włoszech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu włoszech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące włoszech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak dopiąć budżet, aby dać wojsku 3 proc. PKB

  Jak dopiąć budżet, aby dać wojsku 3 proc. PKB

  W resortach trwa finansowa układanka na przyszły rok. Margines na swobodne ruchy nie jest tak szeroki jak apetyty na publiczne pieniądze.

  czytaj więcej

 • Włochy: Stress testy dla banków i premiera

  Włochy: Stress testy dla banków i premiera

  Premier Matteo Renzi jest gotów na starcie z Brukselą, aby ratować sektor finansowy. W październiku czeka go referendum, od którego może zależeć polityczna przyszłość całego kontynentu. Publiczna interwencja może być konieczna, aby wydobyć z fatalnej kondycji banki na Półwyspie Apenińskim.

  czytaj więcej

 • Prezes PZU: Rozważymy przejęcie Pekao i Raiffeisena

  Prezes PZU: Rozważymy przejęcie Pekao i Raiffeisena

  Sektor skonsoliduje się wokół 5–6 graczy. Na rynku będą dwa duże polskie podmioty – Grupa PZU i PKO BP - zapowiada Michał Krupiński.

  czytaj więcej

 • Jerzy Skolimowski odbierze Złotego Lwa w Wenecji

  Jerzy Skolimowski odbierze Złotego Lwa w Wenecji

  Reżyser Jerzy Skolimowski - reżyser "Bariery", "Ferdydurke" i "Fuchy" - odbierze nagrodę Złotego Lwa, przyznaną mu za całokształt pracy twórczej. Artysta odbierze nagrodę podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, odbywającego się od 31 sierpnia do 10 września.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Chadecki PRL

  Szumlewicz: Chadecki PRL

  Antykomunizm stanowi jedną z kluczowych idei PiS, której nie kwestionuje zresztą żadna licząca się partia opozycyjna. Choć pojęcie komunizmu (podobnie jak w PRL) pozostaje nieostre, to parlament przyjął już ustawę, która ma na celu usunięcie komunistycznych pomników, nazw szkół, ulic czy placów. Mamy zapomnieć o datach, które kojarzą się nam z minionym ustrojem, wykreślić z pamięci ówczesną sztukę, politykę i naukę.

  czytaj więcej

 • Zamach terrorystyczny w Nicei: 84 zabitych, wśród ofiar są dzieci

  Zamach terrorystyczny w Nicei: 84 zabitych, wśród ofiar są dzieci

  84 osoby zginęły w Nicei na południu Francji, gdy podczas obchodów Dnia Bastylii tir wjechał w tłum ludzi na promenadzie - podały władze. W związku z zamachem premier Manuel Valls ogłosił trzydniową żałobę narodową. Wśród ofiar jest kilkanaścioro dzieci.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus: O sukcesie zadecyduje współpraca z samorządami

  Mieszkanie plus: O sukcesie zadecyduje współpraca z samorządami

  W realizacji Mieszkania plus niezbędna będzie współpraca rządu i samorządów. O ile rząd zagwarantować może grunty czy dofinansowanie, to istotne elementy, jak jakość zagospodarowania przestrzennego, znajdą się de facto w gestii samorządów - mówi PAP urbanista dr Adam Radzimski.

  czytaj więcej

 • Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

  Druga połowa 2016 r. zapowiada się emocjonująco. Mocne zachowanie amerykańskiego S&P 500 wydaje się niezagrożone, ale koniunktura na europejskich i azjatyckich giełdach jest pod wpływem większej liczby czynników ryzyka - twierdzi Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Fiskus poważnie rozważa akcyzę na elektroniczne papierosy

  Fiskus poważnie rozważa akcyzę na elektroniczne papierosy

  Ministerstwo Finansów jeszcze w ubiegłym roku zapewniało, że nie obłoży e-papierosów podatkiem. Dziś oficjalnie przyznaje, że analizy w tej sprawie prowadzi specjalnie powołany do tego zespół.

  czytaj więcej

 • Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Stress testy w UE: Słabych punktów nie brakuje

  Włochy to niejedyny kraj, którego instytucje finansowe mogą mieć problemy ze stress testami. 29 lipca będzie ważnym dniem dla europejskich banków – wtedy mają być opublikowane najnowsze wyniki stress testów, które pokażą, jak wyglądałaby kondycja pożyczkodawców w przypadku wyraźnego pogorszenia warunków działania, np. recesji, która objęłaby cały kontynent. Ale niektóre kraje po kilku latach od wybuchu kryzysu finansowego wciąż na dobre nie wyszły z recesji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników