wniosek sądu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wniosek sądu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wniosek sądu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • TTIP: Komisja Europejska nie stosuje się do zapisów rezolucji PE w sprawie umowy?

  TTIP: Komisja Europejska nie stosuje się do zapisów rezolucji PE w sprawie umowy?

  Ponad 65 organizacji społecznych zwróciło się do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza z zastrzeżeniem, że Komisja Europejska nie stosuje się do zapisów rezolucji PE w sprawie umowy handlowej negocjowanej pomiędzy Unią Europejską a USA. Sygnatariusze listu sugerują, że działania KE w sprawie TTIP mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego, środowiska naturalnego i demokracji.

  czytaj więcej

 • PKP Energetyka: Ostre napięcie między rządem a funduszem CVC

  PKP Energetyka: Ostre napięcie między rządem a funduszem CVC

  Gra o odzyskanie kontroli nad kolejową spółką energetyczną wkracza w nową fazę. Tak gorąco jeszcze między nimi nie było. Urząd Transportu Kolejowego przeprowadził kontrolę ponad 20 firm branży kolejowej, w tym PKP Energetyka. Powodem był wzrost liczby wypadków i incydentów na torach m.in. wśród firm zajmujących się budową i utrzymaniem infrastruktury.

  czytaj więcej

 • Urzędnik zapłaci za błąd z własnej kieszeni

  Urzędnik zapłaci za błąd z własnej kieszeni

  – Wydałem wadliwą decyzję, a Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że została ona sporządzona z rażącym naruszeniem prawa – pisze pan Władysław. Wójt musi teraz zapłacić firmie odszkodowanie, które w oddzielnym postępowaniu zostało mu zasądzone. Czy gmina może żądać zwrotu zasądzonej kwoty ode mnie – pyta zmartwiony czytelnik.

  czytaj więcej

 • Zdegradowani prokuratorzy ukarani także finansowo

  Zdegradowani prokuratorzy ukarani także finansowo

  Prokuratorzy, których spotkał ze strony nowej władzy „kopniak w dół” o jeden, dwa lub trzy szczeble, dostaną również po kieszeni. Jako jedynym w prokuraturze nie będzie im przysługiwało prawo do nabycia kolejnych stawek awansowych związanych ze stażem pracy na zajmowanym stanowisku. Taki wniosek płynie z interpretacji zawartej w piśmie Przemysława Funioka, dyrektora biura prezydialnego Prokuratury Krajowej, do którego dotarł DGP.

  czytaj więcej

 • Sztywna procedura uderza wierzycieli po kieszeni

  Sztywna procedura uderza wierzycieli po kieszeni

  Opublikowany właśnie przez resort rozwoju pakiet wierzycielski nie rozwiązuje jednego z najbardziej palących problemów – gdy osoba domagająca się zapłaty nie zna adresu dłużnika.

  czytaj więcej

 • Kobiety z 1953 r. czekają na zmianę przepisów emerytalnych

  Kobiety z 1953 r. czekają na zmianę przepisów emerytalnych

  Dziś senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji podejmie decyzję w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany zasad ustalania wysokości emerytury powszechnej osób urodzonych po 1948 r., które pobierały wcześniejszą emeryturę. Starania ubezpieczonych popiera rzecznik praw obywatelskich.

  czytaj więcej

 • Nowacka: Zawiadomimy prokuraturę o atakach na osoby, domagające się liberalizacji przepisów o aborcji

  Nowacka: Zawiadomimy prokuraturę o atakach na osoby, domagające się liberalizacji przepisów o aborcji

  Komitet "Ratujmy Kobiety" złoży w czwartek zawiadomienie do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o aktach przemocy wobec osób zbierających podpisy pod projektem liberalizującym przepisy o aborcji - zapowiedziała pełnomocniczka komitetu Barbara Nowacka.

  czytaj więcej

 • Biuro Legislacyjne Senatu punktuje ustawę PiS o TK [10 zarzutów]

  Biuro Legislacyjne Senatu punktuje ustawę PiS o TK [10 zarzutów]

  Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu opublikowało opinię do projektu drugiej „ustawy naprawczej” autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości o Trybunale Konstytucyjnym. Członkowie Biura przedstawiają szereg argumentów za niekonstytucyjnością przyjętego przez Sejm projektu.

  czytaj więcej

 • Sąd: Kary więzienia dla dyżurnych za katastrofę kolejową pod Szczekocinami

  Sąd: Kary więzienia dla dyżurnych za katastrofę kolejową pod Szczekocinami

  4 lata więzienia dla Andrzeja N. i 2,5 roku dla Jolanty S. - to nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Częstochowie dla dwojga dyżurnych ruchu, oskarżonych o nieumyślne spowodowanie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami 3 marca 2012 r.

  czytaj więcej

 • Europejskie poświadczenie spadkowe. Kiedy potrzebne i jak je uzyskać?

  Europejskie poświadczenie spadkowe. Kiedy potrzebne i jak je uzyskać?

  Europejskie poświadczenie spadkowe to akt potwierdzający prawo do spadku lub do poszczególnych przedmiotów spadkowych, które przysługują spadkobiercom, zapisobiercom, wykonawcom testamentu lub zarządcom spadku. Prawem właściwym dla ogółu spraw dotyczących spadku jest prawo państwa, w którym zmarły miał miejsce zwykłego pobytu w chwili śmierci. Zatem, jeśli zmarły w Irlandii Polak zostawi majątek, do rozstrzygania spraw związanych z dziedziczeniem mają zastosowanie przepisy prawa irlandzkiego, chyba że zmarły zastrzegł w testamencie, że jego spadkobiercy mają dziedziczyć według prawa polskiego.

  czytaj więcej

 • Ponad 1000 nakazów opuszczenia mieszkania dla sprawców przemocy domowej rocznie

  Ponad 1000 nakazów opuszczenia mieszkania dla sprawców przemocy domowej rocznie

  Co roku ponad 1000 sprawców przemocy domowej dostaje sądowy nakaz opuszczenia mieszkania - wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości. Według RPO, który wystąpił o te informacje, organa państwa nadal nie są w stanie zapewnić ofierze bezpieczeństwa i ochrony przed sprawcą.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników