wystaw międzynarodowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wystaw międzynarodowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wystaw międzynarodowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Wywlekanie ciał, czyli o polityce robionej na grobach i trumnach

  Zmarłe ciała zawsze grały rolę w polityce. Wyciągano je na ogląd publiczny, by zbezcześcić (jak wieszano na latarniach dyktatorów i funkcjonariuszy obalanych reżimów); chowano w odkrytych trumnach i stawiano mauzolea, by czcić (jak przywódców, których z różnych powodów chciano unieśmiertelnić). Kremowano, by zapomnieć lub stawiono grobowce i monumenty, by nie zapomnieć nigdy. Od starożytności do dziś jednak, gdy myślenie rytualne i świeckie idą coraz bardziej osobno, a gdy pamięć o zbrodniach lub katastrofach nabiera mniej pokazowego, dosłownego, ludycznego charakteru – coś się powinno zmienić. Nie potrzebujemy zmarłego ciała tak często tykać, tak otwarcie wywlekać, tak wyraziście pokazywać, by pochylić się nad zmarłym lub by spróbować zrozumieć. W teorii, w życzeniowym nieco być może spojrzeniu na współczesne społeczeństwa jako dojrzałe na ten przynajmniej sposób, że rozumieją racje rytuału i prawa do prywatności, sacrum i świeckiego decorum, a także odróżniają je od nekrofilskiej zemsty i pornograficznej przyjemności oglądania trupa.

  czytaj więcej

 • Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  OPIS SYTUACJI: Spółka z o.o. działająca pod firmą Nowe Produkty przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kilku nowych wyrobów. W związku z rozbudową oferty podjęto decyzję o opracowaniu spójnej polityki marketingowej. Zarząd chce przede wszystkim zarejestrować znak towarowy wspólny dla wszystkich produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. W tym celu zlecono znajomemu grafikowi opracowanie logotypu oraz innych elementów kampanii marketingowej. W związku z zamiarem uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy konieczne stało się zawarcie umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich do utworów wytworzonych przez grafika na zamówienie spółki. Członkowie zarządu mają jednak wątpliwości co do prawidłowej konstrukcji tego typu umowy, dlatego postanowili zlecić jej opracowanie współpracującemu prawnikowi. Spółka pierwszy raz będzie występować do Urzędu Patentowego RP. W trakcie przygotowania do procedury rejestracji znaku towarowego pojawiły się kolejne trudności wynikające ze zmiany sposobu obliczania opłat pobieranych przez Urząd Patentowy RP. Zarząd postanowił zatem zapytać prawnika, jak we właściwy sposób obliczyć wysokość opłat, a także podjąć decyzję o liczbie klas, w których znak towarowy ma zostać zarejestrowany.

  czytaj więcej

 • Pierwszy rok władzy PiS: Wieś nadal nie zdobyta, premier lepsza niż rząd [SONDAŻ DGP]

  Pierwszy rok władzy PiS: Wieś nadal nie zdobyta, premier lepsza niż rząd [SONDAŻ DGP]

  Wieś cały czas niezdobyta, Beata Szydło atutem, działania socjalne najmocniejszą stroną, a polityka zagraniczna piętą achillesową – to wyniki dużego sondażu, który DGP przeprowadził na panelu badawczym Ariadna z okazji rocznicy zaprzysiężenia gabinetu.

  czytaj więcej

 • Gliński: Wydatki na kulturę przekroczą 1 proc. budżetu państwa

  Gliński: Wydatki na kulturę przekroczą 1 proc. budżetu państwa

  Zwiększenie budżetu dla kultury, który po raz pierwszy przekroczy 1 proc. budżetu państwa, podwyżki dla archiwistów, promowanie polskiej historii - m.in. te działania resortu kultury wymienił minister Piotr Gliński, podsumowując roczną pracę resortu.

  czytaj więcej

 • W Poznaniu rusza festiwal filmów dokumentalnych Off Cinema

  W Poznaniu rusza festiwal filmów dokumentalnych Off Cinema

  Pokaz filmu Pawła Łozińskiego "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" rozpocznie w środę 20. Edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Off Cinema. W tym roku o statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego „Zamku” powalczy 35 filmów.

  czytaj więcej

 • "Żubroffka" w Białymstoku: Nowa edycja festiwalu filmowego już w grudniu

  "Żubroffka" w Białymstoku: Nowa edycja festiwalu filmowego już w grudniu

  Konkursy oraz pokazy filmów krótkometrażowych z całego świata, koncerty, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty złożą się na 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka" w Białymstoku. Impreza odbędzie się w dniach 7-11 grudnia.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Lud, który nie je ostryg i nie pije wina w Toskanii

  Parafianowicz: Lud, który nie je ostryg i nie pije wina w Toskanii

  Walt Kowalski, którego w „Gran Torino” gra Clint Eastwood, nie chodzi na parady gejów. Ma za sobą wojnę w Korei. Kilka medali. Ma pięknego forda i sąsiadów z Azji, których szczerze nie znosi. Gdy spotyka się z kolegami na piwie, opowiada rasistowskie kawały. Nawet nie próbuje udawać poprawności politycznej. Walt nie jest złym człowiekiem. Po prostu reprezentuje postawy, które nie znajdują zrozumienia u komentatorów „New York Timesa” czy magazynu „Rolling Stone”.

  czytaj więcej

 • Bychawska-Siniarska: W oczekiwaniu na sędziego

  Bychawska-Siniarska: W oczekiwaniu na sędziego

  Kiril Zlatkov Nikolov jest obywatelem Bułgarii. Międzynarodowe śledztwo wykazało, że był zaangażowany w grupę przestępczą czerpiącą zyski z prostytucji. Został aresztowany w Niemczech i 16 grudnia 2010 r. o godz. 11.45 przekazany władzom francuskim. Po przekazaniu spotkał się w Strasburgu z prokuratorem, który zatrzymał go administracyjnie. Dopiero 20 grudnia 2010 r. o godz. 10.56 Nikolov został doprowadzony przed sędziego i przedstawiono mu akt oskarżenia. Tego samego dnia sędzia z Lyonu zarządził tymczasowy areszt.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Możemy wynosić na piedestał „mądrość ludu”, ale to elitom zawdzięczamy cywilizację

  Andrysiak: Możemy wynosić na piedestał „mądrość ludu”, ale to elitom zawdzięczamy cywilizację

  Mało to poprawne politycznie, ale w zasadzie po to są elity, by społeczeństwo było lepsze. Możemy wynosić na piedestał „mądrość ludu”, możemy ludowi stawiać pomniki, kadzić mu i dopieszczać, ale cywilizację nie jemu zawdzięczamy, a elicie właśnie.

  czytaj więcej

 • Polska zamiast patrzeć w przyszłość, żyje historią

  Polska zamiast patrzeć w przyszłość, żyje historią

  Zamiast debat nad przyszłością kraju dominują spory o przeszłość. Wygrywają nie najlepsze recepty na rozwój, lecz tęsknoty za minionymi czasami.

  czytaj więcej

 • Wiceminister finansów: Banki już powinny przewalutowywać kredyty frankowe. I nie straszyć klientów

  Wiceminister finansów: Banki już powinny przewalutowywać kredyty frankowe. I nie straszyć klientów

  - KNF może wydać rekomendacje i zachęcić do zmian w portfelu kredytów hipotecznych. Jest to bardzo prawdopodobne - mówi Wiesław Janczyk, wiceminister finansów.

  czytaj więcej

 • Warszawa: 16. Festiwal Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie

  Warszawa: 16. Festiwal Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie

  60 filmów z całego świata, w tym dokument o dzieciach-żołnierzach z Ugandy i film o pamięci historycznej w prywatnym wymiarze, zobaczą widzowie 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w filmie, który odbędzie się w dniach 9-15 grudnia w Warszawie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników