węzła cieplnego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu węzła cieplnego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące węzła cieplnego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wysoki rachunek za ogrzewanie? Sprawdź, za co naprawdę płacimy

  Wysoki rachunek za ogrzewanie? Sprawdź, za co naprawdę płacimy

  W zimie większość z nas z obawą spogląda na liczniki ciepła, a wszystko dlatego że płacimy bardzo wysokie rachunki. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego tak jest i za co tak naprawdę płacicie? Spieszymy z wyjaśnieniem.

  czytaj więcej

 • Ściągawka: dotacje dla samorządów i administracji z krajowych programów na lata 2014-2020

  Ściągawka: dotacje dla samorządów i administracji z krajowych programów na lata 2014-2020

  Sięgnąć po unijne pieniądze? Jeśli ktoś jest w stanie zorganizować wkład własny – z pewnością warto. Dziś przedstawiamy 9 krajowych programów, do których nabory już trwają lub mają się rozpocząć w najbliższym czasie. Samorządy oraz organy administracji mogą się ubiegać o środki przede wszystkim z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Większość z dostępnych konkursów jest więc ukierunkowana na poprawę i ochronę środowiska. Wciąż gros naborów organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale trwa też jeden projekt z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, a w końcu czerwca zacznie się kolejny, organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  czytaj więcej

 • Tylko w niektórych przypadkach oświetlenie drogi to obowiązek powiatu

  Tylko w niektórych przypadkach oświetlenie drogi to obowiązek powiatu

  Zamierzamy podjąć się budowy oświetlenia na należących do nas drogach powiatowych. Jednak drogi te przebiegają również przez tereny gmin w obrębie naszego powiatu. W związku z tym powstaje wątpliwość, czy finansowanie projektu i budowa oświetlenia dróg powiatowych jest naszym ustawowym zadaniem.

  czytaj więcej

 • Prezes NFOŚiGW: Więcej pieniędzy na walkę ze smogiem, niż złożonych wniosków

  Prezes NFOŚiGW: Więcej pieniędzy na walkę ze smogiem, niż złożonych wniosków

  Dostępnych pieniędzy na walkę ze smogiem jest więcej niż złożonych do tej pory wniosków - powiedział prezes zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda w poniedziałek w Szczecinie. Jak wyjaśnił, do Funduszu złożono zaledwie 150 wniosków, o wartości ok. 700 mln zł, na rozbudowę sieci ciepłowniczych.

  czytaj więcej

 • Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Rząd PiS, który zapowiada, że nasza energetyka jeszcze przez dziesięciolecia będzie się opierać na węglu, zamierza walczyć ze smogiem. Czy nie ma w tym sprzeczności?

  czytaj więcej

 • Ogrzewanie z ciepłowni zamiast z domowego "kopciucha". NFOŚiGW ogłosił dwa konkursy

  Ogrzewanie z ciepłowni zamiast z domowego "kopciucha". NFOŚiGW ogłosił dwa konkursy

  Nawet 85 proc. dofinansowania do inwestycji ciepłowniczych mogą uzyskać samorządy. NFOŚiGW właśnie ogłosił dwa konkursy, w których do rozdysponowania łącznie jest 272 mln zł

  czytaj więcej

 • Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Samorządy oraz organy administracji wciąż mogą ubiegać się o środki z ośmiu jeszcze trwających programów krajowych oraz interregionalnych. W wielu przyszłych i aktualnych projektach unijnych wkład własny w ogóle nie jest wymagany. Choć niektóre z programów zaczęły się w wakacje, to wciąż jest jeszcze szansa na złożenie dokumentów przed końcem miesiąca. Pieniądze można dostać m.in. na cyfrowe udostępnienie zasobów nauki, nauczanie oprogramowania, wzmocnienie powiązań gospodarczych czy też przezwyciężanie konsekwencji przemian demograficznych na pograniczu. Do wielu innych programów można się jeszcze spokojnie przygotować. Ich nabory ruszą z końcem października/początkiem listopada i potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku. Wśród nich cztery projekty z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko nastawione są przede wszystkim na efektywną dystrybucję ciepła.

  czytaj więcej

 • Ciepło z sieci przegoni smog znad Dolnego Śląska

  Ciepło z sieci przegoni smog znad Dolnego Śląska

  We Wrocławiu i w Siechnicach powstaną dwie sieci ciepłownicze za blisko 13,5 mln zł. NFOŚiGW przekaże na ten cel 4,6 mln zł, będzie też wsparcie unijne. Fundusz informuje, że do walki ze smogiem ruszają też kolejne miasta.

  czytaj więcej

 • Ekologiczna energia

  Ekologiczna energia

  O nowoczesnych rozwiązaniach w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym S.A. rozmawiamy z Marianem Kupijajem, Prezesem Zarządu spółki.

  czytaj więcej

 • Bytomski PEC inwestuje

  Bytomski PEC inwestuje

  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bytomiu od 45 lat dostarcza ciepło dla mieszkańców Bytomia i Radzionkowa. W latach 2011-2015, przy wsparciu środków unijnych, w kwocie 50 mln zł zrealizowano inwestycje za 92 mln zł. Od 2017 r. spółka realizuje dwa projekty dofinansowane z UE w ramach POIiŚ 2014-2020.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników