Wiktor Szmulewicz

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Wiktor Szmulewicz. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Wiktor Szmulewicz.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rolnicy obawiają się, że ziemia rolna będzie przejmowana pod biznes

  Rolnicy obawiają się, że ziemia rolna będzie przejmowana pod biznes

  Projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji opracowany przez ministra rozwoju i finansów przewiduje rozszerzenie możliwości korzystania przez firmy z przywilejów (głównie podatkowych), które dotąd były dostępne wyłącznie dla podmiotów działających w specjalnych strefach ekonomicznych. Po zmianach z ułatwień będzie można skorzystać praktycznie na terenie całego kraju. Pozwoli to uniknąć długotrwałej i uciążliwej procedury zmiany granic SSE i rozszerzyć obszary, na których możliwe jest uzyskanie wsparcia dla nowych inwestycji. Jedynym czynnikiem, który będzie determinował możliwość skorzystania z ułatwień, będzie przeznaczenie terenu.

  czytaj więcej

 • Nadchodzi koniec umów o dzieło w rolnictwie

  Nadchodzi koniec umów o dzieło w rolnictwie

  Pracujący przy zbiorach warzyw i owoców będą przez 90 dni podlegać ubezpieczeniu jako pomocnicy rolników. Nowe zasady obejmą również osoby przebywające na terytorium Polski na podstawie zezwolenia na pracę.

  czytaj więcej

 • Jurgiel: Bez redukcji dzików nie zlikwidujemy ASF

  Jurgiel: Bez redukcji dzików nie zlikwidujemy ASF

  Afrykański pomór świń jest problemem, który trzeba rozwiązać - stwierdził w sobotę minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Podkreślił, że bez znacznego zmniejszenia populacji dzików nie da się zwalczyć ASF, a Polski Związek Łowiecki pod tym względem nie zdał egzaminu.

  czytaj więcej

 • Obrót gruntami mniej rygorystyczny

  Obrót gruntami mniej rygorystyczny

  Z 10 do 5 lat skrócony zostanie okres, przez który rolnik musi osobiście prowadzić gospodarstwo na nowo nabytej ziemi.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Zbyt wysoka cena bezpieczeństwa zadłużonego rolnika

  Debata DGP: Zbyt wysoka cena bezpieczeństwa zadłużonego rolnika

  Ochrona polskiej ziemi i zabezpieczenie interesów rolników – takie cele miały przyświecać rządzącym przy pracy nad dwoma aktami prawnymi: tzw. ustawą o ziemi rolnej, która wprowadza obostrzenia, kto i ile może jej kupić, a także rozporządzeniem ministra sprawiedliwości określającym przedmioty należące do rolników i niepodlegające egzekucji. Dziś coraz częściej mówi się, że regulacje te zabetonowały rynek nieruchomości rolnych i uderzyły w cały agrobiznes. Włącznie z finansującym go sektorem bankowym. Eksperci dyskutowali na ten temat w DGP.

  czytaj więcej

 • Rolnicy zyskają pomoc przy zbiorach

  Rolnicy zyskają pomoc przy zbiorach

  Pomocnicy przy zbiorach warzyw i owoców nie będą już podlegać ubezpieczeniu w ZUS na podstawie umów o dzieło. Będą mogli legalnie pracować, podlegając specjalnemu ubezpieczeniu w KRUS.

  czytaj więcej

 • Restrykcje przy sprzedaży ziemi na licytacjach zostają

  Restrykcje przy sprzedaży ziemi na licytacjach zostają

  Ministerstwo Rolnictwa wycofuje się z pomysłu usunięcia restrykcji w zakupie ziemi rolnej na licytacjach komorniczych. Oznacza to, że nadal wyłącznie rolnicy indywidualni będą mogli w takim trybie nabywać działki o powierzchni minimum 0,3 ha bez zgody dyrektora Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa (KOWR).

  czytaj więcej

 • Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa [SYLWETKA]

  Jan Krzysztof Ardanowski nowym ministrem rolnictwa [SYLWETKA]

  Zwolennik zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ochrony ziemi rolnej i wzmocnienia pozycji rolników w relacjach z handlem i przetwórstwem - 57-letni poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski został w środę nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.

  czytaj więcej

 • Pomocnicy rolnikom nie pomogli. Nie ma chętnych do legalnej pracy przy zbiorach warzyw i owoców

  Pomocnicy rolnikom nie pomogli. Nie ma chętnych do legalnej pracy przy zbiorach warzyw i owoców

  Nie ma chętnych do legalnej pracy przy zbiorach warzyw i owoców. Do KRUS zgłoszono zaledwie 34,1 tys. pracujących dorywczo . Rząd liczył nawet na 500 tys. osób.

  czytaj więcej

 • CETA po roku. Zniesienie ceł to nie wszystko

  CETA po roku. Zniesienie ceł to nie wszystko

  Po roku od tymczasowego wprowadzenia umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą – CETA wiemy na pewno, że zniesiono 98 proc. ceł, i że samo zniesienie barier taryfowych może nie wystarczyć, by polskie firmy częściej pojawiały się na kanadyjskim rynku.

  czytaj więcej

 • IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu

  czytaj więcej

 • Żywność droższa, ale zdrowsza

  Żywność droższa, ale zdrowsza

  Hodowcy szukają nowych sposobów zabezpieczenia zwierząt przed chorobami. Ograniczenie stosowania antybiotyków może odbić się na cenach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników