wystaw międzynarodowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wystaw międzynarodowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wystaw międzynarodowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bony i vouchery będą opodatkowane według jednolitych zasad

  Bony i vouchery będą opodatkowane według jednolitych zasad

  Jeżeli bon uprawnia do zakupu konkretnego towaru bądź usługi, to należy go traktować tak jak przedpłatę. Jeśli natomiast podatnik sam może wybrać, co chce kupić, to daninę należy rozliczyć dopiero przy realizacji zamówienia. Takie zasady mają obowiązywać w całej Unii Europejskiej już od 1 stycznia 2019 r. Chce tego Rada UE, która 27 czerwca tego roku przyjęła dyrektywę nowelizującą dotychczasową dyrektywę VAT. Dokument uwzględnia już stanowiska Parlamentu Europejskiego i Europejskiego Komitetu Ekonomicznego i Społecznego.

  czytaj więcej

 • We Wrocławiu można już oglądać Biennale Młodej Sztuki Europejskiej

  We Wrocławiu można już oglądać Biennale Młodej Sztuki Europejskiej

  Prace ponad 50 artystów z kilkunastu krajów, będące odzwierciedleniem najnowszych nurtów sztuki europejskiej, od piątku będzie można zobaczyć we Wrocławiu na wystawie Biennale Młodej Sztuki Europejskiej.

  czytaj więcej

 • ZAiKS zaprezentował dwie nowe usługi online dla artystów

  ZAiKS zaprezentował dwie nowe usługi online dla artystów

  Zgłaszanie koncertów, podczas których wykorzystano repertuar artystów oraz rejestracja utworów online - to nowe usługi, które oferuje artystom ZAiKS. Obie będą dostępne bezpłatnie, w dowolnym momencie, dla każdego, kto ma podpisaną umowę ze Stowarzyszeniem.

  czytaj więcej

 • Certyfikat rezydencji przesłany drogą elektroniczną a pobór podatku u źródła

  Certyfikat rezydencji przesłany drogą elektroniczną a pobór podatku u źródła

  Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej spółka z o.o. dokonuje zakupu biletów lotniczych od zagranicznych przewoźników. Loty są wykonywane na trasach międzynarodowych. Zakup biletu jest potwierdzany fakturą zawierającą nazwę przewoźnika i trasę przelotu. Kwota wskazana na fakturze przelewana jest na rachunek bankowy lub opłacana kartą kredytową. Posiadamy certyfikat rezydencji przesłany przez zagranicznych przewoźników drogą elektroniczną. Czy w związku z tym, że spółka posiada certyfikat rezydencji przesłany drogą elektroniczną, a nie posiada jego oryginału, jest zobowiązana stosownie do art. 26 ust. 1 ustawy o CIT do poboru podatku u źródła z tytułu należności wypłacanych zagranicznym przewoźnikom?

  czytaj więcej

 • Zdjęcie pracy maturalnej pomoże udowodnić błąd egzaminatorom

  Zdjęcie pracy maturalnej pomoże udowodnić błąd egzaminatorom

  Już jutro ogłoszenie wyników egzaminów dojrzałości. Maturzyści mający zastrzeżenia do ocenionej pracy, będą mogli nie tylko poprosić o wgląd do niej, ale także zrobić jej zdjęcie. Taką możliwość zapewnia nowelizacja z 23 czerwca 2016 r. ustawy o systemie oświaty.

  czytaj więcej

 • BREXIT: Luzowanie w gospodarce rozpoczęte - rezerwy banków w dół

  BREXIT: Luzowanie w gospodarce rozpoczęte - rezerwy banków w dół

  Rezerwy antycykliczne w brytyjskich bankach zostały obniżone do zera. Szef Banku Anglii ostrzega przed spowolnieniem gospodarczym, jednak bankom na Wyspach nie brakuje płynności. Na Węgrzech odbędzie się referendum ws. przyjmowania kwot imigrantów.

  czytaj więcej

 • Co wiadomo o programie szczytu NATO w Warszawie?

  Co wiadomo o programie szczytu NATO w Warszawie?

  Szczyt NATO w Warszawie rozpocznie się w piątek po południu. Jego program obejmuje pięć sesji, które potrwają do sobotniego wczesnego popołudnia. Już w piątek rano rozpocznie się konferencja ekspertów, którą otworzą prezydent Andrzej Duda i sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

  czytaj więcej

 • W Polsce nie ma patriotyzmu konstytucyjnego

  W Polsce nie ma patriotyzmu konstytucyjnego

  Nie stworzyliśmy w Polsce czegoś na kształt patriotyzmu konstytucyjnego, przekonania o ważności, a może i dumy z istnienia zbioru zasad ważniejszych niż zwykłe prawo.

  czytaj więcej

 • Kukiz'15 apeluje w imieniu rolników: Nie blokujcie ustawy o sprzedaży bezpośredniej

  Kukiz'15 apeluje w imieniu rolników: Nie blokujcie ustawy o sprzedaży bezpośredniej

  Dopuszczenie do sprzedaży przetworzonych produktów przez rolników pozwoli podnieść się im z kolan. Większe zyski zostaną też w kieszeni rolnika - przekonuje Jarosław Sachajko z Kukiz'15. Apelował do marszałka Sejmu, by ten nie "blokował" projektu ustawy w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • Węgry to przykład złudny. Ich ratingu nie podwyższyły kontrowersyjne decyzje

  Węgry to przykład złudny. Ich ratingu nie podwyższyły kontrowersyjne decyzje

  Agencje ratingowe Moody’s, Fitch Ratings i Standard & Poor’s, prywatne instytucje pochodzące z USA, ze względu na długoletnią działalność, ekonomię skali i korzenie na największym rynku finansowym świata zyskały dominującą pozycję.

  czytaj więcej

 • Polski fiskus domaga się podatku od zagranicznych inwestycji

  Polski fiskus domaga się podatku od zagranicznych inwestycji

  Od wielu lat trwa spór co do tego, kiedy należy potrącić podatek u źródła. Co więcej, nie ma zgodności również w sądach administracyjnych. Najnowszym jego przykładem są wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego z 7 lipca br. (sygn. akt II FSK 554/16, II FSK 227/16, II FSK 254/16, II FSK 49/16) i sprzeczne z nimi – orzeczenie z 5 lipca br. (sygn. akt II FSK 137/15).

  czytaj więcej

 • Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Włochy to niejedyny kraj, którego instytucje finansowe mogą mieć problemy ze stress testami. 29 lipca będzie ważnym dniem dla europejskich banków – wtedy mają być opublikowane najnowsze wyniki stress testów, które pokażą, jak wyglądałaby kondycja pożyczkodawców w przypadku wyraźnego pogorszenia warunków działania, np. recesji, która objęłaby cały kontynent. Ale niektóre kraje po kilku latach od wybuchu kryzysu finansowego wciąż na dobre nie wyszły z recesji.

  czytaj więcej

 • Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Idee zrodzone podczas krachu grynderskiego w XIX w. przyniosły Europie komunizm i faszyzm. Aż strach pomyśleć, co może się przydarzyć, jeśli Deutsche Bank na poważnie zachwieje się w swoich posadach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników