walki ekscentryczni

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu walki ekscentryczni. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące walki ekscentryczni.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ryanair rozstawia przeciwników: Będą loty międzynarodowe z Lotniska Chopina?

  Ryanair rozstawia przeciwników: Będą loty międzynarodowe z Lotniska Chopina?

   Specjaliści spodziewają się, że Irlandczycy nie poprzestaną na lotach krajowych z Chopina. Lot czeka starcie z tanią konkurencją

  czytaj więcej

 • Muzułmanin będzie rządził brytyjską stolicą. Sadiq Khan oficjalnie burmistrzem Londynu

  Muzułmanin będzie rządził brytyjską stolicą. Sadiq Khan oficjalnie burmistrzem Londynu

  Poseł Partii Pracy Sadiq Khan został wybrany na nowego burmistrza Londynu. Zdobywając ponad 1,3 mln głosów, Khan uzyskał najwyższy mandat dla pojedynczego polityka w historii Wielkiej Brytanii. Pokonał kandydata Partii Konserwatywnej, Zaca Goldsmitha. Na stanowisku burmistrza zastąpi konserwatystę Borisa Johnsona. Nowy burmistrz Londynu podkreślił podczas pierwszego przemówienia po oficjalnym ogłoszeniu wyników, że "z pokorą przyjmuje nadzieję i zaufanie, które otrzymał od londyńczyków".

  czytaj więcej

 • Kilka propozycji na filmowe wieczory w domu

  Kilka propozycji na filmowe wieczory w domu

  Co warto zobaczyć? Oto kilka propozycji na filmowe wieczory w domu

  czytaj więcej

 • Dyktatorzy umierają. Dyktatury trwają

  Dyktatorzy umierają. Dyktatury trwają

  Wbrew pozorom najczęściej umierają we własnym łóżku. Wbrew nadziejom ich śmierć wcale nie oznacza nowego początku. Ich dzieło bywa znacznie trwalsze, niż mogłoby się wydawać. Dyktatorzy pozostawiają po sobie chaos, a wcześniej czy później wielu dawnych poddanych zaczyna za nimi tęsknić

  czytaj więcej

 • Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Te wybory były nauczką. Dla przegranych demokratów, jak i dla Partii Republikańskiej

  Z tych wyborów obie główne partie USA wychodzą poobijane. Demokraci długo nie poradzą sobie z porażką. Wszystkie wskaźniki i historyczne tendencje ich faworyzowały. Bezrobocie było rekordowo niskie, a urzędujący prezydent wyjątkowo popularny. Clinton walczyła o trzecią kadencję Obamy i przegrała z kretesem. Centrolewica musi przeprowadzić serię rozliczeń. Wielki przegrany prawyborów Bernie Sanders, jak wskazywały nawet jesienią symulacyjne sondaże, rozgromiłby Trumpa. Faworyzowanie przez establishment Clinton pomimo jej oczywistych słabości jako kandydata skończyło się katastrofą. Czas przemyśleć partyjne procedury i zwyczaje, żeby na długie lata nie oddać pola republikanom. Tymczasem Partia Republikańska też kończy tę kampanię wewnętrznie rozdarta. Do nowego Kongresu dostało się wielu kandydatów, którzy otwarcie krytykowali Trumpa. Senatorowie i kongresmeni elekci znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu.

  czytaj więcej

 • Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Ta reguła rządzi pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego nie było w ostatnich latach kryzysu politycznego, na który przedsiębiorcy reagowaliby popłochem.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  O tym, dlaczego wydaje nam się, że nikt lepiej nie opisał dzisiejszego świata niż Karol Marks.

  czytaj więcej

 • Kinowe premiery: „Witajcie w Marwen" Zemeckisa i „Śmierć nadejdzie dziś 2"

  Kinowe premiery: „Witajcie w Marwen" Zemeckisa i „Śmierć nadejdzie dziś 2"

  Wzruszająca opowieść o sztuce, która leczy i podnosi z życiowych tragedii („Witajcie w Marwen") oraz nowy horror Christophera Landona („Śmierć nadejdzie dziś 2") to dwa najważniejsze premierowe tytuły weekendu. Do kin wchodzi także m.in. polski dramat „Córka trenera" z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką oraz „Kiedy się pojawiłaś" Petera Hutchingsa.

  czytaj więcej

 • Holland o "Pokocie": Janina Duszejko to postać walczącej mścicielki [WYWIAD]

  Holland o "Pokocie": Janina Duszejko to postać walczącej mścicielki [WYWIAD]

  Janina Duszejko to postać walczącej mścicielki, a nie bezradna kobieta samotna - powiedziała o głównej bohaterce "Pokotu" Agnieszka Holland. W rozmowie z PAP reżyserka podkreśliła, że w swoim ostatnim filmie opowiada także o tym, co robią ludzie w momencie zwrotnym.

  czytaj więcej

 • Auto roku? Nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód

  Auto roku? Nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód

  Nie da się wybrać auta roku, bo nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód. Polecamy więc te, o których nie da się napisać nic złego.

  czytaj więcej

 • Knausgård, islandzka „Wyspa" i biografia Rasputina. Luty w Wydawnictwie Literackim

  Knausgård, islandzka „Wyspa" i biografia Rasputina. Luty w Wydawnictwie Literackim

  Wśród lutowych nowości Wydawnictwa Literackiego wyczekiwana przez fanów ostatnia część Mojej walki Karla Ove Knausgårda, prowokująca i skłaniająca do refleksji Wyspa - najważniejsza islandzka książka ostatnich lat, powieść Richarda Flanagana Nieznana terrorystka oraz monumentalna biografia Rasputina pióra Douglasa Smitha. Będzie także coś absolutnie zwariowanego dla młodszych czytelników - Kto wypuścił bogów, czyli I tom przygodowej serii dla nastolatków.

  czytaj więcej

 • Pożegnanie Kory. „Jej osobowość skrzyła się wieloma barwami"

  Pożegnanie Kory. „Jej osobowość skrzyła się wieloma barwami"

  Kora, czyli Olga Sipowicz - liderka zespołu Maanam, spoczęła w środę na stołecznych Wojskowych Powązkach. Pożegnała ją rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata kultury i tłumy fanów. Była diamentem najczystszej wody - mówił dziennikarz muzyczny Wojciech Mann.

  czytaj więcej

 • Wszystko albo nic. Gorąca jesień Theresy May

  Wszystko albo nic. Gorąca jesień Theresy May

  Koniec roku upłynie szefowej rządu torysów na walce o polityczne przetrwanie. Pierwsza okazja do zdobycia politycznych punktów nadarzy się już w niedzielę, kiedy w Birmingham rozpocznie się coroczny zjazd Partii Konserwatywnej, do której należy Theresa May.

  czytaj więcej

 • Agnieszka Dudzińska: „Projektu dziecko” nie można zakończyć [WYWIAD MAZURKA]

  Agnieszka Dudzińska: „Projektu dziecko” nie można zakończyć [WYWIAD MAZURKA]

  Może gdzieś są udane rodziny patchworkowe, ale wydaje mi się, że one dobrze wyglądają tylko w głupawych komediach. W prawdziwym życiu to jest niewiarygodna trauma dla dziecka. Dla niego rozwód rodziców to rozpad całego świata - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Agnieszka Dudzińsk, która była kandydatką PiS na stanowisko rzecznika praw dziecka.

  czytaj więcej

 • „Bohemian Rhapsody" i „Narodziny gwiazdy". Najlepsze premiery kinowe listopada

  „Bohemian Rhapsody" i „Narodziny gwiazdy". Najlepsze premiery kinowe listopada

  Filmowy listopad otwiera opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym („Bohemian Rhapsody") a zamyka Lady Gaga, która zagrała główną rolę w „Narodzinach gwiazdy". Na widzów o mocnych nerwach czeka horror „Suspiria". Fanów gatunku fantasy nasycić mogą „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". Studio Disney przygotowało kolejną filmową adaptację klasycznej baśni - tym razem jest to „Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Na deser lekka komedia romantyczna „Planeta Singli 2" z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą.

  czytaj więcej

 • Potęga trzeciej władzy amerykańskiej

  Potęga trzeciej władzy amerykańskiej

  Sędzia Kavanaugh jest teraz częścią rodziny Sądu Najwyższego. Nasza dziewiątka (skład amerykańskiego SN – red.) stanowi rodzinę w stopniu nie mniejszym niż nasze osobiste więzi. W końcu ta sądowa relacja jest na całe życie – powiedziała ultraliberalna sędzia Sonia Sotomayor (nominowana przez Baracka Obamę) o ultrakonserwatywnymsędzim Bretcie Kavanaugh, wydelegowanym do SN przez Donalda Trumpa.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Bzdura robi coraz większą karierę. Ile kitu można wcisnąć ludziom w XXI wieku

  Bzdura robi coraz większą karierę. Ile kitu można wcisnąć ludziom w XXI wieku

  Wciskanie kitu dzięki nowym technologiom staje się jeszcze skuteczniejsze. Bzdura robi coraz większą karierę.

  czytaj więcej

 • Sondaż: Brytyjczycy mocno podzieleni w sprawie Johnsona

  Sondaż: Brytyjczycy mocno podzieleni w sprawie Johnsona

  Aż 37 proc. Brytyjczyków przyjęło z konsternacją wybór Borisa Johnsona na lidera Partii Konserwatywnej, choć wśród torysów dominowała aprobata. Większość wyborców obawia się, że polityk będzie słabym lub fatalnym szefem rządu - wynika z wtorkowego sondażu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników