ważności pozwolenia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ważności pozwolenia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ważności pozwolenia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ze składkami za grudzień 2017 roku lepiej nie czekać do stycznia [WYWIAD]

  Ze składkami za grudzień 2017 roku lepiej nie czekać do stycznia [WYWIAD]

  - Jeśli płatnik będzie próbował w 2018 r. dokonać wpłaty na stary rachunek, to systemy bankowe jej nie przyjmą. Gdy zapłaci awansem, nie będzie miał problemu z chwilowym brakiem nowego numeru konta - informuje Paweł Jaroszek członek zarządu nadzorujący pion finansów i realizacji dochodów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  czytaj więcej

 • EUREKA DGP: Prosimy zestresować lawendę

  EUREKA DGP: Prosimy zestresować lawendę

  Badaczka ze Szczecina postanowiła zmusić tę roślinę do wydajniejszej produkcji olejku eterycznego. Wszystkie rośliny, z których człowiek pozyskuje olejki eteryczne, produkują je na własny użytek. W efekcie do pozyskania kilkudziesięciu kilogramów olejku potrzebne są czasami tony roślin.

  czytaj więcej

 • Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy

  Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy

  PROBLEM: Przedsiębiorcy, którzy posiadają w firmach odbiorniki RTV, właściwie w każdej chwili mogą się spodziewać kontroli. Podczas nich sprawdza się, czy jest wypełniany obowiązek rejestracji odbiorników, a w przypadku gdy są one już zarejestrowane – weryfikuje się, czy są uiszczane opłaty abonamentowe. O tym, że kontrolerzy pojawiają się w firmach, świadczy m.in. duża liczba spraw, jakie trafiają w ostatnim okresie do sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Gdy sądy sięgają do ustawy zasadniczej

  Gdy sądy sięgają do ustawy zasadniczej

  Przed rozproszoną kontrolą konstytucyjności nie ma ucieczki.

  czytaj więcej

 • USA oferują 10 mln dolarów za informacje o przywódcy dżihadystów w Syrii

  USA oferują 10 mln dolarów za informacje o przywódcy dżihadystów w Syrii

  Władze amerykańskie zaoferowały 10 mln dolarów za informacje, które pozwoliłyby zlokalizować miejsce pobytu Mohamada al-Dżolaniego, szefa ugrupowania Dżabat Fatah al-Szam (dawniej Front al-Nusra) w Syrii - poinformował w środę Departament Stanu USA.

  czytaj więcej

 • Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Zaczynał od obrony lokatorów, by przejść na ciemną stronę skupujących roszczenia. Oszust? A może ofiara?

  czytaj więcej

 • Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  Z pakietem wierzycielskim teraz nieco łatwiej dochodzić roszczeń

  OPIS SYTUACJI: ABC sp. z o.o. szuka możliwości wyegzekwowania roszczeń, jakie ma wobec dostawcy podzespołów do budowy linii produkcyjnej, XYZ sp. z o.o. Roszczenia wynikają z rękojmi. Po dostarczeniu zamówionego towaru okazało się, że część elementów ma wady ukryte, których nie można było wykryć podczas odbioru towaru. W efekcie – jako że nie zostały one naprawione – po długiej wymianie pism zarząd spółki ABC postanowił złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny wadliwych podzespołów. Obawiając się, że spółka XYZ dobrowolnie nie zwróci różnicy pomiędzy ceną sprzedaży towaru oraz jego faktyczną wartością, zarząd ABC zaczął poszukiwać sposobów przymuszenia sprzedawcy do zapłaty. W pierwszej kolejności zamierzano wpisać nielojalnego kontrahenta do rejestru długów prowadzonego przez biuro informacji gospodarczej. Rozważane jest także wystąpienie z powództwem cywilnym przeciwko dostawcy. Kwota roszczenia nabywcy to ok. 20 tys. zł. Zarząd spółki ABC niepokoi się, bo otrzymał również, na razie niesprawdzoną, informację o rzekomym znacznym zadłużeniu spółki, która dostarczyła jej towar. Posiada też informację, że XYZ sp. z o.o. jest użytkownikiem wieczystym atrakcyjnej nieruchomości w centrum miasta. Postanowiono zatem zbadać prawne możliwości zabezpieczenia się na tej nieruchomości, a także faktyczną skuteczność takiego zabezpieczenia. W szczególności zaś, czy możliwe będzie dokonanie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego przez XYZ spółkę z o.o. pomimo udzielenia zabezpieczenia na rzecz powoda przez sąd cywilny, które to miałoby mieć postać stosownego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości użytkowanej przez dłużnika.

  czytaj więcej

 • VIP-y dostaną swoje skrzydła

  VIP-y dostaną swoje skrzydła

  Jutro rozprawa dotycząca umowy między resortem obrony a Boeingiem. Ale firma The Jet Business International wycofała swoją skargę na wyrok KIO, więc zlecenie pozostanie w mocy.

  czytaj więcej

 • Luka w aptece dla aptekarza za mała dla sieci

  Luka w aptece dla aptekarza za mała dla sieci

  Ograniczenia dopiero weszły w życie, a już niektórzy szukają sposobu na ich obejście. Dużym sieciom się to nie uda, ale drobny biznes może wykorzystać wątpliwości.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Kontrola zadłużenia szpitali wymaga szanowania praw ich kontrahentów

  Debata DGP: Kontrola zadłużenia szpitali wymaga szanowania praw ich kontrahentów

  Czy handel długami powinien być nadzorowany przez organy założycielskie, czy pozostawać w gestii zarządzających? O sytuacji finansowej lecznic i otoczeniu prawnym rozmawiali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • Wkrótce wzrosną ceny za wywóz śmieci. Ale nie wszędzie

  Wkrótce wzrosną ceny za wywóz śmieci. Ale nie wszędzie

  Do kolorowej rewolucji śmieciowej niektóre gminy będą musiały dopłacić nawet po kilka milionów złotych. Koszty przerzucą na mieszkańców.

  czytaj więcej

 • Prawo ma nie tylko ciało

  Prawo ma nie tylko ciało

  Brak zrozumienia prowadzi do tego, że ciało, serce i mózg nie działają razem. Jeśli to się zdarzy u człowieka, to się rozchoruje. Jeśli przydarzy się to prawu, zaczyna cierpieć na oderwanie się od rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Józefów poprosi Brukselę o pomoc w sprawie oczyszczalni

  Józefów poprosi Brukselę o pomoc w sprawie oczyszczalni

  Pozytywnie rozpatrzony wniosek i miejsce na liście rankingowej nie gwarantują wypłaty pieniędzy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

  czytaj więcej

 • Tama dla zatapialnej zabudowy

  Tama dla zatapialnej zabudowy

  Koniec z wydawaniem zezwoleń umożliwiających budowanie na terenach szczególnie zagrożonych powodzią. Ich liczba będzie ograniczona – zapowiada resort infrastruktury.

  czytaj więcej

 • PO: Zrobimy wszystko, by zablokować projekt ustawy o SN

  PO: Zrobimy wszystko, by zablokować projekt ustawy o SN

  Odbieramy projekt PiS dot. Sądu Najwyższego jako zapowiedź zamachu stanu, uderzenie w trójpodział władz; zrobimy wszystko, by zablokować tę ustawę w Sejmie, a także aktywnościami zewnętrznymi - zapowiedział w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna. W piątek ma się zebrać zarząd krajowy PO.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników