ważności pozwolenia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ważności pozwolenia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ważności pozwolenia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Klauzula lojalności przy zleceniu? To możliwe

  Klauzula lojalności przy zleceniu? To możliwe

  Zajmuję się instalacją informatycznych systemów księgowych, pracuję kontraktowo w różnych miejscach. Czy przy podpisywaniu umowy-zlecenia lub umowy o dzieło mój kontrahent może narzucić mi zakaz konkurencji – pyta pan Stefan

  czytaj więcej

 • Wysoka cena za zaufanie urzędnikom: Można mieć pozwolenie na budowę i pozwolenie na użytkowanie, a i tak budynek rozebrać

  Wysoka cena za zaufanie urzędnikom: Można mieć pozwolenie na budowę i pozwolenie na użytkowanie, a i tak budynek rozebrać

  Ktoś wydał pozwolenie na budowę magazynu. Ktoś pozwolił też na jego użytkowanie. A później sąd orzekł, że decyzje te są nieważne. Niewykluczone, że firma będzie musiała rozebrać budynek.

  czytaj więcej

 • Osoba dotknięta chorobą psychiczną może wziąć ślub

  Osoba dotknięta chorobą psychiczną może wziąć ślub

  Już w dzieciństwie u córki pani Bożeny stwierdzono niedorozwój umysłowy. Z tego powodu szkolę podstawową ukończyła z trzyletnim opóźnieniem. Nie jest ubezwłasnowolniona. Po dojściu do pełnoletności rozpoczęła pracę w zakładzie, który zatrudnia niepełnosprawnych. Poznała tam swojego partnera życiowego, z którym pozostaje w konkubinacie i ma z nim dziecko. Oboje chcą zalegalizować związek i zawrzeć małżeństwo. – Przyjaciółka powiedziała mi, że jest to możliwe, pod warunkiem że sąd na to pozwoli. Czy sytuacja zdrowotna mojej córki ma wpływ na jej plany matrymonialne – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Jak sprawnie uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach

  Jak sprawnie uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach

  Wniosek o jej wydanie musi zawierać komplet dokumentów. Dołączony do niego raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na otoczenie jako dowód w postępowaniu może być weryfikowany przez biegłych.

  czytaj więcej

 • Pora na stabilną regulację procesu budowlanego

  Pora na stabilną regulację procesu budowlanego

  Ustawa – Prawo budowlane była nowelizowana już 12 razy od wydania w 2013 r. jej tekstu jednolitego. Dla usprawnienia określonych inwestycji wprowadzono też rozbudowany system tzw. specustaw, co wywołało dalsze rozdrobnienie regulacyjne szeroko pojętego prawa inwestycyjnego. Pierwszą była specustawa z 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Później uchwalono kolejne, m.in.: o transporcie kolejowym, o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012, o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego.

  czytaj więcej

 • Nowa grupa biednych Polaków: Dzięki kreatywności żyją godnie i są szczęśliwi

  Nowa grupa biednych Polaków: Dzięki kreatywności żyją godnie i są szczęśliwi

  Kontenerowcy, makerzy, wymienni. Często bez pracy albo z marnie płatną. Na wynajmie lub na komunalnym. Mają tyle co nic. I z tego niczego potrafią stworzyć coś wartościowego. Na przykład drukarkę 3D, która zacznie na siebie zarabiać, lub szafkę, którą wymienią na używany rower. Mimo chudego portfela potrafią znaleźć swój własny pomysł na życie.

  czytaj więcej

 • Użytkowanie wieczyste: Jak prawidłowo oddać niepotrzebnie odebraną nieruchomość

  Użytkowanie wieczyste: Jak prawidłowo oddać niepotrzebnie odebraną nieruchomość

  Zwrot nieruchomości byłym właścicielom tylko z pozoru jest prosty. Pojawić się może przeszkoda, np. przekazanie działki w użytkowanie wieczyste osobie trzeciej. A czasem cofnięcie wywłaszczenia w ogóle nie jest możliwe.

  czytaj więcej

 • Jest porozumienie w sprawie warunków umów lekarzy POZ na 2016 r.

  Jest porozumienie w sprawie warunków umów lekarzy POZ na 2016 r.

  Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski poinformował PAP, że w środę organizacja zadeklarowała podpisanie aneksów do końca czerwca 2016 r. Powiedział, że porozumienie jest efektem listopadowego zarządzenia Prezesa NFZ w sprawie realizacji umów na rok 2016 w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Przyznał, że Porozumienie miało uwagi do zarządzenia, ale - jak powiedział - NFZ wprowadził sugerowane zmiany. Krajewski podkreślił, że "dobrym duchem" prowadzonych rozmów był minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

  czytaj więcej

 • Podatki 2015/2016: Największe sukcesy i porażki

  Podatki 2015/2016: Największe sukcesy i porażki

  Rok 2015 przyniósł wiele zmian podatkowych. Wspólnie z ekspertami przygotowaliśmy więc zestawienie najlepszych i najgorszych. Uwzględniliśmy przepisy, które zostały uchwalone w 2015 r. i weszły w życie w trakcie ubiegłego roku, jak i obowiązujące od 1 stycznia 2016 r. Typując HIT, eksperci kierowali się tym, czy rozwiązanie pozytywnie wpłynęło lub wpłynie na prowadzenie działalności gospodarczej oraz czy jest ono korzystne dla obywateli. Typując BUBEL, brali pod uwagę to, czy dany przepis utrudni życie firmom i obywatelom oraz czy jest niejasny i może rodzić spory z fiskusem. Niekwestionowanym HITEM okazała się likwidacja przepisów dotyczących korekty kosztów w podatkach dochodowych. Przez kilka lat były to największy bubel podatkowy. Eksperci docenili to, że został zlikwidowany.

  czytaj więcej

 • 70-proc. podatek od odpraw i odszkodowań to ułomne przepisy i morze wątpliwości

  70-proc. podatek od odpraw i odszkodowań to ułomne przepisy i morze wątpliwości

  70-proc. podatkiem zostały objęte odszkodowania wypłacane na podstawie umów antykonkurencyjnych zawartych na czas po ustaniu zatrudnienia. Będzie on stosowany do ich części przekraczającej wysokość wynagrodzenia z okresu 6 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Urząd skarbowy nie przekaże danych o kontrahentach

  Urząd skarbowy nie przekaże danych o kontrahentach

  Warunkiem odliczenia podatku naliczonego lub zastosowania stawki 0 proc. jest zachowanie należytej staranności w sprawdzaniu kontrahentów. Ale nie ma co liczyć na pomoc fiskusa w tym względzie.

  czytaj więcej

 • Stosunki pracy w służbie cywilnej wygasną już 23 lutego. Pracę stracą dyrektorzy, a następcy zostaną wybrani bez konkursów

  Stosunki pracy w służbie cywilnej wygasną już 23 lutego. Pracę stracą dyrektorzy, a następcy zostaną wybrani bez konkursów

  Od 23 stycznia 2016 r. zacznie obowiązywać ustawa z 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 34). W zasadniczej części nowelizacja ta dotyczy wyższych stanowisk w służbie cywilnej. Po wejściu w życie nowych rozwiązań etaty te nie będą obsadzane w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, ale w trybie powołania przez uprawnione organy.

  czytaj więcej

 • Polacy do spółki z Węgrami próbowali już urządzić po swojemu Europę Środkową. Na przeszkodzie stanęli Niemcy

  Polacy do spółki z Węgrami próbowali już urządzić po swojemu Europę Środkową. Na przeszkodzie stanęli Niemcy

  Czy nidzicki pensjonat Zielona Owieczka trafi kiedyś na karty podręczników historii, trudno powiedzieć, lecz jego najsławniejsi goście mają na pewno takie ambicje. Viktorowi Orbánowi w sumie już się to udało. Bo niewielu węgierskich przywódców potrafiło tak radykalnie zmienić swój kraj. Jarosław Kaczyński do tej pory snuł wiele strategicznych wizji, lecz ich realizacja przedstawiała się zdecydowanie gorzej. Dopiero teraz ma w swoim ręku dość władzy, by rządzić skutecznie. A gorączkowy pośpiech wskazuje, jak bardzo mu tego brakowało.

  czytaj więcej

 • MIB: Rozmowy ws. transportu do Rosji wznowimy 1 lutego

  MIB: Rozmowy ws. transportu do Rosji wznowimy 1 lutego

  Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB) wznowią rozmowy ze stroną rosyjską na temat zasad wykonywania przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej w poniedziałek, 1 lutego, podał resort.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne