vogue

Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś.


 • Lewestam: Brangelina, czyli kryzys kosmopolitycznej elity

  Lewestam: Brangelina, czyli kryzys kosmopolitycznej elity

  Jakby nie dość było wszystkich tych kryzysów liberalnego światopoglądu, ze łzą w oku odtrąbianych przez wszelkiej maści ludzi z dostępem do klawiatury (do usług), to jeszcze bum, szloft, chlast, pierdut, Angelina Jolie właśnie wniosła o rozwód z mężem swoim, Bradem Pittem.

  czytaj więcej

 • "Kielce stolicą mody": Promocja samorządów nie może być groteskowa

  "Kielce stolicą mody": Promocja samorządów nie może być groteskowa

  Czy Kielce kojarzone są ze stolicą mody, Gdańsk ze stolicą internetu, a Warszawa z polami kapusty i obskurnymi barami mlecznymi? Specjaliści od marketingu terytorialnego twierdzą, że aby kampania promująca samorząd nie okazała się groteską, a nakłady nie poszły na marne, komunikat musi być spójny z realiami. Inaczej miasto szybko traci na wiarygodności, a turyści i inwestorzy wybierają inną lokalizację. W marketingu mało jest gorszych rzeczy niż obietnica bez pokrycia. Wydaje się, że dobrym przepisem na reklamę jest propagowanie dóbr regionalnych, wydarzeń i sportu wśród mieszkańców. Jednak, jak zauważa Najwyższa Izba Kontroli, z uwagi na brak zdefiniowanego pojęcia promocji pieniądze zamiast faktycznie iść np. na rekreację, trafiają np. na wsparcie lokalnych klubów sportowych. Zdarzało się również, że z tych środków finansowano publikowanie kondolencji czy ogłoszeń na temat sprzedaży nieruchomości.

  czytaj więcej

 • "La La Land" - wielki wygrany ostatnich Złotych Globów od piątku w kinach

  "La La Land" - wielki wygrany ostatnich Złotych Globów od piątku w kinach

  "La La Land", musical o początkującej aktorce i muzyku jazzowym, którzy próbują zaistnieć w świecie i zakochują się w sobie, wejdzie w piątek na ekrany kin. Reżyserem filmu, który w opinii krytyków ma szanse na Oscary, jest Damien Chazelle, twórca "Whiplasha".

  czytaj więcej

 • Lewestam: Bejsbolem w „Teen Vogue”

  Lewestam: Bejsbolem w „Teen Vogue”

  Są takie w życiu chwile, że od szaleństwa dzieli nas tylko cienka ściana z dykty. A ja właśnie zniżam się do półklęku i – niczym pałkarz bostońskiej drużyny Red Sox, arcypolski pseudokibic, a raczej nieskoordynowana baba z pałą – dramatycznie zamierzam się na tę ściankę kijem bejsbolowym.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy modowe ubierają świat

  Polskie firmy modowe ubierają świat

  Przeciętny ,,Kowalski” nie interesujący się modą sądzi, że w Polsce nie ma marek modowych z których możemy być dumni, nieprawda! Polska posiada kilka znanych i szanowanych na świecie brandów.

  czytaj więcej

 • Moda i sztuka fotografii Irvinga Penna na paryskiej wystawie

  Moda i sztuka fotografii Irvinga Penna na paryskiej wystawie

  W tym roku mija 100 lat od narodzin Irvinga Penna (1917-2009), jednego z mistrzów fotografii XX w. Z tej okazji paryska Galeria Narodowa (Grand Palais) pokazuje od środy retrospektywę jego prac.

  czytaj więcej

 • Frida Kahlo - mistrzyni symbolicznych autoportretów

  Frida Kahlo - mistrzyni symbolicznych autoportretów

  Meksykańska malarka Frida Kahlo pomysły na swoje obrazy czerpała głównie z własnego, burzliwego życia. Była żoną Diego Rivery i to właśnie związek z nim, a także fizyczne cierpienie, odcisnęły na twórczości artystki największe piętno.

  czytaj więcej

 • Na inaugurację 22. Forum Kina Europejskiego "Wieża. Jasny dzień"

  Na inaugurację 22. Forum Kina Europejskiego "Wieża. Jasny dzień"

  Premiery, koncerty i moda filmowa znalazły się w programie 22. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia, które w czwartek rozpocznie się w Łodzi. Wśród filmów, które będzie można zobaczyć, znalazł się obraz o kulisach powstawania "The Room" nazywanego najgorszym filmem świata.

  czytaj więcej

 • Chyra z nagrodą Forum Kina Europejskiego

  Chyra z nagrodą Forum Kina Europejskiego

  Aktor i reżyser Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana - nagrodę przyznawaną w ramach 22. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Forum Artur Zaborski. Tegoroczna impreza rozpocznie się w czwartek i potrwa do 2 grudnia.

  czytaj więcej

 • Mistrz Baszar z Instagrama

  Mistrz Baszar z Instagrama

  Jeszcze dwa i pół roku temu wydawało się, że Baszar al-Asad jest skończony. Dziś wiele wskazuje na to, że nieprędko opuści pałac prezydencki w Damaszku

  czytaj więcej

 • "Zimna wojna" w drodze po Oscary? O szansach filmu na nominacje i statuetki

  "Zimna wojna" w drodze po Oscary? O szansach filmu na nominacje i statuetki

  Dotychczasowe nagrody, świetne przyjęcie filmu w Stanach Zjednoczonych, dynamiczna promocja za oceanem - o tym, co może przyczynić się do nominacji "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego do Oscarów, opowiadają PAP producentka Ewa Puszczyńska, dyrektor PISF Radosław Śmigulski i krytyk Artur Zaborski.

  czytaj więcej

 • Olga Tokarczuk: Literatura to pretekst, żeby rozmawiać o świecie i wyjrzeć poza własny horyzont [WYWIAD]

  Olga Tokarczuk: Literatura to pretekst, żeby rozmawiać o świecie i wyjrzeć poza własny horyzont [WYWIAD]

  Festiwal literacki to dobry pretekst, żeby porozmawiać o świecie, wyjrzeć poza własny horyzont - mówi Olga Tokarczuk, kurator tegorocznego festiwalu literackiego "Apostrof", który odbędzie się w dniach 20-26 maja w sześciu miastach Polski.

  czytaj więcej

 • Dla tych, którzy chętnie dyskutują o świecie. Rusza Festiwal Literacki „Apostrof"

  Dla tych, którzy chętnie dyskutują o świecie. Rusza Festiwal Literacki „Apostrof"

  "Apostrof". Międzynarodowy Festiwal Literatury, odbywa się w dniach 20-26 maja w sześciu miastach Polski. W programie znalazło się 25 festiwalowych premier i 80 spotkań z autorami. "Festiwal literacki to dobry pretekst, żeby porozmawiać o świecie, wyjrzeć poza własny horyzont - mówi Olga Tokarczuk, kurator tegorocznej edycji

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników