video serwisu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu video serwisu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące video serwisu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Niedługo ruszy pierwszy e-sąd arbitrażowy przy notariacie: Skorzysta z Profilu Zaufanego

  Niedługo ruszy pierwszy e-sąd arbitrażowy przy notariacie: Skorzysta z Profilu Zaufanego

  Pod koniec kwietnia ruszy pierwszy elektroniczny sąd arbitrażowy przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP, który będzie korzystał z Profilu Zaufanego, by ułatwić i przyspieszyć identyfikację użytkowników. Według zapowiedzi wydanie wyroku potrwa trzy tygodnie.

  czytaj więcej

 • Dziecko na terenie zakładu pracy. Kto odpowiada za powstałe szkody?

  Dziecko na terenie zakładu pracy. Kto odpowiada za powstałe szkody?

  Od kilku dni trwa strajk nauczycieli, przez co znaczna liczba placówek oświaty jest zamknięta. Wielu rodziców staje przed problemem – co w tym czasie zrobić ze swoją pociechą?

  czytaj więcej

 • Jean-Luc Godard to reżyser, który od zawsze przesuwał granice [SYLWETKA]

  Jean-Luc Godard to reżyser, który od zawsze przesuwał granice [SYLWETKA]

  To architekt rewolucji w kinie, artysta, który od zawsze przesuwał granice, starając się redefiniować film - mówią o Jeanie-Lucu Godardzie twórcy filmowi. Jego uhonorowany pierwszą w historii festiwalu w Cannes Specjalną Złotą Palmą film "Jean-Luc Godard. Imaginacje" w piątek wchodzi na ekrany polskich kin.

  czytaj więcej

 • Będzie mniej biurokracji przy zleceniach na wyroby medyczne

  Będzie mniej biurokracji przy zleceniach na wyroby medyczne

  Po krytyce ze strony pacjentów, lekarzy i producentów resort zdrowia postanowił zmodyfikować zasady wystawiania zleceń na wyroby medyczne. Skomplikowana procedura ma zostać uproszczona, a zakres zbieranych przy tym danych – ograniczony.

  czytaj więcej

 • Amazon i Google udostępniają oficjalne aplikacje YouTube na urządzenia Fire TV

  Amazon i Google udostępniają oficjalne aplikacje YouTube na urządzenia Fire TV

  - W najbliższych miesiącach oficjalna aplikacja YouTube trafi na urządzenia streamingowe Fire TV, zapewniając użytkownikom nieprzerwany dostęp do świata rozrywki, w tym muzyki, ulubionych artystów, programów rozrywkowych, wiadomości, transmisji wydarzeń sportowych i wielu innych atrakcji; - Również w nadchodzących miesiącach posiadacze urządzeń Chromecast i Android TV zyskają nieograniczony dostęp do tysięcy tytułów i oryginalnych produkcji Amazon, m.in. nagrodzonego Złotym Globem serialu telewizyjnego „Wspaniała Pani Maiselˮ, a także seriali: „Jack Ryanˮ o bohaterze stworzonym przez Toma Clancy'ego, „Homecoming ˮ i „Hanna and The Widowˮ.

  czytaj więcej

 • Fake news: Czy możemy z nimi walczyć

  Fake news: Czy możemy z nimi walczyć

  Ludziom brakuje umiejętności krytycznej analizy wiadomości. Ten kłopot będzie narastał. Dlatego już dziś kształci się dzieci, jak się tego nauczyć.

  czytaj więcej

 • Szpunar: Serwis Airbnb to nie to samo co Uber

  Szpunar: Serwis Airbnb to nie to samo co Uber

  Prawo krajowe nie powinno ograniczać platform internetowych umożliwiających wynajmowanie nieruchomości – uznał rzecznik generalny TSUE prof. Maciej Szpunar.

  czytaj więcej

 • Koniec z szerokimi cytatami bez zgody wydawców [WYWIAD]

  Koniec z szerokimi cytatami bez zgody wydawców [WYWIAD]

  - W kwestii linkowania w nowej dyrektywie europejski ustawodawca celowo posłużył się pojęciem, które trzeba będzie interpretować w zależności od konkretnego przypadku - mówi w rozmowie z DGP Karol Laskowski, szef Praktyki Prawa Własności Intelektualnej, Technologii i Komunikacji w Dentons.

  czytaj więcej

 • Problem z milionem ton brudnej rosyjskiej ropy

  Problem z milionem ton brudnej rosyjskiej ropy

  Od 19 dni Polska nie otrzymuje rurociągiem Przyjaźń surowca nadającego się do przerobu w rafineriach.

  czytaj więcej

 • „Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich nagrodzony przez Press Club Polska

  „Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich nagrodzony przez Press Club Polska

  Marek i Tomasz Sekielscy zostali we wtorek laureatami Nagrody Specjalnej Press Club Polska za film "Tylko nie mów nikomu". Nagroda, przyznana przez Radę Press Club Polska, zostanie wręczona w środę podczas uroczystej gali.

  czytaj więcej

 • Fedorowicz: W internecie wszyscy kłamią. Tysiąc lajków robi prawdę [WYWIAD RIGAMONTI]

  Fedorowicz: W internecie wszyscy kłamią. Tysiąc lajków robi prawdę [WYWIAD RIGAMONTI]

  Dwie duże polskie partie są tak samo mocno uzbrojone. Mają kasę, świadomość i narzędzia. W sieci idą w łeb w łeb. A jak w internecie, to tak będzie i przy urnach – mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Michał Fedorowicz.

  czytaj więcej

 • UOKiK nałożył prawie 40 mln zł kary dla Polkomtela

  UOKiK nałożył prawie 40 mln zł kary dla Polkomtela

  UOKiK nałożył na Polkomtela 39,4 mln zł kary - podał w czwartek Urząd. Uznał, że firma bezprawnie pobierała opłaty wykraczające poza kwotę abonamentu za dziewięć automatycznie aktywowanych usług, np. „Czasoumilacz” czy „Serwis wyświetlacza”, nie mając wyraźnej zgody abonentów na takie płatności.

  czytaj więcej

 • Czy po usunięciu konta na Instagramie nasze dane faktycznie znikają?

  Czy po usunięciu konta na Instagramie nasze dane faktycznie znikają?

  Media społecznościowe są kochane przez ludzi na całym świecie. Według badania „Digital 2019” mają one prawie 3,5 mld globalnych użytkowników – w tym 462,5 mln w Europie. Co ciekawe, serwisy te wiedzą o nas znacznie więcej, niż byśmy chcieli. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasze zachowania są analizowane. Głównie po to, aby umożliwić precyzyjny dobór reklam w zależności od zainteresowań. Ekspert ODO 24 przeanalizował popularny Instagram pod kątem gromadzenia danych osobowych. Czy osoby z niego korzystające mają się czego obawiać?

  czytaj więcej

 • Wideo w sieci coraz bardziej popularne. Będziemy płacić za prawie miliard subskrypcji

  Wideo w sieci coraz bardziej popularne. Będziemy płacić za prawie miliard subskrypcji

  Rosnąca popularność wideo w sieci sprawi, że w 2024 r. internauci z całego świata będą co miesiąc płacić za 947 mln abonamentów.

  czytaj więcej

 • To nie koniec afery Dieselgate: Teraz Europa wyciąga konsekwencje

  To nie koniec afery Dieselgate: Teraz Europa wyciąga konsekwencje

  Cztery lata od wybuchu afery z tuszowaniem poziomu emisji z silników Diesla Europa jest w tyle za USA w wyciąganiu konsekwencji.

  czytaj więcej

 • Cyfrowa rewolucja w zdrowiu już trwa

  Cyfrowa rewolucja w zdrowiu już trwa

  Szczególnie powinni pamiętać o tym pacjenci – pod adresem pacjent.gov.pl dowiedzą się m.in. jakie są obowiązkowe szczepienia dla dzieci, a także o możliwości skorzystania z badań profilaktycznych.

  czytaj więcej

 • E-recepta do zrealizowania nawet z błędami

  E-recepta do zrealizowania nawet z błędami

  Farmaceuta poprawi nieścisłość również na elektronicznej recepcie; dotychczas miał takie uprawnienia tylko w przypadku wersji papierowej. Umożliwi to konsultowana właśnie nowelizacja rozporządzenia w spawie recept.

  czytaj więcej

 • Rozporządzenie ministra finansów w sprawie kas rejestrujących [KOMENTARZ]

  Rozporządzenie ministra finansów w sprawie kas rejestrujących [KOMENTARZ]

  Na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.; dalej: ustawa o VAT) podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są zobowiązani prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Istotne znaczenie dla nich ma więc to, że z dniem 1 maja 2019 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o VAT dotyczące kas rejestrujących posiadających wbudowaną funkcjonalność, która umożliwia połączenie i przesyłanie informacji między kasą rejestrującą a Centralnym Repozytorium Kas, czyli kasą on-line. Konieczna w związku z tym stała się też aktualizacja rozporządzenia ministra finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 363). Minister finansów uczynił to, wydając nowe rozporządzenie z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 816), które weszło w życie również 1 maja br. To właśnie przepisy tego rozporządzenia są przedmiotem niniejszego komentarza.

  czytaj więcej

 • Cyfrowa rewolucja w służbie lekarzy i pacjentów

  Cyfrowa rewolucja w służbie lekarzy i pacjentów

  Elektroniczna recepta, e-zwolnienia, w końcu dokumentacja medyczna w formie cyfrowej – część z tych rozwiązań już działa. Z kolejnych za chwilę specjaliści, przychodnie, szpitale, ale również chorzy będą mogli korzystać. Jakie korzyści dzięki informatyzacji już dziś widać w systemie lecznictwa, a jakie wyzwania jeszcze przed nami? O tym m.in. rozmawiali uczestnicy debaty w redakcji DGP.

  czytaj więcej

 • E-konto podatnika zadziała jak profil w banku

  E-konto podatnika zadziała jak profil w banku

  Po zalogowaniu się na portalu zapoznamy się ze swoimi rozliczeniami i dowiemy się o stanie toczących się spraw. Dostaniemy też SMS z przypomnieniem o zapłacie podatku – to rozwiązania, które przygotowuje resort finansów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników