wyposażenia mieszkań

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wyposażenia mieszkań. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wyposażenia mieszkań.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szef MON: Wojsko odbiera armatohaubice Krab. To początek kontraktu na ponad 4 mld zł

  Szef MON: Wojsko odbiera armatohaubice Krab. To początek kontraktu na ponad 4 mld zł

  W imieniu wojska odbieram pierwsze dziewięć armatohaubic Krab, które zapoczątkowują wielki kontrakt przekraczający 4 mld zł, który będzie lokowany w HSW - oświadczył w piątek w Stalowej Woli szef MON Antoni Macierewicz.

  czytaj więcej

 • GUS: W Polsce zmniejszają się nierówności dochodowe

  GUS: W Polsce zmniejszają się nierówności dochodowe

  Największe nierówności dochodów mierzone tzw. współczynnikiem Giniego występowały w Chile, Meksyku i USA. W latach 2004 – 2013 w Polsce współczynnik ten malał, ale ciągle był wyższy niż w wielu krajach europejskich - wynika z opublikowanego w piątek opracowania Głównego Urzędu Statystycznego.

  czytaj więcej

 • Jak wybrać dobry dom opieki społecznej?

  Jak wybrać dobry dom opieki społecznej?

  Kiedy nie jesteśmy już w stanie zajmować się osobą chorą, starszą, niepełnosprawną, która wymaga całodobowej opieki, postępujmy przy wyborze miejsca dla niej rozważnie. Pomoc może być udzielana w domu, podczas dziennego pobytu w ośrodku wsparcia albo stałego zamieszkania w domu pomocy społecznej. W pierwszej kolejności skontaktujmy się z pracownikami ośrodka pomocy społecznej w miejscu zamieszkania. Tam uzyskamy informację o domach pomocy społecznej i dowiemy się wszystkiego na temat możliwości skierowania, odpłatności i umieszczenia w nim osoby bliskiej

  czytaj więcej

 • Nie ma odwrotu od cyfryzacji

  Nie ma odwrotu od cyfryzacji

  Nowe technologie podnoszą jakość życia, dają dzieciom szansę na lepszą przyszłość i gwarancję pracy w ciekawych zawodach. Coraz więcej szkół i nauczycieli to rozumie, ale rewolucja mentalności jeszcze przed nami.

  czytaj więcej

 • Tylko nie mów do mnie nianiu. Guwernantka - zawód wysokiego zaufania?

  Tylko nie mów do mnie nianiu. Guwernantka - zawód wysokiego zaufania?

  Kilka lat temu były w Polsce nowością. Teraz przyszła pora na weryfikację rynku. Wymagania stawiają nie tylko rodzice, którzy powierzają im dzieci. Również same guwernantki coraz wyżej cenią swoje umiejętności. I nie, pieniądze nie są tu najważniejsze

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Deweloperzy skąpią na święta. Na duże rabaty nie ma co liczyć

  Nieruchomości: Deweloperzy skąpią na święta. Na duże rabaty nie ma co liczyć

  Mimo dużej podaży firmy budujące mieszkania nie mają problemów z ich sprzedażą. Dlatego promocji w grudniu będzie zdecydowanie mniej niż przed rokiem.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Opium w czerwonej czapce

  Lewestam: Opium w czerwonej czapce

  Nie ma na świecie spisku bardziej przerażającego niż istnienie Mikołaja. Rozmach bożonarodzeniowej konspiracji szokuje liczbami. Osoby aktywnie biorące udział w zaciemnianiu prawdy to w zasadzie dorośli en bloc – z wyjątkiem nielicznych cynicznych wujów, którzy specjalnie zakładają krzywo brodę z waty, i tych kuzynów hipsterów, którzy w brutalnym pozbawianiu dziatek magii upatrują ich koniecznej antykapitalistycznej i duchowej emancypacji, przy czym sami konfrontację z konkluzywnymi badaniami o nieszkodliwości glutenu uznaliby za akt nieuprawnionej agresji ideologicznej i powód do płaczu za choinką.

  czytaj więcej

 • RPO: Rodziny zastępcze też powinny mieć ulgi

  RPO: Rodziny zastępcze też powinny mieć ulgi

  Rodziny zastępcze powinny korzystać z takich samych ulg i zwolnień, jakie są przewidziane dla spokrewnionych – napisał rzecznik praw obywatelskich w wystąpieniu do ministra rozwoju i finansów.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Na styku gospodarki i... medycyny

  Na styku gospodarki i... medycyny

  Jak powszechnie wiadomo, najlepiej zarabia się na ludzkim nieszczęściu. Wiedziony tym tropem pomyślałem sobie: „choroba”, „lekarz”. No właśnie, lekarz! W Polsce nie tylko jest ich relatywnie mało (2,2 na 1 tys. mieszkańców, wobec 3,3 w Europie), lecz także zdecydowanie nie są młodzi (w 8 4 z 88 specjalizacji medycznych średni wiek lekarza przekracza 5 0 l at).

  czytaj więcej

 • Premier: Rok 2016 upłynął pod znakiem rodziny

  Premier: Rok 2016 upłynął pod znakiem rodziny

  Rok 2016 upłynął pod znakiem rodziny, wsparcie dla polskich rodzin będzie kontynuowane, ale w 2017 priorytetem będzie rozwój i gospodarka - powiedział w czwartek premier Beata Szydło.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Pułapki meakulpy

  Lewestam: Pułapki meakulpy

  Kilka miesięcy temu brytyjska piosenkarka Lily Allen odwiedziła tak zwaną dżunglę w Calais. Dziś już zasadniczo nieistniejąca, wówczas dżungla była miejscem, które mieszkającym w fatalnych warunkach uchodźcom i migrantom oferowało nadzieję na wykrzywiony uśmiech losu. Niektórym z nich bowiem udawało się dostać do jadących do UK ciężarówek, które wiozły ich ku lepszemu życiu – życiu, które podobno przysługuje tylko i wyłącznie szczęśliwym mieszkańcom Wysp Brytyjskich.

  czytaj więcej

 • 500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  Start rządowego Programu 500 plus, spór o Trybunał Konstytucyjny, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, 1050-lecie chrztu Polski, wznowienie badania katastrofy smoleńskiej, strajk kobiet czy reforma edukacji - te wydarzenia przykuwały uwagę opinii publicznej w 2016 r.

  czytaj więcej

 • "Dama z gronostajem" będzie wkrótce eksponowana w Sukiennicach

  "Dama z gronostajem" będzie wkrótce eksponowana w Sukiennicach

  "Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci, zakupiona w czwartek przez państwo wraz z całą kolekcją Fundacji Książąt Czartoryskich, będzie wkrótce eksponowana w galerii Muzeum Narodowego w Sukiennicach - powiedział w piątek dziennikarzom dyrektor muzeum Andrzej Betlej.

  czytaj więcej

 • Największe zamachy terrorystyczne na świecie w 2016 roku [DOKUMENTACJA]

  Największe zamachy terrorystyczne na świecie w 2016 roku [DOKUMENTACJA]

  Co najmniej 39 osób zginęło, w tym 16 cudzoziemców w ataku terrorystycznym na klub nocny w Stambule w nocy z soboty na niedzielę, gdzie ponad 500 osób witało Nowy Rok. 69 osób jest rannych. Podajemy zestawienie największych zamachów na świecie w 2016 roku.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników