wojny domowe

East is East (ang.: "Wschód to Wschód", tytuł polski: "Wojny domowe"), brytyjski komediodramat z 1999 roku.


 • Rumunia najważniejsza dla USA

  Rumunia najważniejsza dla USA

  Po nieudanej próbie zamachu stanu w Turcji rola Bukaresztu w regionie rośnie jeszcze bardziej. Informację o tym, że Amerykanie zamierzają przenieść z Turcji do Rumunii głowice nuklearne, zdążyły zdementować resorty dyplomacji i obrony w Bukareszcie. Autor tekstu z portalu Euractiv twierdzi, że podane przez niego dane są prawdziwe, i przypomina, że w okresie zimnej wojny Stany Zjednoczone nigdy oficjalnie nie potwierdziły obecności broni atomowej w RFN, Holandii i Belgii.

  czytaj więcej

 • Turcja: Należy "oczyścić" z IS turecko-syryjskie pogranicze

  Turcja: Należy "oczyścić" z IS turecko-syryjskie pogranicze

  Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu oświadczył w poniedziałek, że turecko-syryjskie pogranicze musi zostać "całkowicie oczyszczone" z dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Podkreślił, że Ankara kontynuuje walkę z ekstremistami.

  czytaj więcej

 • Prof. Raczkowski: Mamy okazję, by zbudować trwały system rozwojowy

  Prof. Raczkowski: Mamy okazję, by zbudować trwały system rozwojowy

  Filozofowie, a następnie ekonomiści od wieków próbowali odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób osiągnąć rozwój, zmniejszyć ubóstwo i doprowadzić do dobrobytu. Do 1816 r. surowcem strategicznym była siła ludzkich rąk, która w kolejnych latach została zastąpiona przez parę, węgiel, ropę, atom i wreszcie wiedzę.

  czytaj więcej

 • Gil: Ukraina jest dzisiaj trudnym partnerem. Trzeba ją wspomagać, ale w rozsądnych granicach

  Gil: Ukraina jest dzisiaj trudnym partnerem. Trzeba ją wspomagać, ale w rozsądnych granicach

  Ukraina jest dzisiaj trudnym partnerem; państwo ukraińskie jest potrzebne, trzeba je wspomagać, ale w rozsądnych granicach - mówi PAP politolog prof. Andrzej Gil. Jego zdaniem Polska powinna domagać się uznania, upamiętnienia i wyciągnięcia wniosków ze zbrodni wołyńskiej.

  czytaj więcej

 • Turcja robi porządek na granicy. Z dżihadystami i Kurdami

  Turcja robi porządek na granicy. Z dżihadystami i Kurdami

  Konflikt w Syrii Ankara od początku traktowała bardzo instrumentalnie. Nie inaczej jest tym razem. Zaangażowanie tureckiej armii we wczorajszą akcję miało wymiar symboliczny. Doniesienia z pogranicza turecko-syryjskiego mówiły o 10 tureckich czołgach. W mediach krążyły zdjęcia autokaru, którym turecka armia dowiozła rzekomo syryjskich rebeliantów na pole walki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników