warszawskiego marketu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu warszawskiego marketu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące warszawskiego marketu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kooperatywy szukają rolników. Przyszła moda na lokalne produkty

  Kooperatywy szukają rolników. Przyszła moda na lokalne produkty

  Dla małych gospodarstw to szansa na stałego klienta i godne zarobki. Członkom kooperatyw spożywczych zależy na dobrej żywności pozyskiwanej w ramach zaufanej współpracy. Niekoniecznie popartej ekologicznym certyfikatem.

  czytaj więcej

 • Cyfrowy podatek po warszawsku: Krajowa wersja digital tax dla Facebooka czy Google'a już gotowa

  Cyfrowy podatek po warszawsku: Krajowa wersja digital tax dla Facebooka czy Google'a już gotowa

  Resort finansów opracował już rodzimą koncepcję wersji digital tax, który miałby obciążyć przychody firm gospodarki cyfrowej uzyskiwane przez nie na terenie naszego kraju.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się być przełomowym. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie. Ponadto, na każdym z pięciu kongresów organizatorzy będą przyznawać po raz pierwszy wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące implementację innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami.

  czytaj więcej

 • Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Od 3 kwietnia 2018 r. finansiści mogą aplikować do XIII. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

  czytaj więcej

 • Kopciuszek na płuczce i zarządzanie (pozornym) chaosem. Witamy w kopalni

  Kopciuszek na płuczce i zarządzanie (pozornym) chaosem. Witamy w kopalni

  Ciemno, brudno i gorąco – to najpowszechniejsze wyobrażenie dotyczące kopalni węgla kamiennego. Jest w tym sporo racji, ale kopalnia to coś więcej - żywy organizm i system naczyń połączonych. Zarządzanie tym pozornym chaosem i jego zrozumienie to jedna z najtrudniejszych sztuk, a wszystko po to, by wydobyć „czarne złoto”. Czasem dla energetyki, czasem będące bazą do produkcji stali. Oba rodzaje węgla produkuje się w Polsce tak samo, wydobywając coraz głębiej, a potem przerabiając już na powierzchni. Czy wiecie, jak ten proces wygląda? Jeśli nie, to zapraszamy do kopalni. Tym razem do KWK Knurów-Szczygłowice, ruch (część) Knurów, niedaleko Gliwic.

  czytaj więcej

 • Digital Finance Award w Poznaniu dla ELSEN i Open Nexus

  Digital Finance Award w Poznaniu dla ELSEN i Open Nexus

  Nagrody Digital Finance Award, honorujące firmy implementujące technologiczne rozwiązania w proces zarządczy, otrzymały ELSEN S.A. oraz Open Nexus Sp. z o.o. Wyróżnienia wręczono w trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Poznaniu, gdzie finansiści dyskutowali nad tegorocznymi wyzwaniami z zakresu rachunkowości firm. 

  czytaj więcej

 • Dietl: GPW idzie w towary i surowce wtórne [WYWIAD]

  Dietl: GPW idzie w towary i surowce wtórne [WYWIAD]

  Musimy się dostosować do tych tendencji, na które inne giełdy zdecydowały się już 10 lat temu. Chcemy rozwijać się w wielu kierunkach - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Dietl, prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

  czytaj więcej

 • Sierant: Poznaj siłę własnych pieniędzy

  Sierant: Poznaj siłę własnych pieniędzy

  No i doczekaliśmy się strategii dla warszawskiej giełdy. W ubiegłą środę prezes Marek Dietl przedstawił plan działania składający się z czternastu punktów, które zostały oznaczone wspólnym tagiem #GPW2022. Jeżeli w mediach znaleźliście państwo sformułowania w stylu „14 inicjatyw strategicznych”, to oznacza, że dziennikarze poszli na łatwiznę i przekleili co nieco z oficjalnego komunikatu. I to jest jedna z tych sytuacji, kiedy osoby, które pisały pierwotny tekst, są z tego kopiowania zadowolone. Przekaz medialny (kontekst i użyte sformułowania) jest dokładnie taki, jaki sobie zażyczył klient, cel został więc osiągnięty.

  czytaj więcej

 • GPW: Jest zgoda KNF na dokonanie zmiany w składzie zarządu giełdy

  GPW: Jest zgoda KNF na dokonanie zmiany w składzie zarządu giełdy

  Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła w piątek Izabeli Olszewskiej i Piotrowi Borowskiemu zgody na objęcie stanowisk członków zarządu giełdy - poinformowała GPW w komunikacie.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe w skrócie

  Rynki finansowe w skrócie

  Mniej długu. Zadłużenie sektora finansów publicznych Polski stanowiło w końcu marca 51,2 proc. produktu krajowego brutto – podał Eurostat. Mniejsze miało 11 państw UE. W porównaniu z końcem I kwartału 2017 r. dług publiczny Polski spadł o 2,6 pkt proc. PKB. Popyt dopisuje. Sprzedaż detaliczna była w czerwcu o 8,2 proc. wyższa niż rok wcześniej – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

  czytaj więcej

 • Polska wchodzi do I ligi rynków finansowych. Dietl: Trzeba wyciągnąć wnioski po GetBacku [WYWIAD]

  Polska wchodzi do I ligi rynków finansowych. Dietl: Trzeba wyciągnąć wnioski po GetBacku [WYWIAD]

  - GetBack to jednostkowy przypadek, na podstawie którego nie należy wyciągać wniosków na temat całego rynku. Emitentów jest przecież ponad tysiąc – regularnie pracują oni na zaufanie inwestorów i są dobrze oceniani - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Dietl, prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

  czytaj więcej

 • Mapa wyzwań CFO 4.0 w dobie koniunktury gospodarczej

  Mapa wyzwań CFO 4.0 w dobie koniunktury gospodarczej

  2 października 2018 roku w Warszawie, odbędzie się finałowa gala X Kongresu Dyrektorów Finansowych, będąca zwieńczeniem tegorocznego cyklu spotkań CFO w głównych miastach Polski. W trakcie konferencji kilkuset finansistów weźmie udział w dyskusji na temat bieżących wyzwań z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Zwieńczeniem Kongresu będzie wręczenie nagród w XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku oraz wyróżnień Digital Finance Award.

  czytaj więcej

 • Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Roku

  Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Roku

  Wybitni CFO już po raz trzynasty otrzymali prestiżowe nagrody branży finansowej – tytuł Dyrektor Finansowy Roku. Laureatką Konkursu w kategorii dużych przedsiębiorstw została Katarzyna Ostap-Tomann – Członkini Zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie. W kategorii małych i średnich firm, zwyciężyła natomiast Beata Tomaszewska – Dyrektor Finansowa Parker Poland. W obu kategoriach Kapituła przyznała również wyróżnienia.

  czytaj więcej

 • Koncertowy listopad: Sting i Shaggy, Antimatter i Morgan James

  Koncertowy listopad: Sting i Shaggy, Antimatter i Morgan James

  Brzmienia rockowe, heavymetalowe, symfoniczne, jazzowe i popowe. Listopadowy kalendarz muzycznych wydarzeń zaspokoi bardzo różne gusta. Wśród kilkudziesięciu koncertów warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka wyjątkowych.

  czytaj więcej

 • Sprzedawcy: Ustawa o zakazie handlu w niedziele nas wykończyła

  Sprzedawcy: Ustawa o zakazie handlu w niedziele nas wykończyła

  Prawo ograniczające handel w niedziele weszło w życie rok temu. Miało przywrócić godność pracownikom, wspomóc polski handel w walce o rynek z zagranicznymi sieciami. Dziś jedno jest pewne: przysłużyło się dyskontom i stacjom paliw.

  czytaj więcej

 • Marek Dietl: Limit długu już nie jest nam potrzebny [WYWIAD]

  Marek Dietl: Limit długu już nie jest nam potrzebny [WYWIAD]

  - Jestem wielkim zwolennikiem wolnego rynku. Skoro jednak dla prawidłowej alokacji kapitału rozwinięta giełda jest niezbędna, to nawet miłośnik wolnego rynku przyzna, że wsparcie państwa jest pożądane - mówi Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych

  czytaj więcej

 • KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  Uzbrojeni, umundurowani i biegli w analizie big data. Tak wygląda najskuteczniejsza w Polsce specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi.

  czytaj więcej

 • Auto tankowane prądem niemal w każdym sklepie

  Auto tankowane prądem niemal w każdym sklepie

  Właściciele samochodów elektrycznych w Polsce mogą obecnie korzystać z 1205 punktów ładowania. Za rok może być ich 2 tys. w dużej mierze za sprawą sieci handlowych i galerii.

  czytaj więcej

 • Warpechowski: Każdy artysta chce się wybić. Jeśli brakuje mu talentu, to szuka poklasku przez wymierzone w religię prowokacje [WYWIAD]

  Warpechowski: Każdy artysta chce się wybić. Jeśli brakuje mu talentu, to szuka poklasku przez wymierzone w religię prowokacje [WYWIAD]

  W podejściu do sztuki konserwatyzm jest czymś obrzydliwym, to myślenie w rodzaju „My wiemy, czym jest sztuka, a reszta jest do d..y” - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Zbigniew Warpechowski.

  czytaj więcej

 • Paczkomaty dla Poczty Polskiej bez przetargu. Czy doszło do naruszenia przepisów?

  Paczkomaty dla Poczty Polskiej bez przetargu. Czy doszło do naruszenia przepisów?

  Poczta Polska otworzyła właśnie swój pierwszy automat paczkowy. Tymczasem UZP bada, czy zawierając kontrakt bez przetargu, nie złamała ona prawa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników