wyroby wieprzowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wyroby wieprzowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wyroby wieprzowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bogatszy Polak zmienia swoje menu

  Bogatszy Polak zmienia swoje menu

  Mniej wołowiny, ziemniaków, warzyw, jabłek i pieczywa. Za to więcej drobiu i owoców cytrusowych. Zasmakowała nam także woda mineralna.

  czytaj więcej

 • Rosyjskie sankcje zagrożą polskiej gospodarce: Kolejne branże w polu rażenia moskiewskiego embarga

  Rosyjskie sankcje zagrożą polskiej gospodarce: Kolejne branże w polu rażenia moskiewskiego embarga

  Producenci żywności, maszyn, chemikaliów, mebli i okien, firmy transportowe, a nawet linie lotnicze. To dla nich rosyjskie retorsje za unijne sankcje mogą być najbardziej dotkliwe

  czytaj więcej

 • Singapur będzie importował polską wieprzowinę

  Singapur będzie importował polską wieprzowinę

  Rozszerzają się możliwości eksportu polskiej wieprzowiny. Naszym wyrobom po rocznej przerwie zielone światło dał Singapur. Informację potwierdza minister rolnictwa Marek Sawicki. Wyjaśnia, że Azjaci zgodzili się na uznanie wobec Polski tak zwanej regionalizacji. Embargo nadal dotyczyć więc będzie wyłącznie obszaru, na którym faktycznie stwierdzono afrykański pomór świń (część województwa podlaskiego).

  czytaj więcej

 • Kiedy wyrób spożywczy nazwać można tradycyjnym lub domowym

  Kiedy wyrób spożywczy nazwać można tradycyjnym lub domowym

  Wprawdzie brak jest jednolitych kryteriów oceny poprawności używania tego typu określeń, jednak nie jest to całkowicie dowolne. Producenci powinni pamiętać, że opis towaru nie może wprowadzać klienta w błąd.

  czytaj więcej

 • Bolesławiec: To miejscowość z dobrej gliny

  Bolesławiec: To miejscowość z dobrej gliny

  W Bolesławcu każdy znajdzie coś dla siebie. Smakosze – lokalną i międzynarodową kuchnię, aktywni – liczne trasy rowerowe i termy solankowe, a odkrywcy – wiele zabytków i unikalnych pamiątek z gliny. W tym mieście nie sposób się nudzić.

  czytaj więcej

 • W poszukiwaniu historii: do Wałbrzycha

  W poszukiwaniu historii: do Wałbrzycha

  Region jest gratką dla fanów przeszłości. Tu skupiało się życie potężnych śląskich rodów arystokratycznych. Największą atrakcją Wałbrzycha jest Zamek Książ, będący największym zamkiem na Dolnym Śląsku i trzecim co do wielkości w Polsce.

  czytaj więcej

 • Jedna pensja wystarczy na większe zakupy spożywcze

  Jedna pensja wystarczy na większe zakupy spożywcze

  Wzrosła siła nabywcza naszych płac w odniesieniu do wielu podstawowych produktów spożywczych.

  czytaj więcej

 • Za mało szynki w szynce

  Za mało szynki w szynce

  Nawet co siódmy wyrób mięsny ma w sobie więcej tłuszczu i soli, a mniej białka, niż deklaruje producent. Statystyczny Polak zjada średnio nieco ponad dwa kilogramy wyrobów mięsnych miesięcznie – wynika z danych GUS. Jednak nie zawsze są to produkty dobrej jakości. Wskazują na to badania Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

  czytaj więcej

 • Świetlik: Po TTIP konsumenci będą królikami doświadczalnymi

  Świetlik: Po TTIP konsumenci będą królikami doświadczalnymi

  Sektor rolno-żywnościowy jest szczególnie wrażliwym obszarem negocjacji w obrębie TTIP. Różne modele rolnictwa w UE i USA nie pozwalają na wypracowanie szybkich i zadowalających obie strony postanowień, zwłaszcza że od 2001 r., gdy w UE przyjęto strategię na rzecz zrównoważonego rozwoju, żadne decyzje nie powinny sprzeciwiać się tej doktrynie. Negocjatorzy unijni zapewniają o potrzebie zmian w wysokości ceł i zniesienia powielanych po obu stronach Atlantyku kontroli produkcji, ale z zachowaniem rygorystycznych norm. Przeciwnicy TTIP twierdzą, że za zapowiadanymi działaniami będzie szło równanie w dół i obniżenie standardów bezpieczeństwa, zwłaszcza wpuszczenie tylnymi drzwiami upraw roślin GMO. Umowa spowoduje znaczący napływ amerykańskich produktów rolnych, bo USA zainteresowane są nie tylko eksportem soi, ale też drobiu, mięsa wołowego czy wieprzowego. To doprowadzi do zmniejszenia udziału rolnictwa unijnego w europejskim PKB. Spadek cen skupu płodów rolnych w każdej kategorii przewiduje w swoim badaniu nawet Departament Rolnictwa USA. Determinacja Stanów Zjednoczonych w walce o rynek europejski jest coraz większa.

  czytaj więcej

 • Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  Stanisław Kowalczyk: Żołądek i portfel konsumenta nie powinny cierpieć, ale często tak jest [WYWIAD]

  - W przypadku bezpieczeństwa żywności nie chodzi tylko o to, by mieć pewność, że po jej zjedzeniu nie zatrujemy się. Dziś to za mało. Istotne jest też, by produkt, który oferuje się klientowi, nie był zafałszowany. By nie cierpiał i żołądek, i portfel konsumenta. A często niestety tak nie jest - mówi w rozmowie z gazetaprawna.pl prof. Stanisław Kowalczyk, autor książki „Bezpieczeństwo i jakość żywności”.

  czytaj więcej

 • Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o inflacji

  Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o inflacji

  Wkrótce przy wyliczaniu wzrostu cen GUS będzie badał wszystkie, a nie tylko wybrane, towary sprzedawane przez sieci handlowe. Prace nad tym rozwiązaniem są zaawansowane, prowadzi się pilotaże.

  czytaj więcej

 • Eksport: Słabnie apetyt na polską żywność

  Eksport: Słabnie apetyt na polską żywność

  W ubiegłym roku za granicę sprzedaliśmy produkty spożywcze warte o 1,2 proc. więcej niż w 2015. To najmniejszy wzrost od siedmiu lat.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: Inwestycje w infrastrukturę wymagają polskiego kapitału [WYWIAD]

  Kowalczyk: Inwestycje w infrastrukturę wymagają polskiego kapitału [WYWIAD]

  Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której inwestycje w infrastrukturę, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, byłyby w całości finansowane przez Chiny; musi to być wsparcie, ale przy zachowaniu naszej kontroli - mówi PAP minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

  czytaj więcej

 • GUS: Ceny wobec maja 2017 roku spadły o 0,2 proc.

  GUS: Ceny wobec maja 2017 roku spadły o 0,2 proc.

  Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2017 r. w stosunku do maja 2017 r. wyniósł 99,8 (obniżenie cen o 0,2 proc.) - poinformował we wtorek GUS. Oznacza to, że w ujęciu miesięcznym mieliśmy do czynienia z deflacją.

  czytaj więcej

 • Nasdaq znów na historycznych szczytach, mimo wojny handlowej w tle

  Nasdaq znów na historycznych szczytach, mimo wojny handlowej w tle

  Spółki technologiczne, na czele z grupą FAANG, ponownie wyniosły indeks Nasdaq Comp. na historyczne maksima. Inne indeksy nie były już jednak tak mocne, a nastroje na giełdach w Nowym Jorku studziły obawy o skutki wojny handlowej między USA a resztą świata.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników