ważności pozwolenia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ważności pozwolenia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ważności pozwolenia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sprawy, które mają szansę na rozstrzygnięcie w 2017 r.

  Sprawy, które mają szansę na rozstrzygnięcie w 2017 r.

  Na decyzję trybunału w Luksemburgu czekają zarówno gminy, producenci ciastek i piw smakowych, artyści, jak i sprzedawcy zwracający VAT podróżnym. NSA powinien się natomiast zająć komornikami, inwestycjami wodno-kanalizacyjnymi i trwającym od lat sporem o podatek u źródła.

  czytaj więcej

 • Oceny środowiskowe: Planowane inwestycje z dodatkowymi wymaganiami

  Oceny środowiskowe: Planowane inwestycje z dodatkowymi wymaganiami

  Większy nacisk na wpływ nowych przedsięwzięć na ludzi, a także badania ryzyka wystąpienia poważnych awarii oraz katastrof przewidują zmienione przepisy dotyczące ocen środowiskowych.

  czytaj więcej

 • Amerykańskie służby: Putin pomógł wygrać Trumpowi

  Amerykańskie służby: Putin pomógł wygrać Trumpowi

  W działaniach wymierzonych w Hillary Clinton mieli uczestniczyć hakerzy, szpiedzy, propagandyści i internetowe trolle. Rosyjski prezydent Władimir Putin dał zielone światło dla kompleksowej operacji wywiadowczo-propagandowej, której celem była ingerencja w amerykańskie wybory. Cel? Ułatwienie zwycięstwa Donaldowi Trumpowi albo przynajmniej utrudnienie życia jego rywalce Hillary Clinton.

  czytaj więcej

 • Nasze drogie drogi. Wzrosną ceny za przejazdy autostradami

  Nasze drogie drogi. Wzrosną ceny za przejazdy autostradami

  Prywatni koncesjonariusze znów podnoszą ceny. Jak dowiedział się DGP, rozważana jest podwyżka opłat za przejazd autostradą A2.

  czytaj więcej

 • Szykują się duże zmiany na rynku usług audytorskich

  Szykują się duże zmiany na rynku usług audytorskich

  Spółki giełdowe, banki i inne jednostki zainteresowania publicznego będą musiały zmieniać audytora nie później niż po 5 latach – zakłada rządowy projekt nowej ustawy o biegłych rewidentach. Część ekspertów uważa, że będzie to szkodliwe zarówno dla przedsiębiorców, jak i małych firm audytorskich.

  czytaj więcej

 • Ostre strzelanie pod pełną kontrolą dzięki nowemu Systemowi Rejestracji Broni

  Ostre strzelanie pod pełną kontrolą dzięki nowemu Systemowi Rejestracji Broni

  System Rejestracji Broni ma zastąpić dwie niewydolne bazy działające obecnie. Żaden pistolet czy karabin mu się nie wymknie.

  czytaj więcej

 • Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  Co trzeba zmienić, gdy wspólnicy przechodzą z zarządu do rady

  OPIS SYTUACJI: Wspólnicy ABC spółki z o.o., z których część pełni funkcje w zarządzie spółki, dyskutują na nieformalnym spotkaniu o planowanych zmianach w zasadach zarządzania i reprezentacji ich spółki. W ostatnim czasie spółka osiągnęła rynkowy sukces i konieczne stało się zatrudnienie profesjonalnego menedżera oraz powierzenie mu stanowiska prezesa zarządu. Wspólnicy chcieliby jednak zachować pełną kontrolę nad jego działaniami, dlatego mają zostać pozostawione kompetencje nadzorczo-właścicielskie. W związku z tym udziałowcy zamierzają podjąć wiele uchwał mających na celu określenie procedury wyboru profesjonalnego zarządu spółki, a także ustalenie zasad obliczania wynagrodzenia członków organów spółki. Do tej pory wspólnicy pełniący funkcję członków zarządu nie pobierali z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. Zatrudnienie zaś osoby spoza ich grona wymaga przyznania jej adekwatnego uposażenia. Wspólnicy zamierzają m.in. określić wymagania, jakie powinni spełniać kandydaci na stanowisko członka zarządu. Chodzi o to, by zapewnić wybór w skład owego organu wyłącznie profesjonalistów. Do tego wprowadzenie sztywnych kryteriów ma zapewnić każdorazowo odpowiedni wybór piastunów organu.

  czytaj więcej

 • Ze składkami za grudzień 2017 roku lepiej nie czekać do stycznia [WYWIAD]

  Ze składkami za grudzień 2017 roku lepiej nie czekać do stycznia [WYWIAD]

  - Jeśli płatnik będzie próbował w 2018 r. dokonać wpłaty na stary rachunek, to systemy bankowe jej nie przyjmą. Gdy zapłaci awansem, nie będzie miał problemu z chwilowym brakiem nowego numeru konta - informuje Paweł Jaroszek członek zarządu nadzorujący pion finansów i realizacji dochodów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  czytaj więcej

 • Wymierne skutki sporu o trybunał. Sąd Najwyższy oceni orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?

  Wymierne skutki sporu o trybunał. Sąd Najwyższy oceni orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?

  Do SN trafiła skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem wyroku TK. Ma to utorować drogę do odszkodowania za nieprawidłowe działanie sądu konstytucyjnego.

  czytaj więcej

 • EUREKA DGP: Prosimy zestresować lawendę

  EUREKA DGP: Prosimy zestresować lawendę

  Badaczka ze Szczecina postanowiła zmusić tę roślinę do wydajniejszej produkcji olejku eterycznego. Wszystkie rośliny, z których człowiek pozyskuje olejki eteryczne, produkują je na własny użytek. W efekcie do pozyskania kilkudziesięciu kilogramów olejku potrzebne są czasami tony roślin.

  czytaj więcej

 • Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy

  Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy

  PROBLEM: Przedsiębiorcy, którzy posiadają w firmach odbiorniki RTV, właściwie w każdej chwili mogą się spodziewać kontroli. Podczas nich sprawdza się, czy jest wypełniany obowiązek rejestracji odbiorników, a w przypadku gdy są one już zarejestrowane – weryfikuje się, czy są uiszczane opłaty abonamentowe. O tym, że kontrolerzy pojawiają się w firmach, świadczy m.in. duża liczba spraw, jakie trafiają w ostatnim okresie do sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Gdy sądy sięgają do ustawy zasadniczej

  Gdy sądy sięgają do ustawy zasadniczej

  Przed rozproszoną kontrolą konstytucyjności nie ma ucieczki.

  czytaj więcej

 • USA oferują 10 mln dolarów za informacje o przywódcy dżihadystów w Syrii

  USA oferują 10 mln dolarów za informacje o przywódcy dżihadystów w Syrii

  Władze amerykańskie zaoferowały 10 mln dolarów za informacje, które pozwoliłyby zlokalizować miejsce pobytu Mohamada al-Dżolaniego, szefa ugrupowania Dżabat Fatah al-Szam (dawniej Front al-Nusra) w Syrii - poinformował w środę Departament Stanu USA.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników