właścicielka mieszkania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu właścicielka mieszkania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące właścicielka mieszkania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sprzedaż nieruchomości bez PIT: NSA daje fiskusowi zielone światło do wdowiego grosza

  Sprzedaż nieruchomości bez PIT: NSA daje fiskusowi zielone światło do wdowiego grosza

  Wrócił spór o to, czy po śmierci małżonka można sprzedać kupioną wspólnie nieruchomość bez PIT, nie czekając kolejnych pięciu lat. Wiadomości nie są dobre dla podatników.

  czytaj więcej

 • Policja błyskawicznie reaguje na zgłoszenia obywateli. Na papierze

  Policja błyskawicznie reaguje na zgłoszenia obywateli. Na papierze

  Na kilka miesięcy przed ważnymi wydarzeniami: Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i szczytem NATO w Warszawie, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) przedstawiła wyniki kontroli sprawdzającej reakcje policji na otrzymywane zgłoszenia.

  czytaj więcej

 • Rozebranie, a następnie odtworzenie części budynku wiąże się z uzyskaniem pozwolenia

  Rozebranie, a następnie odtworzenie części budynku wiąże się z uzyskaniem pozwolenia

  Prace polegające na rozebraniu większości elementów konstrukcyjnych budynku to nie remont, nie można bowiem wykonać remontu czegoś, co nie istniało. Rozebranie, a następnie odtworzenie wiąże się z pojęciem odbudowy, na którą trzeba uzyskać pozwolenie.

  czytaj więcej

 • Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Na zapleczu stadniny w Janowie. Zadbane klacze i zostawione na pastwę losu ogiery

  Ostatnia draka ze stadniną w Janowie została nagłośniona. Ale zła sytuacja nie trwa od wczoraj. Z jednej strony zadbane klacze. Z drugiej zostawione na pastwę losu ogiery.

  czytaj więcej

 • Co ma zrobić ktoś, kto nie dostał decyzji o podatku od nieruchomości

  Co ma zrobić ktoś, kto nie dostał decyzji o podatku od nieruchomości

  Osoby fizyczne, które nie dostały jeszcze decyzji ustalającej wysokość podatku od nieruchomości na ten rok, muszą czekać. Mogą jednak dowiedzieć się w urzędzie, dlaczego nie mają informacji i kiedy powinni ją otrzymać.

  czytaj więcej

 • Remont i chemię wolno wliczyć do kosztów najmu

  Remont i chemię wolno wliczyć do kosztów najmu

  Jestem właścicielką mieszkania, które chcę wyremontować i wynająć – pisze pani Katarzyna. – Zamierzam wybrać opodatkowanie według skali (18 i 32 proc.). Czy przy rozliczaniu przychodów z najmu będę mogła uwzględnić w kosztach ich uzyskania wydatki na remont i np. chemię do utrzymania mieszkania w czystości – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • "To był raj, jest śmietnisko". Uchodźcy przyjechali do Niemiec [Rigamonti razy 2]

  "To był raj, jest śmietnisko". Uchodźcy przyjechali do Niemiec [Rigamonti razy 2]

  Niemcy są bardzo ostrożni, samozachowawczy. To wynika z tego, że mandat za mowę nienawiści wynosi 1200 euro. Głośno było o ukaranym facecie, który publicznie powiedział, że w swojej wsi nie chce azylantów. Teraz tam się wszyscy boją odezwać. Nie wolno im protestować, choć nie podoba się to, że ludzie w Niemczech muszą oszczędzać na wszystkim, że ogrzewanie jest drogie, a w domach azylanckich okna pootwierane na oścież, bałagan, a śmieci i jedzenie walają się po podwórku.

  czytaj więcej

 • Podpalenia i swastyki. Niemiecka prowincja przeciwko uchodźcom [WYWIAD DGP]

  Podpalenia i swastyki. Niemiecka prowincja przeciwko uchodźcom [WYWIAD DGP]

  Niemcy są ostrożni, samozachowawczy. Bo mandat za mowę nienawiści wynosi 1200 euro. Głośno było o ukaranym facecie, który publicznie powiedział, że w swojej wsi nie chce azylantów. Teraz tam się wszyscy boją odezwać. Nie wolno im protestować, choć nie podoba się to, że ludzie w Niemczech muszą oszczędzać, że ogrzewanie jest drogie, a w domach azylanckich okna pootwierane na oścież, bałagan, a śmieci i jedzenie walają się po podwórku.

  czytaj więcej

 • Podatkowe zawiłości przy wynajmie w miejscowości wakacyjnej

  Podatkowe zawiłości przy wynajmie w miejscowości wakacyjnej

  Pani Janina jest właścicielką domu nad morzem. Od maja do września wynajmuje go w całości letnikom, a w grudniu przyjeżdżającym na wypoczynek świąteczny. Co więcej, kupiła w tym roku również apartament, który również zamierza wynajmować. Wynajęła go pośrednikowi, który szuka chętnych, sprząta w mieszkaniu, przekazuje klucze i rozlicza się z nimi. Z umowy z pośrednikiem wynika, że przekazuje on większość wynagrodzenia od turystów pani Janinie – właścicielce. Sam też zarabia – dostaje jego część. Jeśli nie znajdzie turystów, nie zarabia nikt. W związku z nieruchomościami kobieta zastanawia się, według jakich stawek musi zapłacić podatek od nich, i czy prawidłowo rozliczała dotychczas daninę od domu. Nie wie, czy nie powinna jej przerzucać na najemców, czy też ona – jako właścicielka – musi ją uiścić. Nie jest też pewna, czy od apartamentu musi płacić podatek za cały rok według najwyższej stawki, czy też jedynie za okres faktycznego wynajmu

  czytaj więcej

 • Ostatni cichociemny: Historia jest teraz tworzona na nowo. I ja nie chcę brać w tym udziału [WYWIAD RIGAMONTI]

  Ostatni cichociemny: Historia jest teraz tworzona na nowo. I ja nie chcę brać w tym udziału [WYWIAD RIGAMONTI]

  Co tam cichociemni, teraz najważniejsi są Żołnierze Wyklęci, których w większości moim zdaniem partyzantka zdemoralizowała. Każda władza musi mieć swoich świętych

  czytaj więcej

 • Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Kinga i Magda, historia pewnego biznesu

  Spór Kingi Rusin z firmą Aromeda reprezentowaną przez Magdalenę Hajduk krąży po internecie, zajmują się nim strony "pudelkowe", zajmują te branżowe związane z kosmetyką, kotłuje się po Facebooku. Ale też piszą o nim dziennikarze działów biznesowych największych dzienników. Temat jest gorący: przyciąga uwagę osoba znanej dziennikarki telewizyjnej, w grę wchodzą spore pieniądze, w powietrzu latają wzajemne pretensje, sypią się oświadczenia. Jeśli wgryźć się głębiej, sprawa robi się jeszcze bardziej interesująca. Ze względu na złożone aspekty prawne. Oraz relacje międzyludzkie, które się rwą w zderzeniu z kwestiami materialnymi.

  czytaj więcej

 • Warszawska reprywatyzacja. Do ostatniego mieszkania. Na bruk trafiło 40 tys. osób

  Warszawska reprywatyzacja. Do ostatniego mieszkania. Na bruk trafiło 40 tys. osób

  Od wielu lat warszawscy lokatorzy, broniąc się przed czyścicielami kamienic, zaczęli się zrzeszać i informowali władze o nieprawidłowościach. Ani ratusz, ani prokuratury, ani kolejni prezydenci czy ministrowie sprawiedliwości nie byli zainteresowani ich rewelacjami.

  czytaj więcej

 • Przyczyna istotna w rozwiązaniu terminowego najmu

  Przyczyna istotna w rozwiązaniu terminowego najmu

  Aby skutecznie doszło do wcześniejszego rozwiązania umowy zawartej na czas oznaczony należy wskazać powody tej decyzji. Właściciel nieruchomości nie może pozbawić lokatorów dachu nad głową bez uzasadnienia.

  czytaj więcej

 • Wybory w USA: Gniew rozmontował amerykański sen

  Wybory w USA: Gniew rozmontował amerykański sen

  O wynikach wyborów decyduje klasa średnia, która musiała powrócić do czasów robotniczych. W Stanach, które słynęły z konkurencji, zablokowano awans społeczny. Pojawiała się za to niepewność. Bunt mas był tylko kwestią czasu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników