wyposażenia mieszkań

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wyposażenia mieszkań. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wyposażenia mieszkań.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ile pieniędzy mogą dostać rodzice na dziecko w nowym roku szkolnym

  Ile pieniędzy mogą dostać rodzice na dziecko w nowym roku szkolnym

  Wydatki związane z nowym rokiem szkolnym przytłaczają wielu rodziców. Część z nich nie zdaje sobie sprawy, że po spełnieniu określonych kryteriów może ubiegać się o pomoc finansową od państwa związaną z obowiązkami szkolnymi ich dzieci.

  czytaj więcej

 • Bąk: Audi SQ5 plus. SQrczybyki chcą nas zrobić w balona

  Bąk: Audi SQ5 plus. SQrczybyki chcą nas zrobić w balona

  Jeden z moich znajomych – nazwijmy go Rysiek – pomimo zaawansowanego wieku, problemów z nogami, prostatą, kręgosłupem i Bóg jeden raczy wiedzieć z czym jeszcze, uwielbia podróżować po świecie. Kilka razy w roku wsiada w samolot i udaje się na drugi koniec świata. Ostatnio wrócił z Bułgarii, co wydało mi się mało ekscytujące. Ale gdy zapytałem go: „Dlaczego tylko do Bułgarii?”, odparł bez cienia pychy: „Bo wszędzie indziej już byłem”.

  czytaj więcej

 • Bąk: Mojemu porsche wycięto jaja

  Bąk: Mojemu porsche wycięto jaja

  Praca projektantów i inżynierów w koncernach samochodowych jest niezwykle monotonna i nudna. Serio, trudno mi wyobrazić sobie bardziej frustrujące zajęcie. Człowiek spędza dwa lata przed komputerem, starając się stworzyć najpiękniejsze i najdoskonalsze auto świata, a w dniu, kiedy już zamierza otworzyć szampana i świętować, nagle w jego biurze zjawia się człowiek z księgowości ubrany w sweter w romby. I stwierdza, że taki wóz będzie o 50 eurocentów za drogi, w związku z czym należy go całkowicie przeprojektować.

  czytaj więcej

 • Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Matka wszystkich krachów przyniosła Europie faszyzm i komunizm

  Idee zrodzone podczas krachu grynderskiego w XIX w. przyniosły Europie komunizm i faszyzm. Aż strach pomyśleć, co może się przydarzyć, jeśli Deutsche Bank na poważnie zachwieje się w swoich posadach.

  czytaj więcej

 • Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  „Struktury równoległe”, które Recep Tayyip Erdogan oskarżył o zorganizowanie nieudanego zamachu stanu, to w Turcji żadna nowość. Przez kolejne dekady w tle oficjalnej polityki nad Bosforem przewijały się dziesiątki szemranych aliansów.

  czytaj więcej

 • Jak można przewieźć psa samolotem?

  Jak można przewieźć psa samolotem?

  Wyjeżdżam z rodziną na miesiąc na wakacje do jednego z krajów unijnych. W miejscowości, w której mieszkamy, nie ma hotelu dla zwierząt, a nikt ze znajomych ani z rodziny nie chce się zająć naszym psem. Z tego powodu wraz z żoną ustaliliśmy, że zabierzemy go ze sobą. Jakie warunki musimy spełnić, by mógł nam towarzyszyć w samolocie – pyta pan Mateusz.

  czytaj więcej

 • Zaremba: Przestajemy być krajem wielokulturowym. Mniejszości lądują na marginesie. To także konsekwencje wojny i pragnienia zemsty [WYWIAD]

  Zaremba: Przestajemy być krajem wielokulturowym. Mniejszości lądują na marginesie. To także konsekwencje wojny i pragnienia zemsty [WYWIAD]

  Wojna zmieniła kanony, które przed jej wybuchem dyktowały zachowania. Oszukiwanie i zabijanie stały się rzeczami zwykłymi. Dodatkowo panowało poczucie tymczasowości. Takie powszechne poczucie, że coś się zaraz wydarzy, a na razie mamy prowizorkę

  czytaj więcej

 • Sytuacja mieszkaniowa Polaków nie jest najlepsza. Zobacz, jak możesz zdobyć swój lokal

  Sytuacja mieszkaniowa Polaków nie jest najlepsza. Zobacz, jak możesz zdobyć swój lokal

  I kwartał roku dostarczył rynkowi 37 tys. 442 mieszkania. Głównie budowali je prywatni inwestorzy, którzy lokale sprzedają po cenie rynkowej. Co z osobami, które nie są w stanie zapłacić takiej ceny, a ich mieszkanie nie spełnia podstawowych warunków?

  czytaj więcej

 • Mydło i ręczniki w każdym pensjonacie

  Mydło i ręczniki w każdym pensjonacie

  Wynajęliśmy z mężem dwuosobowy pokój w pensjonacie. Pomieszczenie było maleńkie, brakowało lampki przy łóżku, więc każdego wieczoru trzeba było wstawać i gasić światło. Nie było też zasłon, a jedynie firanka. Łazienka również pozostawiała wiele do życzenia. Mnie najbardziej brakowało wieszaków na ręczniki, a mężowi kontaktu, by mógł się ogolić elektryczną maszynką – pisze pani Paulina. – Czy ktoś ma wpływ na wyposażenie pensjonatów i czy ktoś je kontroluje – irytuje się kobieta.

  czytaj więcej

 • Bitcoin dojrzał do rewolucji. Ale kryptowaluty nie są remedium na zły system bankowy

  Bitcoin dojrzał do rewolucji. Ale kryptowaluty nie są remedium na zły system bankowy

  Historia dojrzewania bitcoina jest też historią transferu innowacji od idealistycznych libertariańskich informatyków ku finansistom z Wall Street i londyńskiego City.

  czytaj więcej

 • Czy mąż może wyrzucić żonę z mieszkania?

  Czy mąż może wyrzucić żonę z mieszkania?

  Pani Danuta wprowadziła się do mieszkania, które stanowiło wyłączną własność męża. Kilka miesięcy po ślubie małżonkowie zawarli umowę o rozdzielności majątkowej. – Po urodzeniu dziecka wszystko zaczęło się psuć. Doszło do tego, że teraz mąż wyrzuca mnie z dzieckiem, twierdząc, że lokal należy wyłącznie do niego i chce go sprzedać – pisze czytelniczka. Pani Danuta nie ma innego mieszkania i obawia się, że zostanie pozbawiona dachu nad głową. – Wiem, że mąż jest wyłącznym właścicielem i ma prawo sam rozporządzać lokalem, ale czy z uwagi na małe dziecko nie przysługuje mi prawo do pozostania w nim – pyta zrozpaczona kobieta.

  czytaj więcej

 • Rząd chce lepiej chronić zabytki. Tabliczkami informacyjnymi

  Rząd chce lepiej chronić zabytki. Tabliczkami informacyjnymi

  Resort kultury zamierza oznakować wszystkie stare i wartościowe obiekty. Samorządowcy twierdzą, że to niewykonalne. – W niektórych przypadkach potrzebny będzie nakaz sądowy i komornik – przestrzegają.

  czytaj więcej

 • 13 zł za godzinę: Wszystko co musisz wiedzieć o minimalnej stawce godzinowej

  13 zł za godzinę: Wszystko co musisz wiedzieć o minimalnej stawce godzinowej

  Zapewnienie pracującym bez etatu minimalnej, z góry ustalonej stawki godzinowej to obowiązek firm. Za niestosowanie się do nowych przepisów grożą im kary. Konieczne będzie również prowadzenie ewidencji czasu pracy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników