włoszech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu włoszech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące włoszech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Włoski sąd: Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem

  Włoski sąd: Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem

  Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem- orzekł włoski Sąd Najwyższy i odrzucił odwołanie od wyroku niższej instancji złożone przez ojca chłopca z autyzmem. Domagał się on odszkodowania twierdząc, że autyzm syna związany jest z podaną mu szczepionką.

  czytaj więcej

 • Szijjarto: Decyzja o obowiązkowych kwotach niezgodna z prawem

  Szijjarto: Decyzja o obowiązkowych kwotach niezgodna z prawem

  Węgry nadal uważają decyzję o obowiązkowej relokacji uchodźców za niezgodną z prawem unijnym – oświadczył w środę szef MSZ Węgier Peter Szijjarto w reakcji na to, że rzecznik Trybunału UE opowiedział się za odrzuceniem skargi Słowacji i Węgier w tej sprawie.

  czytaj więcej

 • Relokacja uchodźców zgodna z prawem unijnym

  Relokacja uchodźców zgodna z prawem unijnym

  Mechanizm przyjęty przez Radę Unii Europejskiej skutecznie i w proporcjonalny sposób przyczynia się do sprostania przez Grecję i Włochy kryzysowi migracyjnemu z 2015 r. Jego nieefektywność nie jest wynikiem błędnych założeń, ale tego, że część państw członkowskich nie wykonała swych zobowiązań. Tak stwierdził rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE Yves Bot. To kolejny krok do nałożenia sankcji na te państwa, które nie chcą przyjmować uchodźców.

  czytaj więcej

 • Włochy: Dzięki karabinierom aresztowano dżihadystę w Szwecji

  Włochy: Dzięki karabinierom aresztowano dżihadystę w Szwecji

  Dzięki pomocy włoskich karabinierów w Szwecji aresztowany został dżihadysta, który przygotowywał zamach terrorystyczny - informuje w niedzielę "La Repubblica". Włosi ostrzegli władze Szwecji, że mężczyzna kupił w Apulii duże ilości materiałów do budowy bomby.

  czytaj więcej

 • Czołgi dla Jordanii wjechały w ślepy zaułek

  Czołgi dla Jordanii wjechały w ślepy zaułek

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom szanse na to, że polskie T-72 trafią na Bliski Wschód, są niewielkie. Ucierpi na tym gliwicki Bumar-Łabędy. Agencja Mienia Wojskowego zamierzała wyremontować ok. 60 czołgów T-72 w Polsce, by później sprzedać je do Jordanii. Te maszyny są znacznie mniej nowoczesne niż stanowiące naszą główną siłę leopardy czy PT-91 Twardy. Jednak siły pancerne wciąż ich używają. Potencjalny kontrakt jordański wyceniany był na ponad 100 mln zł.

  czytaj więcej

 • Macron stawia na Francję zamiast na Europę

  Macron stawia na Francję zamiast na Europę

  Włochy mają coraz więcej pretensji do francuskiego prezydenta. Nie minęły jeszcze trzy miesiące, odkąd Emmanuel Macron objął urząd prezydenta Francji, a w Europie coraz mocniej słychać rozczarowanie, że nie jest on ani tak proeuropejski, ani tak wolnorynkowy, jak obiecywał.

  czytaj więcej

 • Czad Festiwal 2017: Wśród gwiazd The Offspring, Bastille, Vavamuffin i KSHMR

  Czad Festiwal 2017: Wśród gwiazd The Offspring, Bastille, Vavamuffin i KSHMR

  MUZYKA | Tegoroczna, 5. edycja zapowiada się na wielką muzyczną fetę. 5 dni, 5 scen i blisko 50 artystów. W line-up'ie imprezy znaleźli się m.in. Bastille, Billy Talent, KSHMR, Steve Aoki oraz The Offspring. Festiwal potrwa od 23 do 27 sierpnia w Arena Parku w Straszęcinie k. Dębicy (Podkarpacie).

  czytaj więcej

 • Treści online podążą za odbiorcą. Dostawcy mają 9 miesięcy na przygotowania

  Treści online podążą za odbiorcą. Dostawcy mają 9 miesięcy na przygotowania

  Od 20 marca 2018 r. konsumenci podróżujący po Unii Europejskiej będą musieli mieć możliwość korzystania z tych samych treści online, do których wykupili dostęp w państwie zamieszkania. Ta korzystna dla konsumentów zmiana – wynikająca z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2017/1128 z 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści (Dz.Urz. UE z 2017 r. L 168, s. 1) – niesie ze sobą nowe, istotne obowiązki dla przedsiębiorców dostawców tych treści. Rozporządzenie weszło w życie 20 lipca 2017 r., ale na wprowadzenie odpowiednich zmian dostawcy treści online mają 9 miesięcy. Kto zatem będzie zobowiązany do jego stosowania? I jakie działania będą zobowiązani podjąć w praktyce dostawcy?

  czytaj więcej

 • Schetyna: Jestem szefem PO, by wygrać wybory i odebrać PiS władzę

  Schetyna: Jestem szefem PO, by wygrać wybory i odebrać PiS władzę

  W sytuacji gdyby PO przegrała w wyborach samorządowych Grzegorz Schetyna nie zrzeknie się funkcji szefa partii. Jestem szefem Platformy, żeby wygrać wybory parlamentarne i odebrać PiS władzę, ludzie w PO mnie wybrali, żebym to zrobił - oświadczył we wtorek Schetyna.

  czytaj więcej

 • AGD wciąż czeka na efekt 500+

  AGD wciąż czeka na efekt 500+

  Branża jest zawiedziona. Liczyła, że finansowy doping w postaci pieniędzy z rządowego programu przełoży się na dużo lepszą sprzedaż pralek czy lodówek. Ale nic takiego się nie stało

  czytaj więcej

 • W UE najwięcej młodych uczy się i pracuje w Holandii, najmniej we Włoszech

  W UE najwięcej młodych uczy się i pracuje w Holandii, najmniej we Włoszech

  Z zatrudnieniem i edukacją wśród ludzi młodych w UE (w wieku 20-24 lata) mają problem przede wszystkim Włosi, a w dalszej kolejności Rumuni i Grecy. Najwięcej młodych pracuje i uczy się natomiast w Holandii, na Malcie i w Danii - wynika z danych Eurostatu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników