl zasady, że „prawda na fotografii to przestępstwo."

  czytaj więcej

 • Rozpoczęło się Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

  Rozpoczęło się Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

  140 koni zostało zgłoszonych do 38. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi, który zainaugurował w piątek Święto Konia Arabskiego w stadninie w Janowie Podlaskim (Lubelskie). W niedzielę na aukcji Pride of Poland licytowanych będzie 31 koni.

  czytaj więcej

 • Powstaje "Księga pytań" do Franciszka. Młodzi pytają: Czego boi się papież?

  Powstaje "Księga pytań" do Franciszka. Młodzi pytają: Czego boi się papież?

  Czego boi się papież? Jaki jest cel mojego życia? Jak być miłosiernym względem tych, którzy mordują chrześcijan? - to niektóre z pytań, jakie młodzież chciałaby zadać Franciszkowi. Pytania do papieża znajdą się w specjalnej księdze, którą młodzi jesienią chcą podarować Franciszkowi. Marzą o prywatnej audiencji, na której ją wręczą.

  czytaj więcej

 • "Ostatnia rodzina" z nagrodzoną rolą Andrzeja Seweryna - w kinach już od 30 września

  "Ostatnia rodzina" z nagrodzoną rolą Andrzeja Seweryna - w kinach już od 30 września

  Opowiadający o malarzu Zdzisławie Beksińskim i jego synu film "Ostatnia rodzina" - za rolę, w którym Andrzej Seweryn dostał nagrodę na festiwalu w Locarno - trafi do kin w Polsce 30 września - informuje dystrybutor, firma Kino Świat.

  czytaj więcej

 • Gdańsk: Prokuratura zbada czy na Facebooku znieważno dyrektora Muzeum II Wojny Światowej

  Gdańsk: Prokuratura zbada czy na Facebooku znieważno dyrektora Muzeum II Wojny Światowej

  Prokuratura Rejonowa w Gdańsku podjęła decyzję o wszczęciu dochodzenia ws. znieważenia dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, prof. Pawła Machcewicza. Chodzi o obraźliwy i wulgarny komentarz zamieszczony na facebookowym profilu Muzeum Westerplatte.

  czytaj więcej

 • 11. Festiwal Mozartowski Mozartiana 2016 - od niedzieli w Gdańsku

  11. Festiwal Mozartowski Mozartiana 2016 - od niedzieli w Gdańsku

  Koncerty klasyczne, jazzowe i opera - to główne wydarzenia rozpoczynającego się w niedzielę w Gdańsku 11. Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana. Większość imprez odbędzie się w Parku Oliwskim, założonym w epoce wybitnego kompozytora.

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Krajewski: Uzbrojeni moralnie

  Z propagandą mocarstwową bywa tak, że najpierw uwierzą w nią obywatele, potem media, a na końcu sami jej autorzy. Tylko wróg jakoś nie daje się nabrać. Nie minął rok rządów Prawa i Sprawiedliwości, a Rzeczpospolita już wyrasta militarnie na regionalne mocarstwo. Jeszcze w maju 2016 r. minister obrony narodowej Antonii Macierewicz, przedstawiając Sejmowi wyniki audytu, mówił: „Gdy obejmowaliśmy rządy jesienią 2015 r., Siły Zbrojne RP nie posiadały zdolności zapewnienia bezpieczeństwa: ani terytorium i całości Rzeczpospolitej Polskiej, ani narodowego obszaru powietrznego, ani obiektów kluczowych dla kierowania państwem, ani też w cyberprzestrzeni”.

  czytaj więcej

 • Ostatni żywy miś na Krupówkach

  Ostatni żywy miś na Krupówkach

  Misiek miał głowę z gipsu, drewnianą szczękę z doklejonymi do niej zębami. Skórę z owiec, bo musiał być biały. Eksperyment ponad wszelką wątpliwość dowiódł, że brunatny jest do niczego – źle wychodzi na zdjęciach.

  czytaj więcej

 • Nie przegap. Koncerty, pokazy, festiwale

  Nie przegap. Koncerty, pokazy, festiwale

  Co warto zobaczyć, a czego posłuchać? Najciekawsze wydarzenia najbliższych dni zebraliśmy w krótkim zestawieniu

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników