wirtualne pieniądze

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wirtualne pieniądze. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wirtualne pieniądze.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Cloud computing, czyli serwery i programy do wynajęcia

  Cloud computing, czyli serwery i programy do wynajęcia

  Usługi realizowane w technologii cloud computingu błyskawicznie zyskują na popularności. Na trwających targach CeBIT w Hanowerze zaprezentowali je wszyscy najpotężniejsi gracze. Cloud computingowi, popularnie zwany usługami w chmurze, czyli serwery i różnego rodzaju programy do wynajęcia, do których dostęp zapewnia internet.

  czytaj więcej

 • Antyporadnik biznesmena. Siedem najczęściej popełnianych błędów w firmach

  Antyporadnik biznesmena. Siedem najczęściej popełnianych błędów w firmach

  Konia z rządem temu, kto jest w stanie podać przykład choć jednej firmy, która nie popełniła ani jednego błędu. Te przydarzają się zarówno tym, które chylą się ku upadkowi, jak i tym, które z roku na rok zwiększają zyski. I podczas gdy jedne pomyłki w prowadzeniu biznesu analizują na zamkniętych spotkaniach, inne otwarcie się do nich przyznają – wychodząc z założenia, że nie są powodem do wstydu, tylko pretekstem do wyciągania wniosków.

  czytaj więcej

 • Polska słono zapłaci za swój rekord w cyberpiractwie

  Polska słono zapłaci za swój rekord w cyberpiractwie

  Ponad połowa oprogramowania używanego w Polsce jest nielegalna. Ale też te licencjonowane są u nas droższe niż w innych krajach UE.

  czytaj więcej

 • Jak nie dać się internetowym złodziejom

  Jak nie dać się internetowym złodziejom

  Firmy znalazły się na celowniku hakerów. Ich cel to dostęp do kont i przelewów. Z zagrożeniem można sobie poradzić zachowując szczególną ostrożność na wszystkich stanowiskach związanych z dostępem do rachunków bankowych

  czytaj więcej

 • Kosikowski: Duch Janosika nie ginie wśród polityków

  Kosikowski: Duch Janosika nie ginie wśród polityków

  Skoro Polska wymaga zmiany, to zmieńmy w niej też podatki i prawo podatkowe.

  czytaj więcej

 • Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  Sadowski z Brand24: Polskie realia nas hartują

  U nas ludzie, którym coś się udaje, nie dzielą się wiedzą. Nie chwalimy się sukcesami, nie przyznajemy do porażek. Mało się uczymy jedni od drugich - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24 SA.

  czytaj więcej

 • Banki nie zarobiły na wzroście kursu franka

  Banki nie zarobiły na wzroście kursu franka

  Patrząc na obraz „Bitwa pod Grunwaldem”, bardzo łatwo można wyciągnąć wniosek, że w 1410 r. to Litwini rozgromili Krzyżaków. Dopiero pewna perspektywa, kilka istotnych szczegółów, jak łopocząca na drugim planie flaga wielkiej chorągwi krakowskiej i Korony Królestwa Polskiego oraz widniejąca w oddali postać głównodowodzącego wojsk polskich i litewskich Władysława II Jagiełły, dają pełny i prawdziwy pogląd na całą sytuację.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Gest Zuckerberga a gest Kozakiewicza

  Lewestam: Gest Zuckerberga a gest Kozakiewicza

  Disruption: zakłócenie, zamieszanie, zaburzenie, a także dezorganizacja, konsternacja, zamęt. Nowy produkt, jeśli ma wywindować pomysłodawcę na szczyty listy „Forbesa”, musi być disruptive, czyli mieć zdolność dezorganizacji rynku. Ale o ile lubimy, gdy zamęt wprowadzają nowe produkty (iPod! Facebook! Airb’n’b!), o tyle jakoś nie cieszą nas disruptive facts, czyli zdarzenia, które w konsternację wprowadzają nie rynek, ale nasze umysły.

  czytaj więcej

 • Bank upada, trzeba ratować budżet gminy. Tylko jak?

  Bank upada, trzeba ratować budżet gminy. Tylko jak?

  Samorządowcy i eksperci w rozmowie z DGP proponują, co robić, gdy samorząd już wpadnie w tarapaty z powodu upadłości banku. Niektóre pomysły polegają na balansowaniu na granicy prawa.

  czytaj więcej

 • Wirtualne biura też stosują kruczki w umowach. Jak wybrać odpowiednią firmę?

  Wirtualne biura też stosują kruczki w umowach. Jak wybrać odpowiednią firmę?

  Rośnie zainteresowanie usługami wirtualnych biur. Chodzi o firmy, które w zamian za odpowiednią opłatę oferują klientom dostęp do adresu w prestiżowej lokalizacji i wspomagają ich lub wręcz wyręczają w prowadzeniu biura. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą zmniejszyć koszty, unikając m.in. samodzielnego wynajmowania powierzchni biurowej.

  czytaj więcej

 • Giełdowy rok bez dużych prywatyzacji, czyli niezbyt spektakularny

  Giełdowy rok bez dużych prywatyzacji, czyli niezbyt spektakularny

  Rok 2015 r. powoli dobiega końca, więc czas podsumować warunki panujące na rynku pierwotnym oraz aktywność podmiotów debiutujących na rynku regulowanym giełdy w Warszawie. Według stanu z 11 grudnia w 2015 r. w bieżącym roku odnotowano 24 debiuty spółek, z czego aż 10 to przenosiny z rynku NewConnect. Debiut siedmiu spółek nie był poprzedzony ofertą (przenosiny z NewConnect lub dualisting). Dla porównania w całym 2014 r. zadebiutowało odpowiednio 28 podmiotów, z czego również 10 podmiotów przeniosło swoje notowania z rynku NewConnect na rynek główny GPW.

  czytaj więcej

 • Lifehacking czyli jak każdy aspekt życia zamienić w zadanie do wykonania

  Lifehacking czyli jak każdy aspekt życia zamienić w zadanie do wykonania

  O tym, że zamiast pytań „kim jestem?” masowo zadajemy pytania „jak?”. I jesteśmy przekonani, że dzięki temu naprawdę się zmieniamy

  czytaj więcej

 • Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami polskich miast

  Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami polskich miast

  Młoda tradycja historycznych biblijnych wydarzeń. Po raz ósmy ulicami Polski przechodzą Orszaki Trzech Króli, choć w niektórych miejscach mają krótszą tradycję. W ten sposób obchodzono święto Objawienia Pańskiego.

  czytaj więcej

 • Byle nie do Warszawy

  Byle nie do Warszawy

  Nie tylko Trybunał Konstytucyjny, ale też wiele innych publicznych instytucji należałoby wyprowadzić ze stolicy. Z pożytkiem dla tych instytucji, ich pracowników, obywateli i całego kraju

  czytaj więcej

 • Uciec, ale dokąd. Telekomy robią porządki w branży

  Uciec, ale dokąd. Telekomy robią porządki w branży

  Próbują się łączyć. Rozszerzają działalność poza Europę. Albo wyprzedają nierentowne aktywa zagraniczne. Cel jest jeden: znaleźć sposób na przetrwanie, nim będzie za późno. Bo pieniędzy na rynku jest coraz mniej

  czytaj więcej

 • E-learning: Kopalnia dyplomów. Często bez pokrycia

  E-learning: Kopalnia dyplomów. Często bez pokrycia

  „E-learning” to słowo wytrych: gigantyczny rynek klientów, usługa tańsza od świadczonej przez stulecia, dostępna w każdym miejscu na globie – byleby było podpięte do sieci. Ale w świecie edukacji online kryje się tak wiele pułapek, że na dłuższą metę mogą one podciąć cały ten rozkwitający rynek. Kto da więcej? Analitycy z firm badawczych rywalizują na prognozy dla rynku edukacji online.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Powszechność wyższego wykształcenia jest niekwestionowanym sukcesem nowoczesnych społeczeństw. Niegdysiejszy przywilej małej części obywateli traktowany jest dzisiaj jako swoiste prawo każdego chcącego się uczyć. Powszechnie akcentowane jest kluczowe znaczenie edukacji na tym poziomie dla cywilizacyjnego i gospodarczego rozwoju, czego konsekwencją jest traktowanie państwa jako gwaranta szerokiej dostępności studiów. Tym bardziej więc zastanawiają coraz częściej ukazujące się w wielu krajach, także w Polsce, artykuły informujące o różnorodnych kłopotach uczelni, nawet tych najlepszych.

  czytaj więcej

 • Końcowy etap budowy szerokopasmowego internetu: Droga przez mękę

  Końcowy etap budowy szerokopasmowego internetu: Droga przez mękę

  Końcowy etap budowy szerokopasmowej sieci powinien być przyjemnością. Ale jej faktyczny finał jest daleko, a sukces może być czysto wirtualny.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne