wyposażenia mieszkań

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wyposażenia mieszkań. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wyposażenia mieszkań.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Mydło i ręczniki w każdym pensjonacie

  Mydło i ręczniki w każdym pensjonacie

  Wynajęliśmy z mężem dwuosobowy pokój w pensjonacie. Pomieszczenie było maleńkie, brakowało lampki przy łóżku, więc każdego wieczoru trzeba było wstawać i gasić światło. Nie było też zasłon, a jedynie firanka. Łazienka również pozostawiała wiele do życzenia. Mnie najbardziej brakowało wieszaków na ręczniki, a mężowi kontaktu, by mógł się ogolić elektryczną maszynką – pisze pani Paulina. – Czy ktoś ma wpływ na wyposażenie pensjonatów i czy ktoś je kontroluje – irytuje się kobieta.

  czytaj więcej

 • Bitcoin dojrzał do rewolucji. Ale kryptowaluty nie są remedium na zły system bankowy

  Bitcoin dojrzał do rewolucji. Ale kryptowaluty nie są remedium na zły system bankowy

  Historia dojrzewania bitcoina jest też historią transferu innowacji od idealistycznych libertariańskich informatyków ku finansistom z Wall Street i londyńskiego City.

  czytaj więcej

 • Czy mąż może wyrzucić żonę z mieszkania?

  Czy mąż może wyrzucić żonę z mieszkania?

  Pani Danuta wprowadziła się do mieszkania, które stanowiło wyłączną własność męża. Kilka miesięcy po ślubie małżonkowie zawarli umowę o rozdzielności majątkowej. – Po urodzeniu dziecka wszystko zaczęło się psuć. Doszło do tego, że teraz mąż wyrzuca mnie z dzieckiem, twierdząc, że lokal należy wyłącznie do niego i chce go sprzedać – pisze czytelniczka. Pani Danuta nie ma innego mieszkania i obawia się, że zostanie pozbawiona dachu nad głową. – Wiem, że mąż jest wyłącznym właścicielem i ma prawo sam rozporządzać lokalem, ale czy z uwagi na małe dziecko nie przysługuje mi prawo do pozostania w nim – pyta zrozpaczona kobieta.

  czytaj więcej

 • Rząd chce lepiej chronić zabytki. Tabliczkami informacyjnymi

  Rząd chce lepiej chronić zabytki. Tabliczkami informacyjnymi

  Resort kultury zamierza oznakować wszystkie stare i wartościowe obiekty. Samorządowcy twierdzą, że to niewykonalne. – W niektórych przypadkach potrzebny będzie nakaz sądowy i komornik – przestrzegają.

  czytaj więcej

 • 13 zł za godzinę: Wszystko co musisz wiedzieć o minimalnej stawce godzinowej

  13 zł za godzinę: Wszystko co musisz wiedzieć o minimalnej stawce godzinowej

  Zapewnienie pracującym bez etatu minimalnej, z góry ustalonej stawki godzinowej to obowiązek firm. Za niestosowanie się do nowych przepisów grożą im kary. Konieczne będzie również prowadzenie ewidencji czasu pracy.

  czytaj więcej

 • Ziobro wydał prokuratorom wytyczne dot. zwalczania pożyczek lichwiarskich

  Ziobro wydał prokuratorom wytyczne dot. zwalczania pożyczek lichwiarskich

  Skuteczne zwalczanie pożyczek lichwiarskich oraz oszustw, których skutkiem jest utrata przez pokrzywdzonych mieszkań - zapowiada w rozmowie z PAP prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który wydał prokuratorom wytyczne mające pomóc w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

  czytaj więcej

 • Czego nam nie mówią o emeryturach

  Czego nam nie mówią o emeryturach

  Powinniśmy płacić większą składkę na ubezpieczenie. Trzeba się ubezpieczać indywidualnie w kolejnych filarach. To wszystko już znamy. Kiedy zaczniemy na poważnie rozmawiać o przyszłości naszych emerytur?

  czytaj więcej

 • UE w rozsypce, Rosja szczerzy kły. Światowa katastrofa jest już blisko?

  UE w rozsypce, Rosja szczerzy kły. Światowa katastrofa jest już blisko?

  Czy rzeczywiście jest tak źle? Czy naprawdę żyjemy na przednówku wielkiego, nieuchronnego kataklizmu, do którego sami – czytaj: Zachód – się doprowadzimy? A może to nie do końca tak. Albo jeszcze dosadniej: może żadna katastrofa na horyzoncie się nie czai, a jedynie my zatraciliśmy zdolność racjonalnego myślenia?

  czytaj więcej

 • Jakie obowiązki mają rodzice uczniów? Chodzenie na wywiadówki to nie wszystko

  Jakie obowiązki mają rodzice uczniów? Chodzenie na wywiadówki to nie wszystko

  Opiekunowie młodych ludzi, na których ciąży obowiązek szkolny, mają prawo do ograniczonej ingerencji w życie szkoły. Zawsze jednak warto negocjować zmiany z nauczycielami i dyrekcją.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie dla studenta z pisemną umową

  Mieszkanie dla studenta z pisemną umową

  W październiku zaczynam studia na jednej z warszawskich uczelni. Nie dostałem miejsca w akademiku, więc szukam mieszkania. Pierwszy raz będę wynajmować lokum od obcych ludzi. Na co muszę zwrócić szczególną uwagę – pyta pan Michał.

  czytaj więcej

 • Samorządy: Obecny system finansowania oświaty nie przystaje do rzeczywistości

  Samorządy: Obecny system finansowania oświaty nie przystaje do rzeczywistości

  Obecny system finansowania oświaty nie przystaje do rzeczywistości, brakuje standardów określających liczbę uczniów w oddziale czy klasie, a wychowanie przedszkolne nie jest objęte subwencją oświatową - takie m.in. wady obecnego systemu zauważają samorządowcy, z którymi rozmawiała PAP.

  czytaj więcej

 • Staszak: Woluntaryzm egzekucyjny

  Staszak: Woluntaryzm egzekucyjny

  Ustawodawca od lat woli udawać, że każdy z dłużników ma znaczny majątek , który wystarczy do wyegzekwowania całości świadczenia, i to w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy

  czytaj więcej

 • Członkowie rodziny cudzoziemca nie zawsze potrzebują zezwolenia na pracę

  Członkowie rodziny cudzoziemca nie zawsze potrzebują zezwolenia na pracę

  Polska spółka z branży przemysłowej poszukuje informatyków także wśród cudzoziemców zza wschodniej granicy, dla których jest gotowa uzyskać niezbędne zezwolenia na pracę. Zainteresowanie ofertą wyraża kilkoro kandydatów z Ukrainy i Białorusi, którzy są skłonni przeprowadzić się do Polski wraz z małżonkami i dziećmi. Kandydatom zależy jednak, aby ich małżonkowie również mogli szukać w Polsce pracy, i od takiej możliwości uzależniają decyzję o przeprowadzce. Spółka staje przed pytaniem – czy legalne zatrudnienie w Polsce cudzoziemca pozwala pracować w naszym kraju także jego małżonkowi? Jeśli nie, to co należy zrobić, aby małżonek cudzoziemca również miał prawo do pracy w Polsce?

  czytaj więcej

 • Zajedzeni na kredyt

  Zajedzeni na kredyt

  W przedpokoju mieszkania Iwony stoi kilka koszy na śmieci. Najtańszych, plastikowych z Ikei. Były ostatnio po 4 zł od sztuki. Bo kiedy jest bardzo źle, Iwona nawet nie idzie do łazienki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników