wschodnie landy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wschodnie landy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wschodnie landy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Stonoga obala rząd. Nowe rozdanie w starym układzie

  Stonoga obala rząd. Nowe rozdanie w starym układzie

  Jak wynika z naszych informacji, Ewa Kopacz nie będzie szukała fachowców spoza partii. Dla wielu posłów wejście do rządu tuż przed kampanią wyborczą będzie okazją do pokazania się wyborcom. Pytanie, na ile wybór Kopacz padnie na młodych i zdolnych w typie Borysa Budki, a na ile na doświadczonych polityków PO. Bo zmiany w rządzie mają dać szanse na restart w całej Platformie, skrajnie dołującej w sondażach i będącej na prostej drodze do porażki w starciu z PiS.

  czytaj więcej

 • Jak rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech

  Jak rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech

  Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rozszerzenie swojej działalności lub założenie nowej na terenie Niemiec. Pojawia się pytanie, jaką formę prawną spółki wybrać? Wśród spółek kapitałowych najpopularniejsza okazuje się GmbH.

  czytaj więcej

 • Andrysiak vs Parafianowicz: Uchodźcy? Tak, ale ...

  Andrysiak vs Parafianowicz: Uchodźcy? Tak, ale ...

  Jesteśmy w samym szczycie debaty dotyczącej imigrantów. Skończył się szczyt UE i Polska zgodziła się na relokację uchodźców. Jednak pytanie, jak należy im pomagać, dzieli także naszą redakcję. Gorący zwolennik przyjmowania uchodźców i sceptyk siedli do stołu, by znaleźć punkty wspólne

  czytaj więcej

 • Byle nie do Warszawy

  Byle nie do Warszawy

  Nie tylko Trybunał Konstytucyjny, ale też wiele innych publicznych instytucji należałoby wyprowadzić ze stolicy. Z pożytkiem dla tych instytucji, ich pracowników, obywateli i całego kraju

  czytaj więcej

 • Merkel: Kanclerz z żelaza, a mimo to niezatapialna

  Merkel: Kanclerz z żelaza, a mimo to niezatapialna

  Kryzys migracyjny nie podkopał pozycji Angeli Merkel. Co nie znaczy, że nad Renem nie będzie zmian. Zarówno kanclerz, jak i jej macierzysta partia w badaniach opinii publicznej trzymają się mocno. Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna według sondażu telewizji ARD z 15 stycznia mogłaby liczyć na poparcie 37 proc. wyborców.

  czytaj więcej

 • Brexit: Rzeź motoryzacji

  Brexit: Rzeź motoryzacji

  Brytyjski przemysł motoryzacyjny kwitnie. Jednak jego dalsze losy są pod znakiem zapytania. Sektor zatrudniający 800 tys. osób czeka na czerwcowe referendum.

  czytaj więcej

 • Wyborczy sąd nad polityką migracyjną Merkel

  Wyborczy sąd nad polityką migracyjną Merkel

  Największym zwycięzcą lokalnych wyborów w Niemczech będzie najpewniej radykalna partia AfD. Niedzielne wybory w trzech niemieckich landach będą najpoważniejszym politycznym testem dla Angeli Merkel od początku kryzysu migracyjnego. Słaby wynik jej CDU oraz spory wzrost poparcia dla antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD) – na co jasno wskazują sondaże – wzmocnią presję na niemiecką kanclerz, by zrezygnowała ze swego uporu w kwestii przyjmowania imigrantów.

  czytaj więcej

 • Fabryki złudzeń: Inwestycja Mercedesa w Polsce nie musi być sukcesem

  Fabryki złudzeń: Inwestycja Mercedesa w Polsce nie musi być sukcesem

  Mercedes zainwestuje w Polsce – nasz sukces! Jaguar wolał składać samochody nad Dunajem – porażka! Czy aby na pewno? Bilans zysków i strat nie jest tak oczywisty, jak nam się wydaje.

  czytaj więcej

 • Sondaż: Według połowy Niemców integracja uchodźców jest dobra dla gospodarki

  Sondaż: Według połowy Niemców integracja uchodźców jest dobra dla gospodarki

  Co drugi Niemiec jest zdania, że w obliczu deficytu wykwalifikowanej siły roboczej i starzenia się niemieckiego społeczeństwa integracja uchodźców na rynku pracy będzie miała pozytywny wpływ na krajowe firmy - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu.

  czytaj więcej

 • Lubelskie: Festiwal Land Art rusza na terenie Podlaskiego Przełomu Bugu

  Lubelskie: Festiwal Land Art rusza na terenie Podlaskiego Przełomu Bugu

  Różne projekty artystyczne tworzone w naturalnym środowisku Podlaskiego Przełomu Bugu (Lubelskie) - powstaną podczas 6. Festiwalu Land Art. Weźmie w nim udział ok. 20 artystów z Polski, Hiszpanii, Francji, Bułgarii.

  czytaj więcej

 • Zdziwiony Niemiec spogląda na NATO

  Zdziwiony Niemiec spogląda na NATO

  Większości Niemców nie podoba się wysyłanie zachodnich żołnierzy na wschodnią flankę Sojuszu czy patrolowanie nieba nad republikami bałtyckimi przez samoloty Luftwaffe.

  czytaj więcej

 • Jerzy Skolimowski odbierze Złotego Lwa w Wenecji

  Jerzy Skolimowski odbierze Złotego Lwa w Wenecji

  Reżyser Jerzy Skolimowski - reżyser "Bariery", "Ferdydurke" i "Fuchy" - odbierze nagrodę Złotego Lwa, przyznaną mu za całokształt pracy twórczej. Artysta odbierze nagrodę podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, odbywającego się od 31 sierpnia do 10 września.

  czytaj więcej

 • Alternatywni Niemcy namieszają w europejskiej polityce?

  Alternatywni Niemcy namieszają w europejskiej polityce?

  Alternatywa dla Niemiec osiągnęła gigantyczny sukces. AfD powstała dopiero trzy lata temu, a ma już swoich przedstawicieli w dziewięciu z szesnastu parlamentów regionalnych oraz w Parlamencie Europejskim. Świetny wynik w rodzimym landzie Angeli Merkel może być zapowiedzią dalszych sukcesów populistów i wielkich zmian w niemieckiej polityce.

  czytaj więcej

 • Niemcy: SPD wygrała wybory w Berlinie, choć poniosła duże straty

  Niemcy: SPD wygrała wybory w Berlinie, choć poniosła duże straty

  SPD wygrała w niedzielę wybory do Izby Deputowanych - regionalnego parlamentu Berlina i mimo utraty głosów będzie nadal rządzić w stolicy Niemiec. Współrządząca dotąd CDU uzyskała słaby wynik i przejdzie do opozycji. Dobry wynik osiągnęła antyislamska AfD.

  czytaj więcej

 • Piekielna Korea Południowa: Skandal kosztował prezydent stanowisko i dobił gospodarkę

  Piekielna Korea Południowa: Skandal kosztował prezydent stanowisko i dobił gospodarkę

  Historia niczym z kiepskiego thrillera politycznego: przyjaciółka głowy państwa, przy okazji liderka wpływowej ewangelickiej sekty, sprzedawała biznesowi wpływy w Błękitnym Domu. Skandal kosztował prezydent stanowisko i dobił gospodarkę. Witajcie w Korei Południowej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników