włoszech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu włoszech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące włoszech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ministerstwo Rozwoju bardziej sceptyczne wobec TTIP czy tylko dyplomatyczne?

  Ministerstwo Rozwoju bardziej sceptyczne wobec TTIP czy tylko dyplomatyczne?

  - Raport Parlamentu Europejskiego na temat konsekwencji wprowadzenia TTIP trzeba brać pod uwagę. Jeśli umowa miałaby faktycznie oznaczać wzrost bezrobocia czy spadek konkurencyjności polskich firm to jesteśmy jej przeciwni. Nie będziemy na siłę dążyć do wprowadzenia TTIP w życie – powiedział wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Ale jednocześnie dodał, że umowa ta jest dla Polski ważna w "części handlowej".

  czytaj więcej

 • Bierny jak pracownik

  Bierny jak pracownik

  Pracownicy narzekają na niskie pensje i śmieciowe umowy. Ale sami niewiele robią, by temu przeciwdziałać, choć mają ogromne możliwości.

  czytaj więcej

 • Odwracanie konia ogonem czyli jak wygląda sytuacja w Janowie Podlaskim

  Odwracanie konia ogonem czyli jak wygląda sytuacja w Janowie Podlaskim

  Reportaż Miry Suchodolskiej „Na zapleczu” (DGP 87/2016) zawiera tyle nierzetelności, że wymaga publicznego sprostowania. Napisany jest tak, że rozwija wszystkie argumenty ministra rolnictwa i przedstawicieli ANR, które miały uzasadniać zmianę prezesa stadniny w Janowie Podlaskim, czyli w skrócie: niegospodarność i zła opieka weterynaryjna.

  czytaj więcej

 • Fiskus przed reformą. Spór o tempo i kierunek zmian

  Fiskus przed reformą. Spór o tempo i kierunek zmian

  Ministerstwo Finansów chce utworzyć jednolitą Krajową Administrację Skarbową do poboru podatków oraz kontroli. Nie widzę innej drogi – mówiła Honorata Łopianowska, dyrektor departamentu reformy administracji skarbowej w MF podczas dyskusji zorganizowanej przez DGP. – System wymaga zmian, ale ewolucyjnych, poprzedzonych szerokimi konsultacjami – próbowali oponować pozostali uczestnicy

  czytaj więcej

 • Twórca InPostu: Decyzja PO o zagarnięciu części oszczędności z OFE do ZUS to było złodziejstwo

  Twórca InPostu: Decyzja PO o zagarnięciu części oszczędności z OFE do ZUS to było złodziejstwo

  - Rozmawiamy bardzo otwarcie ze wszystkimi klientami i tłumaczymy im nasze stanowisko. Mówimy wprost: przestajemy sponsorować dużych klientów, duże zachodnie korporacje, banki, telekomy, ubezpieczycieli. I mówimy, że albo zapłacą dziewięćdziesiąt kilka groszy, bo to naszym zdaniem rozsądna cena, utrzymując kontrofertę dla poczty, albo od stycznia zapłacą 2 zł, przy dobrych wiatrach 1,8 zł. Dla dużych graczy oznacza to wzrost kosztów o 15 mln złotych rocznie. Teraz każdy z nich musi więc sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce dziś zapłacić kilka mln złotych więcej i zachować dywersyfikację czy za pół roku zapłacić 15 mln więcej - informuje Rafał Brzoska, szef Grupy Integer.pl, do której należy InPost

  czytaj więcej

 • Czy Brexit może wywołać efekt domina?

  Czy Brexit może wywołać efekt domina?

  Wszyscy eurosceptycy w Unii Europejskiej liczą na wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty w następstwie czwartkowego referendum, co według nich zapoczątkuje efekt domina w krajach członkowskich i osłabi aktualny model Europy - pisze w poniedziałek agencja AFP.

  czytaj więcej

 • Nad Tamizą cenią sobie status quo

  Nad Tamizą cenią sobie status quo

  W żadnym innym państwie europejskim system polityczny nie jest tak stabilny jak na Wyspach

  czytaj więcej

 • Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Stan równowagi (nierównowagi?) europejskiej i polskiej gospodarki

  Kryzys w latach 2007–2008 spowodował, że do dnia dzisiejszego gospodarka światowa nie odzyskała tempa wzrostu i normalizacji sprzed tego okresu. Wzrosty gospodarcze osiągano przede wszystkim dzięki programom polityki pieniężnej, wdrażanym jako reakcja na zaburzenia rynków finansowych.

  czytaj więcej

 • Psychologia eurosceptycyzmu: Ekonomia, polityka i tożsamość

  Psychologia eurosceptycyzmu: Ekonomia, polityka i tożsamość

  Problemy UE pokazują, że nie zdołała sobie ona jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy jest projektem gospodarczym, politycznym, czy moralnym. Scalają ją poszczególne mitologie państwowych trajektorii – Niemcy poprzez Unię negują własną przeszłość, Polska ucieka przed Rosją ku cywilizacji, Hiszpania odcina się od autorytaryzmu Franco. Jednak wraz z dystansem historycznym te mity tracą impet

  czytaj więcej

 • Farage: Słońce wzeszło nad niepodległą Wielką Brytanią

  Farage: Słońce wzeszło nad niepodległą Wielką Brytanią

  Słońce wzeszło nad niepodległą Wielką Brytanią - powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący eurosceptycznej partii UKIP Nigel Farage.

  czytaj więcej

 • Olsztyn: Leczenie SLA komórkami macierzystymi przynosi efekty

  Olsztyn: Leczenie SLA komórkami macierzystymi przynosi efekty

  Lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie, którzy od kilku lat prowadzą badania nad zastosowaniem komórek macierzystych u chorych na stwardnienie zanikowe boczne stwierdzili, że u ok. 70 proc. pacjentów udało im się spowolnić postęp choroby.

  czytaj więcej

 • Kerry w poniedziałek odwiedzi Brukselę i Londyn. Tematem rozmów Brexit

  Kerry w poniedziałek odwiedzi Brukselę i Londyn. Tematem rozmów Brexit

  Sekretarz stanu USA John Kerry w poniedziałek odwiedzi Brukselę i Londyn, gdzie będzie rozmawiał z najwyższej rangi dyplomatami o skutkach referendum, w którym Brytyjczycy zagłosowali w czwartek za wyjściem ich kraju z UE - poinformowały władze USA.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników