wyjście cyfrowe

Wyjście cyfrowe - ogólnie przyjęta nazwa pojedynczego wyjścia binarnego sterownika PLC.


 • Donald Trump. Prezydent Amerykanów drugiego sortu

  Donald Trump. Prezydent Amerykanów drugiego sortu

  Z tupecikiem równie kiczowatym jak fryzura Dolly Parton, z opalenizną rodem z solarium, z nieukrywanym zamiłowaniem do przepychu. Trump stał się idolem dla tych Amerykanów, których wielkomiejskie elity pogardliwie nazywają „białymi śmieciami”. I to mimo że sam nie ma z nimi nic wspólnego.

  czytaj więcej

 • Zwycięstwo Trumpa to absurd? Oto dlaczego wygrał wybory

  Zwycięstwo Trumpa to absurd? Oto dlaczego wygrał wybory

  Zwycięstwo bogacza z Manhattanu w wyborach prezydenckich, przynajmniej na dziś, wydaje się absurdalne. I będzie takim, dopóki nie zrozumiemy, kim są ludzie Trumpa. I dlaczego nimi się stali

  czytaj więcej

 • "Tylko oddychaj". Jak wygląda walka o życie dziecka z klątwą Ondyny

  "Tylko oddychaj". Jak wygląda walka o życie dziecka z klątwą Ondyny

  Wyobraź sobie, że wsłuchujesz się w oddech swojego dziecka przez 24 godziny na dobę. I że wiesz, że ten oddech może w każdej chwili ustać.

  czytaj więcej

 • Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  Jak zarejestrować znak towarowy w grupie spółek córek

  OPIS SYTUACJI: Spółka z o.o. działająca pod firmą Nowe Produkty przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kilku nowych wyrobów. W związku z rozbudową oferty podjęto decyzję o opracowaniu spójnej polityki marketingowej. Zarząd chce przede wszystkim zarejestrować znak towarowy wspólny dla wszystkich produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo. W tym celu zlecono znajomemu grafikowi opracowanie logotypu oraz innych elementów kampanii marketingowej. W związku z zamiarem uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy konieczne stało się zawarcie umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich do utworów wytworzonych przez grafika na zamówienie spółki. Członkowie zarządu mają jednak wątpliwości co do prawidłowej konstrukcji tego typu umowy, dlatego postanowili zlecić jej opracowanie współpracującemu prawnikowi. Spółka pierwszy raz będzie występować do Urzędu Patentowego RP. W trakcie przygotowania do procedury rejestracji znaku towarowego pojawiły się kolejne trudności wynikające ze zmiany sposobu obliczania opłat pobieranych przez Urząd Patentowy RP. Zarząd postanowił zatem zapytać prawnika, jak we właściwy sposób obliczyć wysokość opłat, a także podjąć decyzję o liczbie klas, w których znak towarowy ma zostać zarejestrowany.

  czytaj więcej

 • Woś: Kto zjadł to ciastko?

  Woś: Kto zjadł to ciastko?

  Wyobraźmy sobie ciastko. To ciastko nazywane jest potocznie gospodarką. Ale konkretniej chodzi tu o całą wartość uzyskaną z produkcji dóbr i usług. Czyli o wymierny efekt tego, że miliony ludzi wstają rano i coś ze swoim życiem robią.

  czytaj więcej

 • Kopiowanie zbrodni. Przygotowują się do roli i mordują

  Kopiowanie zbrodni. Przygotowują się do roli i mordują

  Potrafią miesiącami przygotowywać się do roli. Podpatrują styl ubierania, mówienia, schemat działania. A potem mordują. Na wzór i podobieństwo.

  czytaj więcej

 • Bąk: Mercedesie, przydałoby ci się lanie [OPINIA]

  Bąk: Mercedesie, przydałoby ci się lanie [OPINIA]

  Jest kilka prozaicznych rzeczy, które doprowadzają mnie do frustracji. Pierwsza z nich to nieudane jajko sadzone. Uwielbiam, gdy białko jest dobrze ścięte, lecz żółtko pozostaje rzadkie. Do perfekcji opanowałem sztukę smażenia go w taki sposób. A także jego spożywania – żółtą przyjemność zostawiam sobie zawsze na koniec, gdy biała część jest już dokładnie odkrojona. Nasuwam to jądro rozkoszy delikatnie na widelec, ostrożnie wykładam na język i delikatnie, bez odrobiny pośpiechu, rozgniatam o podniebienie. Smak przyprawionego szczyptą soli atłasowego, ciepłego nektaru wypełnia całe usta, a umieszczone w nich receptory wysyłają do rdzenia kręgowego sygnał, że nadszedł właściwy moment, by uwolnić hektolitry endorfin...

  czytaj więcej

 • Mieszkanie Plus to krzywda wyrządzona nam wszystkim. Po co budować tam, gdzie nikt nie chce mieszkać?

  Mieszkanie Plus to krzywda wyrządzona nam wszystkim. Po co budować tam, gdzie nikt nie chce mieszkać?

  Mieszkania są za drogie, a rynek nie działa. Rząd chce rozwiązać problem, inwestując w mieszkaniówkę. Niestety, sam jest największym problemem tej branży.

  czytaj więcej

 • Woś: Transhumanizm po ludzku objaśniony

  Woś: Transhumanizm po ludzku objaśniony

  Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI) oraz transhumanizm ponownie są w modzie. I coraz częściej dyskutowane na poważnie – jako jedne z najważniejszych składowych dalszego rozwoju ludzkości. Warto te zagadnienia poznać.

  czytaj więcej

 • Barbarzyńcy robią demokrację

  Barbarzyńcy robią demokrację

  Rewolucja już się zaczęła. I przybiera na sile. Milczące dotąd masy przemieniły się z biernych odbiorców przekazu płynącego z góry, od elit, w czynnych uczestników życia publicznego. Dzięki internetowi.

  czytaj więcej

 • Kto pogrążył amerykańską gospodarkę: Umowa NAFTA czy Chiny?

  Kto pogrążył amerykańską gospodarkę: Umowa NAFTA czy Chiny?

  NAFTA była najgorszą umową, jaka kiedykolwiek przydarzyła się USA – krzyczał podczas kampanii Donald Trump. Teraz Amerykanie oczekują od nowego prezydenta odpowiedzi na pytanie: komu służą umowy liberalizujące handel.

  czytaj więcej

 • Polski nie stać na wyższe podatki. Ale widmo nowych danin krąży nad podatnikami

  Polski nie stać na wyższe podatki. Ale widmo nowych danin krąży nad podatnikami

  Bliski ideału byłby system, w którym podatek dochodowy pobiera się tylko od wysokich dochodów, reszta płaci VAT. A wszystkie te dziwne podatki, z obrotowym na czele, powinny trafić do kosza,

  czytaj więcej

 • Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  - Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • Maya Paczesny: Uchodźcy w Niemczech to biznes. Moja historia nie pasowała do tezy Ewy Wanat

  Maya Paczesny: Uchodźcy w Niemczech to biznes. Moja historia nie pasowała do tezy Ewy Wanat

  Maya Paczesny: Rozumiem, że nasza historia nie pasowała do tezy Ewy Wanat i „Tygodnika Powszechnego”, że Niemcy to otwarte społeczeństwo, przyjmujące z otwartymi rękami innych, nie tylko uchodźców.

  czytaj więcej

 • Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Ta reguła rządzi pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego nie było w ostatnich latach kryzysu politycznego, na który przedsiębiorcy reagowaliby popłochem.

  czytaj więcej

 • "Moja namiętność". Znany fotograf Tadeusz Rolke o sobie

  "Moja namiętność". Znany fotograf Tadeusz Rolke o sobie

  Opowieść o życiu i twórczości znanego fotografa Tadeusza Rolke ilustrowana jego fotografiami, zdjęciami jego bliskich i dokumentami znalazła się w wywiadzie-rzece artysty z Małgorzatą Purzyńską pt. "Tadeusz Rolke. Moja namiętność".

  czytaj więcej

 • Nie ma odwrotu od cyfryzacji

  Nie ma odwrotu od cyfryzacji

  Nowe technologie podnoszą jakość życia, dają dzieciom szansę na lepszą przyszłość i gwarancję pracy w ciekawych zawodach. Coraz więcej szkół i nauczycieli to rozumie, ale rewolucja mentalności jeszcze przed nami.

  czytaj więcej

 • Tylko nie mów do mnie nianiu. Guwernantka - zawód wysokiego zaufania?

  Tylko nie mów do mnie nianiu. Guwernantka - zawód wysokiego zaufania?

  Kilka lat temu były w Polsce nowością. Teraz przyszła pora na weryfikację rynku. Wymagania stawiają nie tylko rodzice, którzy powierzają im dzieci. Również same guwernantki coraz wyżej cenią swoje umiejętności. I nie, pieniądze nie są tu najważniejsze

  czytaj więcej

 • Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  Jerzy Buzek: Unia się rozpada. Zawiodła nas demokracja [WYWIAD]

  - Tusk ma teraz wielkie obowiązki wobec Europy, musi robić wszystko, żeby Unia była silna. Nie ma innego wyjścia, jak wracać do świata wartości naruszonego przez pazerny wolny rynek, przez technologię, która wymyka nam się z rąk, przez demokrację, która jest w jakiś sposób ociężała i ma trudności z szybkim podejmowaniem decyzji. Jeśli to mamy uratować, to tylko tak, jak to robiliśmy w czasach Solidarności. Jeśli uwierzymy, jak mówił Vaclav Havel – w siłę bezsilnych. Nie potrzebujemy nowych traktatów ani większej integracji, my musimy strzec tego, co jest - zauważa Jerzy Buzek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników