wypłaty świadczeń

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wypłaty świadczeń. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wypłaty świadczeń.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 500 zł na dziecko i becikowe: 7 świadczeń, jakie otrzyma polska rodzina na dziecko

  500 zł na dziecko i becikowe: 7 świadczeń, jakie otrzyma polska rodzina na dziecko

  Walcząc z niżem demograficznym w Polsce jeszcze poprzedni rząd wprowadził ułatwienia pomagające rodzicom łączyć wychowanie dziecka z zatrudnieniem, łącznie z nowym świadczeniem rodzicielskim. Także ekipa Beaty Szydło - realizując obietnice jeszcze z kampanii wyborczej - przyznała rodzicom dodatkowe pieniądze. Na jakie fundusze może w takim razie od 2016 roku liczyć polska rodzina?

  czytaj więcej

 • Fundusz Wypadkowy: Państwo zapłaci 780 zł za zdarzenie medyczne

  Fundusz Wypadkowy: Państwo zapłaci 780 zł za zdarzenie medyczne

  Państwo chce wypłacać pieniądze pacjentom, którzy ucierpieli podczas leczenia lub zabiegu w szpitalu. Propozycja to 780 zł za każdy 1 proc. uszczerbku na zdrowiu.

  czytaj więcej

 • Polska w gorszej lidze przewoźników. Najpierw Niemcy, a teraz Francja stawia szlaban na polski transport

  Polska w gorszej lidze przewoźników. Najpierw Niemcy, a teraz Francja stawia szlaban na polski transport

  Francja opublikowała rozporządzenie do tzw. ustawy Macrona. Tworzy ono bariery administracyjne dla zagranicznych przewoźników. Dla małych firm oznacza zamknięcie rynku.

  czytaj więcej

 • Nowy projekt porozumienia w Kompanii Węglowej. Związkowcy spotkają się z ministrem energii

  Nowy projekt porozumienia w Kompanii Węglowej. Związkowcy spotkają się z ministrem energii

  Zarząd Kompanii Węglowej (KW) nie przyjął związkowej wersji porozumienia dotyczącego m.in. wynagrodzeń w firmie i przedstawił nową wersję dokumentu, modyfikując swoje wcześniejsze propozycje. W czwartek rozmowy mają być kontynuowane z udziałem ministra energii.

  czytaj więcej

 • 500+: Jedni dostają, inni poprawiają

  500+: Jedni dostają, inni poprawiają

  Polacy złożyli już 1,4 mln wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko. Samorządy wydały ponad 60 tys. decyzji.

  czytaj więcej

 • Rośnie popyt na obligacje

  Rośnie popyt na obligacje

  Przez pierwsze trzy miesiące tego roku Ministerstwo Finansów sprzedało papiery za 1,3 mld zł. To czterokrotnie więcej niż rok temu.

  czytaj więcej

 • Samorządy alarmują: Obsługa części programu 500 plus przez województwa bez finansowania

  Samorządy alarmują: Obsługa części programu 500 plus przez województwa bez finansowania

  O przekazanie samorządom wojewódzkim środków na finansowanie realizacji programu 500 plus przez ich instytucje zaapelował w czwartek Konwent Marszałków Województw RP. Chodzi o koordynację procedur programu, gdy dziecko lub rodzic są poza krajem.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski o Kompanii Węglowej: Ponad 100 tys. ludzi może stracić pracę

  Tchórzewski o Kompanii Węglowej: Ponad 100 tys. ludzi może stracić pracę

  Minister energii Krzysztof Tchórzewski ocenił w czwartek w Katowicach, że stawką rozmów ze stroną społeczną w Kompanii Węglowej jest 100 tys. miejsc pracy na Śląsku. Wyraził nadzieję, że uda się wypracować rozwiązania, które zapobiegną upadłości Kompanii i jej kooperantów.

  czytaj więcej

 • Jedlak: 500+ odrobina prostej ekonomii

  Jedlak: 500+ odrobina prostej ekonomii

  W tym roku w ramach programu 500+ rodziny otrzymają ok. 17 mld zł, w kolejnych latach po ok. 23 mld zł (nominalnie PKB Polski za 2015 r. to 1888 mld zł). Oczywiście, będzie to impuls napędzający konsumpcję. Właściwie już jest, choć wypłaty dopiero się rozpoczynają.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Spięcie finansów Polskiej Grupy Górniczej niemożliwe bez oszczędności pracowniczych

  Tchórzewski: Spięcie finansów Polskiej Grupy Górniczej niemożliwe bez oszczędności pracowniczych

  W sobotę rano rozpoczęło się kolejne spotkanie związkowców z KW z zarządem spółki na temat porozumienia, poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii do nowej firmy – Polskiej Grupy Górniczej. W negocjacjach uczestniczą minister energii Krzysztof Tchórzewski i jego zastępca Grzegorz Tobiszowski. Mimo możliwych oszczędności pozapłacowych nie ma możliwości spięcia w ciągu najbliższego 1,5 roku finansów Polskiej Grupy Górniczej bez oszczędności pracowniczych – powiedział przed sobotnimi rozmowami ze związkami Kompanii Węglowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Na emeryturę tylko jeden raz w życiu

  Na emeryturę tylko jeden raz w życiu

  Ostatnio ważkim problem em stało się ustalanie wysokości tzw. emerytury po emeryturze. Z   teoretycznego punktu widzenia nie można tej sytuacji logicznie uzasadnić, niemniej takie przejście łączyło się z   podwyższeniem kwoty świadczenia. Działo się tak, choć emeryt nie uczestniczył już w   tworzeniu funduszu ubezpieczeniowego i   jego dotychczasowy udział został odwzorowany w   kwocie pobieranej emerytury. Obecnie jednak obowiązuje przepis nakazujący zmniejszanie podstawy wymiaru świadczenia wyliczanego po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego o   sumę pobranych wypłat, co wywołało falę niezadowolenia wśród tych, którzy nie zdążyli złożyć wniosku o   przeliczenie przed zmianą przepisów. W   efekcie, jak donosił ostatnio DGP , Sejm przyjrzy się emeryturom po emeryturach. W   obawie o   efekt tego „przyjrzenia się” wydaje się niezbędne wyjaśnienie tej kwestii z   punktu widzenia teoretycznych założeń prawa do emerytury.

  czytaj więcej

 • OC znów o kilkanaście procent droższe

  OC znów o kilkanaście procent droższe

  Ostra ubiegłoroczna podwyżka stawek nie wystarczyła. Ceny polis nadal mocno pną się w górę i końca tego trendu na razie nie widać.

  czytaj więcej

 • Koniec polskiego transportu we Francji. Firmy czeka lawina problemów i wysokie kary

  Koniec polskiego transportu we Francji. Firmy czeka lawina problemów i wysokie kary

  PROBLEM: Od 1 lipca br. polskich przewoźników drogowych czekają kolejne utrudnienia w prowadzeniu działalności transportowej - tym razem we Francji. Tego dnia wchodzi w życie dekret wykonawczy nr 2016-418 do tzw. ustawy Macrona. Z założenia ustawa ma ożywić rynek francuski, w praktyce jednak jest wyrazem protekcjonalizmu i ograniczenia zasady swobodnego przepływu usług na terenie Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Coraz większe pieniądze dla poszkodowanych pacjentów

  Coraz większe pieniądze dla poszkodowanych pacjentów

  Liczba spraw o rekompensaty w ostatnich latach stoi w miejscu. Rośnie za to wyraźnie wysokość odszkodowań i zadośćuczynień zasądzanych przez sądy na rzecz poszkodowanych pacjentów. Warszawski Sąd Apelacyjny przyznał niepełnosprawnemu dziecku, które w wyniku błędów medycznych nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie odwraca się na boki, nie mówi i jest karmione sondą 1,2 mln zł zadośćuczynienia, odszkodowania i rentę oraz 400 tys. zł dla matki i 300 tys. zł dla ojca dziecka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników