wyposażenia mieszkań

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wyposażenia mieszkań. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wyposażenia mieszkań.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Państwo sezonowe: Polacy "silni, zwarci, niegotowi"?

  Państwo sezonowe: Polacy "silni, zwarci, niegotowi"?

  O tym, że choć bujanie w obłokach to sympatyczne zajęcie, Polacy najchętniej bujają w nich wówczas, gdy waży się przyszłość ich kraju. Mieszkańcy kraju nad Wisłą – choć indywidualnie radzą sobie znakomicie – to tworząc zbiorowość, od razu zaczynają zachowywać się irracjonalnie. Najpierw wymyślają jakąś fantasmagorię, potem zaczynają w nią wierzyć, zaś na koniec podejmują ważne decyzje w oparciu o wnioski płynące z tejże wiary.

  czytaj więcej

 • Promocja wliczona w cenę nie obniży VAT

  Promocja wliczona w cenę nie obniży VAT

  Jeśli firma sprzedaje wyposażenie mieszkania za 1 zł, ale faktyczny jego koszt wlicza w cenę za 1 mkw. lokalu, to podstawą opodatkowania nie może być symboliczna opłata – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • RPO: Postępowania ws. eksmisji sprawców przemocy trwają zbyt długo

  RPO: Postępowania ws. eksmisji sprawców przemocy trwają zbyt długo

  Osoba doświadczająca przemocy w rodzinie może wystąpić do sądu o zobowiązanie sprawcy do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania, jednak postępowania w tych sprawach trwają zbyt długo - alarmuje rzecznik praw obywatelskich w liście do ministra sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Składka audiowizualna to podatek

  Składka audiowizualna to podatek

  Resort kultury zasypały protesty wskazujące na absurdy wynikające z nowego modelu finansowania telewizji publicznej

  czytaj więcej

 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • Blik – jak to działa? Poziom wiedzy doradców wymaga poprawy

  Blik – jak to działa? Poziom wiedzy doradców wymaga poprawy

  W kwietniu i maju br. eksperci portalu MojeBankowanie.pl w ramach 2 edycji Instytucji roku 2016 zbadali jakość obsługi w placówkach. Jak działa blik? Do której godziny muszę złożyć przelew w bankowości elektronicznej aby wyszedł drugą sesją? Czy mogę w mieszkaniu ubezpieczyć przedmioty szklane?– na te pytania eksperci szukali odpowiedzi w placówkach bankowych i ubezpieczeniowych.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie rowerowe: Nie każdą kradzież pokryje polisa

  Ubezpieczenie rowerowe: Nie każdą kradzież pokryje polisa

  Większość firm ubezpieczeniowych nie oferuje polis przeznaczonych stricte dla rowerzystów. Właściciele rowerów mogą jednak wykupić OC czy ubezpieczyć się kradzieży, która jest wynikiem rozboju.

  czytaj więcej

 • Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  Prywatne placówki pomogły w walce z plagą zawałów

  - Niezbędny jest nowy koszyk procedur kardiologii inwazyjnej, który uwzględni nowe technologie i protokoły wykonywania świadczeń. Wszystko po to, by stale poprawiać ich jakość oraz skuteczność i tym samym jak najlepiej pomagać Polakom - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Paweł Buszman, prezes zarządu AHP SA.

  czytaj więcej

 • Bierny jak pracownik

  Bierny jak pracownik

  Pracownicy narzekają na niskie pensje i śmieciowe umowy. Ale sami niewiele robią, by temu przeciwdziałać, choć mają ogromne możliwości.

  czytaj więcej

 • Policja w służbie bożka statystyki

  Policja w służbie bożka statystyki

  Przewałów w internecie było coraz więcej, co paskudziło statystyki kryminalne, więc zdecydowano, by wszystkie oszustwa internetowe przyporządkowano wydziałom gospodarczym. Tam spadło, tu wzrosło, wszyscy się cieszą - wyjaśnia Marcin Trybalski podinspektor policji w stanie spoczynku.

  czytaj więcej

 • Szczyt NATO: Pod specjalną ochroną hotele, trasy przejazdów i Stadion Narodowy

  Szczyt NATO: Pod specjalną ochroną hotele, trasy przejazdów i Stadion Narodowy

  Ok. 6 tys. policjantów będzie zabezpieczać zbliżający się szczyt NATO; pod specjalną ochroną będą m.in. hotele, w których zamieszkają VIP-y, a wokół Stadionu Narodowego stanie 2,5- metrowy płot - mówi PAP wiceszef Głównego Sztabu Policji insp. Dariusz Dymiński.

  czytaj więcej

 • Geniusze kształcą się na prowincji

  Geniusze kształcą się na prowincji

  Opłacanie czesnego zagwarantuje, że edukacja będzie lepsza? To mit. W rankingu szkół przygotowanym przez DGP wysokie miejsca zajmują publiczne placówki.

  czytaj więcej

 • Adamczyk: Brak mieszkań oznacza mniej rodzin [WYWIAD]

  Adamczyk: Brak mieszkań oznacza mniej rodzin [WYWIAD]

  - Według statystyk na rynku brakuje 460 tysięcy mieszkań. My oceniamy, że faktycznie brakuje ich minimum około miliona, a dodatkowo masa mieszkań to tzw. substandard - uważa Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

  czytaj więcej

 • Obcokrajowcy przyjeżdżają, aby się leczyć nad Wisłą. Po zabiegu kierowca zabierze ich na wycieczkę

  Obcokrajowcy przyjeżdżają, aby się leczyć nad Wisłą. Po zabiegu kierowca zabierze ich na wycieczkę

  Pacjenci z zagranicy zostawili u nas w ubiegłym roku 1,5 mld zł – wynika ze wstępnych szacunków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej. Hitami są usługi dentystyczne oraz operacje plastyczne i zabiegi estetyczne. Przyciągają ich niskie ceny. Na jakość także nie mogą narzekać. Ani na brak atrakcji. Po zabiegu limuzyna z kierowcą zabierze ich na wycieczkę.

  czytaj więcej

 • Branża budowlana: Nie dekretować miejsca ma pralkę

  Branża budowlana: Nie dekretować miejsca ma pralkę

  Branża budowlana chce głębszych zmian w przepisach dotyczących warunków technicznych budynków. Dziś niektóre z nich nie przystają do rzeczywistości. Właśnie upłynął termin, w jakim przedstawiciele branży budowlanej mogli składać uwagi do projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Akt ten zawiera szereg przepisów – często bardzo szczegółowych – wskazujących, jakich zasad przestrzegać, projektując i budując.

  czytaj więcej

 • Dane o poziomie nauczania są informacją publiczną

  Dane o poziomie nauczania są informacją publiczną

  Chciałem uzyskać informacje na temat poziomu nauczania w gminnych placówkach oświatowych. W tej sprawie wystąpiłem do urzędu gminy, ta jednak odmówiła mi odpowiedzi na moje pytania. Czy wójt miał prawo podjąć taką decyzję?

  czytaj więcej

 • Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  OPIS SYTUACJI: Spółka jawna składająca się z pięciu wspólników będących osobami fizycznymi jest właścicielem hotelu trzygwiazdkowego położonego na obszarze wiejskim oraz otoczonego lasem i polami uprawnymi. Kilka lat temu spółka nabyła znajdujące się w pobliżu hotelu grunty orne. Planowała, że zmieni ich przeznaczenie i rozbuduje bazę noclegową. Ze względu na brak środków finansowych inwestycję jednakże na kilka lat odłożono. Obecnie w spółce ma dojść do zmian personalnych. W miejsce jednego z dotychczasowych wspólników wstąpić ma nowa osoba. Podstawą zmiany ma być przeniesienie ogółu praw i obowiązków wspólnika na osobę trzecią. Pozostali wspólnicy się obawiają, czy tego typu zmiana podmiotowa nie spowoduje możliwości przejęcia należących do spółki gruntów rolnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników