wystaw międzynarodowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wystaw międzynarodowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wystaw międzynarodowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Antyki emigrują z Polski

  Antyki emigrują z Polski

  Od stycznia do sierpnia wyjechały dzieła o wartości 78,5 mln zł. Wiele znalazło się w zagranicznych domach i apartamentach Polaków.Jeszcze daleko do końca roku, a „eksport” antyków jest już o ponad 7 mln zł większy niż w całym ubiegłym roku – wynika z danych GUS.

  czytaj więcej

 • Polacy, czyli radykałowie w krótkich spodenkach

  Polacy, czyli radykałowie w krótkich spodenkach

  Na świecie dokonuje się właśnie olbrzymia geopolityczna zmiana. Jak na jej tle wygląda Polska? Albo posługujemy się nieznośnym patosem, albo uciekamy się do frazesów. Potępiamy terror, ale nie mamy ani pomysłu, ani środków, aby z nim skutecznie walczyć. Jesteśmy mistrzami radykalizmu i równocześnie niemal zerowej skuteczności.

  czytaj więcej

 • Podatnicy nadal rzadko walczą o swoje

  Podatnicy nadal rzadko walczą o swoje

  W ubiegłym roku rozwiązane zostały 22 spory o podwójne opodatkowanie dochodów polskich rezydentów. W tym czasie do naszego fiskusa wpłynęło 18 kolejnych wniosków. To wciąż niewiele.

  czytaj więcej

 • Kopalnia pomysłów

  Kopalnia pomysłów

  Mimo niestabilnej sytuacji, w górnictwie nie zwalniają tempa rozwoju. Inwestują w kadrę oraz innowacje, wprowadzają nowe produkty, uczestniczą w wydarzeniach branżowych i ogólnopolskich. Dwukrotnie nagrodzeni tytułem JAKOŚĆ ROKU, w tegorocznej edycji ubiegają się o SREBRO. Wyróżnienie ma być ukoronowaniem jubileuszu 20-lecia ich działalności.

  czytaj więcej

 • Reforma prokuratury: Czy to koniec hipokryzji

  Reforma prokuratury: Czy to koniec hipokryzji

  Powrót do otwartego podporządkowania władzy wykonawczej ma tę niezaprzeczalną zaletę, że wszelkie ruchy polityczne będą miały jasno określonego autora, ponoszącego pełną odpowiedzialność za swoje działania.

  czytaj więcej

 • Wszyscy kojarzą Chopina. Wywiad z Arturem Szklenerem

  Wszyscy kojarzą Chopina. Wywiad z Arturem Szklenerem

  Tak jak ekonomia rządzi się prawami rynkowymi, tak kultura jest kształtowana przez wybitne jednostki. To one odpowiadają za podaż i promują zapotrzebowanie. Zatem w kulturze to nie popyt decyduje o podaży, tylko podaż kształtuje popyt. Rozmowa z Arturem Szklenerem dyrektorem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

  czytaj więcej

 • Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  U nas ludzie, którym coś się udaje, nie dzielą się wiedzą. Nie chwalimy się sukcesami, nie przyznajemy do porażek. Mało się uczymy jedni od drugich - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24 SA.

  czytaj więcej

 • Walki psów w Polsce: "Zabawa" organizowana przez przestępców dla bogatych

  Walki psów w Polsce: "Zabawa" organizowana przez przestępców dla bogatych

  Hoduje się mieszańce dużych, silnie umięśnionych ras psów i agresywnych terierów. A potem trenuje, szczując na inne zwierzęta. Psy przeznaczone do walk nie znają innego zachowania niż agresja.

  czytaj więcej

 • Ile jest wart rynek książek dla dzieci?

  Ile jest wart rynek książek dla dzieci?

  Rynek książek dla dzieci to wcale nie jest dziecinna sprawa. Oficjalnie ma wartość 160 mln zł i wbrew spadkom w całej branży z roku na rok rośnie

  czytaj więcej

 • Bojarski: Sędzia musi być przygotowany na ataki i odporny na naciski

  Bojarski: Sędzia musi być przygotowany na ataki i odporny na naciski

  Historia przyspieszyła. W ostatnich dwóch tygodniach uczestniczymy w intensywnym kursie z prawa konstytucyjnego i roli trójpodziału władzy. Z godziny na godzinę jesteśmy zaskakiwani wydarzeniami, ale także opiniami i ekspertyzami prawniczymi. Piszę ten felieton w piątek rano, lecz w druku ukaże się on we wtorek. Nie sposób przewidzieć, co się stanie w międzyczasie, więc siłą rzeczy komentarz do wydarzeń nie może być zbyt bieżący.

  czytaj więcej

 • Odwrotne obciążenie w VAT. Lekarstwo czy choroba

  Odwrotne obciążenie w VAT. Lekarstwo czy choroba

  - Odwrotne obciążenie zostało wymyślone jedynie po to, aby ktoś mógł nie tylko nic nie płacić do budżetu, ale także otrzymywać zwroty podatku. Swego czasu chciano mnie przekonać, abym uczestniczył w tej mistyfikacji. Było to tak: gdy władze zaczęły wzmożone kontrole w firmach zajmujących się obrotem złomem, pojawił się u mnie przedstawiciel pewnego koncernu z propozycją współpracy (poparcia) dla wprowadzenia stawki 0 proc. na złom. Na moją odpowiedź, że przecież nie zezwala na to prawo polskie oraz prawo wspólnotowe, odpowiedziano mi, że można to nazwać inaczej (np. odwrócony VAT), a oni Brukselę biorą na siebie i mają ze sobą wszystkich ekspertów podatkowych, a zwłaszcza tych międzynarodowych. Zdecydowanie odmówiłem udziału w tej mistyfikacji, ale być może poszli do innych - uważa prof. Witold Modzelewski.

  czytaj więcej

 • Mamy obowiązek udzielania pomocy ofiarom wypadków

  Mamy obowiązek udzielania pomocy ofiarom wypadków

  Niedawne zamachy w Paryżu skłoniły mnie do zastanowienia, jak się zachować, gdy staniemy się przypadkowymi świadkami, albo – nie daj Boże – weźmiemy udział jako pokrzywdzeni w jakimś niebezpiecznym zdarzeniu, wypadku masowym. Refleksja naszła mnie w związku z odległymi zamachami, ale przecież coś takiego może się stać i u nas. Poza tym zdarzają się jeszcze powodzie, pożary, katastrofy budowlane – każdy z nas powinien być przygotowany na taką okoliczność. Jak się do tego zabrać – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 15 maja 2015 r.: Prawo restrukturyzacyjne

  Ustawa z 15 maja 2015 r.: Prawo restrukturyzacyjne

  Zasadą w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest objęcie postępowaniem wszystkich wierzytelności w stosunku do dłużnika.

  czytaj więcej

 • Grzegorz Bral: Czuję, że nieustannie jestem na początku artystycznej drogi [WYWIAD]

  Grzegorz Bral: Czuję, że nieustannie jestem na początku artystycznej drogi [WYWIAD]

  - Ostatnio coraz częściej słyszę, że mam „biznesowy umysł”. Nie bardzo wiem na czym miałoby to polegać. Jeśli przyjmiemy, że biznesmen to nie tylko człowiek, który pomnaża pieniądze, ale także idee, to w tym sensie jestem przedsiębiorcą. Biznes w kulturze musi być prowadzony ze świadomością, że pieniądz jest mniej ważny niż rezultaty, które się osiąga, a zysk w tym biznesie to np. prestiż polskiej kultury - mówi Grzegorz Bral, reżyser i dyrektor wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.

  czytaj więcej

 • EBC ostrzega: Kredyty uciekną z Polski

  EBC ostrzega: Kredyty uciekną z Polski

  Dużym firmom może się opłacać pożyczyć pieniądze w zagranicznym banku, nieobciążonym podatkiem od instytucji finansowych

  czytaj więcej

 • Matematyka – ostatni bastion indywidualistów

  Matematyka – ostatni bastion indywidualistów

  Sukces we współczesnej nauce najczęściej oznacza współpracę. Wyjątkiem pozostaje matematyka, gdzie wciąż działają samotne umysły – ludzie obdarzeni nie tylko niezwykłym talentem, ale też ekscentryczni. Czasami ten ekscentryzm wzbudza irytację nawet u kolegów po fachu, wśród których przecież pewnie nie brakuje nietypowych osobowości.

  czytaj więcej

 • Sztuka z Polski doceniona. Wyjątkowy rok dla Instytutu Adama Mickiewicza

  Sztuka z Polski doceniona. Wyjątkowy rok dla Instytutu Adama Mickiewicza

  Koniec roku i początek nowego to zawsze czas podsumowań i planów. Rok 2015 był dla Instytutu Adama Mickiewicza (IAM), działającego pod marką Culture.pl, wyjątkowy. W tym roku przypadła 15. rocznica naszego powstania. Cyfra 5 sygnuje podsumowania jubileuszu w różnych aspektach. W ramach dotychczas zrealizowanych projektów IAM zaprezentował blisko 5 tys. wydarzeń kulturalnych, które obejrzało blisko 50 milionów widzów na 5 kontynentach.

  czytaj więcej

 • Internetowy ruch oporu przed inwigilacją. Jak bronić się przed ustawą PiS?

  Internetowy ruch oporu przed inwigilacją. Jak bronić się przed ustawą PiS?

  VPN w domach, Signal na komórkach, a może nawet używanie TOR, czyli jak chronić swoją e-prywatność.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Powszechność wyższego wykształcenia jest niekwestionowanym sukcesem nowoczesnych społeczeństw. Niegdysiejszy przywilej małej części obywateli traktowany jest dzisiaj jako swoiste prawo każdego chcącego się uczyć. Powszechnie akcentowane jest kluczowe znaczenie edukacji na tym poziomie dla cywilizacyjnego i gospodarczego rozwoju, czego konsekwencją jest traktowanie państwa jako gwaranta szerokiej dostępności studiów. Tym bardziej więc zastanawiają coraz częściej ukazujące się w wielu krajach, także w Polsce, artykuły informujące o różnorodnych kłopotach uczelni, nawet tych najlepszych.

  czytaj więcej

 • Delikatny temat pieniędzy na zdrowie: Kto i na jakich zasadach będzie miał dostęp do najtańszych leków

  Delikatny temat pieniędzy na zdrowie: Kto i na jakich zasadach będzie miał dostęp do najtańszych leków

  Kto i na jakich zasadach będzie miał dostęp do najtańszych leków, czy zmienią się zasady ich finansowania przez państwo i jak poradzić sobie z najdroższymi terapiami?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne