warstwy asfaltu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu warstwy asfaltu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące warstwy asfaltu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • GDDKiA zapewnia: A2 po Euro 2012 nadal będzie przejezdna

  GDDKiA zapewnia: A2 po Euro 2012 nadal będzie przejezdna

  Roboty budowlane, wykonywane w najbliższych dniach na położonym najbliżej Łodzi odcinku A autostrady A2 nie będą powodowały utrudnień w ruchu na autostradzie - poinformowała w piątek w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

  czytaj więcej

 • Fuszerki po Euro 2012. Obwodnice i dworce trzeba poprawiać

  Fuszerki po Euro 2012. Obwodnice i dworce trzeba poprawiać

  W tym tygodniu zacznie się naprawa południowej obwodnicy Gdańska S7. Ten łącznik drogi krajowej nr 7 z autostradą A1 za ponad 1,5 mld zł został dopuszczony do ruchu 9 czerwca, w przeddzień pierwszego meczu rozgrywanego w Gdańsku. Usterka wyszła na jaw jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Euro 2012. Przy nowej jezdni stoi teraz znak ostrzegawczy „nierówna droga”.

  czytaj więcej

 • Zostanie zamknięty jeden pas autostrady A2

  Zostanie zamknięty jeden pas autostrady A2

  O godzinie 22 w czwartek zacznie się układanie warstwy ścieralnej na lewej jezdni 30-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Skierniewicami a Łodzią. Jezdnia ta zostanie zamknięta, a ruch będzie odbywał się prawą jezdnią - poinformowała GDDKiA.

  czytaj więcej

 • Kolejne utrudnienia na A2: Od środy od Strykowa do Łyszkowic czynna tylko jedna jezdnia

  Kolejne utrudnienia na A2: Od środy od Strykowa do Łyszkowic czynna tylko jedna jezdnia

  W środę ma zostać wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na odcinku A autostrady A2 Stryków - Łyszkowice (Łódzkie). Ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnią północną, na której wykonawca ułożył warstwę ścieralną.

  czytaj więcej

 • GDDKiA żąda od wykonawcy planu naprawy wadliwego odcinka krajowej "7"

  GDDKiA żąda od wykonawcy planu naprawy wadliwego odcinka krajowej "7"

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad żąda od wykonawcy sporządzenia planu naprawczego wadliwego odcinka nowo wybudowanej drogi krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa koło Miłomłyna. W tym miejscu - mimo doraźnych napraw - droga zapada się na odcinku 40 metrów.

  czytaj więcej

 • Podkarpacie: Odcinek A4 wkrótce gotowy, ale nie będzie można jeździć

  Podkarpacie: Odcinek A4 wkrótce gotowy, ale nie będzie można jeździć

  Na Podkarpaciu jeszcze w tym roku zakończy się budowa 33-kilometrowego odcinka autostrady A4 - od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachodni. Kierowcy nie będą mogli jednak z niego korzystać, dwa sąsiednie odcinki trasy nie są bowiem jeszcze gotowe.

  czytaj więcej

 • Drogi: Firmy bankrutują przez urzędników. Część pieniędzy na budowę się marnuje

  Drogi: Firmy bankrutują przez urzędników. Część pieniędzy na budowę się marnuje

  Dlaczego firmy bankrutują, skoro ceny budowy autostrad w Polsce są podobne jak na Zachodzie. Firmy budowlane część winy za upadek branży zrzucają na nieefektywną współpracę z urzędnikami drogowej dyrekcji. Twierdzą, że w Polsce budujemy za podobną cenę co na Zachodzie, ale część pieniędzy się marnuje.

  czytaj więcej

 • Sztigar Bonko "Jo Sznupia" - recenzja

  Sztigar Bonko "Jo Sznupia" - recenzja

  Ma wąs, koszulę w kratę, wełnianą czapkę i górniczą lampkę. Do tego gra hip-hop jak Cypress Hill. Oto Sztigar Bonko.

  czytaj więcej

 • Polscy drogowcy testują nowy asfalt: Z domieszką gumy z opon

  Polscy drogowcy testują nowy asfalt: Z domieszką gumy z opon

  W Pruszkowie powstaje droga w nowej, eksperymentalnej technologii. Dzięki dodaniu gumy ze zużytych opon do asfaltu nawierzchnia będzie bardziej wytrzymała i odporna na powstawanie kolein oraz spękań, a także bezpieczniejsza dla kierowców. Technologia ta, choć popularna na świecie, w Polsce wciąż nie jest rozpowszechniona. Już w przyszłym roku mogą pojawić się pierwsze kontrakty na budowę dróg w tej technologii.

  czytaj więcej

 • Pancerny asfalt wydłuży życie polskich dróg

  Pancerny asfalt wydłuży życie polskich dróg

  Zielone światło dla inwestycji droższych w budowie i tańszych w utrzymaniu

  czytaj więcej

 • Bąk: Idę na KRUS i kupuję prosiaka

  Po górnikach, rolnikach, nauczycielach, pielęgniarkach, szklarzach, cieślach i pracownikach klubów go-go na Warszawę powinni najechać wszyscy niezadowoleni ze swojego losu właściciele samochodów Porsche (zwanych w środowisku prosiakami). Bo coraz trudniej im związać koniec z końcem. Mój znajomy, który posiada kilkuletni model 911 Carrera 4S, nie dalej jak w ubiegłą sobotę zajechał do serwisu, gdzie wymieniono mu klocki, jakieś końcówki czegoś tam w zawieszeniu oraz przeczyszczono klimatyzację. Gdy usłyszał kwotę, jaką musi za to wszystko zapłacić, przeczyściło jego samego. A na końcu przeczyściło mu konto w banku.

  czytaj więcej

 • Innowacje w budowie polskich dróg: Jak dopłacić, żeby zaoszczędzić

  Innowacje w budowie polskich dróg: Jak dopłacić, żeby zaoszczędzić

  Każdy chce, żeby drogi były równiejsze, cichsze i tańsze w utrzymaniu. Problem w tym, że aby mieć takie efekty, najpierw trzeba zainwestować. Na razie innowacje są jednak sporadyczne. Ale ma być lepiej

  czytaj więcej

 • Inteligentne nożyce do żywopłotu, kosmiczne kosiarki - konsumenci wszędzie szukają gadżetów

  Inteligentne nożyce do żywopłotu, kosmiczne kosiarki - konsumenci wszędzie szukają gadżetów

  Świat stanął na głowie. Żeby złowić klienta, producenci pilarek i nożyc do żywopłotu sięgają po innowacje z tej samej półki co telekomy, motoryzacja i lotnictwo.

  czytaj więcej

 • Tramwaje pojadą po zielonym. Miasta chętnie inwestują w torowiska pokryte trawą

  Tramwaje pojadą po zielonym. Miasta chętnie inwestują w torowiska pokryte trawą

  Miasta chętnie inwestują w torowiska pokryte trawą, choć są one droższe zarówno w budowie, jak i w utrzymaniu. Pojazdy szynowe nie muszą jeździć po asfalcie ani tłuczniu. Łączna długość odcinków torów z trawą między szynami w polskich miastach zbliża się już do 100 km. I będzie szybko rosła.

  czytaj więcej

 • Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze

  Gdy kilkanaście lat temu, jeszcze jako nastolatek, mieszkałem daleko na południu Polski, nikogo nie dziwiło, że na Wszystkich Świętych spadało dwa metry śniegu, który topniał dopiero w okolicach Bożego Ciała. Żadna telewizja nie informowała przez cały tydzień na żółtym pasku z adnotacją „PILNE”, że na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza. Bo dla wszystkich naturalne było, że „jak jest zima, to musi być zimno”. Nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zamknąć szkoły – po prostu udawaliśmy się na lekcje na nartach biegowych, co było doskonałym treningiem przed zajęciami z WF-u. A te polegały na ręcznym odśnieżaniu terenu wokół szkoły. W samych T-shirtach, dzięki czemu przez cały następny rok nie mieliśmy nawet najmniejszego kataru.

  czytaj więcej

 • Ziemowit Szczerek: Jak w Czorwili zobaczyłem przeszłość i przyszłość Europy

  Ziemowit Szczerek: Jak w Czorwili zobaczyłem przeszłość i przyszłość Europy

  Iwaniszwili fundował ziomkom ze swojej wsi niektóre produkty, opłacał im gaz i dorzucał się do pensji. Orbán rodzinnemu Felcsút zafundował gigantyczny stadion, szkołę i absurdalną, wożącą powietrze, wąskotorową kolejkę, za pomocą której z boiska można dostać się nie do pracy, ale do parku księcia Józefa Habsburga. W takich miejscach wyraźnie widać mechanizmy rodzących się neofeudalnych postdemokracji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników