wirtualna polska

Wirtualna Polska (WP) – pierwszy polski portal internetowy, wchodzi w skład Grupy TP, siedziba w Gdańsku.


 • Pasja zamieniona w czyn, czyli jak stworzyć dobry serwis miejski

  Pasja zamieniona w czyn, czyli jak stworzyć dobry serwis miejski

  Użytkownicy sieci przyzwyczaili się do wysokiej jakości usług internetowych. Tego również wymagają od gminnych stron WWW. Przejrzystość czy estetyka to ważne, ale nie kluczowe elementy witryny. Znaczenie ma przede wszystkim pełna informacja dla mieszkańców, turystów i inwestorów.

  czytaj więcej

 • Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  Kiedyś nawet Polska znajdowała się na liście rajów podatkowych

  - Niewątpliwie z przepisów prawnych wynika możliwość korzystania z rajów podatkowych. Można więc się zastanawiać, czy jest coś złego w tym, że podatnicy do nich uciekają. Wydaje się, że ograniczenie tego procederu jest rolą państwa - uważa dr Karolina Tetłak, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • Giełda: Znaczenie dywidend stale rośnie

  Giełda: Znaczenie dywidend stale rośnie

  Zarządy spółek starają się przyciągać inwestorów zapewnieniami o dzieleniu się z nimi zyskiem. Ostateczna decyzja należy do akcjonariuszy. Zdarza się, że żądają oni więcej, niż proponują władze przedsiębiorstwa.

  czytaj więcej

 • Gniew i Wstyd, czyli kto Polakom zabrał wielkość

  Gniew i Wstyd, czyli kto Polakom zabrał wielkość

  Jest jedno pytanie, które tu, nad Wisłą, od lat zajmuje nas wszystkich: dlaczego, mimo Chopina, powstańczej odwagi, Solidarności, papieża, piękna kurpiowskich wycinanek i dostępu do morza, Polska wciąż uporczywie nie jest Wielka? Teorii na temat tego, co hamuje nas w drodze do Wielkości, jest wiele; żadna na tyle mocna, by zakończyć sprawę. Jedni winią historię, inni geografię; jedni polską duszę, drudzy wrogów. Możemy się różnym teoriom przyglądać i drążyć ich prawdziwość – ale ciekawie też spojrzeć na tę dyskusję z lotu ptaka.O tym, co nam przeszkadza w byciu Wspaniałymi i jak odpowiedź na to pytanie określa, kim jesteśmy.

  czytaj więcej

 • Jan Strelau: Polityka dziedziczona w genach? Nie ma takiej

  Jan Strelau: Polityka dziedziczona w genach? Nie ma takiej

  O tym, czy nasze poglądy polityczne są zapisane w genach i czy to, że jesteśmy lewicowi lub prawicowi, zależy od wychowania - mówi prof. dr hab. Jan Strelau przewodniczący rady powierniczej SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, doktor Honoris Causa Uniwersytetu SWPS, światowej sławy psycholog, autor regulacyjnej teorii temperamentu.

  czytaj więcej

 • Zakaz agitacji w dniu wyborów. Nadszedł czas na zmiany

  Zakaz agitacji w dniu wyborów. Nadszedł czas na zmiany

  Cisza wyborcza. Czy należy zmniejszyć jej rygory, czy też utrzymać? Co zrobić z mediami społecznościowymi, w których w dniu głosowania aż się roi od wszelkiego rodzaju opinii, komentarzy i memów zachęcających do poparcia danego ugrupowania? Co powinno się zmieniać w przepisach do kolejnego plebiscytu? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

  Poczta Polska musi przyspieszyć, by dogonić erę 2.0

   Z tradycyjnych przesyłek nie sposób się wyżywić. Ale jest inne źródło dochodów: budowa usług cyfrowych dla administracji. Tyle że choć poczta ma tu wszelkie atuty, to o swój kawałek tortu nie umie zawalczyć

  czytaj więcej

 • Napraw auto z YouTubem, czyli szkoła życia 2.0

  Napraw auto z YouTubem, czyli szkoła życia 2.0

  Zepsute auto, kran cieknie, domowe sposoby na przeziębienie i co to jest barszcz Sosnowskiego? Ciocia Wikipedia, wujek Google i YouTube złota rączka zawsze pomogą. Zamiast pytać i doradzać się u znajomych i rodziny - stukamy pytanie w klawiaturę. I nie dotyczy to tylko młodego pokolenia, które urodziło się z komputerem w kołysce. Szkoła życia zmieniła adres. Na www.

  czytaj więcej

 • W handlu olejem rzepakowym warto uważać na oszustów

  W handlu olejem rzepakowym warto uważać na oszustów

  Ukazał się kolejny list ostrzegawczy. Tym razem dwa resorty – finansów i rozwoju – ostrzegają podatników VAT przed nadużyciami w obrocie olejem rzepakowym.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Naszym towarem eksportowym byli Polacy. To porażka

  Morawiecki: Naszym towarem eksportowym byli Polacy. To porażka

  Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki skrytykował sposób wydawania środków unijnych przez rząd PO-PSL. 9 miliardów euro było zagrożonych, a 7-8 miliardów euro to były środki niewydane - poinformował w środę w Sejmie, przedstawiając bilans poprzednich rządów w dziedzinie gospodarki.

  czytaj więcej

 • Tomasz Zimoch: Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym

  Tomasz Zimoch: Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym

  Dlaczego od jednych słyszymy, że opozycja nie pozwala rządzić, a od drugich, że „sekta smoleńska” nie rządzi, tylko obarcza poprzednią ekipę? Otóż, drodzy państwo, gdyby Adam Nawałka ciągle pieprzył, że Waldemar Fornalik, poprzedni trener reprezentacji narodowej, zepsuł tyle rzeczy, że już nic nie da się naprawić, to nie gralibyśmy za chwilę w Euro 2016

  czytaj więcej

 • Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Prof. Stawnicka: Język zdradza jak odciski palców

  Każdy z nas ma swój niepowtarzalny, wyjątkowy sposób komunikowania się ze światem. Mamy osobnicze cechy językowe. Jeśli lingwiści potrafią badać te cechy w odniesieniu do pisarzy, to dlaczego nie robić tego samego w stosunku do przestępców.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników