Vistula o 500%

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Vistula o 500%. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Vistula o 500%.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Karta kredytowa z rabatem. Możemy za nią nie płacić, możemy na niej zarobić

  Karta kredytowa z rabatem. Możemy za nią nie płacić, możemy na niej zarobić

  Karty kredytowe stały się dla nas czymś normalnym. Nie są – ze zrozumiałych względów – tak popularne jak, wydawane do kont osobistych, katy debetowe, ale i tak w swoich portfelach ma je kilka milionów Polaków. Sprawdźmy, na co możemy liczyć płacąc nimi w sklepach i nie tylko

  czytaj więcej

 • W Polsce ruszyła fala wyprzedaży. Obniżki są większe niż w poprzednich latach

  W Polsce ruszyła fala wyprzedaży. Obniżki są większe niż w poprzednich latach

  W Polsce miesiąc wcześniej niż zwykle zaczęły się wyprzedaże. Upusty są większe niż w poprzednich latach. Obniżkami kuszą klientów także sklepy sportowe i markety. To efekt znacznego spadku popytu

  czytaj więcej

 • Rybiński: Potrzebujemy nowego euro. I to szybko

  Rybiński: Potrzebujemy nowego euro. I to szybko

  W zeszłym tygodniu Europejski Bank Centralny z dumą ogłosił wprowadzenie do obiegu nowego euro. To seria banknotów o dumnej nazwie Europa. Na początku wprowadzono do obiegu nowe banknoty o nominale 5 euro, potem będzie 10, 20, 50, 100, 200 i 500. Powodów do tych nowości jest kilka, ale prawdopodobnie jeden jest szczególnie istotny.

  czytaj więcej

 • Rybiński: Reguła wydatkowa i demontaż OFE a finanse publiczne

  Rybiński: Reguła wydatkowa i demontaż OFE a finanse publiczne

  Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowych regulacji, dzięki którym dług publiczny w Polsce nie będzie dalej rósł. Przypomnijmy, że dług ten jest wysoki i według powszechnie stosowanej metodologii wynosi prawie 56 proc. PKB, czyli tylko 4 proc. poniżej konstytucyjnego limitu 60 proc.

  czytaj więcej

 • Rybiński: Mniej pracy w przemyśle, więcej urzędników

  Rybiński: Mniej pracy w przemyśle, więcej urzędników

  Wciągu pierwszych sześciu lat dekady Gierka nowe długi zaciągnięte przez państwo wyniosły 24 proc. PKB. Ale jednym z efektów takiej polityki było potężne zwiększenie mocy wytwórczych polskiego przemysłu. W 1970 r. w polskim przemyśle pracowało 4,453 mln osób, a w 1980 r. 5,245 mln, czyli zatrudnienie w przemyśle wzrosło o 800 tys. osób. Za to w ciągu minionych sześciu lat zadłużania Polski przez Sami Wiecie Kogo na taką samą skalę co Gierek zatrudnienie w przemyśle w Polsce spadło z 2,651 mln (Q4’2007) do 2,511 (Q1’2013), czyli o 140 tys.

  czytaj więcej

 • Rybiński: Wnioski z recesji w szkolnictwie wyższym

  Rybiński: Wnioski z recesji w szkolnictwie wyższym

  Już za pięć lat w Polskę uderzy demograficzne tsunami, czyli bardzo liczne roczniki wyżu powojennego zaczną przechodzić na emeryturę. To zrujnuje finanse publiczne i zmusi kolejne rządy do radykalnego obniżenia emerytur wypłacanych przez ZUS. Demograficzne tsunami doprowadzi także do wielu innych zmian. Można się o tym przekonać, obserwując sytuację w szkolnictwie wyższym, które od kilku lat jest demolowane przez niż demograficzny. Przyjrzyjmy się, jakie są tego skutki i czego można oczekiwać, gdy podobne tsunami uderzy w całą gospodarkę.

  czytaj więcej

 • Rybiński: Jak zostać bogatym człowiekiem

  Rybiński: Jak zostać bogatym człowiekiem

  Według definicji używanych w bankach za bogatą osobę uważa się taką, która ma nadwyżki finansowe przekraczające 1 mln dol., czyli w polskich warunkach z 2013 r. ponad 3 mln zł. Przy czym dotyczy to wolnych środków, które mogą być zainwestowane w aktywa finansowe

  czytaj więcej

 • Rybiński: Dajmy ulgę podatkową na przedsiębiorczość młodych

  Rybiński: Dajmy ulgę podatkową na przedsiębiorczość młodych

  Badania pokazują, że Polacy są przedsiębiorczym narodem, podobnie jak Chińczycy czy Turcy. Tylko niestety ta mocna strona naszego gospodarczego DNA słabo przekłada się na tworzenie nowych firm, które potem rosną i odnoszą międzynarodowe sukcesy. Takich firm jest ciągle bardzo mało.

  czytaj więcej

 • Rybiński: Globaloney

  Rybiński: Globaloney

  Szacuje się, że książka „The World is Flat” Thomasa Friedmana sprzedała się w większej liczbie egzemplarzy niż wszystkie inne książki o globalizacji razem wzięte. Autor pokazuje, że zmiany technologiczne (internet), ograniczenie barier w handlu i włączenie wielkich obszarów gospodarczych do światowej wymiany handlowej (kraje byłego bloku sowieckiego, Chiny, Indie) łącznie doprowadziły do gwałtownie postępującej globalizacji i zmieniły reguły gry.

  czytaj więcej

 • Ranking Perspektyw 2015. Krajobraz na polskich uczelniach po niżu: jakość, a nie ilość

  Ranking Perspektyw 2015. Krajobraz na polskich uczelniach po niżu: jakość, a nie ilość

  W czasach kiedy studentów bardzo szybko ubywa, przetrwają tylko te uczelnie, które dadzą najcenniejszy dyplom. Czyli taki, który zagwarantuje szybkie zdobycie dobrze płatnej pracy.

  czytaj więcej

 • Raport o prywatnym szkolnictwie w Polsce: Prywatne uczelnie stają w szranki z publicznymi

  Raport o prywatnym szkolnictwie w Polsce: Prywatne uczelnie stają w szranki z publicznymi

  W corocznym rankingu fundacji Perspektywy są kategorie, w których niepubliczne uczelnie na głowę biją państwowe uniwersytety. Do sytuacji ze Stanów, gdzie to prywatne szkoły okupują pierwsze miejsca zestawień, jeszcze jednak daleka droga.

  czytaj więcej

 • Zalety i przywary gabinetu PiS. Czas na pierwszy poważny bilans

  Zalety i przywary gabinetu PiS. Czas na pierwszy poważny bilans

  Półrocze gabinetu premier Beaty Szydło pokazało, z czym rząd radzi sobie doskonale, z czym średnio, a z czym w ogóle. Racjonalne podejście do kwestii fiskalnych i trzymanie się deficytu. Rząd – przynajmniej w deklaracjach – zachowuje wstrzemięźliwość w polityce fiskalnej.

  czytaj więcej

 • Na GPW WIG 20 na minusie. 3,9-proc. spadek KGHM

  Na GPW WIG 20 na minusie. 3,9-proc. spadek KGHM

  Poniedziałkową sesję indeks blue chipów zakończył na minusie, a największy - prawie 4-proc. - spadek zanotowały walory KGHM. Wartość obrotu akcjami na warszawskim parkiecie nie przekroczyła 1 mld zł.

  czytaj więcej

 • Szołucha o wzroście płac: Dane GUS są jednoznacznie optymistyczne

  Szołucha o wzroście płac: Dane GUS są jednoznacznie optymistyczne

  To są jednoznacznie optymistyczne dane - ocenił w komentarzu dla PAP Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Ekspert dodał, że płace rosną szybko w wymiarze nie tylko nominalnym, ale także realnym, bo ciągle na bardzo niskim poziomie utrzymuje się inflacja.

  czytaj więcej

 • Ankara: W Polsce jest kilkuset terrorystów

  Ankara: W Polsce jest kilkuset terrorystów

  Prezydent Turcji twierdzi, że osoby te stanowią zagrożenie dla wszystkich państw. Zachodnie służby są innego zdania.

  czytaj więcej

 • Rodzice są docenieni podatkowo

  Rodzice są docenieni podatkowo

  Niezbyt zamożne rodziny z dziećmi dostają u nas od państwa więcej niż płacą - podaje raport OECD. To największa skala wsparcia z krajów tej organizacji - informuje w piątek "Rzeczpospolita".

  czytaj więcej

 • GPW na minusie: Szeroki WIG mocno traci

  GPW na minusie: Szeroki WIG mocno traci

  Piątkowa sesja na GPW zakończyła się mocnym spadkiem indeksu blue chipów, a zniżkom przewodził KGHM. Na szerokim rynku w górę poszły m.in. kursy CI Games czy Bytomia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników